Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

a nie masz w obudowie pc speakera żeby to sprawdzić , wyciąg i włóż jeszcze raz grafę do slotu.

W obudowie nie ma speakera niestety.

Z grafa juz tak robilem.

 

 

Trzeba spróbować wszystkiego loon, na koniec możesz zrobić reset płyt z wyjęciem baterii, odłączeniem od kontaktu na około 7h, nie tylko mi ale i innym to pomogło. Co prawda na biosie 503 nie ma już tych problemów, nie wiem dlaczego u Ciebie coś takiego występuje.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2774698

No wlasnie tym bardziej ze wszystko chodzilo od razu i poprawnie rozpoznany procek i ram 4 giga tez. Jak wspomnialem zostawilem kompa na 15 min z komunikatem ze nie ma systemu bo narazie goly dysk i wracam do pokoju a tu czarny ekran. Nie bede wszystkiego pisal jeszcze raz.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, którego Asusa brać do 700pln, ma być szybki, stabilny i mieć WiFi i przydało by mi się bluetooth, za dużo tych modeli i nie potrafię się zdecydować, a przecież nie sztuką jest zapłacić 700pln za płytę której w sumie nie będę mógł/umiał wykorzystac. Chcę w niego włożyć e2160 i podkręcić trochę, ewentualnie inny procek. Proszę pomóżcie.

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiLenTus

 

P5K-E Wi-Fi to prawie to samo co Deluxe a tansze

posiada 8fazowe zasilanie przygotowane przez Asusa specjalnie pod QuadCore

ktorego nie maja zwykle/najtansze modele P5K .

W swojej cenie jedna z najlepszych plyt do OC .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie nie ma speakera niestety.

Z grafa juz tak robilem.

No wlasnie tym bardziej ze wszystko chodzilo od razu i poprawnie rozpoznany procek i ram 4 giga tez. Jak wspomnialem zostawilem kompa na 15 min z komunikatem ze nie ma systemu bo narazie goly dysk i wracam do pokoju a tu czarny ekran. Nie bede wszystkiego pisal jeszcze raz.

czasami jedynym wyjściem jest rozebrać kompa na czynniki pierwsze :wink: i złożyć jeszcze raz , szczególnie jeśli nie masz speakera i nie możesz sprawdzić na innym kompie co sie skopało.

Jeśli nie idzie to na gwarę i nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiLenTus

 

P5K-E Wi-Fi to prawie to samo co Deluxe a tansze

posiada 8fazowe zasilanie przygotowane przez Asusa specjalnie pod QuadCore

ktorego nie maja zwykle/najtansze modele P5K .

W swojej cenie jedna z najlepszych plyt do OC .

A mozna wiedziec co kryje sie pod "prawie to samo"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko dotyczy płyty P5K-E/WiFi-AP (bios 0503) i chodzi mi o funkcję "Chassis Q-Fan Control"

Po włączeniu tej funkcji w Biosie powinny zmniejszyć się obroty podłączonych do płyty wentylatorów

Funkcja ta działa mi na konektorze:CHA-FAN1 i CHA-FAN2 natomiast na CHA-FAN3, CHA-FAN4 niestety

mi nie działa (wentyl ma cały czas max obroty). Na konektorze PWR-FAN funkcja Q-Fan nie działa

i obroty są cały czas na max. ale tak powinno być. W manualu do płyty jest wyrażnie napisane że funkcja

Q-Fan powinna działać na wszystkich 4 konektorach oprócz PWR-FAN.

Testy robiłem tym samym wentylatorem, próbowałem też inne biosy do płyty.

Proszę o informację czy tak powinno być czy coś jest nie tak z płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

miałem bios 0401 a teraz 0802 i nazwy timingów są inne dodano opcje strapa płyta już nie wiesza mi się na logo asusa i jest jakaś przyjemniejsza.. Czy napięcia dla sb nb i innych trzeba ustawić auto? Czy ręcznie? Jesli tak to jakie wartości? Pierwszy właściciel robił na procku z siga i tą samą mobo ( tylko inne mem miał ) 350x9 na 1.35v liczył spi32m a ja na 350x9 nie wchodze nawet do windy :) Mem ma zapas więc to nie to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jedynym wyjściem jest rozebrać kompa na czynniki pierwsze :wink: i złożyć jeszcze raz , szczególnie jeśli nie masz speakera i nie możesz sprawdzić na innym kompie co sie skopało.

Jeśli nie idzie to na gwarę i nie ma się co zastanawiać.

Juz wszystko sie wyjasnilo ... plyta padla :) heh dlugo sie nia nie nacieszylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem P5W Dh na P5K Premium i miało być super ale nie jest :(. Na OC na razie za bardzo nie liczę bo poprzedni Asus na dowidzenia uwalił mi drugi raz Goodramy i czekam na wymianę a z dostępnością krucho.

Problem objawia się przycinaniem się muzyki podczas odtwarzania-nie ważne czy z sieci czy z dysku. Wszystkie drivery wgrałem najnowsze a potem z powrotem te z płyty i ciągle to samo. Próbowałem na 2 różnych programach-foobar i WMP, sprawdziłem system ad-aware, spybotem, avastem, hijack, on-line kasperksym... i nic. Wygląda na problem ze sterami ale nie wiem co począć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w piecu grzeje sie juz P5K-E Wi-Fi C2D 6750 jak narazie stabilne 1,5godz orthos

3600MHz tyle ze napiecia musialem znacznie podbic CPU 1.5v z biosu.

Mam pytanie odnosnie opcji w Biosie tej mobo odpowiadajacych za OC :

 

CPU Voltage Reference : ????

CPU PLL Voltage

Clock Overcharging Mode ???

 

wszystkie mam na Auto , moze trzeba cos ustawic manualnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

@ Masaj masz może coś takiego że np co 2 minuty regulanie masz ścinke na 1s? W muzyce grach i innych? Jęśli tak to jakiś virus. Ja zrobiłem formata i od tamtej pory wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz znowu Asusa czy sie zraziłeś raczej :wink:

Chyba asus ale zastanawiam sie nad delux lub premium z tym ze deluxa wycofano czy jak ? Nawet na stronie asusa w downloadzie biosu etc ???

 

Wogole taki numer pierwszy raz mialem zeby mi padl sprzet nie z mojej winy ;) Cos ten p5k-e odrazu mi byl podejrzany. Wgrany najnowszy bios - stabilny, pudelko juz nie czarne tylko niebieskie. Kupowalem w komputroniku.

 

Chyba ze wezme Gigabyte GA-X38-DQ6 lub chyba ze mi ktos odradzi ta mobo :)

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zarzutu, doszły nowe dzielniki, komputer już normalnie startuje, po jakiejkolwiek modernizacji, nie ma problemów z uruchomieniem, jest stabilniejszy, te plusy w stosunku do 501. Innych biosów nie testowałem.

ok.ja mam 0404 ale nie jestem zadowolony . cały czas jakies problemy z IEEE-1394a .raz widzi kamerę cyfr. raz nie (jak podłączam ). na 0311 było ok. :cry: .a do tych bet coś niemam przekonania .ale jak tak dalej pójdzie to będę musiał zainstalować tą betę , jak sam chyba zauwarzyłes same bety . dlatego właśnie tak się dopytuje czy wszystko z nimi ok. kurc** szkoda tylko że nie zgrałem sobie 0503 . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5K-E WiFi/AP, E4400 @3000 MHz oraz bios 0602 beta.

Wszystko śmiga stabilnie, ale zachciało mi się spróbować biosu 0802 (jest na ftp Asusa).

Po wgraniu biosu 0802 miałem problem z odpaleniem systemu. Zauważyłem, że z biosem w wersji 0802 płyta bardzo zaniża napięcie procka. Dopiero gdy ustawiłem w biosie 1,5V proc stanął stabilnie na 3GHz, cpu-z pokazuje wtedy napięcie procesora 1,39V.

Na biosie 0602 beta wystarczy napięcie 1,4V (cpu-z 1,36V) i proc jest stabilny.

Ktoś miał takie schizy, czy tylko moja płyta tak dziwnie przydziela napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...