Skocz do zawartości
LordFury

Purepc@boinc - Dyskusja Na Temat Projektów

Nasze decyzje na temat projektów  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W ilu projektach osobiście zamierzasz brać udział?

    • wyłącznie w 1
      43
    • w 2-3
      12
    • w 4 i więcej
      1
  2. 2. Matematyka i gry strategiczne

    • ABC@Home (poszukiwanie specyficznych zestawów trójek liczb)
      0
    • SZTAKI Desktop Grid (badania nad wielowymiarowymi systemami liczb dwójkowych)
      3
    • PrimeGrid (publiczna baza dużych liczb pierwszych)
      3
    • inny projekt
      3
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      47
  3. 3. Astronomia, fizyka, chemia

    • LHC@Home (Large Hadron Collider - symulacja akceleratora cząsteczek)
      6
    • Einstein@Home (poszukiwanie w kosmosie pulsarów / gwiazd neutronowych)
      12
    • QMC@Home (Quantum Monte Carlo - badanie struktury i reakcji molekuł)
      4
    • inny projekt
      5
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      29
  4. 4. Biologia i medycyna

    • World Community Grid (poszukiwanie lekarstw na ciężkie choroby i schorzenia)
      23
    • Rosetta@Home (badanie struktury białek w celu znalezienia nowych leków)
      19
    • Predictor@Home (badanie struktury białek w celu znalezienia nowych leków)
      3
    • inny projekt
      1
    • nie chcę liczyć niczego z tej kategorii projektów
      10


Rekomendowane odpowiedzi

a w jaki sposob nalicza to punkty? na kompie mam juz policzone niby 11 a w statystykach dopiero 2

 

edit: thx za info

Edytowane przez Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob nalicz to punkty? na kompie mam juz poluiczone niby 11 a w statystykach dopiero 2

Każda próbka musi być przeliczona jeszcze przez 1 (w Einsteinie) lub 3 (WCG i SETI) innych użytkowników, aby wykluczyć błędy obliczeń. Do tego czasu Twoja próbka ma status "Pending" - dostaniesz za nią punkty, gdy pozostali ją liczący odeślą swoje wyniki.

 

Poza tym strony ze statystykami WCG są uaktualniane zazwyczaj tylko 1-2 razy dziennie, więc wyniki pojawiają się z pewnym opóźnieniem (Einstein i SETI szybciej, po 1-2 godzinach)

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się przyłączyłem do teamu liczę WCG wcześniej liczyłem UD

maszynki już nie najnowsze (podpis +praca<1 sempron sA 2 semprony 754>) ale zawsze to pare punktów

nick taki sam jak na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się przyłączyłem do teamu liczę WCG wcześniej liczyłem UD

maszynki już nie najnowsze (podpis +praca<1 sempron sA 2 semprony 754>) ale zawsze to pare punktów

nick taki sam jak na forum

Witamy, witamy. A dobre semprony nie są złe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączyłem się kilka dni temu do Rosetty. Dziś zacznę liczyć na kadłubku to RAC trochę podskoczy B) . Z Seti zrezygnowałem.

A czemu Rosetta? :unsure:

 

-----------------------------------------------------------

 

Awarie awariami, ale nie zmienia to faktu, że - tu fanfary :gitarzysta2: - właśnie stuknęło nam ogrągłe 20 milionów w statystykach sumarycznych! Gratulacje!

(link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

World Community Grid (poszukiwanie lekarstw na ciężkie choroby i schorzenia) - czy to liczenie naprawde cos daje na naszych pc? jesli tak, warto i chyba niedługo zaczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Rosetta? :unsure:

...

 

WCG jakoś nie przypadło mi do gustu, Einstein też nie, a Rosette liczyłem(troche) już wcześniej. Chyba, że ktoś mnie przekona to mogę się przyłączyć do innego projektu :) .

 

World Community Grid (poszukiwanie lekarstw na ciężkie choroby i schorzenia) - czy to liczenie naprawde cos daje na naszych pc? jesli tak, warto i chyba niedługo zaczne :)

Daje, czy nie daje - przyłączaj się B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczłem SETI ale nie pamiętam hasła do konta a klucza mi jeszcze ne przysłali to podpiąłem się do WCG,coś tam zawsze zdziałam. Ile tak wogóle liczy się jedna jendostak średnio bo pamiętam że w seti nietrwało to jakoś długo a tu mi pokazuje około 7h? Są mniejsze czy wszytskie są tak duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczłem SETI ale nie pamiętam hasła do konta a klucza mi jeszcze ne przysłali to podpiąłem się do WCG,coś tam zawsze zdziałam. Ile tak wogóle liczy się jedna jendostak średnio bo pamiętam że w seti nietrwało to jakoś długo a tu mi pokazuje około 7h? Są mniejsze czy wszytskie są tak duże?

Są różne wielkości dla różnych projektów. Na pentaku @4,1GHz z włączonym HT wypadają po ok.

6-9 godzin dla AIDS, 8-11 godzin dla HPF2 i 0,5-2h dla Genome Comparison.

 

A jak chcesz zobaczyć duże próbki, to się pod Einsteina też podczep :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co warto liczyc samemu trzeba zdecydowac:) wedlug mnie liczenie np WCG albo resetty jest dobre ale i tak samo zle bo mozna znalesc lekarstwo ale nikt nie powie nam jak znajdzie sie cos nie dobrego:)

ale jak by byly optymalki to moze wiecej ludzi by to liczylo:) ja tam wole liczyc cos co ma optymalki i komp liczy tak jak powinien:) a kosmitow dajnie by bylo znalezc hehe:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja też biedny lamentowałem nad nie przydatnością SETI ale całą reszta to też bajka więc bedzie się liczyć to co liczy się dobrze ;) Tzn powinno się liczyć bo po tym jak komp dostał 6 próbek i je policzył dostaje kapiszona od schedulera i tyle. Albo jakieś błędy albo "no work from project"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy padło stwierdzenia że liczenia projektów nic nie daje. Otóż mylicie się. Jako przykład podam projekt WCG a konkretnie jego pod projekt FightAIDS@Home. Niedawno opublikowano pierwsze wyniki.

Zapraszam na stronę: FightADIS@Home Jest tam dostępne streszczenie dotychczasowych wyników. W dokumencie podana została informacja na temat badań nad proteinami i ich mutacjami oraz dane statystyczne dotyczące przebadanych kombinacji protein i inhibitorów. Dostępny jest też szerszy dokument szczegółowo opisujący zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak - zaczynam liczyć - licze już 24h non stop

i takie pytanie - widze to ogromne marnotrawienie mocy drugiego rdzenia...

zainstalowałem agenta z oficjalnej strony projkektu - on jednach chyba jest w stanie liczyć na jednym jajku. Czy moge zrobić coś zeby zmusić również drugie jajko do liczenia? naprawde poczułem powołanie :)

aha - licze wcg

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak - zaczynam liczyć - licze już 24h non stop

i takie pytanie - widze to ogromne marnotrawienie mocy drugiego rdzenia...

zainstalowałem agenta z oficjalnej strony projkektu - on jednach chyba jest w stanie liczyć na jednym jajku. Czy moge zrobić coś zeby zmusić również drugie jajko do liczenia? naprawde poczułem powołanie :)

aha - licze wcg

Zainstalować boinca i w ustawieniach po prostu wybrać, że na wielojajowych ma używać dwóch/czterech. Nazywa się to bardzo podobnie do opcji w seti i Einsteinie, gdzieś tam widziałem na początku, jak się przyłączałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boinca?

I jak wtedy moge liczyć WCG?

Teraz mam tego wcg agenta....

W pierwszym poście tego tematu jest instrukcja, jak z BOINCiem dołączać do projektów. Można liczyć wszystkie jednocześnie na jednej platformie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bani to ;(

boinc nie liczy bo nie moze sie skontaktować z serwerem :D

Mam połączenie odrzucone i czekaj tutaj sobie do usranej śmierci :/

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie boinc liczy wcg i proboje liczyc seti, ale seti chyba znow lezy bo od paru dni ani jedna paczka nie przyszla.

Był kolejny, tym razem weekendowy pad. No ale to już dawno naprawione.

 

Problem w tym, że jeszcze się żadane zapasy próbek nie zdążyły zapełnić po poprzednim, a tu kolejne, nowe niedobory powstały. I splittery teraz po prostu nie wyrabiają z tworzeniem wystarczającej liczby nowych jednostek do liczenia. Zresztą widać to tu: http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html

Results ready to send	161
Ten zapas w normalnych warunkach wynosi chyba kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy gotowych próbek. Obecnie wszystkie utworzone są natychmiast rozsyłane - potrzeba paru dni, żeby się wszystkim cache zapełnił zgodnie z ustawieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiego agenta uzywasz do liczenia, jakieś optymalki? :) u mnie 54 w upały max :D nie obciaza mi w 100% procka to liczenie ;(

wgralem bonica i oprawki do pentiuma (te dostępne na stronie).. ale coś kulawo mu idzie :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...