Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem biosu 602, no ale ze względu na kilka drobnych błędów takich jak zaniżanie odczytu temp proca, niepoprawne wykrywanie napędów SATA (gdy ma sie RAID to bios stwierdza ze napęd DVD do RAIDu nie należy - odkrywcze :P, trochę to denerwuję bo przy bootowaniu trzeba nacisnąć F1 żeby kontynuować, albo włączyć w biosie omijanie F1, lecz niestety nie jest to rozwiązanie idealne) postanowiłem sobie zarzucić najnowsza wersje. A mianowicie 1012, wszystko fajnie ustawiłem wszystkie opcje jak trzeba (trochę sie pozmieniały miejsca gdzie one są, doszły nowe) włączam kompa myślę spoko nic tylko załączyć COD4 i grać, i teraz sie zaczyna: ni z tego ni z owego zamiast co najmniej 50fps (jak na b602) mam góra 20fps, o co chodzi? Dodatkowo dźwięk zaczął mi trzaskać w głośnikach, dowolny skok obciążenia procka skutkuje trzaskami z głośników (wiem Audigy 2 ZS na systemie x64 niema dobrych sterowników, ale do cholery nie miałem tego na 602). Zrobiłem downgrade do 1004 i ta sama sytuacja. Na sczeszcie udał mi sie downgrade do 602, ale pytanie zostaje : o co chodzi? skąd ten spadek wydajności? może to kuriozalne pytanie ale czy trzeba od nowa sterowniki instalować czy co(może całego Windowsa, heh)? Wcześniej miałem płytę MSI i tam po każdym upgrade biosu komp działał lepiej, a nie gorzej.

 

Czy ktoś miał podobny problem? Może ktoś wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie przetestować w weekend ten nowy bios...

@SiLenTus pierwszy raz o czymś takim słyszę żeby wydajność spadła więc może coś źle poustawiałeś i jeszcze do tego na dwóch biosach, ja bym na twoim miejscu jeszcze raz to sprawdził bo faktycznie dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Test na szybkiego, chciałem zobaczyć co potrafi moja mobo ( P5K-E WIFI\AP ) na nb dałem 1.55v nie patrzyłem innych napięć to moje pierwsze podejście do tej mobo od strony max FSB. Myślę, że powinna dociągnąć do 550MHz bez większych problemów. Jak na p35 to do niezły wynik. Aha NB chłodzone w odpowiedni sposób podczas testu ma max 36stopni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy BIOS 0812 do P5K-Deluxe

 

LINK! 0812

 

 

Zmiany:

  • P5K Deluxe BIOS 0812
  • Improve ATAPI CD-ROM's compatibility with EZ-Flash
  • Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx
  • Add [7 DRAM Clocks] in [CAS# Latency] option
  • Add some items for [REF Cycle Time]
  • Enable better support for FSB1600/DDR-1200 combination
  • Enable CPR support for CPU Ratio control
  • Fix C1E, TM and EIST can't be disabled issue
  • Add option [60 DRAM Clocks] into [REF Cycle Time] setup item.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nowa wersja biosu dla P5K Premium WiFi/AP

 

Bios 0612

 

Zmiany:

 

P5K Premium/WiFi-AP BIOS 0612

 

Improve ATAPI CD-ROM's compatibility with EZ-Flash.

Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx.

Add [7 DRAM Clocks] in [CAS# Latency] option.

Add some items for [REF Cycle Time].

Enable better support for FSB1600/DDR-1200 combination.

Enable CPR support for CPU Ratio control.

Fix C1E, TM and EIST can't be disabled issue.

Add option [60 DRAM Clocks] into [REF Cycle Time] setup item.

Fix when using Conroe 3.0GHz CPU with FSB1333MHz the system may not resume from S3.

EDIT:

 

Kurde mam dziwny efekt przy tym nowym BIOSIE, na wczesniejszej wersji nie dalo sie kompa przywrocic ze stanu hibernacji/uspienia na procu e8400. Po wgraniu tej wersji, hibernacja i uspienie owszem i dziala, ale po powrocie z takiego stanu trzeszczy mi karta dzwiekowa (X-Fi Fatality Pro) i musze uruchomic kompa ponownie by wszystko wrocilo do normy. Wyglada na jakies problem z driverami po powrocie z tych trybow.

 

Ehhh, asus znow jedno naprawil, a drugie popsul

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znajomy ma taki problem: po przełozeniu gratów z jednej obudowy do drugiej zmianie bloczku na sb i poprowadzeniu inaczej wężyków komp nie potrafi się w ogóle uruchomic. Sprzęt to e8400 ballistixy p5k-e 88gt i hx520. Jak jeszcze nie zalał wszystkiego postanowił właczyć sprzet na sucho. Wszystko podłaczone i na przycisk power komp nie reaguje ( wentyl w zasiłce się nie kręci ani żaden inny podpiety pod mobo czy zasiłkę ). Napięcie na mobo jest bo dioda pwr się swieci Probwalem odpalać z dwóch włączników,śrubokrętem,zworką też nic. Już się tak z kuzynem męczymy od dłuższego czasu i nie idzie nic z tym zrobić. Cmosa robiłem, wyjmowlem bateryjkę itp. Kiedy była włozona mobo bylo lekko wygięte ponieważ nie było 3 dystansów ( od stony memek ) ale wyjąłem cały sprzęt podłączyłem na pajaka i ten sam efekt. Podłaczałem nawet codegena 300watt i ten sam efekt co na hx520. Jest jakis sposób na tego zonk'a? Mobo było dobre nigdy nie sprawiało problemów a dziś takie niemiłe zaskoczenie.. Czyżby przy przekładaniu do innej budy mobo padło? :/

 

Proszę o pomoc chcielibyśmy odpalić jak najszybciej komputer.

 

Dziękuje za wszelkie sugestię i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie uszkodziliście płytę. Z powodu braku dystansów płyta zetknęła się z obudową i zrobiła się zwara.

 

Jak mobas w ogóle nie podnosi się, to nie męczcie go dłużej i pakujcie na gwarancję. Może uznają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda byla z plexi. Za pierwszym uruchomieniem też się nie podniosła nawet na 1s! co jest bardzo dziwne. Rdzen na nb idealny wszystko inne też. ;/ a serwisem jest sirius pl czyli złodzieje na maxa czekam na karte od 4miesiecy nie dostalem z gwary jeszcze ( podobno wysłali :D ) oby nie bylo tak z mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otuż zrobiłem Update BIOS z 809 do 812 nic nowego nie widać a po flashowaniu płyta zaczyna freezować na def :| w idle ?

 

podobno jest błędne pomiary tęperatur CPU?

U mnie też tempy skoczyły "nagle" o 10st.

To że nic nowego nie dziwi - 809 to beta. 812 (powinien być) stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zagwozdkę... Zresztą nie powinno dziwić, zawsze tak jest przy kupnie/zmianie sprzetu <_< .

W tym teście bardzo nisko oceniono rozłożenie elementów na płycie.

Są z czymś szczególne (o ile wogóle jakies są) kłopoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wygląda współpraca asus Pk5 E-wifi z pamięciami ocz platinum

mam bios0906 i pamięci chodzą choć domyślnie mają 6:6:6:18, CR 2T, 1,8V

czy z najnowszym biosem 1012 będą chodzić lepiej?

na razie wszystko działa, czy jest sens zmieniać na nowszy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz OCZ Platinum rev.2: CL 4-4-4-15 (CAS-TRCD-TRP-TRAS) 1.9 - 2.1 Volts - tak stoi w specyfikacji producenta.

Co do BIOSu to odradzam 0906 - sprawdzony i chyba najlepszy (dla starszych procków np E2140, E4300) to 0602, a jak masz procka 45nm (np E8200) czy coś z serii E6xxx to polecany 1012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na nowo złożonym kompie, plyta P5K-PRO nie znajduje mi cd-romu, bios nie wykrywa napedu! to samo sie dzieje jak podlacze dysk pod ATA(dyski SATA wykrywa normalnie). Ktos juz spotkal z czyms takim? controller ATA padl? mobo do naprawy? czy jest jakies wyjscie....

 

 

 

lukasp--> wiec jak mam zainstalowac Os ???

Edytowane przez foroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli naped na ATA to nic dziwnego ze bios go nie wykrywa. Kontroler ATA na tej plycie (na wielu innych na P35 tez) nie jest zintegrowany, tylko jest osobnym chipem na plycie i ma swoj wlasny bios i dopiero tam wykrywane sa urzadzenia na ata.

 

Jak masz zainstalowac os? A masz w ogole wlaczony w biosie dodatkowy kontroler na ata? Nie pytaj mnie gdzie to jest, bo po to producenci dolaczaja manuale.

 

Jesli kontroler wlaczony, to ustawiasz w biosie bootowanie z CD wkladasz plytke i instalujesz.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pewien problem, otóż przy włączaniu kompa za każdym razem uruchomienie poprzedzone jest jednym długim piskiem... co to za błąd bo o takowym nie słyszałem ??

 

PS: problem sie uspokoił na jakiś czas jak zamiast grafy z siga miałem podłączoną "przejściówke" 7300LE, przy innych grafach jest pisk ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasp--> mam wlaczony kontroller, mam wlaczone bootowanie z cd... nie dziala.

Zworki dobrze ustawione? mi wlasnie one robily problem z wykryciem dysku i napedu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...