Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamirem kupna Asusa P5k. Zmiesci się na nim Scythe Infinity, czy będą jakieś problemy z zamontowaniem go na tej płycie.

Mam Infinity na P5K-E/WiFi - nie trzeba bylo nic pilowac ciac ,ani wbijac mlotkiem, jedynie problemy to malo miejsce na palce zeby poprzekrecac zatrzaski.Wiatrak tez o nic nie zachacza ( zalozony z prawej strony dmucha do tylu budy). Widzialem fotki z deluxa,tam tez sie da zalozyc tzn radiatorki na mosfetach nie komplikuja bardziej sprawy.

Edytowane przez Mist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK

Lancer

 

Dzieki

za kolejne info na temat P5Kxx

 

No to moze ktos powie jaka sekcje zasilania ma P5K-E ???? 4 czy 8 fazowa ??

i po czym to mozna poznac . Na stronie Asusa zero informacji :/

Podaja jedynie ze P5E (x38) posiada 8 fazowe zasilanie .

No i moze ktos sie orientuje jak bedzie z ostrym OC C2D 6750 na P5K-E ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rav85

 

Widac nie zUpdejtowales swojej sygnatury ,skoro masz Asusa P5K-E

to moze pochwal sie osiagami ??? wiem ze FSB 530-550 spoko osiaga

jak z reszta ?? jak trzyma napiecia ostro kreconego C2D ?

 

******Update******

Potwierdzam ze Asuss P5K-E posiada 8 Fazowe zasilanie

znalazlem w koncu info na stronie asusa

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

W poniedziałek powinna do mnie dojść to powiem jak się sprawuje z e4300 2x1gb kingston 916mhz cl4 2v ( oby nie miała konfliktu z nimi ^^ ) Jak ktoś przetestuje ten najnowszy bios niech napisze jakie zmiany wprowadza. Czy u asusa jest coś takiego jak to bylo u msi live update? Które spod windy zaktualizowało biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest ale rożnie działa wczoraj 1 sztukę uwaliłem p5k-e wgrywając bios 0602BETa ze strony asusa :/

 

na razie dałem mu 3.0ghz na 1.35v + taktowanie pamięci 833mhz bo chce sprawdzić czy sie cos nie kaszani za parę dni po bawie sie w Oc jak rozminie bios bo trochę sie rozni od P5N-E SLI i nforce 650

 

boli mnie strasznie ze na to mobo nie wchodzi OCZ XTC memory cooler i muszę go sprzedać a dobrze chłodził podkręcone pamięci ;/, nie wiem kto obmyślał rozkład tego mobo ale dali za nisko slotu PCI EX złącza na pamięci , po wsadzeniu grafy nie można wyjąc pamięci :/

 

2 sprawa to zworka reset cmos i bateria , tak samo denne umieszczenie , po wsadzeniu grafy do pci ex grafa zakrywa zworkę i baterie, wiec jeżeli chcemy zrobić reset to trzeba wyjąć grafe :/

 

3 zle umiejscowione zlacza SATA po wsadzeniu 8800GTX tracimy praktycznie 4 zlacza SATA bo grafa na nie wchodzi i nie można wpiąć kabelków

 

więcej zastrzeżeń nie mam jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, partyzanckie sposoby sa... porty na tylnim panelu. No i pamietajmy, ze chodi tu o gtx lub cos rownie duzego. Niestety nie mam tego problemu (7900gs).

No ja bede mial 8800 ULTRA to chyba jeszcze gorzej... :/ nawet lamane kable nic nie daja?? (Moja plyta to P5K Premium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest chłodzenie wodne na 8800GTX, ja tak mam i proste kable sata, wszystkie wtyki zajęte.

To juz chyba szybszym / latwiejszym / lepszym / tanszym rozwiazaniem jest kupno innej plyty... ale ze karty i dyskow jeszcze nie mam to musze byc pewny ze nie bedzie sie dalo normalnie ich podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzisiaj właśnie przesiadłem się na P5K-E razem z 8800GTX i ja większych problemów z portami SATA nie widze. Tzn. fakt są one blisko karty i wpięcie/wypięcie kabelków z 2 portów (SATA 1 i SATA 3) jest nie możliwe bez wyjęcia karty, ale nie jest tak, że tracimy te 2 porty całkowicie. Pozostałe 4 porty są dla mnie jak najbardziej dostępne bez ruszania GTXa.

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem p5k-e i pierwsza uwaga to nazwa wytloczona na pcb p5k-e a nie jak dotychczas widzialem na nalepce a pod spodem delux :)

Pod nazwa malutkimi literkami REV. 1.01G

Ciekawe czy oprocz napisow na pcb cos sie jeszcze zmienilo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

mam maly problem koledzy.

Zlozylem kompa jak w sigu. Odpalilem i wszystko gralo tzn wszedlem do biosu zeby sie z nim zapoznac etc. Dzis odpalam i tez ok. Wychodze z biosu wiec komp sie resetuje i dochodzi do momentu ze nie ma systemu etc ( narazie surowy dysk ). Zostawilem go tak na moze 10 min wlacznego z w/w komunikatem. Wracam a tu czarny ekran i zero reakcji na klawiature. Reset i to samo. W koncu zrobilem wg instrukcji clear cmos. Ale nic. Wentyle sie kreca i nic wiecej. W biosie w sumie nic nie grzebalem oprocz zmieny daty i czasu. Pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Bios p5k-e @0802 DONE :) Wszystko łatwo przebiegło.. Updatowałem z programu asusa po wcześniejszym ściągnieciu z ftp asusa biosu 0802.. Płytka w miare fajna. Drażni mnie to że mając audigy w dolnym slocie ledwo co włożylem taśme ide ( musiałem ją dość mocno zdeformować aby w ogóle karta weszła ) w sumie to pcb audigy się opiera na kablu :D Clear cmos jest w beznadziejnym miejscu :| reszta oki. Niedługo podam oc i zmiany co do nowego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z jedną kością odpalić,ustaw odpowiednio V dla mem,i dorzuć pozostałem kości

Probowalem ale bez skutku. Zreszta na 4 kosciach chodzil. Podlaczylem monitor crt i nie ma na niego sygnalu rowniez. Najgorsze ze na pycie nie ma brzeczyka i nie wiem czy bios startuje a nie ma obrazu ( wtedy moze karta graf. siadla ) czy cos z plyta lub biosem. Na plycie pali sie n zielono dioda, bios od razu byl 0503. Ladnie wykryl procka e6750 etc. Czyzby cos padlo ? Nie mam jak przetestowac komponentow na innym sprzecie.

 

Edit:

Na stronie asusa wyczytalem ze trzeba odlaczyc wszystko od mobo zrobic clear cmos popodlaczac itd hmm.... datowane info na 2005. Jestem ciekaw czy to sie sprawdzi w p5k-e?

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spróbować wszystkiego loon, na koniec możesz zrobić reset płyt z wyjęciem baterii, odłączeniem od kontaktu na około 7h, nie tylko mi ale i innym to pomogło. Co prawda na biosie 503 nie ma już tych problemów, nie wiem dlaczego u Ciebie coś takiego występuje.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2774698

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...