Skocz do zawartości
LordFury

Purepc@boinc - Dyskusja Na Temat Projektów

Nasze decyzje na temat projektów  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W ilu projektach osobiście zamierzasz brać udział?

    • wyłącznie w 1
      43
    • w 2-3
      12
    • w 4 i więcej
      1
  2. 2. Matematyka i gry strategiczne

    • ABC@Home (poszukiwanie specyficznych zestawów trójek liczb)
      0
    • SZTAKI Desktop Grid (badania nad wielowymiarowymi systemami liczb dwójkowych)
      3
    • PrimeGrid (publiczna baza dużych liczb pierwszych)
      3
    • inny projekt
      3
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      47
  3. 3. Astronomia, fizyka, chemia

    • LHC@Home (Large Hadron Collider - symulacja akceleratora cząsteczek)
      6
    • Einstein@Home (poszukiwanie w kosmosie pulsarów / gwiazd neutronowych)
      12
    • QMC@Home (Quantum Monte Carlo - badanie struktury i reakcji molekuł)
      4
    • inny projekt
      5
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      29
  4. 4. Biologia i medycyna

    • World Community Grid (poszukiwanie lekarstw na ciężkie choroby i schorzenia)
      23
    • Rosetta@Home (badanie struktury białek w celu znalezienia nowych leków)
      19
    • Predictor@Home (badanie struktury białek w celu znalezienia nowych leków)
      3
    • inny projekt
      1
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      10


Rekomendowane odpowiedzi

tylko gdzie tam jest nasz team ???

No właśnie, chyba przyszła powoli pora rozstrzygnąć tę kwestię. Co prawda zagłosowała ok. 1/3 aktywnych uczestników, ale wyniki ankiety raczej już się z kolejnymi głosami nie zmieniają i można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że odzwierciedla ona w przybliżeniu głos ogółu :wink:

 

WNIOSKI:

 

1. 25% uczestników chciałoby liczyć coś oprócz SETI. Poza tym osoby takie mogą być także ukryte w opcji pierwszej, bo pojawiały się głosy, że liczyć tylko jeden projekt, ale inny niż SETI. Moim skromnym zdaniem jest to liczba osób dająca wystarczające powody, aby rozszerzyć działalność drużyny na kolejne projekty. Naturalnie każdy już później podejmie sam decyzję, jak zamierza rozdysponowac swoje zasoby.

 

2. Kategorię matematyczną, z racji niewielkiego zainteresowania, możemy raczej sobie darować - nie ma sensu rozdrabniać się dla kilku pojedynczych komputerów.

 

3. W kategorii fizycznej dominuje Einstein. Mozna raczej przyjąć, że osoby, które zagłosowały na inne projekty ostatecznie przyłączyłyby się do Einsteina. W takiej sytuacji odsetek osób chcących liczyć cos z fizyki to już >50% i wydaje mi sie, że powołanie zespołu jest tu jak najbardziej uzasadnione.

 

4. Kategoria biologiczno-medyczna cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem - w ogóle nie chce brać w tym liczeniu udziału tylko 21% osób. Nowa drużyna jest tu więc zdecydowanie wskazana. Raczej wyraźnym liderem jest World Community Grid. Dla tych, którzy jeszcze się nie zorientowali przypomnę, że platforma WCG to tak naprawdę kilka mniejszych projektów - w chwili obecnej na platformie BOINC są to:

* FightAIDS@Home

* Genome Comparison

* Human Proteome Folding 2

W ustawieniach konta zaznacza się, które chcemy liczyć i z tych otrzymujemy próbki. Natomiast wszystkie punkty liczone są jako po prostu WCG. Także wszystkie statystyki zespołów bazują na punktach ogólnych - więc projekty można wybierać jak tylko się podoba.

 

 

PODSUMOWUJĄC, na tę chwilę nasze małe badanie opinii publicznej wskazuje, że pożądane jest utworzenie drużyny PurePC w ramach jednego z projektów fizyczno-chemiczno-astronomicznych oraz biologiczno-medycznych. Decyzją większości, powinny być to teamy w ramach projektów World Community Grid oraz Einstein@Home, które to też teamy pozwolę sobie za chwilę utworzyć. Później znajdą się tu stosowne linki i instrukcje, jak dołączyć do nowych projektów oraz w/w drużyn. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do wspólnego liczenia.

 

 

==========================================================

==========================================================

 

 

Edit - szybkie dołączanie do projektów:

 

 

1. World Community Grid

 

a) Wchodzisz na stronę https://secure.worldcommunitygrid.org/reg/viewRegister.do i wypełniasz stosowne pola odnośnie nazwy użytkownika (proponuję identyczną jak w seti), maila itp. Z listy krajów wybieramy oczywiście IV RP :wink:, zaś poniżej znajduje się wyszukiwarka zespołów - wystarczy wpisać purepc, znajdzie już dalej bez problemu.

 

b) Na samym dole znajduje się lista projektów, w których chcemy uczestniczyć. Oczywiście wybór tu należy do Ciebie - proponuję tylko odznaczyć Help Cure Muscular Dystrophy, ponieważ działa on tylko na platformie UD, my zaś liczymy na BOINC. Po wypełnieniu wszystkiego klikamy Continue i konto zostaje utworzone.

 

c) Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego klienta BOINC, ściągnij go stąd i zainstaluj

 

d) Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okno dołączania do projektu (jeśli klienta miałeś już wcześniej wystarczy wybrać w menu "Dołącz do projektu / Attach to project"). W polu adres projektu wklej http://www.worldcommunitygrid.org/. Na następnym ekranie wybierz opcje "Existing user" (nie "New user") i tam wpisz podaną przy rejestracji nazwę użytkownika i hasło.

 

e) Program pobierze niezbędne pliki i zacznie liczyć pierwsze próbki

 

 

2. Einstein@Home

 

a) Kliknij link obok i utwórz nowe konto: http://einstein.phys.uwm.edu/create_accoun...php?teamid=8007. Bedzie ono od razu należało do zespołu PurePC.pl. Rozsądnie bedzie, jesli nazwa, maile itp. będą identyczne jak w przypadku SETI - będziemy mogli łatwiej się identyfikować, zapobiegnie to też pieprzeniu się statystyk.

 

b) Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego klienta BOINC, ściągnij go stąd i zainstaluj

 

c) Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okno dołączania do projektu (jeśli klienta miałeś już wcześniej wystarczy wybrać w menu "Dołącz do projektu / Attach to project"). W polu adres projektu wklej http://einstein.phys.uwm.edu/. Na następnym ekranie wybierz opcje "Existing user" (nie "New user") i tam wpisz podanego przy rejestracji maila i hasło.

 

d) Program pobierze niezbędne pliki i zacznie liczyć pierwsze próbki

 

 

==========================================================

==========================================================

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiałyby być osobne optymalki do każdego podprojektu, bo mają one swoich osobnych klientów liczących.

 

Jeszcze dla wyjaśnienia - dla potencjalnych malkontentów: mówimy tu o optymalizacji właściwego programu liczącego (nie Boinc Managera), tak by fizycznie liczył szybciej dzięki wykorzystaniu wyższych instrukcji - jak to ma miejsce na przykład przy optymalizacjach KWSN/Chickena dla SETI, potrafiących skrócić faktyczny czas liczenia próbki nawet o kilkadziesiąt procent. Nie natomiast o jakimkolwiek zawyżaniu Claimed WU itp.itd.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Jeszcze dla wyjaśnienia - dla potencjalnych malkontentów: mówimy tu o optymalizacji właściwego programu liczącego (nie Boinc Managera), tak by fizycznie liczył szybciej dzięki wykorzystaniu wyższych instrukcji - jak to ma miejsce na przykład przy optymalizacjach KWSN/Chickena dla SETI, potrafiących skrócić faktyczny czas liczenia próbki nawet o kilkadziesiąt procent. Nie natomiast o jakimkolwiek zawyżaniu Claimed WU itp.itd.

No to jest chyba oczywiste, bo jezeli dla kogoś by nie było to tylko RTFM zostaje :razz:

BTW wcg chyba nawet nie udostepna źródeł swoich klientów żeby mogly powstać jakieś optymalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest chyba oczywiste, bo jezeli dla kogoś by nie było to tylko RTFM zostaje :razz:

Napisałem to, żeby zapobiec ew. tekstom, że chcemy oszukiwać przez zawyżanie Claimed Credit. Niektórzy niestety mają w zwyczaju rzucać takimi tekstami. Bo o dziwo większość osób spoza teamu chyba właśnie tak rozumie "optymalizację" :blink: :mur: (choć z optymalizacją ma to już niewiele wspólnego)

 

PS. Zapodałem liczenie dwóch próbek Einsteina - przewidywany czas... ok. 70 godzin :huh: Solidna paczka punktów powinna za coś takiego wpaść, zobaczymy za 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prognozy na temat szybkości punktowania poszczególnych projektów...

 

Na moim kompe (P4 HT @ 4,13GHz) za jedną godzinę liczenia poszczególnych projektów dostaję około:

 

* SETI - 50c.

* Einstein - 25c.

* WCG - 20c.

 

Widać poziom dopracowania optymalizacji <_<. Aktualnie ustawiłem podział zasobów 50% : 25% : 25%, żeby nabiło parę próbek w każdym projekcie, później zobaczymy...

 

 

EDIT:

Kurde, właśnie zdziwiła mnie jedna rzecz - mam za WCG cholernie dużo punktów! Albo powyżej coś nie tak policzyłem, albo strona ze statystykami kłamie, bo zgodnie z tym - http://www.worldcommunitygrid.org/stat/vie...erName=LordFury - mam "Avg. Points Per Hour of Run Time = 60.39", a że liczy na dwóch jajkach naraz (HT), trzeba to pomnożyć razy 2. Daje to 120 faktycznych punktów na godzinę * komp chodzi 24h na dobę = docelowy RAC ok. 2840 :blink:. Jakim cudem? Jedyne w tej chwili rozsądne wyjaśnienie: te punkty to nie jest to samo, co normalne Boincowe Credits... Muszę poczekać, aż się w "niezależnych" statystykach odświeży i porównać będzie można...

 

EDIT 2:

Właśnie porównałem na innych uzytkownach - to są inne punkty po prostu. Faktyczny RAC, widoczny w standardowych statystykach jest ok. 5-krotnie niższy od tych punktów wewnątrz WCG. No i wszystko jasne. A szkoda :rolleyes:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witamy. Za z grubsza 2 godziny powinno odświeżyć ranking i dodać punkty, bo na razie wyświetla tylko te nabite przeze mnie od wczoraj chyba...

 

 

I żeby nie trzeba było później specjalnie długo szukać - bezpośrednie linki do stron zespołu w poszcz. projektach:

 

* Einstein@Home: http://einstein.phys.uwm.edu/team_display.php?teamid=8007

 

* World Community Grid: http://www.worldcommunitygrid.org/team/vie...amId=066HDSNVR1

 

* SETI@home: http://setiathome.berkeley.edu/team_displa...p?teamid=126291

 

Dołączać ludziska, przynajmniej dopóki SETI leży i kwiczy! Co się mają kompy marnować... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej się zastanowił nad einsteinem - lepiej punktuje, większa szansa na optymalki....

 

Na jakiekolwiek zmiany w BQI można liczyć dopiero za tydzień, narazie można by ustalić co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze wydaje mi sie, ze jak liczyc to cos, co by powodowalo, ze ludzie beda to liczyc chetnie. Przynajmniej jest wiadomo, ze jest jakis pozytek z Twojej maszynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astronomia, fizyka, chemiaLHC@Home	[ 2 ] 	 [6,90%]Einstein@Home [ 8 ] 	 [27,59%]QMC@Home	[ 3 ] 	 [10,34%]inny projekt	[ 2 ] 	 [6,90%]nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów	[ 14 ] 	 [48,28%]

Gdzie te 15 osób, które chciały liczyć projekty fizyczne? W drużynie Einsteinowej na razie pusto, oprócz mnie 1 osoba tylko coś mieli (kszonek?).

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astronomia, fizyka, chemiaLHC@Home	[ 2 ] 	 [6,90%]Einstein@Home [ 8 ] 	 [27,59%]QMC@Home	[ 3 ] 	 [10,34%]inny projekt	[ 2 ] 	 [6,90%]nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów	[ 14 ] 	 [48,28%]

Gdzie te 15 osób, które chciały liczyć projekty fizyczne? W drużynie Einsteinowej na razie pusto, oprócz mnie 1 osoba tylko coś mieli (kszonek?).

Ja nie ;) Ja aktualnie nie miele nic, bo nie mam czasu, mam bqi postawione, wiec robi za mnie, lecz jakiś czas temu już się cache skończył i komp odpoczywa.

 

Trzeba się na coś zdecydować (WCG?) i zacząć tam liczyć. Proponuję też skasowanie teamu rosetta, bo psuje nam statystyki, no i nie ma co się rozdrabniać.

 

Jak będzie już coś wiadomo zrobię BQI pod SETI+WCG z odpowiednimi opcjami. Teraz jestem bez czasu nawet na śniadanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się na coś zdecydować (WCG?) i zacząć tam liczyć. Proponuję też skasowanie teamu rosetta, bo psuje nam statystyki, no i nie ma co się rozdrabniać.

Jeśli w Einsteinie nic się nie zmieni (jeszcze raz pytam, gdzie Ci głosujący?), to też go czeka taki los. Osobiście za jakieś 2h odsyłam pierwszą porcję wyników. Nie sądziłem, że kiedyś zobaczę przy moim kompie czas liczenia próbki ~175.000 sekund :lol:. A liczy ice_sagan, wydało się, bo pierwszą odesłał już :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCG to w domciu tylko bo podprojekt fah zezera 300Mb ramu na proces

w robocie na kompie bym prcowac nie mogł a a pseudoserwerek ma 512 ramu wiec wogle odpada dlatego tez liczy się tam einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz jakis team na WCG ? Od kilku dni juz licze (jesli to liczeniem da sie nazwac xD)

Jedna strona wcześniej, pogrubione nawet... :rolleyes:

 

* Einstein@Home: 2606218[/snapback]

mi wywala "Połączenie odrzucone" co jest?

Standardowy komunikat, żeby program nie łączył się za często, mozna olać. No chyba, że wyskakują Ci tam jakieś kosmiczne czasy przy odliczaniu (w godzinach, a nie normalne kilka minut), to walnij ręcznie "zaktualizuj".

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ramu bierze aplikacja WCG ?

To zależy, który z podprojektów w danej chwili liczy, bo się dość mocno różnią. U mnie obecnie leci sobie Genome Comparison i bierze tylko skromne 9,2MB. AIDS jest dużo bardziej pamięciożerne, chyba równe 100MB widziałem - jak będzie liczyło, to dam znać dokładniej. Human Proteome Folding nie pamiętam...

 

A Einstein koło 26MB, więc z grubsza tylko co SETI na optymalkach...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, który z podprojektów w danej chwili liczy, bo się dość mocno różnią. U mnie obecnie leci sobie Genome Comparison i bierze tylko skromne 9,2MB. AIDS jest dużo bardziej pamięciożerne, chyba równe 100MB widziałem - jak będzie liczyło, to dam znać dokładniej. Human Proteome Folding nie pamiętam...

 

A Einstein koło 26MB, więc z grubsza tylko co SETI na optymalkach...

To ja jednak wole Einsteina, bo z 2x256 to ja sobie mogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy komunikat, żeby program nie łączył się za często, mozna olać. No chyba, że wyskakują Ci tam jakieś kosmiczne czasy przy odliczaniu (w godzinach, a nie normalne kilka minut), to walnij ręcznie "zaktualizuj".

24h

aktualizuje i tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...