Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wedlug Ciebie na taka operacje pozwala tylko Asus Update spod Windowsa? :D

 

Ja nic nie mowie, tylko znam kilku takich "PRO" ktorzy przez ten dosc specyficzny program uwalili mobasa, bo albo im sie zwiesil podczas update/downgrade, albo nie dokonczyl operacji. Sczegolnie lubi taki numer pod Vista wywinac, ale pod XP tez sie zdarza

 

Hehehe, pamiętam jeszcze czasy, jak ręcznie modyfikowany bios do FX 5900XT stanął mi w gardle dyskietki i musiałem bez wizji całe flashowanie powtarzać :D

 

Z płytą główną jeszcze takich przygód nie miałem i tak łatwo już by raczej nie było... Ale czy przypadkiem w obecnych czasach nie ma równie banalnych, jak asus update programików do odratowywania biosu na mobo? (chociażby na płytce z driverami, z tego co pamiętam) ? Pytam się, bo nie wiem, nie musiałem jeszcze używać...

 

Ktoś wie, jak włączyć dual-boot'y w proces software'owego restartu?? (post wyżej http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...t&p=2895078)

Edytowane przez Fester3ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wedlug Ciebie na taka operacje pozwala tylko Asus Update spod Windowsa? :D

 

Ja nic nie mowie, tylko znam kilku takich "PRO" ktorzy przez ten dosc specyficzny program uwalili mobasa, bo albo im sie zwiesil podczas update/downgrade, albo nie dokonczyl operacji. Sczegolnie lubi taki numer pod Vista wywinac, ale pod XP tez sie zdarza

hue hue :)

 

my na P5K-E z biosu 0906 downupgrade robimy spod windy Ty rob spod dosa szerokosci życzę :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko spod dosa, jakby nie patrzec plyta ma w BIOSie wbudowane narzedzie Asus EZ Flash ktore napewno jest o niebo lepsze od waszych zabaw z AU

gdybyś przeczytał kilka wcześniejszych stron na forum ppc polukał, na xtremesystems i choćby na google wiedziałbyś z czym wiąże się downupgrade w serii P5K-x. Jeżeli nie masz 100% pewności prosze nie mów takich głupot i nie obrażaj innych userów forum. Jeżeli będziesz robił downupgrade na tejże płycie z pod biosa/dosa zrozumiesz o czym mówimy.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem nie raz, miedzy roznymi wersjami i zadnych problemow nie bylo?

 

Sam mam P5K-E i nawet jakies dwa dni temu robilem powrot z 906 na 901, bez najmniejszych problemow jak zwykle

 

Hmmm. Spawdzielem to dokladniej i rzeczywiscie 906 nie pozwala mi zejsc nizej niz na 901 z poziomu biosu/dosu. jeszcze do wersji 806 mozna bylo smialo manewrowac w dol z biosami.

 

Hmm az starch pomyslec ze downgrade z njanowszej wersji do starszej ma sie odbyc tylko dzieki asus update

 

Takze zwracam honor, zeczywiscie nie sprawdzilem wszystkich kombinacji bo nie mialem takiej potrzeby

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem nie raz, miedzy roznymi wersjami i zadnych problemow nie bylo?

 

Sam mam P5K-E i nawet jakies dwa dni temu robilem powrot z 906 na 901, bez najmniejszych problemow jak zwykle

 

Hmmm. Spawdzielem to dokladniej i rzeczywiscie 906 nie pozwala mi zejsc nizej niz na 901 z poziomu biosu/dosu. jeszcze do wersji 806 mozna bylo smialo manewrowac w dol z biosami.

 

Hmm az starch pomyslec ze downgrade z njanowszej wersji do starszej ma sie odbyc tylko dzieki asus update

 

Takze zwracam honor, zeczywiscie nie sprawdzilem wszystkich kombinacji bo nie mialem takiej potrzeby

 

otóż to :)

 

co do innych sposobów to można użyć CrashFree bios 3, ale IMO to jeszcze bardziej ryzykowne niż AsusUpdate, drugi sposób to afudos w wersji 2.11 jednak u mnie nie chciało to zadziałać

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przyrost wydajnośći dało Wam 1T na pamięciach w Evereście czy w Spi??? O ile trzeba zejść z MHz w porówaniu z 2T żeby działało to stabilnie na 1T. Dajcie jakies wskazówki bo jestem w tym zielony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boxer pięknie ci idzie ten E4500 - na jakiej szynie jeśli można wiedzieć i pytanie czy działa ci opcja S3 suspend to ram i czy masz dual booty ???

Dla mnie to on jest kupa w porównaniu do E6xxx. Mogłem brać E6750 ale teraz to i tak nie istotne bo zmieniam na Pelerynke niedługo. Szyne masz na validzie 360fsb botowane wszystko zpod Biosa nie żadne tam czity z setfsb :-| , mnoznika 11 mi sie niechciało wbijać ale poleciał by zapewne wyżej. Przydały by mi sie chociaż 4 dobre fazy. :? wszystkie tryby suspend chodzą wszystko trybi na mobasie. Dualboty sa a jakże co rano mam :wink:

 

to jak z tym 1T zdradzi ktoś tajemnicę :wink:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już któreś OCZ z rzędu obsadzone na p5k-e i z żadnymi nie było problemów czy to po o/c czy na auto. Luknij jeszcze na stronie asusa czy ma support dla tych memek. BTW Skąd chcesz dostać OCZ SLI READY w PL?

 

to dobrze, jeszcze tylko musze przemyslec ilosc tej pamieci

czy 2x1gb ddr 1066 wystarczy, czy moze lepiej wolniej bo ddr800 ale wiecej 2x2gb

w cenie wychodzi bardzo podobnie, moze cos mi poradzicie ?

bedzie to na pewno OCZ SLI READY

bede kupowal pewnie od Macka Bieleckiego dystrybutor, chyba ze taniej znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasp

 

Pisales o ludziach ktorzy uwalili sobie mobasa P5K-E

podczas flashowania z pod windy ???

Czy aby napewno tego mobasa ???

 

Bo Ja juz dwa razy przerywalem Falashowanie pod winda

aby umozliwic wbudowanemu BiosCrashFix doczytanie biosu z plyty CD .

 

Ciekaw jestem jakim innym sposobem zrobiles downgrade z biosu 906 ??

Ja sprawdzalem 3 wersje Asus Update z zaznaczonym downgrade

i zadna wersja nie umozliwila mi tej czynnosci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, jeszcze tylko musze przemyslec ilosc tej pamieci

czy 2x1gb ddr 1066 wystarczy, czy moze lepiej wolniej bo ddr800 ale wiecej 2x2gb

w cenie wychodzi bardzo podobnie, moze cos mi poradzicie ?

bedzie to na pewno OCZ SLI READY

bede kupowal pewnie od Macka Bieleckiego dystrybutor, chyba ze taniej znajde

 

zalezy do jakiego CPU. Jeżeli mnożnik >9x to bym sobie darował 1066 a brał więcej ramcu na 800Mhz np OCZ SLi Ready albo Platinium rev 2 ew. Reaper spokojnie każde z nich powinno robić te minimum 500Mhz FSB. Przy mnożniku x9 da to częstotliwość CPU bagatela 4,5G na codzień :)

EDIT: oczywiście mówię o CPU z FSB 1333 :)

 

@mario2K

niestety to się zdarza sporo osób o tym wspominało. XP jak XP ale Viśta często lubi sobie ubić mobasa podczas flashu. Dobrze jednak że CFB3 jest ;].

 

ZGODNIE Z OBIETNICĄ: CLICK !!! - Asus UPDATE w wersji 6.10.02 --- CLICK !!! MOŻNA ZASYSAĆ I DOWNGRADE'OWAĆ B)

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam małe pytanko odnośnie płyty P5K. Wsadziłem ją w obudowe Logic Q-12 z panelem przednim (2x USB, FW i Audio). USB i FierWire podłączyłem bez problemu ale nie mam pojęcia jak podłączyc te gniazda audio. W instrukcji jest niby coś tam na ten temat, ale ni jak ma się to do kabli z obudowy. Z mikrofonu mam kable Mic-in, Mic-power, Mic-gnd zaś z wyjścia audio mam kable L-Out, L-Ret, R-Out, R-Ret i Ground. Mógłby ktoś pomóc, jak to podłączyc? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy userzy mam pytanko:

 

Która lepsza: Asus P5K Pro czy Asus P5KC??

 

będe na niej miał penrynka E8400 i pamiątki OCZ 2x2GB 800 MHz Titanium

 

Która lepsza pod lekkie OC??

 

dzieki wielkie

pod lekkie o/c to porownywalnie wypadną, pod bardziej hard o/c w sumie też [;

 

jedna i druga jest fajną propozycją. P5KC umożliwi Ci płynne przejście na DDR3 jednak osobiście nie jestem zwolennikiem takich hybryd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba się zdecyduje na tą P5kc bo pro ma ten nieszczesny wtyk zasilania na środku :) a ddr3 za szybko nie przejde :) hehe, drogie jak cholera

 

Ile ona ma faz zasilania? i jak to sprawdzić?

p5k pro - 8

 

p5kc - z tego co kojarzę 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wreszcie znalazlem troszke czasu..i wgralem 705 bios do P5k dlx..

Memtest86+ przeszedl..wiec mam nadzieje iz jest ok.

Teraz wylowic jakies info o e8500 z polskich www..i zadecydowac.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z was z nieudanym flashem?? dzisiaj po próbie downgradu z ver, 701 do 201 płyta główna (p5k pro) nie wstała :] z crash free w ogóle nie mogę skorzystać ponieważ w ogóle nie odpala się monitor.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z was w wgrywanie biosu za pomocą tego układu http://www.allegro.pl/item305603549_progra...ter_eeprom.html

 

nic nie mogę znaleźć czy ten programator współpracuje z tą kością

MX0073814

25L8005PC-15G

ogólnie to nic nie ma na temat tego scalaka w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z was z nieudanym flashem?? dzisiaj po próbie downgradu z ver, 701 do 201 płyta główna (p5k pro) nie wstała :] z crash free w ogóle nie mogę skorzystać ponieważ w ogóle nie odpala się monitor.

 

pozdrawiam

Takie male pytanko, czym robiles downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny

 

 

A sprawdzales mobasa na innych pamieciach ??

Ja mialem 3x takie akcje ze po zbyt ostrym oc

po jakims czasie mobas nie wstawal

nie pomagal Clear Cmos itp

wsadzasz inne kosci ( w moim wypadku corsair xms2 PC6400 )

komp normalnie bootuje i informuje o nie udanycm OC

zmiana ustawien biosu ,wkladam stare pamiatki , i wszystko chodzi

az znowu nie zaciesnie timingow albo podniose taktowania RAMu powyzej pewnej granicy

( dla moich BallistiX'ow to jakies 1000-1030 MHz )

czasami potrafia wstac do windy na 1180MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Downgrade robiłem za pomocą http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AsusUpdt61002.zip

bios resetowałem z 20x, sprawdzałem również na innych pamięciach.

na noc wyjąłem bios może to coś pomoże :] szkoda, że nikt w okolicy nie ma tej płyty zrobiłbym hotflasha :] a tak zostaje gwara lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam dylemat dołożyć 100 zł i kupić ASUS P5K-E/WiFi-AP?

 

Oprócz tego wifi co ma lepsze od P5KC ?

A no sporo lepszego, P5KC to taka hybryda, wszystkiego po trochu i nic do konca nie dopracowane. Mobo posiada 3 fazowa sekcje zasilania, P5K-E 8 fazowa co przy OC ma dosc spore znaczenie, lepsze komponenty, lepsze PCB ktore pochodzi od wrsji Deluxe i jeszcze kilka innych plusow

 

 

No wlasnie, ale jak pisalem kilka postow wyzej o ryzykownym uzywaniu ASUS UPDATE to sie wszyscy dziwili i smiali. A tu kolejny przyklad tego jak ten program ladnie potrafi uwalic mobasa...

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...