Skocz do zawartości
Aimar

Msi Kt880 / Ustawienia Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja płyta gł to MSI KT880 (tak, wiem, że to tylko via :) ), procek AXP Barton 2600+ z odblokowanym mnożnikiem.

Coś tam pogrzebałem w BIOSie i ... zastanawia mnie jakie taktowanie dla pamięci powinienem ustawić?

 

Procesor standardowo działa na 166MHz, zaś moje pamięci (GeiL 2x 512 w dualu) na 200MHz .... w tym wypadku powinienem to ustawić synchronicznie, czy zostawić tak jak jest - asynchronicznie dla uzyskania większej wydajności?

 

 

Pozdrawiam,

Aimar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odblokowany mnożnik, to zjedź go w dół i FSB na 200 (na równo z pamięciami). Powinno chodzić. Potem ewentualnie napięcie podnieś (o ile masz takie opcje) i mnożik po kroku do góry, aż przystawi.

Oczywiście mile widziane dobre chłodzenie procka i dobry zasilacz. Zresztą to podstawy O/C - poczytaj trochę starych tematów + FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się to odpalić na 200MHz/10x ... Początkowo temperatura była za duża i wieszało się to w 3dmarku ;/

 

Zwiększyłem obroty wentylatora z 1700 na 3000 i jest ok ... testy z3d marka 01 zaliczone - plus ~2000 pkt względem poprzednich ustawień (procek 166MHz/11,5x, pamięci 166MHz) także nie jest źle :)

 

Więcej próbował raczej nie będę, bo przy aktualnym chłodzeniu (zalman...taki z wentylatorem na dodatkowym ramieniu) temperatura wynosi 50-55*

 

Trzeba zmienić chłodzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...