Skocz do zawartości
durczyn

Kontrolowanie Wentylatora Na Procku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest jakiś program na platforme core2duo do kontrolowania z pod windowsa xp obrotów wentylatora i najlepiej z pokazaniem temp cpu ? speedfan niedziała tutaj, w biosie niema takiej dostępnej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest jakiś program na platforme core2duo do kontrolowania z pod windowsa xp obrotów wentylatora i najlepiej z pokazaniem temp cpu ? speedfan niedziała tutaj, w biosie niema takiej dostępnej funkcji.

Notebook Hardware Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu niemozna kontrolowac obrotów wentylatora

Jak to nie mozna. Masz dostep do ACPI poprzez NHC. Nie wiem czy mozna regulowac predkosc obrotow, ale napewno mozna zrobic zalacz/wylacz wiatrak, tak jak to ma miejsce w moim notku z sygneturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge kliknac w ACPI control system details, jest opcja zablokowana, w sumie nic w tym oknie mi sie nierobi O_o, moze dlatego ze nie mam wersji proffesional i klucza bo chyba jest potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge kliknac w ACPI control system details, jest opcja zablokowana, w sumie nic w tym oknie mi sie nierobi O_o, moze dlatego ze nie mam wersji proffesional i klucza bo chyba jest potrzebny

Ano nie masz dostepnej, poniewaz kazdy musi sam sobie napisac plugin w C# pod swoj laptop. Mozesz poszukac w necie, czy nie ma takowych pod Twoja Toshibe. Polecam zaczac poszukiwania od forum NHC. Na tym forum tez kiedys temat byl poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawracanie kijem Wisły, obiecałem sobie ze odstawie kompy na bok jak kupie laptopa a tu psikus :P

 

jak będzie więcej czasu to sie tym zajmę (sesja tuż tuż O_o)....

 

jotixel@thx for help :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawracanie kijem Wisły, obiecałem sobie ze odstawie kompy na bok jak kupie laptopa a tu psikus :P

 

jak będzie więcej czasu to sie tym zajmę (sesja tuż tuż O_o)....

 

jotixel@thx for help :]

a co zamierzasz sobie spalic procek?...bo niebardzo rozumie. Nie poprawia sie czegos co jest wymyslone przez wielkie głowy.

 

p.s. - trzeba bylo kupic cos z prockiem od VIA.tamte nawet nie potrzebuja wentylatorów.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie masz dostepnej, poniewaz kazdy musi sam sobie napisac plugin w C# pod swoj laptop. Mozesz poszukac w necie, czy nie ma takowych pod Twoja Toshibe. Polecam zaczac poszukiwania od forum NHC. Na tym forum tez kiedys temat byl poruszany.

 

 

http://nhc.justred.info

 

 

 

 

edit:

 

 

sorry, nie doczytalem, ze chodzi o toshibe :mur:

Edytowane przez pulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zamierzasz sobie spalic procek?...bo niebardzo rozumie. Nie poprawia sie czegos co jest wymyslone przez wielkie głowy.

 

p.s. - trzeba bylo kupic cos z prockiem od VIA.tamte nawet nie potrzebuja wentylatorów.

Nie trzeba miec procka od VIA. Pentium M 750, przy 800MHz 0.7V temp na pasywnym chlodzeniu nie przekracza 58 stopni. Przy 1.86GHz 1.020V 65-70 st. Maksymalna temperatura pracy mobilnych procesorow to 105 stopni, wiec nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, ze spali sobie procesor. Nawet jesli osiagnie te 105 stopni (choc watpie) to zawiesi sie, a nie spali.

 

W przypadku core (x) duo proces technologiczny jest mniejszy, wiec nie wydaje mi sie aby temperatury roznily sie od PM.

 

Oczywiscie mowie tutaj o pracy biurowej. Nie polecam wylaczac wiatraka podczas grania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o prace biurową, ale ja bym chciał na stałe ustawić na minimalnych obrotach, a nie tak ze co chwile uruchamia sie na max, temp mam średnio 44*C na standardzie toshiby, jakbym mógł w jaki kolwiek sposób ustawić na stałe na minimalnych obrotach (z możliwoscią regulacji) było by super, procek działa dynamicznie, bede potrzebowac chłodzenie to zwiększe obroty.... nic takiego niewygooglowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba miec procka od VIA. Pentium M 750, przy 800MHz 0.7V temp na pasywnym chlodzeniu nie przekracza 58 stopni. Przy 1.86GHz 1.020V 65-70 st. Maksymalna temperatura pracy mobilnych procesorow to 105 stopni, wiec nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, ze spali sobie procesor. Nawet jesli osiagnie te 105 stopni (choc watpie) to zawiesi sie, a nie spali.

 

W przypadku core (x) duo proces technologiczny jest mniejszy, wiec nie wydaje mi sie aby temperatury roznily sie od PM.

 

Oczywiscie mowie tutaj o pracy biurowej. Nie polecam wylaczac wiatraka podczas grania ;-)

ja nie polecam wogole wylaczac wiatrak :). Lapki Fujitsu-Siemens maja taki przycisk na obudowie do wylaczania wiatraka (wiem bo mialem lapka FSC)...i powiem ze to jest gowno warte....chwilowe odetchniecie od szumu..ale za to jaki sie piekarnik robi to ola boga...niestety trzeba pojsc na ugode...albo wiatrak caly czas ale cicho....albo raz kiedys ale wirujacy wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas o tym pisze O_o

tak tylko ze od tego sa rozwiazania do biosa (implementowanie takich rozwiazan na stale)...a nie tak jak ty chcesz jakims programikiem..i to jeszcze moim zdaniem wbrew gwarancji. Jak ci sie spali to moze ich oszukasz...ale to i tak bylaby twoja wina bo sam grzebales. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki program ktory kontroluje i daje ustawic jak chcesz aby wiatrak dzialal. Mozesz w ogole wiatraka wylaczyc lub zaprogramowac jaki tryb pracy przy danym temperaturze ma dzialac.

Dziala wysmienicie na Dellu D600 - nie wiem czy na innych zadziala?

Nazwy nie pamietam ale zaraz podejde do lapka i bede wiedzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaprogramowac jaki tryb pracy przy danym temperaturze ma dzialac.

 

Nazwy nie pamietam ale zaraz podejde do lapka i bede wiedzial :)

dokładnie to byłoby najlepsze, chce ustawić wiatrak by kręcił się non stop ale nie na max, czyli bedzie chłodzić, praca biurowa czyli nie przekroczy 50*C i jednoczesnie nie bedzie hałasu co jakiś czas. bo jego średnia temp bez chłodzenia w ogóle to 44*C, a w biosie niema opcji do wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sprawdziłem to program dedykowany dellowi ale nigdzie niemoge znaleść download guziczka O_o

bo nie umiesz widze spolugiwac sie internetem.

 

http://www.diefer.de/index.html

 

ale i tak cos mi to smierdzi...boje sie odpalac nawet.

 

p.s. - dobra odpalilem. Nie moze zmieniac predkosci wiatraczka i nie dziwota bo to program dla della.

Koniec tematu.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w asusie wentyl włącza się przy 52*C wyłącz przy 41*C, włączony wentyl w dzień go nie słychać, w nocy owszem, jest słyszalny i denerwujący. szczerze to mógłbym całkiem odłączyć wentyl bo temp raczej nie przekroczyłaby 60*C przy necie i office. w gry nie gram więc byłoby ok. u mnie napicie max 1,004 V przy 1,7GHz. minim oczywiście 0,7V przy 600MHz i 0,716 przy 800MHz. cisze mam prawie cały dzień, chyba że film konwertuje to się załączy.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pobawic sie napieciem procka zamiast wentylem. Pentiumek M 740 odpowiednio odwoltowany, jak przedmowcy wspomnieli, prawie sie nie grzeje. U mnie przy pracy biurowej zadko przekracza 50 stopni, a wentyl wlacza sie przy 54 i wylacza przy 48. I cicho i bezpiecznie ;] Oprocz tego w NHC ustawione zeby czestotliwosc zwiekszala sie dopiero przy obciazeniu proca dluzszym niz 0.5 sekundy. A do tego lapek trzyma na baterii zamiast 1h 45min to 2h 45min ;]

 

PS. Tylko ze u mnie wentyl nawet jak sie wlacza to i tak na minimalnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pobawic sie napieciem procka zamiast wentylem. Pentiumek M 740 odpowiednio odwoltowany, jak przedmowcy wspomnieli, prawie sie nie grzeje. U mnie przy pracy biurowej zadko przekracza 50 stopni, a wentyl wlacza sie przy 54 i wylacza przy 48. I cicho i bezpiecznie ;] Oprocz tego w NHC ustawione zeby czestotliwosc zwiekszala sie dopiero przy obciazeniu proca dluzszym niz 0.5 sekundy. A do tego lapek trzyma na baterii zamiast 1h 45min to 2h 45min ;]

 

PS. Tylko ze u mnie wentyl nawet jak sie wlacza to i tak na minimalnych obrotach.

ja to nawet nie musze sie martwic o temperatury bo u mnie na max obciazaniu celerona m 430 1.6 temperatura osiaga 48 stopni...normalnie mam zawsze 42-43...lapek zawsze mam zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nawet nie musze sie martwic o temperatury bo u mnie na max obciazaniu celerona m 430 1.6 temperatura osiaga 48 stopni...normalnie mam zawsze 42-43...lapek zawsze mam zimny.

nie chce mi się wierzyć że przy stałym napięciu w cel i max obciążeniu masz tylko 48. zakładam że wentyl ciągle pracuje to może się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się wierzyć że przy stałym napięciu w cel i max obciążeniu masz tylko 48. zakładam że wentyl ciągle pracuje to może się zgodzę.

pisalem wyzej ze chodzi caly czas.....sęk w tym ze w wygluszonym pomieszczeniu go slychac tyle co sie ucho przystawi do otworu wywiewajacego....tak wogole to go nie slychac. Jestem bardzo zadowolony z lapka pod tym wzgledem. Gram w gierki i nic mi nie szumi (wiadomo ze gierki zawsze obciazaja procka i wentyl wchodzi na maxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wyzej ze chodzi caly czas.....sęk w tym ze w wygluszonym pomieszczeniu go slychac tyle co sie ucho przystawi do otworu wywiewajacego....tak wogole to go nie slychac. Jestem bardzo zadowolony z lapka pod tym wzgledem. Gram w gierki i nic mi nie szumi (wiadomo ze gierki zawsze obciazaja procka i wentyl wchodzi na maxa).

hm może coś ze słuchem? każdy wentyl w nocy jest słychać! w dzien owszem mojego też nie słychać, w nocy słychać. u ciebie też nie trzeba nigdzie specjalnie przykładać ucha żeby go usłyszeć. ja bym słyszał.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm może coś ze słuchem? każdy wentyl w nocy jest słychać! w dzien owszem mojego też nie słychać, w nocy słychać. u ciebie też nie trzeba nigdzie specjalnie przykładać ucha żeby go usłyszeć. ja bym słyszał.... ;)

bo jestes maniakiem dlatego slyszysz...ja nawet nie zwracam na to uwagi czy mi lekko szumi czy glosniej. Ale fakt faktem ten maxymalny szum w niczym nie przeszkadza.

 

u mnie to wogole ciezko rozroznic szum od innego szumu..caly czas tak samo wieje...a w poprzednim lapku jak mialem 4 biegi wiatraka to malo kur...nie dostawalem..i co mi z tego bylo ze nie szumial przez chwile?...jak bardziej wkurzajace jest ciagle wlaczanie sie wiatraka niz ciagly szum ktory po prostu ginie

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...