Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Ze każda karta na PCI jest lepsza niz dostarczana razem z płytą. Miałem to samo - rozwiązałem problem identycznie jak Ty i nie zawracam sobie głowy co było przyczyną braku sygnału po pewnym czasie.

ok dzieki bardzo za info, tylko troche dziwne aby asus tak dal ciala :( antena jest ok bo uzywam jej pod PCI teraz ehh dobrze ze akurat mialem w domu 2 karte wifi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego problemu z wifi ani na p5kdlx ani na p5k premium. dziala dokladnie tak jak powinno i ani razu nie pamietam zeby zerwalo polaczenie.

to powiedz mi w jakiej odleglosci masz APca badz modem wifi i przez ile scian przechodzi sygnal. Bo u mnie modem stal na parterze czyli sygnal szedl przez podloge i sciane, wifi na asusie miala okolo polowe mocy, Dlink ma moc znakomita i zero zrywow, wiec chyba cos nie tak, pamietam ze jak zrobilem mala siec miedzy kompem a notebookiem (2 metry od siebie) wszystko bylo ok. Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi w jakiej odleglosci masz APca badz modem wifi i przez ile scian przechodzi sygnal. Bo u mnie modem stal na parterze czyli sygnal szedl przez podloge i sciane, wifi na asusie miala okolo polowe mocy, Dlink ma moc znakomita i zero zrywow, wiec chyba cos nie tak, pamietam ze jak zrobilem mala siec miedzy kompem a notebookiem (2 metry od siebie) wszystko bylo ok.

Odległość nie ma znaczenia - ja łącze sie z róznymi AP odległymi o kilkaset metrów (antena zewnętrzna)

Z tego co pamiętam kłopoty z kartą ASUS'a zaczeły sie po zabawie z biosami. Moge dla testów wrócić do 311 (bo taki zaaplikowałem zaraz po zakupie płyty) i sprawdzić czy bedzie stabilnie. Na 404 i 501 karta po jakimś czasie "zamiera"... Nie twierdze ze to na 100% bios bo przyczyna moze byc zupełnie inna ale własnie po zmianach zaczeły sie kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czym się różni P5KR od P5K? :P

P5KR ma NB ICH-9R natomiast P5K ICH-9. Bylo juz o tym mowione jak nie w tym watku to w osobnym , uzyj szukajki najpierw a pozniej pytam :S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi w jakiej odleglosci masz APca badz modem wifi i przez ile scian przechodzi sygnal. Bo u mnie modem stal na parterze czyli sygnal szedl przez podloge i sciane, wifi na asusie miala okolo polowe mocy, Dlink ma moc znakomita i zero zrywow, wiec chyba cos nie tak, pamietam ze jak zrobilem mala siec miedzy kompem a notebookiem (2 metry od siebie) wszystko bylo ok.

 

hmm. 10 metrow, 2 sciany. nvm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiec szla i w dualu i jedna kosc i bez, kazdy slot i pomyslow koniec, zaraz skombinuje 2 kompa zeby sprawdzic te pamiatki ale raczej sa sprawne,

 

sprawdzilem grafa rusza bez zalaczonego kabla zasialjacego do niej, czyli pewnie moze mialaby pozniej zproblemy z zasilaniem ale rusza bez kabla podpietego wiec nie w tym problem ....

 

blagam o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe miałem identyczne symptomy, okazało się że pamięci "nówki" były nie dowoltowane i ruszały z 2.3v dopiero, na szczescie wymienili na nowe. Tak wiec najlepiej sprawdz je jesli mozesz na innym PC. Przynajmniej zweryfikujesz ich dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestes nowym posiadaczem płyty asus P5K pod C2D zawsze miałem płyty i procki AMD wiec jest to dla mnie nowoscia i mam lamerskie pytanie.

 

 

Posiadam procesor 6750 /2.66/ na magistrali 1333 i oczywiscie chce go lekko podniesc magistrala FSB na poczatek 400 MHz do czestotliwosci 3.2. Tylko jak wchodze w menu biosu czyli JumperFree configuration nastepnie Ai Overclocking na Manual potem FSB Frequency juz jest 333 i nie moge zmienic na wyzsza np. 400 a mozliwosci sa spore od 200-800. Co robie zle wiem ze to lamerstwo ale nie wiem co i jak a nie chce za mocno mieszac w biosie bo to sie moze zle skonczyc.

 

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz. Prosze nie linczujcie mnie za to pytanie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziś namordowałem żeby odpalić Q6600 na P5k DLX, to normalnie szkoda słów. Moje OCZ wymagają 2.1Vdimm by ruszyły, płyta po CMOS daje 1.81V, pojawia się niesamowity problem, na szczęście obyło się bez zakupu dodatkowych pamięci, po 7h w końcu załapała.

Teraz biorę się za Q6600, mam nadzieję że chociaż tutaj nie będzie zawodu z OC.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziś namordowałem żeby odpalić Q6600 na P5k DLX, to normalnie szkoda słów. Moje OCZ wymagają 2.1Vdimm by ruszyły, płyta po CMOS daje 1.81V, pojawia się niesamowity problem, na szczęście obyło się bez zakupu dodatkowych pamięci, po 7h w końcu załapała.

Teraz biorę się za Q6600, mam nadzieję że chociaż tutaj nie będzie zawodu z OC.

Pozdro

Jakbys im zmienil SPD to bys sie tak nie meczyl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -Mam mały problem czyli - po wpisaniu fsb na 400 procesor (6750) wskoczył na czestotliwosc 3.2 ale wiatrak w procku zaczal strasznie wyc jak suszarka i pomimo tego ze podrecilem procek z 2.66 na 3.2 drastycznie spadła wydajnosc z 9 tys w 3DMarku06 na 5 tysiecy. Przypominam ze mam płyte asusa P5K i procek 6750 1333 z boxowym wiatrakiem a wersja biosu to 0603

 

W opcjach biosu po podniesieniu magistrali na 400 zmieniłem PCI Expres Frequency na 100 i sekcji Chipset - memory Remop Feature na Disabled. Wiecej nie kombinowałem czy faktycznie podkrecenie procka do 3.2 skutkuje tym ze wiatrak box procesora drastycznie robi sie głosniejszy, czy trzeba wyłączyc jaks funkcje w biosie jeszcze jak tak to podpowiedzcie jaka .Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem związany z płytą p5k-E, objawia się to restartami komputera, czasem może chodzic kilka,kilkanaście godzin (gry,internet ,praca) a czasem w ciągu pół godziny (bez obciążenia) restartuje się z 2 razy po uruchomieniu, zasilacze zmieniałem, z pamięciami też się bawiłem, dodam że testy typu 3dmark, memtest i tym podobne przechodzi bez problemu. Reszta kompa to x1950pro, C2D 4400, Geil DDR2 Ultra 2x1GB i zasilacz tracer 500W (kiepski ale powinien dobrze dzialac bez oc-sprawdzałem ModeCom 400W i też tak było).

Jestem laik , może ktoś będzie wiedział o co chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem związany z płytą p5k-E, objawia się to restartami komputera, czasem może chodzic kilka,kilkanaście godzin (gry,internet ,praca) a czasem w ciągu pół godziny (bez obciążenia) restartuje się z 2 razy po uruchomieniu, zasilacze zmieniałem, z pamięciami też się bawiłem, dodam że testy typu 3dmark, memtest i tym podobne przechodzi bez problemu. Reszta kompa to x1950pro, C2D 4400, Geil DDR2 Ultra 2x1GB i zasilacz tracer 500W (kiepski ale powinien dobrze dzialac bez oc-sprawdzałem ModeCom 400W i też tak było).

Jestem laik , może ktoś będzie wiedział o co chodzi :wink:

Nie chce być nieorginalny, ale niestety, zasilacz. To że przechodzi 3dMarki, to nic nie oznacza. Weź miernik w dłoń i działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, kilka postow wyzej mialem problem z odpaleniem kompa, tzn ruszal ale nie bylo obrazu na ekranie, jak kolega forumowicz poradzil byly to pamieci. wymienione na cruciale 667mhz. komp wstaje, mam obraz na monitorze ale, gdy tylko podlacze hdd na sata lub nagrywarke na sata o samo czarny ekran po odpaleniu. do tego komp daje obraz co 2-3 odpalenie. kolega mi podpowiedzial zeby zwiekszyc napiecie pamieci. problem polega na tym ze nie potrafie tego znalezc w biosie. Mobo to asus Asus P5K-E/ WIFI-AP , bios ami.com v02.58.

widze ddram frequency i kilka pozycji pod nim, ale nic o napieciu bardzo prosze o pomoc :), ( tylko tak jak krowie na rowie, dawno sie nie bawilem - jak widac z moich rozterek :)

Edytowane przez gura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

A ja polecam pk5-e wifi\ap! Naprawde dobra mobo. Robi spore fsb. Ma wifi, 8fazowe zasilanie no i dobra cena. To samo co p5k deluxe z wyjątkiem jednej sieciówki mniej i troche inne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Od pewnego czasu jestem posiadaczem Asusa P5K i PDC E2160 (selekt od Sectora19) oraz OCZ Reaper 800MHz CL4. Mój problem polega na tym, iż nie mogę dać innych dzielników na pamięci niż te standardowe dla FSB 200MHz, jak dam strappa 266/333 i któryś z tamtych dzielników, komp nie wstaje nawet przy standardowych ustawieniach procka. Czarny ekran i nic. Tylko reset BIOSu pomaga. Proszę o pomoc. Z góry dzięki, pozdrawiam.

Rekil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, kilka postow wyzej mialem problem z odpaleniem kompa, tzn ruszal ale nie bylo obrazu na ekranie, jak kolega forumowicz poradzil byly to pamieci. wymienione na cruciale 667mhz. komp wstaje, mam obraz na monitorze ale, gdy tylko podlacze hdd na sata lub nagrywarke na sata o samo czarny ekran po odpaleniu. do tego komp daje obraz co 2-3 odpalenie. kolega mi podpowiedzial zeby zwiekszyc napiecie pamieci. problem polega na tym ze nie potrafie tego znalezc w biosie. Mobo to asus Asus P5K-E/ WIFI-AP , bios ami.com v02.58.

widze ddram frequency i kilka pozycji pod nim, ale nic o napieciu bardzo prosze o pomoc :) , ( tylko tak jak krowie na rowie, dawno sie nie bawilem - jak widac z moich rozterek :)

Instrukcja obsługi 4-19. Pozycja DRAM Voltage.

Tak btw problemem nie koniecznie muszą być pamięci. U mnie komp podobnie zachowywał sie z winy zasiłki. Antec jak w sigu dopiero co wyjety z opakowania miał źle wyregulowany czujnik przeciążenia. Podczas startu kompa z podpietymi DVD oraz dyskami po prostu sie wyłączał po 3 sek. Komp wstawał bez dysku i napędów bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...