Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam problem Panowie ;/ Wina niestety lezy po stronie prawdopodobnie biosu (705 ). Kazdy z par wywala mi w memtescie błedy a to raczej nie mozliwe zeby tak nagle sie dwie pary popsuły ...... macie jakies sugestie ?? albo moze wiecie jak przywołac stary bios .... ?

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzał ktoś bios 0906 do p5k-e?

 

lol ten bios na p5k-e to strasznie miękka parowa przy 4.1ghz wysypał sie kompletnie i musiałem go ratować cd asusa lol bo tak już by mi 3 sztuka mobo umarła

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htv

 

Pare postow wczesniej opisalem jak sobie poradzic

z zmiana Biosu gdy opcja Downgrade z poziomu AsusUpdate nie dziala .

faktycznie ;] ale to troche ryzykowne :D zmienilem taktowanie z 800 na 667 i ani jednego błedu ale co to za rozwiazanie :mur: nie po to kupowałem płyte prawie za 600 stówek i markowy ram zeby teraz zmniejszac jego predkosc :angry: bede czekał na nowego biosa .. ciekawe kiedy cos sensownego wyjdzie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem Panowie ;/ Wina niestety lezy po stronie prawdopodobnie biosu (705 ). Kazdy z par wywala mi w memtescie błedy a to raczej nie mozliwe zeby tak nagle sie dwie pary popsuły ...... macie jakies sugestie ?? albo moze wiecie jak przywołac stary bios .... ?

 

u mnie jest to samo wcześniej na poprzednim biosie było wszystko ok w memtest .teraz w memteście wywala błędy .czyli to wina raczej biosu 705 :angry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było już totalnie śmiesznie dzisiaj za waszą radą poleciałem i dokupiłem drugą parę . ta nowa wywala tak samo .

 

...."Każda z par wywala mi w memteście błędy a to raczej nie możliwe żeby tak nagle sie dwie pary popsuły"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było już totalnie śmiesznie dzisiaj za waszą radą poleciałem i dokupiłem drugą parę . ta nowa wywala tak samo .

 

...."Każda z par wywala mi w memteście błędy a to raczej nie możliwe żeby tak nagle sie dwie pary popsuły"....

 

myslalem ze to korsarze tylko tak mają a tu prosze ekipa sie powieksza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnie . system u ciebie htw widzi 3 kości czy 4 .bo u mnie w biosie widzi 4 w systemie 3 .(mój komputer/właściwości)

a jakie masz okienka ? 64bit ?

 

Huh..to nie za ciekawie z tym biosem.

Myslicie ze na biosie 6xx Penryn 2 rdzeniowy sie odpali? czy raczej 7xx potrzeba?

Plytka oczywiescie p5kDeluxe wifi.

oblukaj na stronie asusa powinno pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mnie zaskoczyłęś jakie okienka i gdzie 64bity

jak masz okienka (XP) 32 bitowe czyli standartowe te sprzed 8 lat to w zyciu nie zobaczysz swojego ramu w wersji 4 GB :D architektura 32biotwa pozwala na adresowanie pamieci do 3,5 GB z tego co wiem, mocium panie jednym slowem jesli chcesz wykorztsac swoj potencjał to az sie prosi albo o windowsy 2003 badz XP 64bit ( tylko w ver. ang - mowa o XP ) badz Vista i tylko ver 64bit ... poza tym z tego co widze masz 4 jajeczka i całkiem nowy sprzet wiec radze isc z technologia i brac tą bardzo nie lubiana i opluwaną Viste (mam juz rok i generalnie wiekszych nie mialem ) poza tym za Vista przemawia jeszcze dobrze opracowana architektura NUMA ktorej w zwykły XP nie wspiera, ale to nie ten wątek ... :D czeka Ci stary przesiadka

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak teraz sobie przypomniałem że kiedyś gdzięś o tym czytałem ,masz rację .no ale bios 0705 i tak jest do du...... :sad:

 

niestety, it's pretty fuckin far from 'ok ;/ mam nadzieje ze w nowej wersji bedzie to poprawione btw jakbys sie zdecydował na Viste to przed instalacja montujesz 2 kostki instalujesz system pozniej ładujesz łatke KB929777wiecej onfo na http://support.microsoft.com/kb/929777 wylanczasz koma wkładasz pozostałą pare i masz 4 GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak teraz sobie przypomniałem że kiedyś gdzięś o tym czytałem ,masz rację .no ale bios 0705 i tak jest do du...... :sad:

Nie podzielam tego zdania. Proc 24/h 3,6 (fsb450) a pamieci w zależności od mojego "widzimisie" - 1000 przy 4-4-4-8 lub 1200 5-5-5-10.

1315 MHz też nie jest problemem.

BTW płyta podanym configiem "chodziła" na każdym opublikowanym biosie i poza znanymi "usterkami" jak np kłopoty z usb w 703 nigdy nie sprawiała kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam tego zdania. Proc 24/h 3,6 (fsb450) a pamieci w zależności od mojego "widzimisie" - 1000 przy 4-4-4-8 lub 1200 5-5-5-10.

1315 MHz też nie jest problemem.

BTW płyta podanym configiem "chodziła" na każdym opublikowanym biosie i poza znanymi "usterkami" jak np kłopoty z usb w 703 nigdy nie sprawiała kłopotów.

nie podzielasz naszego zdania bo nie masz tego problemu a mu sobie go raczej nie wyssaliśmy z palca ;/ poza tym lukni na glowne strone asusa na forum tej konkretnej płyty i zobaczysz ze problem istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wystarczy podbić lekko V dla mem i wszystko będzie fikać

stary proszę Cię, nie obrażaj mojej inteligencji ;/ wszystkiego probowalem, jedynie zjazd z 800 na 667 dałe pozytywny wynik w memtescie

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie p5k-e tam śmiga na wszystkim co jej włoże. Od 2x1gb z 2x512mb po 2x2gb wsio się ładnie ocuje jedynie z cl4 mam jakiegoś zoonka bo na lipnej płycie MSI pod amd2 wyżej mi fikał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie wiem że pytanie jest ni z gruchy ni z pietruchy ale mam mały dylemat i chciałbym was jako użytkowników tego modelu płyty zapytać o zdanie.

Miałem zamiar kupić płytę Asusa P5K cena w Agito wynosiła 353 zł byłem pewien co do wyboru - ale zonk towar sie skończył (zaznaczam ze muszę kupić w tym sklepie bo nie chcę płacić za przesyłkę kilka razy).

Wyczaiłem Asusa P5KC w cenie 363zł ale nie wiem czy jest dobry - bo podobno jak coś jest do wszystkiego (DDR2 DDR3) to jest do niczego.

W związku z tym moje pytanie brać Tego Asusa P5KC - zaznaczam że nic droższego nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...