Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi pomóc z P5k Premium i eSATA? Chodzi o Hot-plug. Nie działa. Musi być włączony dysk przy stracie aby komp go zobaczył. Po wyłączeniu i właczeniu dysku nie jest widoczny w systemie. AHCI na kontrolerze włączone.

Dysk niby do backupów ale upierdliwe jest restartowanie kompa a na USB to padaka (średnio 65MB/s kontra 20MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc z P5k Premium i eSATA? Chodzi o Hot-plug. Nie działa. Musi być włączony dysk przy stracie aby komp go zobaczył. Po wyłączeniu i właczeniu dysku nie jest widoczny w systemie. AHCI na kontrolerze włączone.

Dysk niby do backupów ale upierdliwe jest restartowanie kompa a na USB to padaka (średnio 65MB/s kontra 20MB/s)

Sam sobie poradziłem - zaciągnąłem stery ze strony jmicron i poszło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie probuje pokrecic E3200 na P5K. Macie moze jakies rady na poczatek, bo nie moge narazie zabardzo ogarnac. Wczesniej na Neo2-FiR cos mi lepiej szlo :) Jakie napiecia w Biosie zmieniac, co zostawic na auto, bo jest tego zdecydowanie wiecej niz na MSI i nie moge ogarnac.

Chce uzyskac jakies 325-350FSB, jakich dzielnikow i strapa unikac, jakie dac V na NB i FSB itd. Poradzicie cos ? Bo narazie cos mi na FSB 300 kiepsko idzie, Winda sie wywala.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie to wiadomo - specyfikacja komputera:

 

Asus P5k

E7200 2,53Ghz

OCZ2SI8002G 2gb ram ddr2 800Mhz

Sapphire HD5770

OCZ SXS 600w

2 dyski: 500gb + 1Tb

Windows 7 x86 Professional

 

Od dłuższego czasu nawiedzają mnie TDR-y w grach. Wymieniłem grafe i zasilacz na to co obecnie mam - bez zmian. Zrobiłem format - bez zmian.

Memtestem, orthosem i prime95 sprawdziałem ram i CPU - nie wykryło problemów. Bios zaktualizowany do najnowszego możliwego, ale bez poprawy.

Dodatkowo podczas włączania komputera, np. rano gdy przez noc był wyłączony: wciskam power - zaczynaja się kręcić wiatraki, w tym ten na grafie (huczy więc chyba leci na maksa), ale nie ma dźwięku biosu, ani nic. Dopiero power off i power on pomagają. Ktoś poradził zwiększyć napięcie na ramach, to dałem 2V, ale po primo problem jest nadal, a secundo jak sie już włączy to bios sie sypie i musiałem przywrócić automatyczne przydzielanie V.

Sądzę, że te wszystkie problemy to przez płytę główną, ale nie mam jak jej sprawdzić. Wizualnie nie widzę żadnych zmian na kondensatorach na samej płycie. Czy istnieje jakiś chałupniczy sposób testowania płyty głównej? Nie mam niestety możliwości pożyczenia od kogoś innej płyty i przełożenia wszystkiego na nią. Do serwisu wolałbym nie iść, bo wezmą kasę, powiedzą zdawkowe 'złe sterowniki' i tyle będzie.

 

Ewentualnie jeśli płyta jakoś okaże się zepsuta, to jaki model byście mi zaproponowali za rozsądną cene, a który by dobrze współgrał z tym wszystkim co mam w kompie.

 

Pozdrawiam i czekam na wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z instalką w7/visty na plycie Asus P5K z napedu IDE? U mnie najpierw idzie strasznie wolno -po załadowaniu widze pierwszy, niebieski ekran przez 5min, dopiero potem startuje instalka, potem sie instaluje niby normalnie aż w koncu przerywa instalację (krzyczy że nie może odcyztac pliku). Napędy próbowałem dwa, obydwa 100% sprawne, podmieniałem też taśmy IDE - zawsze to samo. Płyty z systemem są na pewno ok -jedna to oryginał, druga nagrana z MSDNAA. Na innym komputerze normalnie sie instalują.

Probowalem update biosu - to samo (wgralem 1201)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą P5K-E WiFi.

Mianowicie po podpięciu karty (GTX260) CPU-Z pokazuje mi PCI-E Link Width: x2 a max supported jest x16.

Przy ustawienu PCI-E x2 karta nieco się dławi (nawet bardzo).

 

Mam drugą kartę 8800GT i na niej ta sama sytuacja. Tylko jej ten x2 starcza.

Cały czas mowa o niebieskim złączu (czyli tutaj jest x16 możliwe). Po podpięciu pod czarne złącze (max x4 chyba) 8800GT w CPU-Z pokazuje mi już ustawione x4. Niestety GTX260 nie wejdzie tak nisko a nie wiem czy jemu te x4 wystarzy.

 

Probowałem już reset CMOS, default BIOS-u i nic. Wartość PCI-E na sztywno: 100.

BIOS płyty to 1202.

 

 

Jeżeli miał ktoś podobny problem i wie jak to rozwiązać proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko działało OK nagle po włączeniu komputer niby startuje (wentylatory się kręcą) ale nic się nie dzieje.

Wszystkie podzespoły sprawdziłem na innym komputerze (zasilacz, pamięci, procesor, grafika, dyski, DVD) wszystko jest sprawne.

 

Zauważyłem, że po włączeniu nie zapala się dioda od dysków, normalnie zawsze się świeciła nawet jak nic nie jest podpięte to po włączeniu do przejścia biosu zawsze się świeciły dioda od zasilania i dioda od dysków.

 

Co zrobiłem żeby poradzić:

- zresetowałem biosa,

- zmieniłem procka (jest E8400 wstawiłem E4500)

- zmieniłem pamięci (są 1066 wstawiłem 800)

- zmieniłem grafikę (jest GTX260 wstawiłem 8800GT później GTS250)

 

Więcej pomysłów nie mam :-(

Edytowane przez Rikki
P5K Premium - połączenie tematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płytę ASUS P5K3 Deluxe WiFi-AP. Ma ona 2 sloty PCIE x16 tzn PCIE1 x16 (niebieski) i PCIE2 x16 (czarny). Na stronie producenta pisze "2 x PCIe x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode) supports ".

 

Jeśli podepnę mojego radka 4870 pod czarny slot (pierwszy zostanie pusty), będzie on działał jako 16x? Inaczej - czy slot drugi działa x4 lub x1 tylko w crossfire? (jeśli podepne pod slot 1 niebieski to nie zmieści mi się chłodzenie na ram dlatego chcę wpiąć w drugi).

Edytowane przez Nookie128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... Mam zarzucone kości kingston hyperx 2x2gb khx1600c9d3b1k2/g4 z obnizonym taktowaniem bo płyta obsługuje max 1300 (przy fsb 350 wynosi 1167mhz). Nominalne timingi tych pamięci to 9-9-9-27 i tutaj jest problem.

Czy ustawiam ręcznie timingi w biosie, czy daję na auto - cpu-z pokazuje takie coś... Jakaś rada?

 

 

 

Everest ultimate pokazuje dobre dane :) Po problemie xD

post-163626-0-61114000-1289483613_thumb.jpg

Edytowane przez Nookie128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kumpel ma Asusa P5KR Green, Intel Core 2 Duo E4400 i GeForce 8600GT. Chciałby odmłodzić kompa i jednocześnie zostawić tą płytkę. Jest sens np. kupić Q6600 i GF 9800GTX?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam płytę główną Asus P5K Pro. Kupiłem 4 portowy kontroler USB 3.0 (LogiLink), jednak sprzedawca doradził mi, abym przed rozpakowaniem go sprawdził wersję PCI-E w posiadanej płycie głównej. Ponoć kontroler ten jest 100% kompatybilny jedynie z płytami posiadającymi magistralę PCI-E w wersji 2.0 (revision 2.0).

 

Nie mogąc znaleźć ww. informacji w sieci spróbowałem użyć programu Everest, i znowu jestem w kropce, ponieważ w gałęzi "Sprzęt -> Urządzenia PCI" program podaje:

"

Opis urządzenia:

(...)

Intel 82801IB ICH9 - PCI Express Root Port 1

Intel 82801IB ICH9 - PCI Express Root Port 5

Intel 82801IB ICH9 - PCI Express Root Port 6

(...)

Intel G31/G33/P31/P35 Chipset - PCI Express Graphics Root [A-2]

(...)

"

W każdym z ww. urządzeń pole "Numer wydania" (rewizja?) ma wartość "02".

 

Natomiast w gałęzi "Płyta główna -> Mikroukład płyty głównej"

dla urządzenia "Mostek północny (Northbridge): Intel Bearlake P35"

w polu "Kontroler PCI Express"

program wyświetla: "PCI-E 1.0 x16 port #2 W użyciu @ x16 (nVIDIA GeForce 8800 GTS 512 Video Adapter)". Czyli jednak rewizja 1.0?

Ale tu chyba jest mowa o typie złącza PCI-E x16 dla karty graficznej, a nie o rewizji magistrali PCI-E jako takiej.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek wskazówkę!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szczesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...