Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

NIezle te plytki i wydajnosc na pamieciach jest wyzsza nawet na DDR 2

http://www.anandtech.com/memory/showdoc.aspx?i=2989

testy na P5K3 Deluxe

kurcze szkoda że na quadGT trójki nic nie dają a moje D9 robią 4-3-3-3 980 :| trzeba pomyśleć nad tym mobo Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem płytkę Asus P5K ;) ale procek niestety nie dojechał, z zabawą musze poczekać do jutra aż przybędzie e6420. Płyta jak płyta, ledwo ją rozpakowałem a już chłodzenie zdemontowałem, ciekawe jak będzie się spisywać? Sekcja zasilanie proca wygląda całkiem solidnie, obaczymy jutro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte P5K Deluxe mam od wczoraj. Narazie pierwszy test na szybko:

 

@3200 Mhz 1,3 bios, FSB 400 Mhz, RAM 5-5-5-15 2,1V @ 480 Mhz

 

Dołączona grafika

 

Jutro i w weekend postaram się więcej i ciekawszych wyników zapodać :>

Jeśli chodzi o system chłodzenia SB<>NB<>mosfety to moge powiedzieć że jest bardzo ciepły także jakiś dodatkowy nawiew napewno by się przydał. Mosfety z kolei po drugiej stronie płyty są średnio ciepłe przynajmniej dla takich ustawień jak wyżej.

 

Jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń do P5K Dlx i nowego chipsetu P35, wszystko działa stabilnie, bios płyty jest bardzo czytelny i ma mnóstwo ustawień :) Oczywiście z flashowałem od razu na 0304.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem płytkę Asus P5K ;) ale procek niestety nie dojechał, z zabawą musze poczekać do jutra aż przybędzie e6420. Płyta jak płyta, ledwo ją rozpakowałem a już chłodzenie zdemontowałem, ciekawe jak będzie się spisywać? Sekcja zasilanie proca wygląda całkiem solidnie, obaczymy jutro;)

 

jeśli zdemontowałes chłodzenie standardowe to czym chłodzisz mosfety jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdemontowałes chłodzenie standardowe to czym chłodzisz mosfety jeśli można wiedzieć ?

Jeszcze ich nie chłodzę niczym, wietrzą się ;) będę je chłodził standardowym chłodziwem, chyba że temp będą wysokie to cos wykombinuję, na nb mam Thermalright HR05SLI a na mostek południowy Pentka NP40AL, z mosfetami nie mam jeszcze koncepcji. Dzisiaj procek powinien przyjechać to wieczorkiem pomęczę płytkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo dziala znakomicie...

Juz wiem ze nie dam dokladnego porownania mobasow, bo musialem WC odlaczyc na czas wymiany pompy - co potrwa nie wiem jak dlugo :P

Postaram sie niebawem jakis wyniczek ze spi zapodac

 

Czy ktos juz wie jakie sa readpointy do Vcore i Vmem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz no bracie jak z FSB. Wysoko idzie? Jak z pracą dzielników? Jak procek chodzi w porównaniu do poprzedniej mobo?

 

EDIT: Jak to jest w końcu z tą P5K3? Ma sloty DDR2 czy nie? W specyfikacji stoi, ze 4xDDR3....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba FSB walla na procu, bo max fsb narazie jest 510 - podobnie jak na QuadGT. Mozliwe ze to wina pamieci... ale z pamieciami i tak jest super, bo na Quadzie szly max 980, a tutaj mam juz 1020 i jeszcze jest zapas...

Szukam softu do posprawdzania alph, coby zobaczyc co tam wogle poprzydzielal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu to szkoda:/ ja mysle nad gigabyte i chyba sie skusze bo kurde ten asus nie ma wyjsc ps2 :/ a ja niestety nie mam klawiatury i myszy na usb:(((

 

a nie masz jakiegos innego proca? :) ja bym chetnie sprawdzil swojego chyba ze jest ktos z kraka kto ma jakies nowe cudo i mozna potestowac:)))

 

 

guad gt czemu nie :)) mozemy sie jakos umuwic :)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwilka zakupilem P5K Deluxe za 806zl...

Nie bral bym jej gdyby nie fakt ze P5W DH Deluxe od samego poczatku swiruje banana, a dzis przeszla juz sama siebie.

Nie dosc ze komputer nie daje sie normalnie wylaczyc to jeszcze srednio raz na tydzien nie wstaje.

Dzis komp wstal po 6h odpiecia od pradu, a wczesniej po 30-40x resetowania biosu z wyjeciem bateryjki wlacznie, wyciaganiu i wkladaniu wszystkiego co w plyte wsadzone.

Jesli po P5W DH Deluxe zawiode sie takze na P5K Deluxe, wtedy odpuszczam sobie asusa juz na zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Wlasnie przed chwilka zakupilem P5K Deluxe za 806zl...

Nie bral bym jej gdyby nie fakt ze P5W DH Deluxe od samego poczatku swiruje banana, a dzis przeszla juz sama siebie.

Nie dosc ze komputer nie daje sie normalnie wylaczyc to jeszcze srednio raz na tydzien nie wstaje.

Dzis komp wstal po 6h odpiecia od pradu, a wczesniej po 30-40x resetowania biosu z wyjeciem bateryjki wlacznie, wyciaganiu i wkladaniu wszystkiego co w plyte wsadzone.

Jesli po P5W DH Deluxe zawiode sie takze na P5K Deluxe, wtedy odpuszczam sobie asusa juz na zawsze...

Odłącz od prądu tą WDH, wyjmij baterie i kość biosu - zawsze działa. Sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba FSB walla na procu, bo max fsb narazie jest 510 - podobnie jak na QuadGT. Mozliwe ze to wina pamieci... ale z pamieciami i tak jest super, bo na Quadzie szly max 980, a tutaj mam juz 1020 i jeszcze jest zapas...

Szukam softu do posprawdzania alph, coby zobaczyc co tam wogle poprzydzielal....

Memset nie obsługuje P35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praynajmniej nie ta wersja co ja mam, zaraz bede szukal nowej...

CPU-z nie widzi ustawien pamieci...moze tez nie ma jeszcze tego dzielnika...

1:1 ?? :D

Wgralem nowy bios, pobawie sie jeszcze przed robota nieco...

 

EDIT:

Dołączona grafika

Memseta nie znalazlem. Ten co mialem, to reaguje tak jak pokaze na jednymz okienk.

Bootniete na 515 i dociagniete setfsb.

Subtimingi:

3-30-3-3-3 i boost na Enable 1.

Wg eva2000 daje to kopa...nie widac tego na fotce, bo podczas liczenia wszsytie okna byly otwarte.

525 powoduje freez.

Jutro wrzuce kostke AE, bedize single, ale na pewno wieksze fsb.

HZ`ty po prostu sie koncza :(

 

Zaznaczam, ze mobo wyciagniete z pudla, wrzocony proc i przytkniety radiator BOX...bez smarowania, przegladania...aha, biosa wgralem :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na szybko przed praca, na apel Yoto.

Z single AE, sual AE nic dobrego nie wyszlo.

Z 5-5-5-15 nic dobrego nie wyszlo.

NB dostal 1.7 - nic.

Nie dalem rady zrobic wiecej niz 525 FSB na stock chlodzeniu.

Skoro jednak dual AE dzialal !!! (na quadzie sie wysypaly ponoc) postanowilem zrobic 4x1GB, bo na quazie u yoto ta konfiguracja nie smigala za mocno...

Dołączona grafika

 

Nie sprawdzilem jeszcze max AE...

Max HZ na 4:5 bodajze to 1070...

Max Vmem jakie dawalem to 2.45

 

Dajcie propozycje testow, bo koncza mi sie pomysly.

EDIT:

Taki cpu-z spreee :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pomysł , choć wydaje mi się że jeszcze bardzo długo nie zobaczymy maniaka z DDR3. Jak się taki pojawi to zmienię temat. Na razie, myślę, że będziemy to traktować raczej jako dodatek z informacjami do tego tematu.

 

Edit:

Dołączona grafika

1066 Mhz @ 7-7-7-20 , CENA : 1650 ZŁ :huh:

Klikw cenniku kompuszrota już są... ale ceny nie napawają optymizmem :blink: parametry tez :blink: :mur:

Edytowane przez burzum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie p35 to postawa, dlatego postanowilem ze wymienie to cos z NB na cosik lepszego...

Za chiny nie udalo mi sie zerwac tego badziewia z SB, co wyklucza zmiane calego chlodzenia NB...

Szkoda...postaram sie jeszczed raz to zrobic w najblizszym czasie...

 

Zwodowalem proca, wiec moge poawic sie wyzszymi taktami

 

@yotomeczek

moze i sie grzeje mniej, ale HP z dolu NB jest goracy przy 522 a napiecie 1.55 tylko...

zle sie wyrazilem...chlodzenie go daje wymierne efekty, przykladem jest ten zrzucik ktorego zapodales z 618fsb - ciecz -33*C.

Testow nie robilem narazie, jestem ograniczony czasem...

Po 2 tygodniach udalo mi sie pompe i reza wymienic w WC...

Potrzebny mi read pointy Vcore i Vmch...Jest ponoc Vdrop olowkowy(z p5k) ale cuna na dlx nie bedzie dzialal...

 

EDIT:

Prubowalem roznych ustawiem do lowclock - o jedna sekunde szybciej niz quad na tych samych ustawieniach... z tymze system znacznie bardziej zabrudzony i 4x1GB na P35 vs 2x1GB na quadzie.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie p35 to postawa, dlatego postanowilem ze wymienie to cos z NB na cosik lepszego...

zaraz EDIT

 

A ja czytałem że P35 grzeje się znacznie mniej od 965 ...

No i jak oswajanie mobasa ?

Jakieś testy Pi ??

 

EDIT:

Prubowalem roznych ustawiem do lowclock - o jedna sekunde szybciej niz quad na tych samych ustawieniach... z tymze system znacznie bardziej zabrudzony i 4x1GB na P35 vs 2x1GB na quadzie.

4x1 jest właśnie o jakieś 2 sek szybsze od 2x1 (te same takty i timingi) ...

pokaż jakieś Pi dla porównaia 1M i 16M w popularnych ustawieniach 7x500 na przykład :D

 

Z tym mrozem i fsb to raczej chodzi o proca niż o chipset ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...