Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

oto mój zestaw:

 

CPU: Intel E6750 2.66@3.20 (obecnie 3,4)+ Mugen

Mobo: ASUS P5K Premium Black Pearl edition

RAM: 2x1GB OCZ Rev2

GPU: EVGA 8800 GT

 

no i mam problem. Po podkręceniu procka na 3,4 orthos wywala mi błędy po 11 sekundach. Timingi pamieci mam: 4-4-4-12. Napięcie pamięci jak i procka defaultowe. Gdzie leży problem?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 1,4V na chipset(nb Voltage), włącz CPU Voltage Damper albo load line calibration(nazwa zależna od wersji biosu), a na procesor ustaw np. 1,35V i sprawdź jak chodzi.

Czy nb voltage to North Brige Voltage? Cpu Voltage damper na Enabled?

 

Jak tak włączyłem, to blus screen i błąd Irql_nor_less_or_eqall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjmij kartę graficzną, odpal kompa będzie sygnalizował brak karty, wyłącz, podłącz kartę wejdź do biosu daj na NB 1.4V lub więcej na SB też podbij napięcie i ustaw szynę PCI-E na 101-105 w tych okolicach. Spróbuj może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc pomoglo ale kazdy restart konczy sie pci-e x1. Zawsze musze kompa wylaczyc i wlaczyc zeby bylo x16 oczywiscie z napieciami nie moge przegiac bo wtedy znowu x1.

 

Plyta bylaby extra a tak... czy juz nikt nie robi dobrych plyt.

Edytowane przez Zdebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tym problemie na zagranicznych forach najbardziej pomagało ustawienie NB na 1.4V i wyżej oraz magistralę PCI-E na 110, możesz sprawdzić jeszcze tą magistralę. Fakt płyta jest bardzo stabilna i dobra do oc, ale to co odwala z PCI-E, to przegięcie ;/

 

EDIT

Jeszcze tu coś znalazłem podziałaj z tym link

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, plyta bardzo dobra - no moze pamiec nie chodzi tak dobrze jak na moim wczesniejszym ASRocku Penryn1600SLI-110dB ale to juz przezyje no i proc sie kreci znacznie lepiej.

 

Problem pomogl mi rozwiazac ktos na innym forum wystarczylo podniesc napiecie SB i wszystko hula :)

 

Jeszcze trzepne procka na 3.5GHz i to bedzie raczej koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się przekroczyć 450MHz FSB z Quadem 45nm na płycie z rodziny P5K? Wpadł mi w ręce Q9550 E0 i zatrzymałem się na 8,5*450 co daje 3825MHz przy 1,23v (Full stable) całkiem obiecująco ale nie mogę przekroczyć tego FSB, kombinacje z GTL i VTT nic już nie dawały ? Wczesniej płyta z E8500 spokojnie dochodziła z FSB do maksa moich pamięci tj 533MHz. Jak komuś się udało to niech się pochwali ustaweniami biosu.

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob, zeby podejrzec aktualna wartosc vdimm na p5k-e ? W biosie mozna tylko ustawic wartosc, a zaden z programow, ktore sprawdzalem nie pokazuje jej odczytu.

pozdrawiam,

U mnie też nie podaje, ale asusy P35 przeważnie zawyżają o jakieś ~0.04V jedyny sposób sprawdzenia to chyba miernik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam zamiar zapodać e7400/e8400 i puścić go jak najwyżej na sprzęcie podanym w sigu, bo mój obecny proc wyżej już nie idzie. Obawiam się tylko , że mam jakiś problem z FSB, bo za cholerę nie che mi sprzęt wejść do windy na FSB 400. Dlatego zastanawiam się czy ta moja mobo w ogóle zechce pracować z takim zegarem, bo na pudełku mam wprawdzie napis FSB 1600, ale jak się bliżej przyjrzałem to jest to naklejka a w opisach w sklepach podają już tylko 1333.

Dlatego zwracam się z prośbą o wskazówki dot. m. in. ustawień napięć jakie pomogłyby w uzyskaniu wyższej FSB oraz oczywiście ich bezpiecznych granicznych wartości do codziennego użytkowania.

 

Z góry thx za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam zamiar zapodać e7400/e8400 i puścić go jak najwyżej na sprzęcie podanym w sigu, bo mój obecny proc wyżej już nie idzie. Obawiam się tylko , że mam jakiś problem z FSB, bo za cholerę nie che mi sprzęt wejść do windy na FSB 400. Dlatego zastanawiam się czy ta moja mobo w ogóle zechce pracować z takim zegarem, bo na pudełku mam wprawdzie napis FSB 1600, ale jak się bliżej przyjrzałem to jest to naklejka a w opisach w sklepach podają już tylko 1333.

Dlatego zwracam się z prośbą o wskazówki dot. m. in. ustawień napięć jakie pomogłyby w uzyskaniu wyższej FSB oraz oczywiście ich bezpiecznych granicznych wartości do codziennego użytkowania.

 

Z góry thx za wszelkie info.

Vtt ustawić na 1.3, sb default, vnb na 1.4 i próbuj, zresztą najlepiej obniżyć mnożnik cpu i sprawdzić czy płyta daje rade takie fsb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam płytę P5K DELUX , system XP i używam w niej do tej pory oprogramowania pod kartę dźwiękową (SoundMAX) dostarczoną na płycie przy zakupie . do tej pory wyszły już chyba uaktualnienia i postanowiłem znaleźć coś nowego znalazłem taką stronę ale szczerze niewiem którą pozycję ściągnąć .może ktoś z was podpowie mi którą pozycje ściągnąć :sad:

 

http://www.station-drivers.com/page/analog%20device.htm

Edytowane przez navix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zalozylem nowy temat w dziale "Pamięci Ram", poniewaz chce zaopatrzec sie w Windows 7 64x i wieksza ilosc RAMu

postanowilem kupic nowa pamiec od 4GB do 8GB.

 

zastanawiam sie jednak czy kupowac ponownie pamiec 800MHz czy moze 1066MHz - czy bedzie znaczy wzrost wydajnosci? czy ta szybsza pamiec pojdzie bez problemow na mojej plycie?

 

napisano mi w tamtym temacie ze moja plyta moze miec problem z pamiecia 8GB ze komp moze nie wstac po zainstalowaniu takiej ilosci pamieci, chcialem sie wiec WAS tutaj spytac o doswiadczenia z taka iloscia pamieci przy tej lub podobnej plycie + moze ewentualnie rady co do tego jakie konkretne ramy kupic i czy 4GB czy moze jednak 8GB i 800mHz czy moze 1066MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez sie tak grzeje plyta? u mnie na p5k dlx pod obiazeniem dochodzi do 45 a potem skacze odrazu na 170 :blink: boje sie ze cos sie zjara... jak wlacze asus pc probe to krzyczy ze sie jara :D w speedfanie tem z 45 skacze na -80 ;D w everescie w ogole znika itp... ogolnie mam chyba za duza temp w idlu nawet, czy to moze byc wina scythe ktory tam ostro przyslania i grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez sie tak grzeje plyta? u mnie na p5k dlx pod obiazeniem dochodzi do 45 a potem skacze odrazu na 170 :blink: boje sie ze cos sie zjara... jak wlacze asus pc probe to krzyczy ze sie jara :D w speedfanie tem z 45 skacze na -80 ;D w everescie w ogole znika itp... ogolnie mam chyba za duza temp w idlu nawet, czy to moze byc wina scythe ktory tam ostro przyslania i grzeje?

Ja Ci taki tempy skaczą to masz uwalony czujnik. Zdarza się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez sie tak grzeje plyta? u mnie na p5k dlx pod obiazeniem dochodzi do 45 a potem skacze odrazu na 170 :blink: boje sie ze cos sie zjara... jak wlacze asus pc probe to krzyczy ze sie jara :D w speedfanie tem z 45 skacze na -80 ;D w everescie w ogole znika itp... ogolnie mam chyba za duza temp w idlu nawet, czy to moze byc wina scythe ktory tam ostro przyslania i grzeje?

U mnie na premium z nawiewem są temperatury nb poniżej 40 stopni, raczej czujnik masz uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...