Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Udalo mi sie za niewielka cene wyrwac plyte P5KPL. Wszystko jest ok, ale problem w tym, ze ta plytka nie ma prawie wcale opcji O/C. Moge zmienic FSB oraz zegar PCI-E. (Mam najnowszy BIOS, nawet w instrukcji nic o vcore nie ma). Udalo mi sie "wycisnac" 2,6 Ghz (240x11)

 

Jest mozliwosc zmiany napiecia z pod Windy ?

 

Ostatnia sprawa dotyczy napedow IDE. Mam 1 dysk PATA i DVD-RW. Kiedy podlacze oba do 1 tasmy nie wykrywa zadnego. Kiedy odlacze jeden, to drugi dziala. Zworki sa ustawione na Primary Master dla dysku i Primary Slave dla nagrywarki. Da sie jakos to zrobic ? Nie wierze, ze bede musial za kazdym razem odpinac dysk czy dvd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja mam natomiast problem ustawic proca na tej plycie moj proc to e6600 napiecie jakie mu daje to 1,48 pi przechodzi ale orthos sie wywala pamieci mam ustawione na 1000 cl 5 2,25v strap 333 pomocy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyne co pozostaje to załatwić sobie starszy procesor i zaaktualizować na nim bios a potem załadować na płytę E8400. Innych możliwości na aktualizację biosu posiadając tylko E8400 jak rozumiem nie ma ?

 

Hmm ma ktoś pożyczyć jakiś stary proc na lga775 na parę dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg jak ie masz skad proca to idz do jakies sklepu to ci zrobia upgrade biosu :D

 

Kurna nie moge wiecej wycisnąć ;]

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298526

 

DRAM V 2.1V

CPU 1.4V

NB V 1.30V

SB V 1.02V

CPU PLL V 1.5V

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam P5K-E wi-fi i generalnie jestem zadowolony, ale...

Dołączona grafika

...co to za 122'C?! Czy ktoś też tak ma?

Dodam jeszcze, że ten odczyt jest zarówno po włączeniu kompa jak i po 24h orthosa, więc podejrzewam raczej błąd czujnika czy odczytu po prostu, wszystkie inne odczyty się zmieniają, a ten nie. I co to jest za czujnik ten AUX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANA

 

Ja bym tak chetnie ogladnol screena z 24 godzin Orthosa .

Please

Zrob to dla nas

Tylko nie pisz czasem ze Ci myszy screena zjadly albo nie masz czym go zrobic

albo wogole nie zrobiles screena po 24 godzinach bo zapomniales :/

zapodaj , a Ja ci obiecuje ze go wydrukuje i powiesze na scianie obo monitora

 

a co do realiow Speedfana :)

ot taka zabawka co tam pozwoli cos ustawic a gdzie indziej pokaze jakas glupote

 

Temperatury na procach C2D sprawdzja najnowszym CoreTemp

obecnie najnowsza wersja to 0.95.4

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AUX to norma ;] tak czasem bywa tez mam tyle.

Jesli chodzi o CoreTemp to chyba obila mi sie o uszy wersja 0.96 ;> wiec chyba jest nowsza od tej ktora proponuje Mario ale jak to sie ma do sprawdzania i realnych temp to nie mam pojecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wgrać starszy bios do płyty,obecnie siedze na 705 ale coś mi nie pasuje chce wrócić na 603 ,starego nie mogę wgrać bo mi wyskakuje ze to starsza wersja

Było opisywane wcześniej. Reset podczas ładowania biosu i podmiana nazwy 603 na default'ową (jest na CD). Działa i jest bezpieczne (testowałem kilka razy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem komp niechce mi wstać czasem pomaga wyjcie bateri i reset BIOSu ale to na jedno uruchomienie nie wiem co jest czy mobo robi wysiadke? czy co?

 

 

 

jaja sa takie jak napoczatku odpalałem na pajaka puźniej chcailem wlozyc wszytko do budy i nie odpala w budzie :| :/

 

 

PS ver BIOS to 705

 

proszę o pomoc!

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANA

Ja bym tak chetnie ogladnol screena z 24 godzin Orthosa .

Please

Zrob to dla nas

Tylko nie pisz czasem ze Ci myszy screena zjadly albo nie masz czym go zrobic

albo wogole nie zrobiles screena po 24 godzinach bo zapomniales :/

zapodaj , a Ja ci obiecuje ze go wydrukuje i powiesze na scianie obo monitora

Czytanie ze zrozumieniem sprawia problemy od dawna czy tylko tak masz ostatnio? Specjalnie dla ciebie Mario2k napiszę jeszcze raz:

AUX: 122'C przy zimnym procku jak i po 24h orthosa - ta temperatura która mnie martwi jest stała bez względu na obciążenie czy czas aktywności kompa. No prościej się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam P5K-E wi-fi i generalnie jestem zadowolony, ale...

Dołączona grafika

...co to za 122'C?! Czy ktoś też tak ma?

Dodam jeszcze, że ten odczyt jest zarówno po włączeniu kompa jak i po 24h orthosa, więc podejrzewam raczej błąd czujnika czy odczytu po prostu, wszystkie inne odczyty się zmieniają, a ten nie. I co to jest za czujnik ten AUX?

Wez to olej mam tak samo jak cię to drażni to wyłącz to w speedfanie i po sprawie naprawdę nie ma co sie martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, dzisiaj rano zrobilem upgrade biosu swojego mobasa z podpisu zapodalem najnowsza dostepna wersje i to chyba zalatwilo ja na amen. Jak narazie nie pomaga clear cmos i wyjecie baterii, plyta sie uruchamia ale wentylatory wyja na max obrotach i na tym koniec. Mial juz kots moze taki przypadek, jakies pomysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...