Skocz do zawartości
Lord SZUM

LiteON 48x@52x

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to kogos zainteresuje. Co prawda przyrost predkosci nie jest az tak ogromny, ale czemu by nie? :). W razie w... operacje mozna zawsze odwrocic :)

 

po pierwsze modele nagrywarek ktore mozna w ten sposob przeflashowac:

LTR-48126S, LTR-48246S. (ja testowalem na tej drugiej i dziala bez problemow)

 

obszerniejszy opis mozliwosci przeflashowania liteonow jest na stronce - http://club.cdfreaks.com/showthread.php?s=...&threadid=42344

 

co bedzie potrzebne?

- flashfix ze stronki http://digi.firmware-flash.com/flashfix.htm

- bios od Liteona LTR-52246S np. najnowszy sciagniety z cdrinfo.com

ja sciagnalem i mam ver 6S0C

- mlotek jakby cos nie wyszlo;-)

 

co robimy? flashfixem 'naprawiamy' bios zeby mozna go bylo zaaplikowac do innego modelu nagrywarki niz jest przeznaczony :) i flasciach!emy. Potem jedynie jeszcze upgrade Nero jesli nie widzi tak nowiutkiego modelu i cieszymy sie LiteOnem 52x.

 

wyniki: Nero CDSpeed maxymalna predkosc odczytu 52x. Nero Burning ROM maxymalna predkosc nagrywania 52x po wylaczeniu smart-burna oczywiscie.

 

milej zabawy :)

 

Lord SZUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie uprade biosu z modelu 48246S do 52246S według wytycznych Lord'a SZUM'a - WinXP rozpoznał "nową" :) nagryware bez problemu, teraz ściągam upgrade Nero bo miałem jakąś 9.9.X.X i nie rozpoznawał x52, ale wygląda że wszystko jest OK :) Dam znać jak ściągne i zainstaluje nowsze Nero. Nie ma jak bezpłane upgrady :P

 

Lord SZUM: dziękuję Ci essi dżonson :lol: :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko choola jak trzeba :) THX!!

jak ja przerobilem swoja 40x na 48x to okolo 67% nagrywarka (w nero) zawsze na chwile przerywala nagrywanie (wlaczal sie system ochrony zapisu) przez co roznica byla 1-2s wzgledem nagrywaniu na niepodrasowanym napedzie :?

powrocilem do "starego" napedu i tak juz zostalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...