Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Lcs

 

Z tego co widze twoje mobo to combo obslugujace DDR2+DDR3

sprawdz czy w Biosie nie ma jakiejs opcji wyboru DDR3 i DDR2 ?

Jakos nie daje wiary ze firmowe dosc znane moduly DDR2 nie sa kompatybilne z tym mobo

wprowadz recznie Timingi i podnies ciut napiecie RAMu , musi chodzic bez bledow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos moze z konfliktem tych dwoch elementow majac podobne objawy?

Tak, ja juz kilkukrotnie.

 

 

Lcs

 

Z tego co widze twoje mobo to combo obslugujace DDR2+DDR3

sprawdz czy w Biosie nie ma jakiejs opcji wyboru DDR3 i DDR2 ?

Jakos nie daje wiary ze firmowe dosc znane moduly DDR2 nie sa kompatybilne z tym mobo

wprowadz recznie Timingi i podnies ciut napiecie RAMu , musi chodzic bez bledow .

 

Mobo nie mam w biosie zadnych przelacznikow, pamieci sa rozpoznawane automatycznie Nie tylko ja doswiadczylem problemu kompatybilnosci OCZ Platinium a tym bardziej Titanium z plytami P5K Asusa, coraz wiecej osob w sieci pisze o tych problemach. Zreszta pracuje w serwisie, dostep do plyt i memkow mam spory i problemy nie wystepowaly z jednym losowym kompletem pamieci i plyta, bylo to kilk-kilkanascie ocz i kilka mobo asusa, efekty tej kombinacji byly dosc podobne. Owszem zdazaly sie przypadki gdzie konkretny komplet na konkretnym mobo dzialal bezproblemowo. Ale to spora loteria.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wydaje sie zazegnany. Dolecialy wreszcie mushkiny. Zamontowalem z pierwszych bankach. Orthos chodzi juz ponad 3h na priority 3 na blend - cpu and ram test. Bledow jak dotad nie ma. Zostawie do rana i jak nadal nie wywali bledu to chyba moge uznac kompa za stabilny, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam plyte P5K-E WiFi Ap, na niej Q6600 G0 i 4x1GB GoodRam Pro 900, warto robic update biosu z 0806 na ten najnowszy 100X?

 

Na tym, ktorego posiadam jest dosc spory Vdrop, ktory w sumie specjalnie nie szkodzi, no ale jesli nowy bios mialby byc bardziej stabilny to czemu nie zrobic updatu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo do przewidzenia ze inne memki beda smigac bezproblemowo. Poraz kolejny wyszlo ze asus p5 + ocz = problem.

 

pls napisz jakie w takim razie wchodzą w grę, jakie byś polecał ?

 

czy wystarczy do p5k-e wifi ap włożyć po prostu coś innego niż OCZ i będzie ok ?

 

 

edit:

co wybrać z tych dwóch np ? nie wiem w co inwestować: ilość pamięci czy szybkość, zwłaszcza ze i tak będzie mi widział ok 3,25GB ak się dowiaduję

GoodRam 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 Pro [GP1066D264L5/2GDC] 250zł

GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 [GR800D264L5/4GDC] 235zł

Edytowane przez hayett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest problem? Ja jadę na 4x1 gb OCZ platinum i wszystko jest ok. Ale przyznaje tez miałem problemy ze stabilnością. Rozwiązaniem okazało sie podniesienie napięcia ramu na 2.1V. Sęk w tym że pamięci OCZ Platinum domyślnie w SPD 1.8V. I teraz jak masz w biosie ustawione żeby robiło sie wszystko automatycznie to taka właśnie wartość napięcia na ram jest przyjmowana. Z tego co widziałem to tylko w OCZ Platinum sie z czymś takim spotkałem. Kumpel ma np. Patrioty LLK i mu SPD podaje takie wartości jakie producent ma opisane w specyfikacji na swojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bushidoblade

 

 

Skad zes wyynalazl takiego potworka :/

Ta plyta do ostrego OC szczegolnie na dluzsza mete sie nie nadaje !! !!

Doloz grosza i kup cos z wyzszej polki ala P5K-Pro P5K-E 8Faz zasilania ,lepsze PCB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----Witam---

Chcem kupic płytke pod procesory juz 45nm ..

zainteresowala mnie płyta asus p5k-v ale nie wiem czy jest oplacalna

i jak jest w przypadku podkrecania jej???????? <_< <_< B-)

proponuje słownik kupić, a co do płyty to najniższy model zupełnie nie opłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asusem to jest taki problem, że w cenie 400zł +/- 50zł na P35 to ma tyle płyt, że hgw co wybrać. Pierwsze 3 z brzegu:

Asus P5K64 WS

Asus P5K Pro

Asus P5K-E/ WIFI-AP

Byłem nastawiony na Pro, ale gniazdo zasilania jest w nieciekawym miejscu.

P5K-E - długa karta zasłoni 2 gniazda SATA.

P5K64 -> ta wygląda ciekawie, ale pewnie gdzieś jest haczyk. Możecie mnie oświecić gdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asusem to jest taki problem, że w cenie 400zł +/- 50zł na P35 to ma tyle płyt, że hgw co wybrać. Pierwsze 3 z brzegu:

Asus P5K64 WS

Asus P5K Pro

Asus P5K-E/ WIFI-AP

Byłem nastawiony na Pro, ale gniazdo zasilania jest w nieciekawym miejscu.

P5K-E - długa karta zasłoni 2 gniazda SATA.

P5K64 -> ta wygląda ciekawie, ale pewnie gdzieś jest haczyk. Możecie mnie oświecić gdzie ??

Ja mam Galaxy Geforce 8800gt i nic karta nie zasłania, no ale galaxy podobno jest krótsze. Miałem dluuugiego radeona i tez dało sie spokojnie do wszystkich gniazd dojść, oczywiście kwestia jak zabudowane jest chłodzenie, ale generalnie niema problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy z nowych BIOSów do P5K-E? Mam obecnie 0603, czyli jeden z najlepszych, jednak chciałbym zrobić update, bo moje mobo coś się ostatnio z RAMem zaczęło gryźć (Patriot SL KH 667 Cl5). Nagle pamiątki nie znoszą O/C, a to mam bluescreena, a to system nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak wam dzialaja te sieciowki w wersjach wifi/ap? Bo u mnie chyba cos kiepsko - co jakis czas gubi polaczenie, a podczas gry np w css potrafi ostro przyciac :/ A router wifi stoi metr od kompa... na laptopach nic takiego nie zaobserwowalem, czyli chyba wina plyty :|

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie Asus P5K-E/WiFi i procka E8400 z mnożnikiem 9,5 którego nie moge ustawić w biosie. 9 wpisuje i ok ale jak chce wpisać 9 i kropke, przecinek to juz nie ma takiej mozliwości? Sorrki za banły ale mobo i proce mam od wczoraj i barkuje mi sporo informacji na ten temat. Jak ustawić na stałe proce aby w stanie spoczynku nie spadała do 2000mhz :blink: help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli20053 ponieważ nie ustawisz mnożnika 9,5 ponieważ płyta nie pozwala bo procek ma od 6-9 max jakbyś miał np Maximus to byś mógł dać i nawet x10 jeżeli by się wogóle odpalił :D

 

jeżeli chodzi o ten spadek do 2Ghz to w biosie wyłącz 2 opcje Intel Speed Step i opcje C1E na Disable

i będziesz mieć cały czas mnożnik 9x i nie będzie spadać w spoczynku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FlyWin Thx, Napisz co jeszcze powinieniem włyłączyć lub włączyć w biosie w zakładce advanced? Troche lipa ze nie moge ustawić mnoznika 9,5 hmm..... Przeciez to nowa płyta która ma wsparcie dla nowych prców ;( Czy nowy bios coś moze zmienić? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pss ty masz E8500 czy E8400?

 

bo jak 8500 to powino byc x9,5 max

jak E8400 to x9 max

 

a ustawianie zmien dla pamięci Taimingi i V zalecane od producenta

 

pss zrob update biosu może to cos pomoze

 

www.pl.asus.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie E8500 :rolleyes: Wgrałem bois 1004 i mam juz mnoznik 9,5 ale CPU RATIO SETTING jest na auto i nic z palca nie mogę wprowadzić. C1E Support jak i INTEL SPEEDSTEP nie chce sie przestawić na Disabled - robie zapisanie zmian w biosie a po ponownym wejsciu jest to nadal aktywne :blink: :sad: HELP

 

:damage_wall:Nowy bios i po bólu :rolleyes: wszystko chodzi jak trzeba

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Elo.. ja mam troche dziwny problem.. poniewaz mam płyte Asus P5K s.775 P35 2xPCIex i gdy zainstaluje karte graficzna system mi sie wysypuje.. do momentu gdy chodzi na sterach VGA jest OK... ktoś wie co moze byc przyczyna ? podejrzewam ze sterowniki karty dzwiekowej gryza sie z ta na graficznej.. ale juz nawet nie instalowalem tych sterowników dzwięku co są do karty graficznej (ATI HDMI) i dalej to samo..Karta graficzna to Ati 3850... ktoś wie co można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie E8500 :rolleyes: Wgrałem bois 1004 i mam juz mnoznik 9,5 ale CPU RATIO SETTING jest na auto i nic z palca nie mogę wprowadzić. C1E Support jak i INTEL SPEEDSTEP nie chce sie przestawić na Disabled - robie zapisanie zmian w biosie a po ponownym wejsciu jest to nadal aktywne :blink: :sad: HELP

wgraj nowy bios 1012 i musi sie dać zminic C1E i Intel SpeedStep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu moja P5K-E nie lubi Patriotów SL KH 667 (2x1 GB). Memki nie wstają powyżej 750 MHz 5-5-5-15, bez względu na napięcie. Pomoże nowszy BIOS (mam 0603)???

 

Bios 603 chyba jeden z lepszych ,

a co do pamieci to moje Ballistixy tez chodzily spoko na 1166MHz :/ 2.25V

tylko sie przepocily i teraz potrzebuja 2.4V zeby wstac na takich taktach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał już ktoś ten nowy bios 1012. Bo ja jadę cały czas na 1006 i jest luzik, a nie mam dzisiaj za bardzo czasu żeby go sprawdzić więc dlatego pytam o wstępną opinię lub pierwsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał już ktoś ten nowy bios 1012. Bo ja jadę cały czas na 1006 i jest luzik, a nie mam dzisiaj za bardzo czasu żeby go sprawdzić więc dlatego pytam o wstępną opinię lub pierwsze testy.

Wczoraj zrobiłem update z 0603 do 1012 i jestem zadowolony. Na starym BIOSie memki nie chciały wstać powyżej 750MHz (nie wiem, co im się stało), teraz wstają powyżej tej wartości bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pls napisz jakie w takim razie wchodzą w grę, jakie byś polecał ?

 

czy wystarczy do p5k-e wifi ap włożyć po prostu coś innego niż OCZ i będzie ok ?

 

 

edit:

co wybrać z tych dwóch np ? nie wiem w co inwestować: ilość pamięci czy szybkość, zwłaszcza ze i tak będzie mi widział ok 3,25GB ak się dowiaduję

GoodRam 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 Pro [GP1066D264L5/2GDC] 250zł

GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 [GR800D264L5/4GDC] 235zł

u mnie OCZ lata bez problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie w tej plytce (p5k-e) jakos na sztywno ustawic tRFC na 52/53?

 

btw na ile macie ustawione cpu pll voltage? na e8400 mozna smialo wychodzic powyzej 1.6 z pll i 1.3 z vtt voltage?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...