Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim kupilem mojego Asusa P5K-E gdzies na zachodnich sajtach

czytalem ze potrafi nawet i 570MHz na fsb pocisnac .

 

Napewno chcac uzywac fsb na poziomie 550-570MHz

trzeba obowiazkowo usprawnic chlodzenie Northbridge i sekcji zasilania

w tym celu trzeba zdjac chlodzenie z w/w oczyscic z firmowego gluta

i przesmarowac dobra pasta termo .

Na gola sekcje zasilania przykleic radiatory ( takie dla kostek pamieci BGA )

np Pentagrama za 12zl 8sztuk .

 

z takim usprawnieniem spokojnie pociagnie owe FSB 550-570 MHz

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550+

wiem że to nie dział "co kupić" ale czy ,jest cos lepszego w tej cenie?,co ty byś kupil mając 470zł na plyte glowną :D

 

Zanim kupilem mojego Asusa P5K-E gdzies na zachodnich sajtach

czytalem ze potrafi nawet i 570MHz na fsb pocisnac .

 

Napewno chcac uzywac fsb na poziomie 550-570MHz

trzeba obowiazkowo usprawnic chlodzenie Northbridge i sekcji zasilania

w tym celu trzeba zdjac chlodzenie z w/w oczyscic z firmowego gluta

i przesmarowac dobra pasta termo .

Na gola sekcje zasilania przykleic radiatory ( takie dla kostek pamieci BGA )

np Pentagrama za 12zl 8sztuk .

 

z takim usprawnieniem spokojnie pociagnie owe FSB 550-570 MHz

dzięki za rady,mi tam wystarczy fsb ok 530. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy można prosić w pigułce o kilka porad dotyczącej kręcenia na tej płycie (p5k premium)? Procek 8400. Trochę jest innym opcji niż w mojej 680i i jakby ktoś miał chwilę na opisanie co warto testować dla osiągnięcia 4ghz ;)

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp, masz 100% racji i mnie też denerwują takie pytanie. Tylko mam tą płytę dosłownie do jutra i kilka godzin dziś wieczorem. A w domu dwójkę dzieci - czy mam dalej marudzić ;) ??

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrumi

 

Jak masz tak malo czasu i przecietna wiedze na temat tego mobasa .....

Cudow nie bedzie , szukaj w tym threadzie , screeny z ustawien biosu itp

 

Dla E8400 jesli masz oczywiscie lepsze chlodzenie niz stockowy cooler

odrazu zapodaj VCore 1.3 do 1.35 FSB 430 MHz testuje Orthosem priorytet 10

na poczate k styknie po 15minut testu , dzwigaj dalej FSB po 10MHz

 

Temperature sprawdzaj najnowszym core temp 0.96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario2k, chłodzenie zmieniłem kumplowi na Scythe Kama Cross, pasta AS5. 3600 robi na default ale wizja dobrego wina za 4Ghz zmusza mnie do testowania ;) Gdzie na tej płycie ustawić, żeby pamięci chodziły na niższych MHz? Bo kumpel kupił zwykłe Geile 800 i jak ustawiam 9x440 bo automatycznie idą na 880. Wprawdzie ustawiam 5-5-5-18 ale OCCT wywala po 20 minutach przy Vcore1.4. Coretemp pokazuje max 64 na rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strap 266-400

jak tym gmeram to i tak podpowiada najniższe 880Mhz (2xFSB). Czy mogę to ustawić na auto czy muszę coś wybrać?

Swoją drogą dlaczego "odczyt z pamięci" w Everescie na 8400@3,8Ghz 5-5-5-18 840Mhz wynosi tylko 7500 gdy na sprzęcie z podpisu 10,5k?

 

wracając do tematu - testuje 3780 (420x9), Vcore 1,35 bios.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strap 400 jest dopiero w nowszych Biosach , Ja uzywam Bety 602 .

Przyznam sie bez bicia ze nie wiem jak zmusic RAMY do nizszego taktowania

chyba nie ma takiej mozliwosci .

 

Zeby miec odczyt RAM na poziomie 10,5k trzeba Ramy taktowac powyzej 1066MHz

bynajmniej tak jest u mnie na 1133-1166 mam cos kolo tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość santa_rosa

Z oficjalnym biosem 0906 nie miał nikt problemów? Wgrał się bez żadnych kwiatków? Wgrywałem bios 0806 tym programem od update i wszystko jak na razie oki.

 

mowa o p5k-e wifi\ap

Edytowane przez santa_rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stałem się włascicielem Asusa P5K i moje pytam Was znawców marki mniej więcej ile takie mobo będzie stabilnie utrzymywało fsb.

Reszta sprzętu jak w sygnaturce.

Dużo piszecie o lepszych wersjach a jak radzi sobie budżetówka???

Nie rzucajcie od razu błotem bo to mój pierwszy Asus i wydaje mi się że ostatni (zdecydowanie wolę Abita).

Dzięki z góry za konstruktywne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stałem się włascicielem Asusa P5K i moje pytam Was znawców marki mniej więcej ile takie mobo będzie stabilnie utrzymywało fsb.

Reszta sprzętu jak w sygnaturce.

Dużo piszecie o lepszych wersjach a jak radzi sobie budżetówka???

Nie rzucajcie od razu błotem bo to mój pierwszy Asus i wydaje mi się że ostatni (zdecydowanie wolę Abita).

Dzięki z góry za konstruktywne odpowiedzi.

to czemu nie kupiłeś ABITA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie było na stanie w Apollo - kupowałem w czasie pobytu w PL - święta i takie tam.

czemu ten ASUS taki zły?,pytam bo bede niedługo kupował płyte Asusa,wczesniej miałem Abit AB9 Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ten ASUS taki zły?,pytam bo bede niedługo kupował płyte Asusa,wczesniej miałem Abit AB9

Jak narazie znacznie trudniej jest mi na niej osiągnąć jakieś sensowne takty(stabilne).Może to wina słabej sekcji zasilania ale to tylko e6300. Prócz tego zwykła P5K grzeje mostki (obydwa!!!) jak piekarnik - wczesniej też miałem Abita AB9pro( w sumie dwie -jedną upiekłem Big Typem :) pozatym znałem zalety i wady Abita(świetny bios, układ a później i sam bios).

Nie zrozum mnie źle pewnie droższe wersje są ok ale no własnie ale...

 

@MaSell

Jeżeli dotrwa i wytrzyma 500mhz to zmienie o niej zdanie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

CPU i8400 - 45 tydzień

Asus P5K Premium

i mam Ramy Geil 800 4...

 

I kurcze wtopa. W biosie nie moge przestawić RAMu na mniejszą częśtotliwośc - STRAP nie działa. Wina jest w szczytywaniu SPD i wpisywaniu na sztywno mnoznika (czestotliwopści) dla RAMu.

 

Więc albo znajde bios, który działa normalnie (nie słucha SPD) albo wywalę płytę. Może MSi Neo nie ma takich problemów, bo nie moge wykręcić więcej niż 920na RAmie co daje jakieś 366FSB. Padaka.

 

Skad bieżecie ciekawe biosy do tej płyty?

Jeżeli to już było to przepraszam, trudno przeczytać wszystkie strony tego watku , a przesiadłem sie wczoraj z X2 więc z natury zeczy nie śledziłem wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnym biosem 0906 nie miał nikt problemów? Wgrał się bez żadnych kwiatków? Wgrywałem bios 0806 tym programem od update i wszystko jak na razie oki.

 

mowa o p5k-e wifi\ap

Ja nie jestem zadowolony z 906 - skopane 1T, a w 503 działało bez problemu!

Rozumiem, że masz 906 - jak u Ciebie z napięciami? Ile masz ustawione na procku, a ile ci widzi czujnik? U mnie (na 906) błąd czujnika jest poza wszelką normą ok. 0,1V! Niemożliwe, że to Vdrop... mam nadzieję że to błąd czujki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurcze wtopa. W biosie nie moge przestawić RAMu na mniejszą częśtotliwośc - STRAP nie działa. Wina jest w szczytywaniu SPD i wpisywaniu na sztywno mnoznika (czestotliwopści) dla RAMu.

 

Więc albo znajde bios, który działa normalnie (nie słucha SPD) albo wywalę płytę. Może MSi Neo nie ma takich problemów, bo nie moge wykręcić więcej niż 920na RAmie co daje jakieś 366FSB. Padaka.

Juz działa.

Prawdopodobnie wgrałem bios do ubozszej wersji, teraz mam 504 .../Wifi (taka płyta) i raptem moge ustawic pamiatki na 667 i krecic proca. Przy napieciu 1.3volt osiagnąłem ponad 4,1GHz, pamiatki ponad 920 (na ich granicy). Powyżej był blue screen.

Zakładam, że przy innych pamiatkach może będzie wiecej.

Macie jakieś sugestie co do RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kurcze wtopa. W biosie nie moge przestawić RAMu na mniejszą częśtotliwośc - STRAP nie działa. Wina jest w szczytywaniu SPD i wpisywaniu na sztywno mnoznika (czestotliwopści) dla RAMu.

 

Więc albo znajde bios, który działa normalnie (nie słucha SPD) albo wywalę płytę. Może MSi Neo nie ma takich problemów, bo nie moge wykręcić więcej niż 920na RAmie co daje jakieś 366FSB. Padaka.

 

Twoje problemy to oznka malej wiedzy na temat tego mobasa , swoja droga b.dobrego mobasa , Cierpliwosci

 

-----joke----zmien zmien sobie swojego mobasa na MSI a najlepiej na ECS ,to by byla m"madra" decyzja ;)

 

Pomalu przebrnij przez ostatnie 140 postow

zrob sobie przejrzysta sygnature oparta na faktycznych ustawieniach

wtedy latwiej Ci bedzie mozna pomoc .

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje problemy to oznka malej wiedzy na temat tego mobasa , swoja droga b.dobrego mobasa , Cierpliwosci

-----joke----zmien zmien sobie swojego mobasa na MSI a najlepiej na ECS ,to by byla m"madra" decyzja ;)

Pomalu przebrnij przez ostatnie 140 postow

zrob sobie przejrzysta sygnature oparta na faktycznych ustawieniach

wtedy latwiej Ci bedzie mozna pomoc .

powodzenia

Czytam po kilka stron dziennie :?

Podstawy znam, zasady również - pytanie odnosiło sie raczej do fochów konkretnej płyty i pomocy na "nowj" dla mnie platformie.

 

EDIT:

No tak zmiana na ECS byłaby bardzo m (mało) madra :lol:

Edytowane przez Develop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 4 miesiecy mam plyte Asus P5K ale zastanawiam sie nad zmiana na P5K-E ze wzgledu na obsluge RAID Matrix i mozliwosc podpiecia 5-ciu wentylatorow obudowy (4x CHA_FAN + 1x PWR_FAN). W P5K sa tylko 2 gniazdka na wentylatory CHA_FAN i jeden PWR_FAN, a ja mam 5 wentylatorow w obudowie:

- 2 boczne podpielem do CHA_FAN i przelaczylem w BIOSie na Silent Mode

- tak samo wentyl CPU

- 1 wentyl wypychajacy powietrze 12cm podpialem do PWR_FAN i nie mozna go wogle regulowac :cry: nie da sie z tym nic zrobic?

- 2 pozostale boczne podpielem do molexu i strasznie szumia :cry:

 

Myslicie ze warto zmieniac plyte na P5K-E? Czy oprocz tego co sam wypisalem, sa jakies inne powazne roznice miedzy P5K a P5K-E? Czy lepiej pozostac przy zwyklej P5K, zrobic RAID 0 + dysk na backup a wentylatory podpiete do molexu wyciszyc zmieniajac podpiecie kabelkow z 12V do 7 lub 5V? Nie interesuje mnie (narazie) podkrecanie sprzetu, tylko wydajnosc, predkosc i cisza (pracuje w programach CAD, 3d max, Corel itp).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy bralem swoja P5K-E WiFi/AP przemawialo za mna najbardziej wlasnie Matrix RAID i ICH9R oraz 8 fazowe zasilanie CPU, ktore patracz na twojego Q6600 jest niezastapione przy konkretnieszym OC, tym bardzij Quadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Lukasp

P5K Vs P5K-E

P5K-E nowsze i lepsze PCB , lepsze kondziory , 2x lepsza i mocniejsza sekcja zasilania 8faz

jesli masz Quada i chcesz go krecic , to P5K jest za slabym mobasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki!

 

Wyglada na to ze bede musial troche poczytac o OC bo na dzien dzisiejszy kompletnie sie na tym nie znam :wink: Widze Lucasp ze wyciagneles ze swojego quada 3.3Ghz. Ja zanim zaczne cos kombinowc bede musial zmienic chlodzenie procka bo poki co mam boxowe. Czy Scythe Ninja Plus ktora masz jest glosna? A moze polecilbys mi cos innego?

 

No i czy ktos wie czemu PWR_FAN nie ma regulacji obrotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz działa.

Prawdopodobnie wgrałem bios do ubozszej wersji, teraz mam 504 .../Wifi (taka płyta) i raptem moge ustawic pamiatki na 667 i krecic proca. Przy napieciu 1.3volt osiagnąłem ponad 4,1GHz, pamiatki ponad 920 (na ich granicy). Powyżej był blue screen.

Zakładam, że przy innych pamiatkach może będzie wiecej.

Macie jakieś sugestie co do RAMu?

Witam, Develop pomóż bo mam podobny problem. OCCT procek 8400 przechodzi spokojnie na 4Ghz ale SPI już nie liczy tam stabilnie. Memtest wywala błędy pamięci. Na BIOSie 504 mogę ustawić najniżej 890Mhz na pamięciach przy FSB 445. Ale mam do dyspozycji lowendowe Geile 800....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...