Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Wc By Kyniek - Final Release? :/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

Krótki spis dobytku :

 

- BIX3 z 5 wentylami (2xrevoltec, 1xgalcialtech, 1xaerocool 1xpapst)

- Pompka Laing DCC T1

- Węża inno 8/10

- bloki :

mosfety : 2 lutowane bloki - esencja handmade'u ;) rękodzieła

SB : Innovatek - czemu nie dałem channel'a?? Bo kupiłem ten blok za 170zł i bez sensu by leżał bezużyteczny

NB : Channel V3

GPU : Prison Ultra V1

CPU Prison Extre3me V2

- pasta Zalmana STG1

 

temperatury?? nie wiem - jeszcze nie kręciłem na nowej mobo ;)

 

teraz fotki...

 

Dołączona grafika

Jak widać na fotce - jeszcze przed włożeniem mobo i założeniem wszystkich węży - nawet króćce w bloku na CPU nie są w tym sadium wkręcone ;)

 

 

Dołączona grafika

bloczek na mosfety - ten wykonany drugiego dnia - pierwszego dnia wykonałem 2 bloczki na mosfety jednak - malutkie by o nic nie wadziły i by dało się je zamontować w miejsce mniejszego radiatora na EVGA - jednak jednak konstrukcja okazała sięzbyt miniaturowa w miejsce większego - następnego dnia wykonałem większy bloczek na mosfety - rękodzieło w całości lutowane :) najbardziej zaawansowaną maszyną była wiertarka stołowa, prym wiódł jednak papier ścierny i pilnik ;)

 

 

Dołączona grafika

króćce mają w blokach na mosfety średnicę 9mm - a więc o 1mm więcej niż wąż innovateka - cóż.. wierzcie mi - zakładanie wcale ni było proste :/ bez wrzątku i możyczek się nie obeszło . króćce mogłem lepiej dopracować ;)

 

 

Dołączona grafika

bloczek onovateka - psuje harmonię całości - jednak za dużo za niego zapłaciłem by leżał na półce ;) a tak pod grafą nie jest bardzo widoczny :) choć Channel V3 pewnie by lepiej się prezentował :cool:

 

Dołączona grafika

Na grafice Prison Ultra - 361 pinów :) wykonany w duchu homemade :)

 

 

Dołączona grafika

Specjalna i jedyna w swoim rodzaju wersja Channela V3 krytego plexą :) niektórzy wolą anodowane na czarno alu... ja wolę plexę... starej daty jestem :E

 

Dołączona grafika

Laing DCC - kupiony 2 lata temu... nadal chodzi jak marzenie :) a powyżej Black Ice Extreme 3 zod HWLabs - to cudeńko ma już 4 latka k- kupiona odrazu po premierze przyleciała do mnie z USA :D Niejeden procesor przeżyła... i coś czuję że niejeden przeżyje ;)

 

Dołączona grafika

2 wentyle pod chłodnicą - "kanapka" gdy były tylko 3 na chłodnicy to trochę wydajnoś kulała a i ciszy nie było... jak dołożyłem 2 pod chłodnicą to niesamowicie wzrosłą wydajność i paradoksalnie ciszej się zrobiło nawet na 12V :E

 

 

Dołączona grafika

Prison Extreme V2

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

2 revolteci i 1 AeroCool Silver Lighting Led - każdy inny ale dzieki temu kolorowo ;)

 

Dołączona grafika

Termometr Tt - mierzy temp. wody - bardzo przydatna rzecz :)

 

Dołączona grafika

Układ wypełniony Borygo Eko - nawet w niebieskim świetle świeci :) bardzo zadowolony jestem z tego chłodziwa

 

 

Dołączona grafika

dużooooo kabelków - mimo wszystko udało mi się dojść z tym do ładu :)

 

 

Dołączona grafika

Revoltec 80mm zamocowany na tych samych śrubach co mocują blok na procesor - to dzięki niemu podkręciłem Kingston 667 CL5 @ 1000 5-5-5-15 a na codzień 900 4-4-4-12

 

 

 

 

krótkie podsumowanie.... cóż... najwięcej problemów było z blokami na mosfety - postanowiłem że chcę mieć chłodzone obie sekcje zasilania.. blok na górną musiał być szczególnie miniaturowy - ale się udało ;) esencja rękodzieła :) za jakiś czas może oddam je do nilkowania ;) zobaczymy.... 2 dni robiłem boki na mosfety - pierwszego dnia zrobiłem 2 bloki - okazało się że na górną sekcje zasilania w sam raz pasuje... jednak na boczną - w miejsce większego radiatora jest zamały... załamałem się i dopiero następnego dnia zmobilizowałem się by wykonać większy blok.... potem składałem kiblelek :) pół dnia mi to zajęło... ciężko było... satysfakcja jednak ogromna - to co postanowiłem to zrobiłem - WC z 6 blokami :) mi się podoba moje dzieło :)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc fotek sie nie otwiera. (te z konca listy)

 

a tak wc sie fajnie prezentuje, bloczek na mosfety troche odstaje jakoscia wykonania od pozostalych bloczkow. Moglbys go jakos przepolerowac i zrobic moze jakas szczupla zapinke (zeby pasowal stylistycznie do pozostalych bloczkow). No i jeszcze musze dodac ze zaje.iscie mi sie podoba polaczenie srebrnego koloru z zielonym (razacym/uv), wyglada tak futurystycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - nie ten dział

 

drugo - całkiem fajnie, ale rez :|

 

trzecio - ja dałem za w sumie identyko inno połowe tej ceny :P to tak na pocieszenie ; - )

 

czemu 2 kolorowe węże? :|

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

WC fajne:d ale duzo Fot mi sie nie otwiera :/

pracuje nad tym ;)

 

 

 

a pozatym gdzies ty KYNIEK załozył ten temat :D??

 

:mur: :mur: :mur: roztargnienie :( patrzyłem to nie mogę przenieść tego tematu... może to tylko moder zrobić :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie co prawda teraz juz nie podobaja sie "bloki-rekodziela" ale tutaj wyglada to calkiem niezle... a caly uklad nawet tez :) Co raz wiecej tych blokow w ukladach jakie sie pokazuja chocby na tym forum - chyba jakas nowa fala :)

 

Te mieszane kolory wezy troszke dziwnei wygladaja... ale moze widac calosc na ktorejs fotce, ktora sie nie otwiera - chetnie bym to zobaczyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pisz do modatorów :D

PS: zostały ci tylko 3 zdjecia do jeszcze zrobienia zeby działy :D

EDIT: Kyniek a czemu nie uzyłes wersji ULTIMATE??

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

to pisz do modatorów :D

PS: zostały ci tylko 3 zdjecia do jeszcze zrobienia zeby działy :D

EDIT: Kyniek a czemu nie uzyłes wersji ULTIMATE??

1) napisałem :) i już przeniesiony

 

2) już chyba wszstkie się łądują :)

 

3) bo nie powstała ;p w Prisonów V1 powstała jedna jedyna Ultra (jak ultrasi ;) ) a z serii V3 powstały 3 Prison Extreme - jeden u mnie.. jeden u Greg11 a kolejny... Hmmm nie pamiętam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak na producenta bloków to ta prezentacja wygląda jak anty-reklama .Olać różnokolorowe węże i wentyle ale 2 rodzaje złączek na chłodnicy ?? (lekkie przegięcie) B-) Powinieneś miec tego w zapasie raczej sporo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ladne i pewnie max wydajne WC

Ciekaw jestem ile kosztuja te rodzynki :

GPU : Prison Ultra V1 ?

CPU Prison Extre3me V2 ?

Jesli dobrze policzylem to wersja dla GPU ma az 324 piny !! !! pewnie to demon wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze policzylem to wersja dla GPU ma az 324 piny !! !! pewnie to demon wydajnosci

Biorąc na logikę to blok GPU z CPU powinny zamienić się miejscami Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwage na grubość spodu w bloku na GPU ;)

 

Podpowiem 10mm

a jakiej wys. są piny ?

;)

zwróć uwagę

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu lutowałeś te bloczki na mosfety :D

Nie mogłeś wziąś 2 płatków miedzi, wyfrezować kanału na oring, skręcić je ze sobą, nagwintować otwory na zlączki i wkręcić tam czegoś fajnego? Nawet choinki nk10 żeby mniej miejsca zajmowały niz skrecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad rozbudowany.

 

Razi mnie kilka rzeczy:

-okropne srubki na blokach na mofach, naprawde zle to wyglada

-rozne zlaczki (chlodnica i nie tylko)

-rozne wentyle

-umieszczenie termometru, IMO lepeij go w zaslepke wlozyc na pewno by lepeij wygladal.

-blok innovateca wogole nie pasuje stylem do pozostalych

-troszke balaganu w kablach no i a little bit of dust

 

Ogolnie wydaje mi sie ze uklad skladany na szybciocha. Mam nadzieje ze w ciagu najblizszych dni/tygodni ukladzik poprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

kibel jak kibel. z pewnoscia dziala, ale o estetyce zapomniales. zbieranina blokow, zlaczek, wezy...

 

Jak wszystkie bloki nie są innovateka czy swiftecha to już zbieranina?? Jak wśród bloków są rękodzieła to źle?? Wykazałem się własną inwencją zamiast kupować blok na mosfety gotowy - na grafikę zaadoptowałem blok starej serii... jedyny jaki powstał... na procesor jest też blok unikalny - jeden z trzech.

 

 

EDIT:

 

blok na grafikę ma 361 pinów B-)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek

 

Ja tam estetyka wnetrza peceta sie nie przejmuje

WC ma byc max wydajne , ciche i tyle , widze ze wielu z tego dzialu lubi swiecidelka i blyskotki

dokladnie tak jak moja kobitka :)

 

Jesli to mozliwe to zapodaj jakies info na temat wydajnosci tego 361 pinowca

w porownaniu do Prison Pro V2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo ukladanie zestawu blokow do WC bedzie jak kompletowanie setow w diablo2 :D za komplet blokow z tej samej firmy bedzie bonus +5 w postaci "ohow i ahow" na forum. Bemx2k swieciedelka swoja droga, ale wypadaloby chociaz jakos dobrac jeden rodzaj wentyli czy wezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie bloki nie są innovateka czy swiftecha to już zbieranina?? Jak wśród bloków są rękodzieła to źle?? Wykazałem się własną inwencją zamiast kupować blok na mosfety gotowy - na grafikę zaadoptowałem blok starej serii... jedyny jaki powstał... na procesor jest też blok unikalny - jeden z trzech.

EDIT:

 

blok na grafikę ma 361 pinów B-)

chodzilo o to zeby wszystkie byly w ten dam desen, a nie, jedne sa z plexa, na mosy lutowane no i firmowka innovateka... kazdy z innej parafii i to nie wyglada za bardzo elo :]

 

Mozna zrobic wszystkie lutowane i tez by bylo git, ale musialyby byc dobrze zrobione i odpisowane, nie to co w twoich bloczkach zrobionych na predce :/

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o to zeby wszystkie byly w ten dam desen, a nie, jedne sa z plexa, na mosy lutowane no i firmowka innovateka... kazdy z innej parafii i to nie wyglada za bardzo elo :]

Mozna zrobic wszystkie lutowane i tez by bylo git, ale musialyby byc dobrze zrobione i odpisowane, nie to co w twoich bloczkach zrobionych na predce :/

 

 

 

moje chwilowe zboczenie przy skladaniu nowej rev. sie odezwalo. ryba ujal dokladnie to co mialem na mysli. to ze jeden jest hm, a drugi markowy nie ma znaczenia o ile stanowia spojna calosc. to moja opinia z ktora nie musisz sie zgadzac ;). jesli Twoj wucet ma dzialac to dziala, zamykasz bude, nic nie widac, gra i buczy.

 

dla estetyki moglbys wysrebrzyc te kolorowe. reszta zostala powiedziana. mozliwosci i warsztat masz ztcw.

 

eot z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale co to Wam przeszkadza :lol: bez jaj, ale akurat to, że jeden wąż jest taki a drugi taki czy zlaczki inne. No bez przesady, ja w tym widzę "trochę" czepiania się na siłę ze względu, że to Kyniek a nie ktoś inny.

 

Jak dla mnie super, szczególnie bloki na cpu i gpu. Z tym, że liczba 5 wentyli jest dziwna, znajdź w domu jeszcze jeden i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

wentyla dokupię - tyle że 2 są pod spodem i nie widać ;) choć podświadomie przeszkadza mi ten brak symetrii :unsure: dołożenie 2 wentyli pod spodem dało kolosalną różnicę w wydajności - no i cisza większa.

 

 

P.S. wentyle na górze chłodnicy będę musiał zamienić - dokładnie czerwony i niebieski - chciałem ułożyć flagę rosji ale się pomyliłem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale co to Wam przeszkadza :lol: bez jaj, ale akurat to, że jeden wąż jest taki a drugi taki czy zlaczki inne. No bez przesady, ja w tym widzę "trochę" czepiania się na siłę ze względu, że to Kyniek a nie ktoś inny.

 

Jak dla mnie super, szczególnie bloki na cpu i gpu. Z tym, że liczba 5 wentyli jest dziwna, znajdź w domu jeszcze jeden i będzie git.

Skoro ktos pokazuje swoj uklad (a tu autorem nie jest "zwykly ktos") i spodziewa sie opinii na temat tego ukladu, to chyba naturalne jest, ze nie kazdemu sie spodoba tak jak autorowi :blink: Wlasnie o to chodzi, zeby dac innym pod ocene wlasne dzielo i w ten sposob zwrocic uwage na cos, na co sie nei zwracalo uwagi samemu... i pozniej to poprawic/zmienic :idea: Dzieki temu jest postep :rolleyes:

Widzisz - sam sie czepiasz ze jest 5 wentyli a nie 6... czy 6 to jakas magiczna liczba :?: :razz: :wink:

 

Kiedys sam inaczej bym ocenil takie WC, bo estetyka mnie nie interesowala, tylko wydajnosc... Teraz oceniam nieco inaczej i dla mnie np mieszanie kolorow wezy/wentyli nie jest wzorem estetyki - ale kazdy ma swoje kryteria... tez nie spodziewam sie, ze jak sie w koncu zbiore i zrobie foty swojej rev 9 to tez kazdemu sie spodoba... ale dzieku temu moze bedzie rev 10 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem ułożyć flagę rosji ale się pomyliłem :damage_wall:[/size]

<_< to miało być śmieszne? Dlaczego chcesz mieć akurat flagę Rosji? (zapędy komunistyczne? ;) )

 

Skoro ktos pokazuje swoj uklad (a tu autorem nie jest "zwykly ktos") i spodziewa sie opinii na temat tego ukladu, to chyba naturalne jest, ze nie kazdemu sie spodoba tak jak autorowi :blink: Wlasnie o to chodzi, zeby dac innym pod ocene wlasne dzielo i w ten sposob zwrocic uwage na cos, na co sie nei zwracalo uwagi samemu... i pozniej to poprawic/zmienic :idea: Dzieki temu jest postep :rolleyes:

Widzisz - sam sie czepiasz ze jest 5 wentyli a nie 6... czy 6 to jakas magiczna liczba :?: :razz: :wink:

 

Kiedys sam inaczej bym ocenil takie WC, bo estetyka mnie nie interesowala, tylko wydajnosc... Teraz oceniam nieco inaczej i dla mnie np mieszanie kolorow wezy/wentyli nie jest wzorem estetyki - ale kazdy ma swoje kryteria... tez nie spodziewam sie, ze jak sie w koncu zbiore i zrobie foty swojej rev 9 to tez kazdemu sie spodoba... ale dzieku temu moze bedzie rev 10 :lol2:

Nie chodzi o same 6, ale o to, że przez brak jednego wentyla jest mniejsza wydajność, bo shroud staje się nieszczelny.

 

A czepianie sie o to, że wentyle sa innych firm, czy bloki inne, to jakaś paranoja i szukanie dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...