Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

A no sporo lepszego, P5KC to taka hybryda, wszystkiego po trochu i nic do konca nie dopracowane. Mobo posiada 3 fazowa sekcje zasilania, P5K-E 8 fazowa co przy OC ma dosc spore znaczenie, lepsze komponenty, lepsze PCB ktore pochodzi od wrsji Deluxe i jeszcze kilka innych plusow

No wlasnie, ale jak pisalem kilka postow wyzej o ryzykownym uzywaniu ASUS UPDATE to sie wszyscy dziwili i smiali. A tu kolejny przyklad tego jak ten program ladnie potrafi uwalic mobasa...

 

zacząłbym od tego jakiego CPU ma kolega Nierealny, a nie od razu stawiać krzyżyk na mobasie...

 

@Nierealny

co dzieje się jak wyjmiesz pamięci z banków? PC speaker wyje czy nie? Jakiego masz CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8200 sprawdzałem na pamięciach 2x1GB goodram pro 900, 2x1GB OCZ Reaper i pojedynczo.

 

lukasp nie można napisać, że jest to wina softu asus update :] równie dobrze taki błąd mógłby wyskoczyć po update z Ez Flash zainstalowanego w biosie.

 

speaker nie wyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie slyszalem ostatnio by ez flash czy z pod dosu uwalilo mobo, a zasus update dosc czesto sie zdarza

 

 

Warto by byslo sprobowac na innym procu, nie penrynie

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukassp

 

skończ już z tymi lamentami. Nie chodzi o to że nikt CI nie wierzy że AU jest gorszy i lubi uwalić mobo ,tylko że na serii P5K nie ma innego wyjścia jak asus update albo crash free bios 3 rozumiesz?

 

@nierealny

 

Tak jak myślałem... Nie masz się co przejmować na 99,9% mobo żyje tylko support E8xxx w tej płycie jest od biosu w wersji 0601. U mnie było identyko po downgrade do 0602. Musiałem włożyć E6300 żeby wrócić do poprzedniej wersji. Załatw innego CPU włóż i zobaczysz że komp się podniesie. Wtedy powrót do odpowiedniej wersji bios i po krzyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , warto sprobowac na innym procu zanim mobas pojdzie do servisu .

Szczegolnie jesli procy byl ostatnio katowany voltami ;)

Nie chce nikogo straszyc ale ponoc Wolfdale z nieznanych oficjalnie przyczyn maja miec nowy steping

tak jak intel zrobil juz z Yorkfirldami , cos sie chrzanilo po dluzszej pracy z wyzszymi voltami i OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sflashowalem biosa do 504 w PK5 Premium i teraz windows sie nie laduje, odrazu BSOD... GoldMem odrazu wywala blad (zawsze w tym samym sektorze) ... i za ciach!a nie wiem jak wrocic spowrotem do starego biosu... POMOCY

po pierwsze kolego uważaj ze słownictwem jakiego używasz na forum publicznym...

 

po drugie podaj swoją konfigurację sprzętową łącznie z jej ustawieniami albo chociaż fakt czy sprzęt jest kręcony czy nie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jakims totalnym idiota to nie jestem :/ Oczywiscie ze niekrecony. Jezyk polski dopuszcza uzywanie przeklenstw w stanie wzburzenia... :|

 

Pozostaje zabawa ezflash... zobaczymy czy uda sie cos wskorac. Mam nadzieje ze to jednak biosu wina a nie ze ZNOWU pamieci do UK...

 

 

Edit: No dobra... mam problem... nie chce mi zaakceptowac starszego biosu... Pod winda ktora raz sie udalo odpalic napisal ze nie moge sflashowac do starszej wersji i jesli chce to zrobic to musze zrobic to pod dosem. EZ Flash napisal ze ta wersja jest starsza i do widzenia... pod dosem nie wiem czym to zrobic... probowalem narzedziem dodanym do samego pliku biosa ale ono tez pisze ze nie sflasciach!e do starszej... czy ktos wie jak to sie robi?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jakims totalnym idiota to nie jestem :/ Oczywiscie ze niekrecony. Jezyk polski dopuszcza uzywanie przeklenstw w stanie wzburzenia... :|

 

Pozostaje zabawa ezflash... zobaczymy czy uda sie cos wskorac. Mam nadzieje ze to jednak biosu wina a nie ze ZNOWU pamieci do UK...

fakt masz rację przepraszam, że zapytałem o podstawową rzecz i chciałem pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt masz rację przepraszam, że zapytałem o podstawową rzecz i chciałem pomóc :)

Nie ma za co :D ehehe... wybacz, ale mnie po prostu wpienia maksymalnie ta plyta, dlatgo jak cokolwiek znowu sie dzieje to poprostu bialej goraczki dostaje.

 

No dobra... po przeszukaniu internetu dotarlem do informacji jak backflashowac biosa... oczywiscie po tym komp umarl... musialem recznie resetowac biosa zworka i na wszelki wypadek bateria... wstal... ale niestety okazalo sie ze to pamiec jest walnieta :( Bo inaczej chyba odczytac sie tego nie da, jak zawsze goldmem wywala sie orazu w 3 tescie zawsze na tym samym sektorze... jeszcze przetestuje u dziewczyny i ... znowu do UK :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukassp

 

skończ już z tymi lamentami. Nie chodzi o to że nikt CI nie wierzy że AU jest gorszy i lubi uwalić mobo ,tylko że na serii P5K nie ma innego wyjścia jak asus update albo crash free bios 3 rozumiesz?

 

@nierealny

 

Tak jak myślałem... Nie masz się co przejmować na 99,9% mobo żyje tylko support E8xxx w tej płycie jest od biosu w wersji 0601. U mnie było identyko po downgrade do 0602. Musiałem włożyć E6300 żeby wrócić do poprzedniej wersji. Załatw innego CPU włóż i zobaczysz że komp się podniesie. Wtedy powrót do odpowiedniej wersji bios i po krzyku :)

 

Dokladnie , warto sprobowac na innym procu zanim mobas pojdzie do servisu .

Szczegolnie jesli procy byl ostatnio katowany voltami ;)

Nie chce nikogo straszyc ale ponoc Wolfdale z nieznanych oficjalnie przyczyn maja miec nowy steping

tak jak intel zrobil juz z Yorkfirldami , cos sie chrzanilo po dluzszej pracy z wyzszymi voltami i OC .

tylko, że wcześniej na tym biosie komp chodził :] więc dlaczego teraz nie chodzi. przed wgraniem biosu 701 zrobiłem backup starego biosu. następnie po słabych wynikach na nowym biosie wgrałem backup który wcześniej zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że wcześniej na tym biosie komp chodził :] więc dlaczego teraz nie chodzi. przed wgraniem biosu 701 zrobiłem backup starego biosu. następnie po słabych wynikach na nowym biosie wgrałem backup który wcześniej zrobiłem.

ja podejrzewam, że ten problem pojawia się w momencie downgrade'u z nowego biosu na starszy nie wspierający danego CPU przy jego użyciu (trochę skomplikowanie brzmi :) ) czyli jak robisz donwgrade z 0601 na E8400 do wcześniejszych wersji które go w teorii nie wspierały będzie problem z podniesieniem się kompa. Załątw innego cepa i próbuj innej opcji nie ma. Chociaż dziwne jest to że mobo po wyjęciu memek nie reaguje... ale to się czasem zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie biosu na 0902 do P5K ktoś miał problemy z kartą dzwiękową na płycie?Po zmianie biosu nie działa pomimo zabawy ze sterownikami do niej.Ręce opadają ,czy ktoś się może z czymś podobnym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie biosu na 0902 do P5K ktoś miał problemy z kartą dzwiękową na płycie?Po zmianie biosu nie działa pomimo zabawy ze sterownikami do niej.Ręce opadają ,czy ktoś się może z czymś podobnym spotkał?

Mam ten bios i wszystko jest ok. Nie wiem w czym problem u Ciebie zobacz czy w biosie masz w ogóle włączoną karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS do P5K-E/WiFi-AP, wersja 1004

 

http://support.asus.de/download/download.a...SLanguage=pl-pl

 

1. Fix system fail to recover CPU Ratio setting via ASUS C.P.R. function.2. Fix the bug that C1E, TM and EIST can''t be disabled after updating to BIOS 1002.3. Add option [60 DRAM Clocks] into [REF Cycle Time] setup item.4. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właczoną,zmieniałem sterowniki kombinowałem ....muszę chyba wrócic do starszego biosu.Może to coś da.

Ale co stery Ci się nie instalują czy karta nie działa a działaja stery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw po zmianie biosu kartę dzwiękowa na płycie wykryło jako nieznane urządzenie.Sterowniki z płyty wysypywały się na 90% podczas instalacji.Po zainstalowaniu najnowszych sterowników normalnie się zainstalowały ale dzwięk na płycie nie działa <_<

Może reinstalka by coś pomogła,Do cholery przecież nagle dzwięk na płycie nie padł :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym ponowi moje małe pytanko odnośnie płyty P5K. Mianowicie wsadziłem ją w obudowe Logic Q-12 z panelem przednim (2x USB, FW i Audio). USB i FierWire podłączyłem bez problemu ale nie mam pojęcia jak podłączyc te gniazda audio. W instrukcji jest niby coś tam na ten temat, ale ni jak ma się to do kabli z obudowy. Z mikrofonu mam kable Mic-in, Mic-power, Mic-gnd zaś z wyjścia audio mam kable L-Out, L-Ret, R-Out, R-Ret i Ground. Mógłby ktoś pomóc, jak to podłączyc? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, mialem juz 3 mobasy asusa p5k-e wifiAP, i zastanawiam sie czy brac 4 czy nie.

w 1 bylo walniete zasilanie, druga szybko padla z niewiadomych mi przyczyn nie chciala ze wszystkimi urzadzeniami sata pracowac, 3 padla po kilku miesiacach uzytkowania. moje pytanie brzmi :

bo mialem dwa twardziele spiete w RAIDzie spod jakiejs cudownej technologii asusa. czy teraz podpinajac je w raidzie na nastepnej mobo asusa zadzialaja ? i czy musze brac asusa - mam jakos pecha do niego, czy uda mi sie jakos odpalic je na czyms innym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem... Nie masz się co przejmować na 99,9% mobo żyje tylko support E8xxx w tej płycie jest od biosu w wersji 0601. U mnie było identyko po downgrade do 0602. Musiałem włożyć E6300 żeby wrócić do poprzedniej wersji. Załatw innego CPU włóż i zobaczysz że komp się podniesie. Wtedy powrót do odpowiedniej wersji bios i po krzyku :)

U mnie bylo ok z e8400 i biosem 02xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo ok z e8400 i biosem 02xx

tak jak pisałem wyżej problem może pojawiać się przy downgrade do starszego biosu w specyfikacji nie wspierającego CPU, na którym wykonujemy cała operację... dopóki nie sprawdzi to się nie przekona... :)

 

@Qrzy

 

to powinno rozwiązać Twój problem :)

 

post-1186-1201976468_thumb.jpg

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier, thx. Tylko teraz mi powiedz jak tam wejście mikrofonowe podpiąc? ;) Bo podobny schemat mam w instrukcji tylko to ni jak nie pasuje do oznaczeń na końcówkach kabli od front panelu :/

 

Pozdro.

Edytowane przez Qrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szatabew

wyłącz speed step dla CPU w biosie i bedziesz miał ok taktowania :lol:

 

edit

@Qrzy

wg wtyczek które podałeś masz możliwość podpięcia panela przedniego jako AC97 i taką f-kcję ustaw też w biosie. Co do kabelków:

 

pin 1 - mic in

pin 2 - mic gnd

pin 3 - mic pwr

pin 5 - R-Out

pin 6 - R-Ret

pin 9 - L-Out

pin 10 - R-Ret

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...