Skocz do zawartości
piotres

Rotacyjna Kaskada W Metalowej Obudowie + Kilka Extrasow

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Pragne wam zaprezentowac moja ostatnia kaskade ...tradycyjnie 2 rotarki, lecz tym razem do tego wymiennik plytowy, zawor rozprezny Danfossa TS2, separator oleju Danfoss OUB1, 4 manometry REFCO, sterownik Dixell'a ktory wlacza drugi stopien automatycznie ...o czyms zapomnialem ? :unsure: aaaaa ...OBUDOWA ...metalowa i czaarna... :D :D :D

 

Specs :

 

kompresory: 2 * SANYO C-1RV137H11AA rotary

parownik: steeper by piotres

XV: Danfoss TS2 / kapilara 0.8 mm

HX: wymiennik plytowy, 12 plyt

skraplacz: 2 rzedowy, alu-cu, chlodzony 4 x 120mm/12 V NBM

czynniki chlodnicze : R507/R1150

separator oleju : Danfoss OUB1

bezpieczenstwo : presostat

obudowa : metalowa, 46 x 46 x 43 cm, czarny lakier

inne: 4* manometry REFCO, sterownik Dixell XR10C, homemadeowy akumulator na tloczeniu przed zaworem rozpreznym Danfossa, wentylator 230mm/230V na tylnej sciance obudowy

 

Dołączona grafika

 

:-P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Linia ssaca jest zbrona, izolacja ma 18 mm grubosci :) .

 

Dołączona grafika

 

Przepraszam za te szczatki izolacji na akumulatorach na kompresorach :? .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozniej dodalem tlumik drgan na linie ssaca 1st stage'a (tzw. Anaconde) oraz drugi filtr na drugi stage. :-P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kilka cyferek z pierwszego uruchomienia . :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Final, no load :-P .

 

Dołączona grafika

 

Pod 225Watami .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wraz z kolegami Promianem i JMKS testowalismy kaskade na E6700 promiana, -98-99*C stress i -99-102*C idle na 4.7 GHZ/ 1.7V (koniec nie vmodowanego asusa p5b dlx) :wink: .

 

Lubicie ja ? :unsure:

 

dzieki

pozdrawiam

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie I klasa. :) I mebel też niczego sobie,ładnie wygląda. :)

Czy ją lubimy? jak by była u mnie to na 100% :lol2: a jak nie....to niech bedzie na 80% :)

 

Edit:4.05.2007

Co taka cisza?

Ostatnio trochę się doszkalam z teori w tym zakresie,mam też parę pytań. :wink:

1. Napisałeś,że sterownik Dixell XR10C włącza drugi stopień automatycznie,a bez niego jak ręcznie należy włączać?czy pełni dodatkowe funkcje typu regulacyjne?

2.Rozumiem że 4 manometry pokazują wys i niskie ciśnienie w dwóch stopniach(są zależne od obciążenia)-w tym przypadku służą celom informacyjnym dla usera; po wystrojeniu kaskady nie ma możliwości ingerencji w te ciśnienia?(popraw mnie jeżeli błądzę),czy tu jakąś rolę odgrywa sterownik z p 1?

3.Widzę,że nasze kaskady wyciągaja w okolicach -100*C-->-110*C,user XS Blaster z Portugali zbudował kaskadę na -124*C też na etylenie,jako biegły w tym temacie; możesz rozjaśnić jak on do tego doszedł(tam chyba na 1stopniu miał coś koło -60*C)

 

Pozdrawiam. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba - piękne zwarte i gotowe.

Temperaturki jak dla mnie OK (przy mikro gabarytach)

W tradycyjnej kaskadzie ciężko jest zrobić Load poniżej -100*C - więc nie dramatyzujmy - te kilka stopni ;)

LukeXE zrobił kaskadę z autokaskadą w pierwszym stopniu (dla turka) i robiła koło -110*C, podobna miała być dla mnie ale po pół roku od momentu zamówienia (i wpłaty) dałem sobie spokój - widać nie wyszła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie I klasa. :) I mebel też niczego sobie,ładnie wygląda. :)

Czy ją lubimy? jak by była u mnie to na 100% :lol2: a jak nie....to niech bedzie na 80% :)

 

Edit:4.05.2007

Co taka cisza?

Ostatnio trochę się doszkalam z teori w tym zakresie,mam też parę pytań. :wink:

1. Napisałeś,że sterownik Dixell XR10C włącza drugi stopień automatycznie,a bez niego jak ręcznie należy włączać?czy pełni dodatkowe funkcje typu regulacyjne?

2.Rozumiem że 4 manometry pokazują wys i niskie ciśnienie w dwóch stopniach(są zależne od obciążenia)-w tym przypadku służą celom informacyjnym dla usera; po wystrojeniu kaskady nie ma możliwości ingerencji w te ciśnienia?(popraw mnie jeżeli błądzę),czy tu jakąś rolę odgrywa sterownik z p 1?

3.Widzę,że nasze kaskady wyciągaja w okolicach -100*C-->-110*C,user XS Blaster z Portugali zbudował kaskadę na -124*C też na etylenie,jako biegły w tym temacie; możesz rozjaśnić jak on do tego doszedł(tam chyba na 1stopniu miał coś koło -60*C)

 

Pozdrawiam. :wink:

1. podlaczasz wtyczke do kontaktu w odpowiednim momencie -> wystarczajace ochlodzenie wymiennika

2. jak zauwazyles, manometry pelnia role informacyjna, w tym przypadku brak mozliwosci regulacji (chyba ze gazu upuscisz/dodasz), nie ma cpeva ;)

3. ma genialne rotarki, i evap jego jest zarabiscie malo pojemny, sadze ze ma gorsze temp podstawy niz przy naszych kaskadach, ale moge sie mylic

 

 

Dla mnie bomba - piękne zwarte i gotowe.

Temperaturki jak dla mnie OK (przy mikro gabarytach)

W tradycyjnej kaskadzie ciężko jest zrobić Load poniżej -100*C - więc nie dramatyzujmy - te kilka stopni ;)

LukeXE zrobił kaskadę z autokaskadą w pierwszym stopniu (dla turka) i robiła koło -110*C, podobna miała być dla mnie ale po pół roku od momentu zamówienia (i wpłaty) dałem sobie spokój - widać nie wyszła ...

moja kaskada na tym samym dummy load co w tym temacie (225W), robi -98.5 po ponad 2h stresowania :D niecale 2h i trzyma te -100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie I klasa. :) I mebel też niczego sobie,ładnie wygląda. :)

Czy ją lubimy? jak by była u mnie to na 100% :lol2: a jak nie....to niech bedzie na 80% :)

 

Edit:4.05.2007

Co taka cisza?

Ostatnio trochę się doszkalam z teori w tym zakresie,mam też parę pytań. :wink:

1. Napisałeś,że sterownik Dixell XR10C włącza drugi stopień automatycznie,a bez niego jak ręcznie należy włączać?czy pełni dodatkowe funkcje typu regulacyjne? Tak dokladnie sterownik jest tak ustawiony ze wlaczasz wylacznik "glowny" i juz o nic sie nie martwisz ...wlaczy on automatycznie drugi stopien gdy temperatura konca wymiennika osiagnie -20*C :-). Nie pelni on zadnych innych funkcji, no pozatym ze oczywiscie wyswietla rowniez ciagle aktualna temperature konca wymiennika :-) . Nie majac go masz w kaskadzie 2 wylaczniki - pierwszym odpalasz pierwszy stopien, a drugim musisz wlaczyc drugi stopien gdy temperatura pierwszego stopnia osiagnie -20-40*C (zaleznie od wystrojenia kaskady i typu uzytego zaworu rozpreznego) .

 

2.Rozumiem że 4 manometry pokazują wys i niskie ciśnienie w dwóch stopniach(są zależne od obciążenia)-w tym przypadku służą celom informacyjnym dla usera; po wystrojeniu kaskady nie ma możliwości ingerencji w te ciśnienia?(popraw mnie jeżeli błądzę),czy tu jakąś rolę odgrywa sterownik z p 1? Tak pokazuja one cisnienia, nie sluza finalnemu uzytkownikowi jako nic ponad elementy dodatkowo pocieszajace jego i innych :lol: .

3.Widzę,że nasze kaskady wyciągaja w okolicach -100*C-->-110*C,user XS Blaster z Portugali zbudował kaskadę na -124*C też na etylenie,jako biegły w tym temacie; możesz rozjaśnić jak on do tego doszedł(tam chyba na 1stopniu miał coś koło -60*C) Zgadza sie, lecz nie zapominaj ze jego kaskada robi -120*c unloaded, a na QX6700 1.75V przy 4 rdzeniach obciazonych mial on -96*C co jest wynikiem dobrym, aczkolwiek nie juz jakims super-hiper jak -120*c unloaded :wink: . Szczerze mowic nie wiem w czym tkwi sekret jego niskich temp. unloaded - byc moze w innym jak wszyscy uzywaja typu wymiennika miedzystopniowego ?

 

Pozdrawiam. :wink:

 

Dla mnie bomba - piękne zwarte i gotowe.

Temperaturki jak dla mnie OK (przy mikro gabarytach)

W tradycyjnej kaskadzie ciężko jest zrobić Load poniżej -100*C - więc nie dramatyzujmy - te kilka stopni ;)

LukeXE zrobił kaskadę z autokaskadą w pierwszym stopniu (dla turka) i robiła koło -110*C, podobna miała być dla mnie ale po pół roku od momentu zamówienia (i wpłaty) dałem sobie spokój - widać nie wyszła ...

Dzieki Yoto za mile slowa :-P .

 

@ryba : tak -98.5*C to mila temperatura jak na moje 225W dummy . Pewnie to m.in. przez to ze sprezarki w Twojej kaskadzie maja 9500btu, a w mojej ok. 9000 btu, pozatym masz tam 3 SLHXy a ja mam ich zero ;-) (w tej obudowie 3 juz bym napewno nie upchnal) :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia w sensie najswiezsza, a nie ostatnia, bo juz wiecej nie bedzie. Chyba..... ;)

Fucktycznie, nie pomyslalem :mur:

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...