Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

O jakich beznadziejnych pytaniach piszesz? nie każdy może, być tak mądry i wszechwiedzący jak Ty, a nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a Ty zamiast pisać coś wnoszącego w sprawe poprostu spamujesz, skoro jesteś taki mądry to poprostu pomóż rozwiązać problemy innych użytkowników i niech oni skorzystają z Twojego geniuszu.

 

[Edit] Po tym jak post wyżej został zedytowany.

 

Wprowadzałem te zmiany i jakbyś czytał wcześniejsze moje posty to byś o tym wiedział, a po drugie zamieściłem screen z AI Suite, ponieważ nie rozumiem dlaczego w 1 miejscu pokazuje fsb 333 a w drugim przelicza na 1066(jak przy 266)

 

Poza tym ja nie chce OC tylko nominalne taktowanie mojego procka 2,66 zamiast 2,13(które mam obecnie).

Edytowane przez Pan Pianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrozumiec Mario2k - od kilku dni ciagle jeczysz o tym ze masz 2133 MHz. Prawdopodobnie w ciagu 12h moznaby rozgrysc BIOS na czynniki pierwsze zamiast ciagle pisac i pokazywac screeny ze nie bangla. Po prostu wyglada to tak ze cokolwiek nie zmienisz anulujesz wprowadzane zmiany i zostaje tak jak jest - FSB 266 zamiast 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie jest bez zatwierdzenia, bo jest tak już niby ustawione, poza tym w biosie też jest ustawione na 33 i mnoznik na 8 tymczasem procesor nadal chodzi na 2,13.

 

[Edit]

Widze moderator rozeznany w temacie, bo zamiast pisać do mnie napisał do Mario2k...

Edytowane przez Pan Pianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"niby" zostawia wiele niedomowien. Sluchaj jak ja ustawiam sobie szyne na 1333 to mam 1333 i nie robi mi sie "magicznie" 1066. Wez cyfrowke i pokaz nam ustwawienia z Jumper Free bo nawet mnie cos zaczyna irytowac w Twoim sprzecie.

 

Nie odmienilem nicka wiec daruj sobie takie edity, dobrze PANIE PIANKA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagly wysyp narybku w Intelowskim jeziorze ;)

Ludzi poczytajcie wiecej tego Threada , ewentualnie threada o E6750

Nie rozumiem jak mozna kupic mobo , proca i nie wiedziec nic o kupionym sprzecie

nawet na jakim fsb ma pracowac ow proc . toz to chyba tata kupil ,albo babcia prezent zrobila ;/

Sam jestem "nowy" w intelowskiej rodzinie ;)

mam to co w podpisie od ponad miesiaca ,ale tylu beznajdziejnych pytan nigdy nie zadawalem .

 

Odnioslem wrazenie ze to aluzja do mnie, wiec sie wypowiem i mam nadzieje bedzie to moj jedyny OT tutaj.

Temat sledze od miesiaca, odkad postanowilem kupic nowy sprzet do kompa.

 

Wczesniej mialem MSI KT4V Althona 2200+ XP - tam, trzeba bylo recznie zmienic FSB zeby procek dzialal jak nalezy, tutaj zrobila to plyta za mnie, co mnie zaskoczylo, stad pomyslalem ze zrobilem cos zle.

 

Jesli chodzi o ustawienia Biosu, ten jest dla mnie calkiem nowy, zupelnie inni niz ten w MSI, bardziej inny byc juz nie moze, wiec nie znam polowy ustawien, troche mi zajmie nim sie ich naucze, a w tym temacie duzo o tym pisane nie jest.

Znalazlem na innym forum, faq o biosie i poczatkowym o/c tam bylo napisane ze cD pracuja z szyna 266 i to mnie zmylilo, w momencie podlaczenia kompa, nie pomyslalem ze wiekszosc C2D chodzi na 1066 a moj na wyzszym. Proste? prawda?

 

toz to chyba tata kupil ,albo babcia prezent zrobila ;/

Tym stwierdzeniem pokazujesz sam jaki prezentujesz poziom.

Ja na wszystko musze zapracowac sam, wiec daruj sobie takie teksty, w stounku do mnie lub kogokolwiek, bo nie sa ani ciekawe ani nawet zabawne.

A jesli komus rodzina pomaga to nic ci do tego, nie twoja sprawa, a swoja zawisc lub moze zazdrosc zostaw za soba nim wejdziesz na forum i zaczniesz pisac takie rzeczy.

 

Mysle ze po to powstal topic zeby wszelkie problemy pomoc rozwiazywac, przynajmniej tak mi sie wydawalo gdy zaczynalem go czytac....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bierzesz f coś tam do zapisania zrob inaczej. Cofnij się do zakładi exit i tam weź save ustawień. Mi poprzez zapisywanie fxx konfiguracja się nie zapisywała na płycie asusa tylko na sockecie 939

Edytowane przez razer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako chyba jedyny przyznam Panu Piancę rację... albo Intel puścił popsute E6750 albo ASUS nakopał w BIOSach bo wczoraj spędziłem 2h męcząc się coprawda z inną płytą (P5WDG2 WS Prof.) ale mając identyczne objawy co Pan Pianka...

 

Zmiana płyty nie pomogła, ale zmiana CPU pomogła :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też prubuje zmienić procka i sprawdze co się stanie. Screenów z biosa jeszcze nie wzucilem bo bylem w wro nie majac cyfrowki ale teraz jestem w domu i wezme, tka wiec w niedizele wieczorem zrobie zdjecia i pokarze w czym tkwi problem, absurd i sprzeczność za razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche samodzielności , jest wiele tematów dotyczących oc. Zobacz czy memki wyrabiają sprawdź ich max zmniejsz mnożnik jeśli nie przejdzie około 320FSB to znaczy że ma walla i to bardzo niskiego którego nie ominiesz. Jezeli go nie ma zwiększ napięcie na procku i testuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek chyba ze dwie godziny, zdecydowałem się na zakup P5K Deluxe wifi-ap, szukam po sklepach i nic, jest tylko p5k premium wifi-ap. Czyżby to był następca tej pierwszej płyty? Proszę o wyrozumiałość i laickie pytanie. Jakie są różnice pomiędzu tymi płytami ik której szukać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemow to w ogole jest ostatnio troche z Asusami

padl moj P5K-E , podczas zamykania systemu Vista system sie zawisil

i Asusik juz sie nie podniusl :/

To juz moj drugi Asus P5K-E ktory pada ot tak sobie ,bez jakiegos maxymalnego ostrego OC .

w wtorek zabierze go kurier nowego pewnie dostane w przyszlym tygodniu

sczescie ze to UK nie Polandia ,

bo jeszcze by sie zaczeli w servisie wypytywac to i owo a dlaczego itp .

 

Mam pytanie do osob ktorym padla sekcja zasilania w Asusach

jakie byly tego obiawy ???

Chyba Meeron mial taki problem ?

 

Po wlaczeniu mojego P5K-E startuja wiatraki slychac cos jak dysk miele aczkolwiek ekran monitora czarny

dziwne ze mobas reaguje sygnalem dzwiekowym na wyciagmniecie RAMu

ale nie reaguje na wyciagniecie karty graficznej , a powinien przeciez dac "glos" .

 

 

chwilowo jestem zmuszony jechac na sprzecie z dolnego siga :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z plyta ;s .

 

objawy trudno opisac ale postaram sie jak najlepiej :

 

wlaczam komputer i wszystko zaczyna ruszac ( slychac) wiatraki i sie wylacza po czym jest z 3 sec. przerwa i cisza . i dopiero po tym czasie komputer normalnie startuje . ;SS

 

 

mial ktos podobny problem ;//// !?. jest to strasznie denerwujace :rolleyes: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (ponownie)

Jak mowilem, tak wczoraj zlozylem w koncu swoj nowy zestawik P5K-E + E6750 itp itd.

W biosie tez udalo mi sie mniej wiecej ustawic jak trzeba, mam jednak problem i prosilbym o pomoc.

 

Problem z robeniem obrazu systemu.

Mam dziwny problem z ktorym sie jeszcze nigdy nie spotkalem, gdy chce zrobic obraz systemu Ghostem.

Odpalam Ghosta z dyskietki - ustawiajac w biosie bootowanie z dyskietki, Ghost jest wczytywany przez kilkanascie - kilkadziesiat sekund i nagle, pojawia sie pierwsza plansza Ghosta pod Dosem i wszystko zamiera: dyskietka nie pracuje, nie pojawiaja sie opcje, a kursor jest w trybie klepsydry i nie mozna nim ruszac.

 

Myslalem ze to wina dyskietki: testowalem na trzech roznych i nawet od nowa tworzylem dyskietke startowa Ghosta i nadal nic :(

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z plyta ;s .

 

objawy trudno opisac ale postaram sie jak najlepiej :

 

wlaczam komputer i wszystko zaczyna ruszac ( slychac) wiatraki i sie wylacza po czym jest z 3 sec. przerwa i cisza . i dopiero po tym czasie komputer normalnie startuje . ;SS

mial ktos podobny problem ;//// !?. jest to strasznie denerwujace :rolleyes: :mur: :mur: :mur:

 

Z tego co się orentuje to jest normalne juz mobo z P965 też tak miały ale nie wiem dlaczego umnie też tak jest ;p jakos się nie przejmuje moje mobo w sigu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z plyta ;s .

 

objawy trudno opisac ale postaram sie jak najlepiej :

 

wlaczam komputer i wszystko zaczyna ruszac ( slychac) wiatraki i sie wylacza po czym jest z 3 sec. przerwa i cisza . i dopiero po tym czasie komputer normalnie startuje . ;SS

mial ktos podobny problem ;//// !?. jest to strasznie denerwujace :rolleyes: :mur: :mur: :mur:

Normalne zachowanie P35.. Trzeba bylo poczytac watek o mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do problemu Pana Pianki mój zestaw o którym pisałem już wcześniej bez jakichkolwiek zmian przestał chodzić na 266 i melduje 2.13 i żebym ustawił cokolwiek włącza się tak samo 2.13 (o ile się włączy)

Niestety ale raczej płyta na gwarancję. Zastanawiam się czy jak wróci nowa nie opchnąć jej bo mam leciuteńko dość tych Asusów :mur: tylko zastanawiam się czy X38 są bardziej dopracowane Asusa? ale to już inna historia inny dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, moja przygodę podsumuję tak: Nie rozumiem komputerów xD

 

Wróciłem przed chwilą z weekendu z domu do wrocławia, włączam komputer i co się okazuje? Że mój procesor postanowił sobie działać normalnie czyli taktowany na 2,67Ghz xD

 

Nie znam jednak przycyzny zachowania mojego procesora czy też płyty głównej, poprostu nc xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez nawiększych problemów e4300 @3.6GHz śmiga na codzień mobo p5k-e wifi\ap. Rav85 zauważyłeś zmiany w biosie 0806? Obecnie jade na 0802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakieś 2 tygodnie temu padł mi DFI 965P Dark, więc kupiłem Asusa P5K-e. Po złożeniu komp nie wstał :blink:

Pomogło wrzucenie proca kumpla (E4300).

Wczoraj złożyłem wc i odpalam kompa i znowu ta sama sytuacja :mur:

 

Czy ktoś wie co mogło by być przyczyną takiego stanu rzeczy???????

 

Sprzęt:

E4400 @ 2340 MHz@1,07V

Asus jw.

G.skill HZ 6400

7900 gs Galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakiś atak terrorystyczny naszych e6750 i asusow mi już 2 raz padł p5k-e wifi

Napisz moze w jakich okolicznosciach padly twoje mobasy ?

 

Dwa P5K-E twoje + Dwa moje

Cos musi byc nie tak z tymi mobasami , cos w okolicach sekcji zasilania ,chyba ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest maksymalna temp. dla mobo? moj asus p5k deluxe po 3h grania w crysisa zaczal wariowac, najpierw alert jak temp. doszla do 48 stopni ale zignorowalem :lol2: pol godziny pozniej kolejny alert patrze na temp. a tam 179 stopni :damage_wall: myslalem ze sie cos zjaralo wchodze do biosu a tam -78 omg :huh: wlaczylem kompa i bylo ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz moze w jakich okolicznosciach padly twoje mobasy ?

 

Dwa P5K-E twoje + Dwa moje

Cos musi byc nie tak z tymi mobasami , cos w okolicach sekcji zasilania ,chyba ?

1 sza umarła od razu po kupieniu, złożyłem kompa , odpalam i czarny ekran, komp zapala na 5-6 sek, potem sie restarowal i tak w kolko

 

2. ga umarła po udanym wgraniu biosu 0806

 

 

a najsmętniejszej było to ze jak oddałem na serwis to Pan w serwisie powiedział mi ze asus zabrania wgrywać nowych biosów do swoich płyt głównych , i przy nieudanym fleshu nie realizuje gwarancji na mobo

 

podobno maja jakiś regulamin od asusa który o tym mowi

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...