Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

zapewniam że 24/7 od sierpnia jest stabilnie żadnych resetów itp gry wszystko smiga :wink: , może ten typ tak juz ma , w kazdym razie nie zauwazam prawie tego.

Ja rowniez z P5K jestem zadowolony. Mimo iz mieszam jej w biosie na milion sposobow, ona nie chce sie poddac i dziala bardzo bezproblemowo (nooo, chyba ze przesadze z taktami itp ;) ) . Ostatnio asus mnie zadziwia, pozytywnie oczywiscie. Imho P5k jest znacznie lepsza od polecanych powszechnie foxconnow czy abita ip35. OC jak na topowych mobasach, kupa opcji w biosie, fsb 650 z pudelka, bardzo stabilna i mila cena.

 

mam to samo, jak skrecam procka z 2,4ghz na 1,8ghz <_<

Mnoznikiem czy fsb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez z P5K jestem zadowolony. Mimo iz mieszam jej w biosie na milion sposobow, ona nie chce sie poddac i dziala bardzo bezproblemowo (nooo, chyba ze przesadze z taktami itp ;) ) . Ostatnio asus mnie zadziwia, pozytywnie oczywiscie. Imho P5k jest znacznie lepsza od polecanych powszechnie foxconnow czy abita ip35. OC jak na topowych mobasach, kupa opcji w biosie, fsb 650 z pudelka, bardzo stabilna i mila cena.

 

taaa, a sekcja zasilania pociagnie z dwoma quadami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, a sekcja zasilania pociagnie z dwoma quadami ;]

Ogólnie płytka jest dobra może nie ma 4 czy 8 faz ale ma za to w miarę dobre 3 fazy i 2 rdzenie z palcem w pupie ciągnie.

 

Jedyne wady jakie zauważyłem po 6 mies. używania to:

 

1. wyżej poruszane już przywieszenia na starcie windowsa ale bardzo sporadyczne i po 1-2min normalnie ładuje.

 

2. źle rozmieszczone gniazdo IDE ( ale i tak nie korzystam z niego)

 

3. najważniejsza wada dla mnie to mało stabilne wtyczki do SATA na płycie kabelki się ruszają i miałem już jeden BSOD spowodowany poluzowaniem się samoistnym kabla sata dysku (błąd CRC)

 

4. i chyba to wina płytki słabo prowadzi memki na cl5 powyżej 1000mhz za to niezła wydajność na cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, a sekcja zasilania pociagnie z dwoma quadami ;]

Oj tam, czego wymagac od 350PLN. Zobacz co oferuja inne mobasy za ta cene :lol:

 

4. i chyba to wina płytki słabo prowadzi memki na cl5 powyżej 1000mhz za to niezła wydajność na cl4.

Kreci nienajgorzej: http://hwbot.org/signature.img?iid=60980&thumb=false 2.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może w takim razie wina A-Datek albo Biosu u mnie 0201 jak dojdzie mi drugi komplecik 2x1gb to sie więcej pobawię pamiątkami jeszcze. :wink:

 

...albo słabej rączki do oc na cl5 :lol:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, czego wymagac od 350PLN. Zobacz co oferuja inne mobasy za ta cene :lol:

Kreci nienajgorzej: http://hwbot.org/signature.img?iid=60980&thumb=false 2.45v

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...D_Iron_Lga775_/

 

widziales nowa cene DFI Blood Irona?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales jak bi potrafia krecic pamieci :D ? Sa sztuki, ze 550mhz nie przekroczysz :D

Aaa widzialem, moja sztuka bez problemu bujala memki :) do tego procek na tym samym napieciu odziwo 200MHz wiecej robil na boxie niz na P5K (Orthos).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos taki problem

 

dostale Gigabyte 8600gt do zabawy ... wkladam ja do kompa i nie rusza mi mobo wogole ..

na mojej gx2 bez problemu .. na x300 kolegi tez...

u niego te 8600gt tez dziala ...

 

ktos mial jakies problemy ze grafy nie dzialaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos taki problem

 

dostale Gigabyte 8600gt do zabawy ... wkladam ja do kompa i nie rusza mi mobo wogole ..

na mojej gx2 bez problemu .. na x300 kolegi tez...

u niego te 8600gt tez dziala ...

 

ktos mial jakies problemy ze grafy nie dzialaja?

u mnie Sonic+ działa bez problemu tylko że to Palit a nie jakieś tam Gigabyte :wink:

...trochę dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb, ostatnio jak zwiekszam taktowanie to tez to sie dzieje, czekam minute i sie laduje dalej <_<

Moze to problem współpracy z oczami, a tą płyta główną, ja też mam te pamięci.

 

Ja nie czekałem minuty robiłem reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to problem współpracy z oczami, a tą płyta główną, ja też mam te pamięci.

 

Ja nie czekałem minuty robiłem reset.

raczej wątpię ja mam ProMos i tez tak jest. Bardziej bym obstawiał problem płyta>kontroler>dyski i napędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę : czy mógłby ktoś zmierzyć wysokość radiatora na NB i na Mosfetach? Chcę zapakować blue orba 2 i nie wiem, czy się zmieści, a kompa zostawiłem w domu.....(studia)

dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie...

już kupiłem i fartownie podpasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyclooxy

O takie dziadostwo to bym tej plyty nie posadzal ,ze niby potrzebny nowy bios z\eby zwiechy nie bylo

Definitywnie masz cos nie teges w tym systemie / lub z ustawieniami RAM

Jezeli masz timingi RAM na auto ,zapodaj je manualnie

lub na odwrot , tylko wczesniej doczytaj na jakich timingac h chodza normalnie twoje ramy

potem ustaw podobne aczkolwiek luzniejsze , i powinno byc OK .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyclooxy

O takie dziadostwo to bym tej plyty nie posadzal ,ze niby potrzebny nowy bios z\eby zwiechy nie bylo

Definitywnie masz cos nie teges w tym systemie / lub z ustawieniami RAM

Jezeli masz timingi RAM na auto ,zapodaj je manualnie

lub na odwrot , tylko wczesniej doczytaj na jakich timingac h chodza normalnie twoje ramy

potem ustaw podobne aczkolwiek luzniejsze , i powinno byc OK .

 

Z tym biosem to tak radzą w samym sklepie gdzie kupiłem płyte, miałem tylko takie 3 sytuacje, raz na biosie 603 i dwie na 801, ale też mi się nie wydaję że winą jest bios. Kolejna sprawa miałem dwa zjechane dyski twarde SATA I i na nich była jedna zawiecha, potem kupiłem dwa dyski sataII nowe i też, a windows wgrany był na nowo więc raczej system odpada jak i dyski.

Dodatkowo ostatnio testowałem komputer Prime95 10 godzin i też nic.

 

To są moje pamięci ram

 

Teraz mam ustawione 4-4-4-12 na napięciu 1,95V ostatnio tak ustawiłem, normalnie miałem ustawione 5-5-5-15 1.8V i myślałem może, że za małe dostają napięcie ponoć ten model lubi chodzić na minimum 1,9V na razie zawiechy długo nie było.

 

Zastanawiam się też czy zasilacz nie wariuje, napięcia ma w sumie piękne i stoją jak skała mierzyłem miernikiem, ale czasami jest gorący jak byk - Corsair 520W niby to prawie Seasonic ale za bardzo w niego nie wierze.

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ocz prawidłowo chodzą dopiero na 2.1v

 

z reszta w info pisze

 

2,1 - 2,2 V (EVP (gwarancja na pracę przy podwyższonym napięciu) - 2.2V ±5%)

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma ktos Raida jakiegos zalozonego na P5K Premium? Mam problem bo w raidzie mam kilkusekundowe zwiechy systemu, bardzo czesto... wie ktos moze jak to naprawic? Wtedy myszka dziala ale nic sie nie da kliknac dopoki sie nie odwiesi... zainstalolwalem najnowsze iastor.sys, dzieki czemu ustaly blue screeny ale nadal sa te zwiechy...

Pozdrawiam,

FlashT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wgralem sobie biosik 0805 do P5K i mam malego zonka :blink:

 

Windows sam mi zmniejsza mnoznik proca, chociaz funkcja odpowiadajaca za to jest wylaczona w biosie, odziwo jak po raz kolejny wchodze w te nieszczesne ustawienia biosu, to mam te opcje aktywna :mur:

 

Dzieje sie tak za kazdym razem kiedy ja deaktywuje, wiec albo ten bios ma problem z zapisaniem wszystkich ustawien, albo zglupialem juz :mur:

 

Spotkal sie ktos z taka sytuacja po zmianie biosu na nowszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nowy bios do deluxe 705 ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket775/P5K%20Deluxe/

Ciekawe czy już działa poprawnie, kto pierwszy by to sprawdzić, ja nie zaryzykuję i tak już mam dosyć problemów.

Zastanawiam się nad wymiana płyty na cos z X38, DFI tutaj kusi, choć z drugiej strony boję się że to zupełnie bez sensu poczynania, problem dalej zostanie z BSOD(PAGE_FAULT_ IN_NONPAGED_AREA) a płyta okaże się wcale nienajlepsza.

W przyszłości ma wylądować nowa karciocha od nVidi 9800, ale do tego czasu ukażą się pewnie lepsze płyty.

Sam nie wiem co zrobić, szukałem rozwiązania mojego problemu, odpalałem Chkdsk, jednak kończy się to BSOD.

Chciałbym jeszcze prześledzić z Wami ustawienia biosu, zainstalowane sterowniki, najlepiej przez telefon, tylko nie wiem czy ktoś taki życzliwy się znajdzie. Proszę o PW , gg, z numer telefonu zadzwonię, może uda się ustalić co robie nie tak.

Winn XP sp2, wszystkie dyski, napędy Sata, reszta kompa w configu.

Z góry dziękuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sekcji zasilania na p5k-e wifi\ap to po zmianie z e4300 na e2160 sekcja grzeje się o wiele mocniej o_O Chyba zastosuje jakieś radiatorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nowy bios do deluxe 705 ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket775/P5K%20Deluxe/

Ciekawe czy już działa poprawnie, kto pierwszy by to sprawdzić, ja nie zaryzykuję i tak już mam dosyć problemów.

Zastanawiam się nad wymiana płyty na cos z X38, DFI tutaj kusi, choć z drugiej strony boję się że to zupełnie bez sensu poczynania, problem dalej zostanie z BSOD(PAGE_FAULT_ IN_NONPAGED_AREA) a płyta okaże się wcale nienajlepsza.

W przyszłości ma wylądować nowa karciocha od nVidi 9800, ale do tego czasu ukażą się pewnie lepsze płyty.

Sam nie wiem co zrobić, szukałem rozwiązania mojego problemu, odpalałem Chkdsk, jednak kończy się to BSOD.

Chciałbym jeszcze prześledzić z Wami ustawienia biosu, zainstalowane sterowniki, najlepiej przez telefon, tylko nie wiem czy ktoś taki życzliwy się znajdzie. Proszę o PW , gg, z numer telefonu zadzwonię, może uda się ustalić co robie nie tak.

Winn XP sp2, wszystkie dyski, napędy Sata, reszta kompa w configu.

Z góry dziękuje.

Pozdro

Nowy bios 0705 działa super, mozesz wgrywać spokojnie (usb lata na 2.0, wifi działa, nie ma zadnych wykrzyknikow w menedzerze urzadzen.)

 

Podaj dokładnie co to za blad.

 

Co do sterow , ja uzywam Visty i instaluje tak:

 

1. Chipset inf update (najnowszy ze strony intela)

2. Matrix Storage Manager (rownież najnowszy ze strony intela, ver 7.8 o ile dobrze pamietam)

3. Stery do zintegrowanej dzwiękowki ze strony asusa

4. stery do kontrolera jmicron (ze strony jmicrona , te ze strony asusa i plyty powoduja problemy, szczegolnie pod windows xp, pod vista jakos chodzily)

5. stery do zintegrowanej wifi z plytki (instaluje przez menedzer urzadzen z cd asusa, sam sterownik , bez tego syfu wifi ap asus..)

6. stery do grafiki (najnowsze bety) , cała reszta - myszka, drukarki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...