Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ja nie mam aż tak wielkich ambicji jak niektórzy ;)

Mam model C2D 6320 (1.86GHz) i P5K Deluxe wraz z pamięciami 2x 1GB 1066 (2.2V).

Chciałbym prosić aby ktoś po prostu napisał mi jakie mam parametry ustawić w Biosie żeby w/w procesor pracował na FSB 333MHz - więcej nie potrzebuję (obecnie nominalne FSB 266). Zależy mi na wszystkich potrzebnych ustawieniach, m.in. napiecie na rdzeń, czy mam włączyć Voltage Damper, czy przetaktowując muszę wymusić jakieś inne niż AUTO taktowanie PCI-E, itp. Boję się testować żeby nie przesadzić ze zbyt dużym zasilaniem na rdzeń i żeby czegoś nie uszkodzić... Po za tym nie wiem co znaczą niektore ustawienia. Widzę że wielu kolegów ma już sporą praktykę w podkręcaniu i właśnie Was proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie kontrolera Marvell w P5K SE wprawdzie, ale P5K ma to samo.

Czy po podłączeniu tam napędu CD/DVD instalujecie sterowniki Marvell 61xx RAID z płyty do mobo?

 

Mam dziwne zachowanie się napędów tam podpiętych.

Podczas uruchamiania komputera mam potrójny boot napędów PATA. Najpierw boot po włączeniu, potem po wykryciu napędów i znowu w moment jak zaczyna się ładować Windows.

 

I ciekawa jeszcze rzecz - potrafią się napędy resetować podczas pracy windowsa gdy np chcę uzyskać dostęp do napędu bez włożonej płyty CD za pomocą Total Commandera. Podobnie wejście w panelu sterowania w zakładki kontrolera i wyjście powoduje kilkukrotny restart kontrolera/napędów. Nie działa CloneCD - wiesza się na wyszukiwaniu napędów, zapala się na stałe diodka HDD i tak już zostaje - trzeba resetować twardo komputer.

 

Odinstalowałem sterowniki, wyszukałem sprzęt automatycznie i mam "Standardowy podwójny kontroler PCI IDE".

Nie ma trzeciego restartu przy ładowaniu Windowsa. Nie ma restartów przy wychodzeniu z właściwości napędów, zaczął działać CloneCD. Fajnie...

ALE - napęd CD TEAC CD-540E jest w UDMA-2 natomiast nagrywarka DVD ASUS DRW-1608P3S (Pioneer 111 inaczej) w PIO. Trochę zabawy jak by to włączyć i oba mam w PIO mimo że podczas startu w POST wykrywa jeden jako UDMA2 a drugi UDMA4.

 

Zainstalowałem ponownie sterowniki Marvell'a i kółko się zamyka...

 

Też tak macie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i przydłóga troche

 

w sumie do codziennego oc to szkoda czasu to czytać :)

pakuj 1,4V na NB , 1,375 na proca, ze 2,2V na memki, fsb na 450 i to tyle :) Będzie chodzić.

No właśnie zrobiłem tak jak opisałeś i lipa... Nic nie ruszyło, tzn. podczas ładowania WinXP freeze i koniec... Nawet po zmniejszeniu taktowania 450 na 333MHz nic nie dało... :( Nie wiem co jest grane...

 

Pozdrawiam

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ustawienie pamięci.

zauważ że jak podnosisz fsb to automatycznie zwiększa sie częstotliwość pracy pamięci.

pewnie miałeś fsb na 266 i pamięci na 800 (bądź 667)

i teraz jak podiosłeś fsb na 333 to pamięci dostały ponad 1000 MHz.

 

ustaw fsb na 400 i pamięci na 800, napięcia takie jak podałem wcześniej.

 

ogłólnie jak płyta przechodzi bios to jest już dobrze.

 

Mam pytanie odnośnie kontrolera Marvell w P5K SE wprawdzie, ale P5K ma to samo.

z tego co mi wiadomo to na p5k jest jmicron i żadnych sterowników sie nie instaluje

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to na p5k jest jmicron i żadnych sterowników sie nie instaluje

No faktycznie.

Kupiłem SE bo po co mi P5K jak trzeci port PCI i tak zasłoni grafika a tu taki numer.

 

W każdym razie wywaliłem ponownie sterowniki do Marvell'a i UDMA załapało normalnie wreszcie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy na P5k-E Wifi będą działać 4x1gb pamięci?? bo mój n650sli robi kupę :/

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,39573/

Ja nie mam najmniejszych problemow z tym co w podpisie, co prawda moja plyta to Premium ale to prawie to samo takze mysle ze nie powinno byc.

 

duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po modernizacji sprzętu. We wcześniejszej konf. dyski pracowały następująco:

System na IDE IBM 80GB a WD 250 GB SATAII jako drugi dysk.

 

Po modernizacji postanowiłem postawić system na WD a IBM jako dysk w kieszeni.

Napędy DVD mam na interfejsie IDE więc kupiłem na Allegro dwie oryginalne przejścówki IDE na SATA firmy Gigabyte.

Przystąpiłem do pracy. Mianowicie przeniosłem wszystkie dane z obu dysków do laptopa i na płyty RW.

Dyski podłączyłem następująco:

WD Sata II pod złącze na płycie SATA 1, DVD RW przez przejściówkę - SATA 2, DVD ROM przez przejściówkę pod SATA 3, HDD IBM pod złącze IDE na płycie jako master a CD RW LG na tej samej taśmie jako SLAVE.

 

Instalacja Visty:

Boot z DVD RW, Usunięcie istniejących partycji z obu dysków, Utworzenie na dysku WD partycji 30GB i format tej partycji, instalacja Visty.

 

Problemy zaczęły się dopiero teraz.

Vista zainstalowana, Partycje porobione na WD 3 i sformatowane z zarządzania dyskami w Vista, Na dysku IBM jedna partcja - cała pojemność dysku.

podczas restartu systemu przy instalowaniu sterowników wszystko jest OK.Dopiero po wyłączeniu komputera na dłuższy czas tj. np 30 min. komp nie bootuje się tzn. wyskakuje błąd Disk read error occurred. Press ctrl+alt+del to restart. Inne objawy po restarcie to pasek ładowania systemy przelatuje bardzo długo a potem ekran robi się czarny i schodzi z 5 min zanim system się pojawi. Zwiastunem tego jest ciągłe świecenie diody dysku. Jeśli dioda mruga to system ładuje się bardzo szybko.

 

W biosie nic nie zmieniałem oprócz kolejności bootowania do zainstalowania systemu ale potem wróciłem i ustawiłem first boot device na dysk WD 250 GB SATA.

 

Próbowałem różnych kombinacji podpinania dysków jedna z nich prawie dała efekt mianowicie:

WD SATA pod SATA 1, DVD RW przez Przejściówkę pod SATA 2, HDD IBM przez przejściówkę pod SATA 3 a DVD ROM i CD RW pod jedyne złącze IDE na MOBO.Ale po wyłączeniu kompa na noc rano błąd znów się pojawił.

 

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem problem ale reasumując :

Problem z bootem, Problem z długim uruchamianiem się systemu.

Acha napiszę jeszcze że stosowałem metodę z podpinaniem po kolei poszczególnych elementów kompa i nic nie spowodowało tego błędu dopiero po wył kompa na dłuższy czas pojawia się ten błąd przy boocie .

 

Pozdrawiam Koval i dzięki za sugestie.

Edytowane przez Koval78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpenij wszystkie te przejściówki, podłącz TYLKO tego WD do SATA1 i załaduj ustawienia domyślne biosu.

Jak nie zadziała to zobacz na innych sata.

W ostateczności podepnij jakiś inny dysk na SATA.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Już myślałem że rozwiązałem problem ale jednak nie.

Instalowałem XP na podłączonym tylko jednym dysku WD i dvdRom. Usunąłem wszystkie partycje i zrobiłem od nowa przy instalacji XP. Wszystko było dobrze nawet jak podłączyłem dysk IBM i napędy.

Wyłączałem komputer na około 15 min i system startował poprawnie błąd a disk error nie wyskakiwał.

Niestety po nocy komputer znów nie wystartował poprawnie.

Nie mam już koncepcji na rozwiązanie. Chyba zaniosę sprzęt do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zamirem kupna Asusa P5k. Zmiesci się na nim Scythe Infinity, czy będą jakieś problemy z zamontowaniem go na tej płycie.

Zmiesci lecz z duzymi klopotami... niektorzy musieli cos podpilowywac... generalnie duzo osob narzeka... nawet jak juz sam metal sie przytwierdzi do plyty, to jest problem z wiatrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiesci lecz z duzymi klopotami... niektorzy musieli cos podpilowywac... generalnie duzo osob narzeka... nawet jak juz sam metal sie przytwierdzi do plyty, to jest problem z wiatrakiem.

Neron9

Więc co polecacie zamiast tego, coś co by weszło bez problemu i było tak samo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie faz zasilajacych Asusy z seri P5K

Czy prawda jest ze modele P5K-E , P5K Premium i P5K-Deluxe maja 4fazowe zasilanie ??

Zastanawiam sie nad plyta do ostrego krecenia C2D 6750 , mysle o ASusie P5K-E

z fotek wynika ze ten model ma 4fazowe zasilanie w przeciwienstwie do 3 fazowego

w tanszych modelach P5K .

Do pelni szczescia potrzebuje minimum stabilnego 3.6GHz ,komp ma chodzic 16/24 czasami 2-3 dni nonstop

z tego co czytalem tansze P5K maja problemy z dluzsza (24-36h) stabilna praca na max OC.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasht

 

No to kurna wbiles mi cwieka i sie teraz zastanawiam nad wyborem tej wlasciwej

Moze jakies info potwierdzajace ile faz ma P5K Premium / P5K-E ???

kurna zeby na stronie producenta nie podawali tak waznych informacj ;/

 

 

**update

Znalazlem info na jednym forum + to ktore podales nizej z purepc

no teraz prawie wszystko juz zalapalem ;)

wiec:

P5K-E

P5K Premium

P5K Deluxe

P5K -WS

P5K64-WS

Wszystkie sa zbudowane na tym samym laminacie , i wszystkie posiadaja 8 fazowe zasilanie

Ja zdecyduje sie chyba na ta najtansza P5K-E

 

Dodac nalezy ze na stronie Asusa : hxxp://www.asus.com.tw/products_compare.aspx

podczas porownania plyt na chipsecie IP35 i X38

tylko w przypadku plyty P5E (X38) asus pisze o 8mio fazowym zasilaniu ???

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies info potwierdzajace ile faz ma P5K Premium / P5K-E ???

Tu jest np info: http://www.purepc.pl/node/1405

 

"8 fazowy układ zasilania, według zapewnień Asusa ma pracować w temperaturze niższej o 18 stopni Celsjusza w stosunku do tego zainstalowanego na P5K Deluxe."

 

Wynika z tego ze Deluxe ma 4-fazowy. I z tego co wiem to wszystkie maja 4-fazowy poza premium.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, mianowicie chodzi o plyte glowna ASUS 5pk-vm mam problem w zainstalowaniu Windowsa XP na dysku SATA, nigdzie nie ma sterowników do kontrolera, nie ma dysketki dołączonej, może mi ktoś napisać z kąd pobrać sterowniki SATA albo jak inaczej rozwiązać ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...