Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie glupie pytanie do czego jest EATX12V w p5k deluxe :damage_wall: 8 pinowy wtyk z 4 pinami zaslonietymi?

bo w zasilce mam 24,8 i 4 pinowe kable, jak to podlaczyc?? :unsure:

Edytowane przez LargoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może, ktoś doświadczył następującego problemu z Asus P3K. Kiedy mam podłączone słuchawki do wbudowanej karty dźwiękowej wydobywa się z nich cięgle jakiś szum a nasila się w momentach większego obciążenia lub pracy dysku twardego. Słuchawki raczej są dobre bo na laptopie to nie występuje.

Myślicie, że to podchodzi pod usterkę płyty czy raczej normalne jej zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może, ktoś doświadczył następującego problemu z Asus P3K. Kiedy mam podłączone słuchawki do wbudowanej karty dźwiękowej wydobywa się z nich cięgle jakiś szum a nasila się w momentach większego obciążenia lub pracy dysku twardego. Słuchawki raczej są dobre bo na laptopie to nie występuje.

Myślicie, że to podchodzi pod usterkę płyty czy raczej normalne jej zachowanie?

jest to czasem spotykane na zintegrowanych z płytą audio. Aby zmniejszyć szum, czasem może pomóc wyłączenie wszystkiego z wyjątkiem głośności głównej i wave. (2 razy lewym przyciskiem na głośniczek w tray'u, opcje->właściwości->pozaznaczaj wszystkie, a następnie je wycisz bez głównej i wave).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie glupie pytanie do czego jest EATX12V w p5k deluxe :damage_wall: 8 pinowy wtyk z 4 pinami zaslonietymi?

bo w zasilce mam 24,8 i 4 pinowe kable, jak to podlaczyc?? :unsure:

Wyjmij zaslepke i wloz wtyczke 8pin. Nastepnym razem przeszukaj temat zanim zapytasz... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie zakupilem nie tak dawno kompa(na dole konfig), i niby wszystko chodzilo pieknie ale... no wlasnie, pierwsze co mnie zaniepokoilo to gdy przy wlaczania komputera monitor wlaczyl sie ale stracil sygnal i myszka byla wylaczona (wogole nie palil sie laserek co moze oznaczac ze USB nie dzialalo). Nastepnie po 5 godzinkach gry zauwazylem zalamywanie sie tekstur wiec pomyslalem - BOZE karta sie przegrzewa, w dodatku w tym Radeonie nie ma czujnika temp, wiec musialem dotykowo sprawdzic no i sie ... zdziwilem, karta byla ciepla ale nie goraca, nawet nie parzyla, wiec pomyslalem, jak moze sie przegrzac skoro nie jest ciepla (mam chlodzenie Zalmana, niestety nie wiem jak z pasta bo nie ja monotowalem, ale mysle ze gydby sie grzala to cala a nie w jakims punkcie, ktorego i tak notabene nie wyczulem) Nastepnie, po jakims czasie pracy, nagle komputer zaczal wariowac, kiedy wlaczalem menu start odrazu znikalo, jakies dziwne komunikaty wyskakiwaly itp. itd (nie sprecyzuje bo to mojej mamie sie stalo a ona spanikowala), po czym wszystkie kikniecia mojej mamy zrealizowal, tyle ze myszka latala jak opetana.

I z czym moze to byc zwiazane?

 

Tak myslalem moze o aktualizacji biosu na wersje 17, bo w tej chwili ma ten ktory byl fabrycznie?

Albo moze windows jest uszkodzony?

 

Bo kurcze podsumowujac karta wcale jak sie dotyka nie jest goraca, przynajmniej pamieci (o ile to sa te czarne prostokaciki) ani laminat itp. a w grach kurcze zalamania tekstur, spadki fps i raz reset mialem w Carbonie (po paru godzinach cozywiscie) a z drugiej strony rzeczy sie dzieja z ktorymi karta nie ma nic wspolnego, wiec moze poprostu BIOS lepszy bo plyta wariuje, no nie wiem... pomozcie smilies

 

Aha zapytam jak laik chociaz pewnie i tak znam odpowiedz ale aktualizacja BIOSU nie powoduje traty gwary, albo ze sie do mnie przyczepia o cos, ze to moja wina?

 

Dzieki za pomoc :)

 

 

CPU - C2D E4300 1.8GHz@ ???

Mobo - Asus P5K (Intel P35)

RAM - OCZ 2x1GB PC-800 Platinium Rev.2 CL4-4-4-15

GPU - Radeon RX1950Pro Gigabyte 256MB Zalman

HDD - Seagate 320GB Barracuda 7200.10 ES(SATA2 16MB NCQ)

Powered by - ToPower SPW-480W EZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System zostal przeinstalowany po wymianie częsci? Sprawdz temp cpu, jesli jest potrzeba ponownie zamontuj chlodzenie na cpu i na grafice. Aktualizuj BIOSa przez ezflash w biosie, nic nie padnie.. ;) Najnowszy bios masz na stronie asusa. Jesli cos by poszlo nei tak zrobisz flasha jeszcze raz (ALT + F2).

 

> http://support.asus.com/download/download....el=P5K%20Deluxe

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System zostal przeinstalowany po wymianie częsci? Sprawdz temp cpu, jesli jest potrzeba ponownie zamontuj chlodzenie na cpu i na grafice. Aktualizuj BIOSa przez ezflash w biosie, nic nie padnie.. ;) Najnowszy bios masz na stronie asusa. Jesli cos by poszlo nei tak zrobisz flasha jeszcze raz (ALT + F2).

 

> http://support.asus.com/download/download....el=P5K%20Deluxe

No wlasnie chcialem robic aktualizacje, ale komp poszedl do serwisu bo panowie ze znaku zasugerowali mi ze moge stracic gware nawet :|

System byl wporzo, bo caly komputer zmienialem. Temp procka wynosila w CoreTemp 0.95 w idle 39*C a w stersie po 40 minutach Orthosem 56*C - ale to bylo 2 dni od zakupu, wiec moze pasta nie zdarzyla sie dobrze wygrzac. Na grafice mam Zalmana ktorego daja z Radonem x1950 Pro. Ale karta metoda dotykowa byla zaledwie ciepla, wiec raczej sie nie przegrzewala...

 

No nic teraz jest w serwisie i niby do czwartu ma sie wszystko wyjasnic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ekscentryczna wersja, P5K3 Premium.

W kwestii BIOS - standardowy, brak udziwnień. Jedyna zacna różnica to zestaw HP który zrobiony jest zdecydowanie solidniej niż to co zwykle jest nam dane.

Z drugiej strony, wysoka cena nie jest usprawiedliwiona jakością wbudowanych pamięci RAM.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

A jak już jesteśmy przy pamięciach, całkiem stabilne 1600 9-8-8-21@2.10V, a już raczej mało pożyteczne - ale jeszcze możliwe to co poniżej.

Dołączona grafika

Popularności chyba bić nie będzie.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

mam problem z startem na FSB wiekszym niz 430, czy to możliwe aby był to koniec możliwości procka luba ramu ?

 

Zestaw:

 

CPU: C2D 6750 chłodzony Scythe Infinity, idle ok 22C

MOBO: P5K, Bios Rev. 601

RAM: Patriot Elk Cl5 Pdc24g6400elk 2x2gb 5-5-5-5-15

GFX: Galaxy GF 8600 GT 256Mb CoolMaster

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101A, 400W

HDD: Seagate Baracuda 7200.10 320 Gb

 

Vcore 1.4, pamięci standardowo pracuja na 2.0, natomiat próbowałem także podnosić do 2.2 i nic, powyżej magistrali 430 bios nie wstaje.

 

Strap ustawiony na 333, pamięci nie podkręcane na timingach.

 

Generalnie chciałem uzyskać @ na poziomie magistrali 450Mhz, poległem.

 

prosze o ewentualne uwagi, pomoc.

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

mam problem z startem na FSB wiekszym niz 430, czy to możliwe aby był to koniec możliwości procka luba ramu ?

 

Zestaw:

 

CPU: C2D 6750 chłodzony Scythe Infinity, idle ok 22C

MOBO: P5K, Bios Rev. 601

RAM: Patriot Elk Cl5 Pdc24g6400elk 2x2gb 5-5-5-5-15

GFX: Galaxy GF 8600 GT 256Mb CoolMaster

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101A, 400W

HDD: Seagate Baracuda 7200.10 320 Gb

 

Vcore 1.4, pamięci standardowo pracuja na 2.0, natomiat próbowałem także podnosić do 2.2 i nic, powyżej magistrali 430 bios nie wstaje.

 

Strap ustawiony na 333, pamięci nie podkręcane na timingach.

 

Generalnie chciałem uzyskać @ na poziomie magistrali 450Mhz, poległem.

 

prosze o ewentualne uwagi, pomoc.

pozdrawiam.

zmniejsz mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększ V na nb co do tych 22C musisz do tego dodać 10 C ( w idle, w stresie pokazuje dobrze) wiem co mówie bo mam taką samą płytę procek i chłodzenie ;-)

 

Ok, w jakim zakresie można bezpiecznie podnieść na V na NB, standardowo jest chyba 1,5 V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 1,7v bralem i na lajcie wszystko śmigało

 

edit: a z tym raidem to nie było coś takiego że działał tylko z eSATA???? (przeczytaj instrukcje tam pisze chyba że tylko z esata)

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni mam zgryz, otóż system mi się "zacina" na viście (na xp tego nie ma - na innym dysku)Zacinanie to objawia się w ten sposób że wszystko zamiera tak jakby nastąpiło zawieszenie systemu (zero reakcji przez kilka sekund) nie dotyczy to tylko dźwięku, (np. przy oglądaniu filmu obraz się zatrzymuje a dźwięk normalnie słychać dalej)po chwili wszystko wraca do normalności.

Problem zaczął się jak zainstalowałem raid 0 na nowych dyskach seagate 2x80GB SATA 2, na poprzednim systemie na WD-ku 250GB nic takiego nie występowało.

Jeśli ktoś ma podobny problemik na tej płycie lub jakieś sugestie proszę pisać.

 

Wojooo:

powiedzcie mi jak w tej cholernej plycie zrobic raida 0 :/ ... nie widzi mi instalator dyskow! probuje zainstalowac stery od raida ale nie widzi mi dyskietki ani calej zawartosci ... pomozcie!

W bios (pierwsza zakładka - dyski SATA) ustawiasz opcję RAID, po ekranie POST-u pojawi się kreator macierzy Intel Matrix (wejście do niego to kombinacja klawiszy: Ctrl+i) tam tworzysz macierz. (w/g uznania)

A potem to już instalka windy w której tworzysz sobie odpowiednie partycje / formatujesz je / dodajesz sterownik itd.

Ja po utworzeniu macierzy w kontrolerze Intel Matrix partycję tworzę w Partition Magic (płytka wersja bootowalna), szybko , łatwo i wygodnie.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w jakim zakresie można bezpiecznie podnieść na V na NB, standardowo jest chyba 1,5 V ?

Wlasnie , to jest dobre pytanie ;p moze niech ktos obeznany sie wypowie bo cos mi sie chyba nie widzi te 1.7v o ktorym ktos wspominal ale ogolnie o nie mam pojecia o napieciu na nb ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna znaleziona: Urządzenie/Device/Ide/iaStor0 nie odpowiada w ramach ustalonego limitu czasu

To już jedno wiem, ma to związek jednak z raidem, ściągam nowe stery intela ale wszelkie sugestie mile widziane, może ktoś się już z tym spotkał.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum - sporo czytam ale nie piszę.

 

Potrzebuję pomocy, otóż kupiłem sobie "kastrata" P5K SE, pytanie dotyczy szyny PCI, po podkrręceniu procesora poprzez FSB

częstotliwość szyny się zmieniła co zaskutkowało tym że x-fi odmówił posłuszeństwa - dobrze że się nie zjarał.

 

W biosie nie widze opcji zmiany dzielnika PCI,

 

Na koniec pytanie - co z tym zrobić, czy jest opcja a ja jej nie widze czy p35 ma taką możliwość i jest to kwestia nowej wersji BIOS, a może jakiś ztweakowany BIOS???

 

Jest to jedyny jak narazie problem z tą płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz PCIE Frequency, czy nie masz czasem na auto. Ustaw na sztywno 100.

Dzięki sprawdze po pracy natchnęła mnie twoja wypowiedź czy to znaczy że ram równiez powinienem przestawić z auto

a może podpowiedzcie mi jak ustawić ram

 

mam kingstony ddr2-667 4x1GB nie mają żadnych radiatorów i nie chciałbym przegiąć, procesor core duo 6300

 

może od razu zadam kilka pytań mianowicie zastanawia mnie temperatura mam reseratora 1 plus w stresie proc pokazuje temperaturę 60-61 stopni ale przypuszczam że u mnie akurat jest paradox - znaczy poprostu 8800 gtx na którym mam blok wodny zalmana grzeje procesor , bo wcześniej jak miałem 1900xt temp była koło 45 stopni, radiator zalmana jest mocno ciepły

normalnie w zimie komp będzie chodził cały czas dopiero będę miał ciepełko w pokoju.

 

czy o czymś jeszcze powinienem pamiętać?

 

a jeszcze jedno hym dziwne na niepodkręconym czystym systemie 3dmark06 pokazuje mi 7800 trochę mało w czym problem moze być - procesor???

 

system vista 64

Edytowane przez dramich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje male obserwacje jesli chodzi o P5K Vanilla :D

 

Fajne mobo, latwe mody, cos a'la DFI nF4 Ultra-D ( czyt. co nie ustawisz to dziala, a jak nie zadziala to sama cofnie ustawienia :-P ) Ramik dobrze na niej smiga, opcje biosu niektore od parady, jak np. anti vdroop ( dziala to ino na K Dlx itp ) Dobre chlodzenie, jak na takie male "cos" bo K Dlx grzeje sie znacznie wiecej z tymi swoimi rurkami, a ta ma ledwo co jedna rurke i ladnie to dziala. Aha no i nie dziala z vmch wiekszym niz 1.8V, za to vcore trybi do ponad 1.95V B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje male obserwacje jesli chodzi o P5K Vanilla :D

 

Fajne mobo, latwe mody, cos a'la DFI nF4 Ultra-D ( czyt. co nie ustawisz to dziala, a jak nie zadziala to sama cofnie ustawienia :-P ) Ramik dobrze na niej smiga, opcje biosu niektore od parady, jak np. anti vdroop ( dziala to ino na K Dlx itp ) Dobre chlodzenie, jak na takie male "cos" bo K Dlx grzeje sie znacznie wiecej z tymi swoimi rurkami, a ta ma ledwo co jedna rurke i ladnie to dziala. Aha no i nie dziala z vmch wiekszym niz 1.8V, za to vcore trybi do ponad 1.95V B-)

 

A gdzie zczytujesz Vcore? Bo mi tez sie podoba, ale w sumie ta plyta fajnie zaniza bez modow, ustawiasz 1.7V, a w biosie 1.61 :blink: (1.65V miernikiem na kondzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje male obserwacje jesli chodzi o P5K Vanilla :D

 

Fajne mobo, latwe mody, cos a'la DFI nF4 Ultra-D ( czyt. co nie ustawisz to dziala, a jak nie zadziala to sama cofnie ustawienia :-P ) Ramik dobrze na niej smiga, opcje biosu niektore od parady, jak np. anti vdroop ( dziala to ino na K Dlx itp ) Dobre chlodzenie, jak na takie male "cos" bo K Dlx grzeje sie znacznie wiecej z tymi swoimi rurkami, a ta ma ledwo co jedna rurke i ladnie to dziala. Aha no i nie dziala z vmch wiekszym niz 1.8V, za to vcore trybi do ponad 1.95V B-)

Żadna rewelacja :)

A mnie Giguś p35-DQ6 zadziwia. FSb=490 osiąga bez podnoszenia napięć. Chłodzenie zamontowane na płycie jest rewelacyjne. Mimo ostrego voltowania pozostaje zaledwie ciepłe. Nie mam żadnego nawiewu - zbędny. Przy nieudanym OC płyta zawsze wstaje. Nie ma potrzeby resetować biosu itp.

zakresy napięć:

Vmem =+ 1.55

PCI-E =+0.35

FSB=+0.375

Vcore=2.35 max, starczy? :)

 

Ramki powyżej 600 śmigają bez problemu. 500x8 i ramki 4:5 co daje 625 przy V=2.4V. Dla mnie rewelacja.

Mam w tej chwili wgrany ostani bios - beta. Zobaczymy jak wyjdzie final.

Do P5k oczywiscie nic nie mam - nie testowałem osobiście.

 

DEVILEK może tym się zainteresuj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zczytujesz Vcore? Bo mi tez sie podoba, ale w sumie ta plyta fajnie zaniza bez modow, ustawiasz 1.7V, a w biosie 1.61 :blink: (1.65V miernikiem na kondzie)

Dołączona grafika

 

W tym miejscu przeznaczonym na kondziol, na mosfetach itp pokazuje jakies [ciach!]ly.

 

Oprocz normalnego vdroop'a dla CPU to jesio jest fajny droop na mch :lol:

 

@jacekcz

 

Mialem DQ6 i sprzedalem.

 

No i polka cenowa do porownania troche nie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devilek

 

Według ciebie jak te mobo prowadzi proca??

Do 530-540MHz normalnie i nic nie mozna zlego powiedziec, dalej nie wiem bo wiekszego FSB zrobic nie umie jak narazie. Multi mniejsze i tez nie leci wyzej i dziwi mnie to, ze tak wczesnie proc by sie skonczyl, mobo tez raczej nie wadzi i upatruje przyczyny w tym, ze HP2 nie potrafia wiecej jak 530MHz na 1:1 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...