Skocz do zawartości
integralny

Jak Zainstalować Ram W Laptopie?

Rekomendowane odpowiedzi

maM acera travelmate 2430 i chce dokupic RAM , nie wiem co powienienm odkrecic. cos tam troche probowalem, odkrecalem ale wychodzi to bardzo trudno i dokladnie nie wiem gdzie znajduje sie pamiec RAm. czy dysponujecie moze zdjeciami z pomoca jak tego dokonac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem tylko ze mam Toshibe Satellite L10-117 i chciala bym dokupic 1GB kingstona. Mam Celerona M370 1.5 GHz i 256MB. Niewiem czy mam isc do sklepu w ktorym kupilam moja Toshibe czy sama mam zamontowac kości. Raczej nie widzi mi sie zebym sama cos tam kombinowala i odkrecala bo niezabardzo sie na tym znam i jeszcze cos popsuje.... xD

 

Prosze o pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>integralny

 

Jest takie powiedzenie: jak zawiedzie wszystko inne, przeczytaj instrukcję obsługi ;)

Na poważnie: klapka od pamięci powinna być oznaczona takim małym symbolem układu pamięci, w manualu też powinien być widok komputera od dołu z oznaczonym miejscem gdzie się pamięć instaluje. Czasem w manualu może być nawet opisana sama procedura wymiany pamięci. Taka czynność to naprawdę żadna filozofia, trzeba tylko zachować rozsądne środki ostrożności. Oczywiście komputer wyłączony, ja zawsze wyjmuję też baterię. Po odkręceniu klapki moduły pamięci wyjmuje się rozchylając znajdujące się po bokach zatrzaski do momentu aż moduł wyskoczy i znajdzie się pod kątem w stosunku do płaszczyzny płyty, można go wtedy swobodnie wyciągnąć. Wkładanie odbywa się dokładnie odwrotnie - najpierw wsuwamy moduł pamięci pod kątem, po czym dociskamy go do płaszczyzny płyty do momentu aż zatrzaski... się zatrzasną.

 

>Donata90

Jak czujesz się na siłach, to zamontuj sama, jak pisałem - to nic wielkiego, prawie jak wymiana baterii w pilocie. Jeśli nie czujesz się na siłach, to lepiej idź do sklepu, na pewno chętnie ci pomogą, lub jeszcze lepiej - poproś o pomoc "skomputeryzowanego" kolegę. Tylko na wszelki wypadek uprzedź go że jak coś popsuje to musi odkupić ;)

 

[edit] Na rozwianie wszelkich wątpliwości, filmik:

 

Mam nadzieję że jakoś tam pomogłem...

Pozdrowienia

Edytowane przez amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała uwaga: przed całą operacja dobrze jest dotknąć czegoś metalowego, podlaczonego do uziemienia np kaloryfera.

Pozwoli to zebrać z rąk i reszty ciała ładunki elektrostatyczne ktore nie sa za zdrowe dla układów elektronicznych. Nieraz się zdarza że takie ładunki potrafią stanowić potencjał nawet 6kV i wiecej... co oczywiście jest mordercze dla kazdego układu scalonego.

jest to wazne w szczególnosci dla układów VLSI (o dużej skali integracji ang. Very Large Scale Integration) które mogą byc przez nie łatwo i niedostrzegalnie uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź tego laptoka na giełdę komputerową czy do sklepu i niech oni Ci wymienią. Wymienią, laptok odpali i będzie ok :D

A nie wie ktoś jak się ma gwarancja do wymiany pamięci. Mam lapka na gwarancji i chciałbym mu jeszcze jedną kość dorzucić. Ale nie wiem co wtedy będzie z gwarancją. U mnie żeby wymienić kości pamięci trzeba odkręcić klapkę, która przykrywa też procka (nie ma osobnej klapki do pamięci).

Może ktoś już dokładał na gwarancji pamięć w Asusie i wie jaka u nich jest polityka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...