Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

No bo rozmawiacie o calkiem innych programach, a jak juz piszesz to nazwij to dokladnie bo Memtesta jest kilka odmian, Tobie zapewne chodzi o Memtest86 + 2.00. Jesli program wywala bledy to raczej nie jego wina tylko uwalonych pamieci, zdziwil bys sie jak wiele kosci nie potrafi poprawnie pracowac na tym co deklaruje producent, a napewno kosci budrzetowe. Ostatno sam bawilem sie w odsylanki ze sklepem (nazwe podam zainteresowanym na pw) gdy dopiero za czwartym razem dostalem sprawne pamieci, a zarzekali sie ze tamte sprawdzali. Chodzi o OCZ Titanium 2x2GB cl4. Porazka, na osiem kosci tylko dwie byly calkiem sprawne, na dwoch w ogole komp nie odpalal, a reszta sypala bledami az milo

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo rozmawiacie o calkiem innych programach, a jak juz piszesz to nazwij to dokladnie bo Memtesta jest kilka odmian, Tobie zapewne chodzi o Memtest86 + 2.00. Jesli program wywala bledy to raczej nie jego wina tylko uwalonych pamieci, zdziwil bys sie jak wiele kosci nie potrafi poprawnie pracowac na tym co deklaruje producent, a napewno kosci budrzetowe. Ostatno sam bawilem sie w odsylanki ze sklepem (nazwe podam zainteresowanym na pw) gdy dopiero za czwartym razem dostalem sprawne pamieci, a zarzekali sie ze tamte sprawdzali. Chodzi o OCZ Titanium 2x2GB cl4. Porazka, na osiem kosci tylko dwie byly calkiem sprawne, na dwoch w ogole komp nie odpalal, a reszta sypala bledami az milo

no juz sie nie czepiajcie :D

to faktycznie poraszka ;/ moj przypdake jest raczej nieodosobniony http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SLang...&board_id=1 i nie winie pamieci bo na starszym biosie wszystko było tip top tylko cos mnie podkusiło do zmiany .... niepotrzebnie ;/, teraz czekam na poprawiana wersje .....

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko na co moga mi wymienic na gwarancji

bo mi padla p5k-dlx i jestem ciekaw bo jezeli mi zaproponuja p5k-premium to będe rzadac kasy bo szkoda zebym stracil 800zł jak moge kupic za 530:P no jesli dadza p5k-dlx to wporzo a moze maximusa :P

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko na co moga mi wymienic na gwarancji

bo mi padla p5k-dlx i jestem ciekaw bo jezeli mi zaproponuja p5k-premium to będe rzadac kasy bo szkoda zebym stracil 800zł jak moge kupic za 530:P no jesli dadza p5k-dlx to wporzo a moze maximusa :P

zazwyczaj producenci wymieniają na wyższy model, jeżeli nie są w stanie naprawić oczywiście. W sytuacji kiedy nie da naprawić się sprzętu, ani nie mają nic do zaoferowania firma tj.: sklep w którym kupowałeś sprzęt dostaje na ów sprzęt korektę. Możesz zatem poprosić o zwrot gotówki bądź też o inny model. Nie daj sie nabić w bambuko bo zwracana wartość to zawsze ilość kasy jaka została wydana w momencie zakupu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy fachowcy moga pomóc w sprawie.

 

Załadowałem do P5K nowy bios 0902. Przed wymiana testowałem odczyt/zapis pamieci na Aidzie 32 i mialem odczyt na poziomie 6800 MB/s.

Po wymianie biosu odczyt zlecial na 6200 MB/s. Na dodatek mam jakies debilne ustawienia DRAM Frecuency typu ddr2 - 751Mhz. W morde nie mozna wybrac 800 MHz.

Co to za kwas ?. Dzieki za pomoc.

Dodatkowo przestał działać Asus AI suite. Przeinstalowanie nic nie pomogło

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam okazje pobawic sie zestawem P5k-e WiFi/AP + E8200. Nie wiem jak dlugo bede mogl sie tymi klockami pobawic ale napewno nie zbyt dlugo dlatego pytam a nie przeczesuje calego watku. Czy ktoś z podobnym zestawem moze podeslac ustawienia pozwalajace na przekroczcenie FSB 500MHz? Za zadne skarby nie potrzafie przeskoczyc tej bariery. Wyeliminowalem juz ram ktory robi cos kolo 600MHz, procesor na napieciuja (1,35V z boisu) bangla cos do 3,6-3,7GHz. Na tym samym napięciu z mnoznikiem 6 i ramem 1:1 nie mogę przekroczyc FSB 500 :/. Napiecią w biosie procz CPU i DRAM ustawione na auto. Zmiana napiecia NB nie wiele daje a wrecz pogarsza sprawe :? Bios najnowszy ze strony asusa bodajrze 1004, nie ladowalem tej nowszej bety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może daj więcej niż 500MHz ?? np. 520MHz.

to nic nie da im wyższe fsb tym większa niestabilność... u mnie te jazdy zaczęły się wraz z wgraniem biosu pod wolfa... znajdę chwilę czasu to się pobawię głębiej i obadamy. Nie wiem, czy to nie będzie uzależnione od napięć GTL oraz tego jaki strap dla NB ustawiamy... albo po prostu ta płyta + wolf tak pracuje.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wyczytałem, że mobasy na P35 mają PCIE 2.0. Jak to jest w przypadku serii P5K?

 

Gdy P35 miało premierę, PCIE 2.0 oficjalnie jeszcze nie było, więc - PODOBNO - płyty na P35 miały już wtedy nieoficjalnie PCIE 2.0 (teraz oficjalnie). Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X38 to P35 + PCI-e 2.0. Może dlatego tam jest napisane "support". Wspierać wspiera tylko czy my mamy to PCI-E 2.0 na płytach :D.

Inny news. Oficjalnie płyty ASUSA na P35 wspierają FSB 400. To dobra wiadomość bo nowe procki Intela właśnie na takim FSB będą latać.

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki BIOS pod C2D E6750 bo na 0602 z deka zaniża temperatury... 11 stopni w tle na CPU po 25 na rdzeniach ,a w pokoju z 25 stopni xD

Pozdro

 

Skad ty wytrzasles takie herezje ???

 

 

To nie wina biosu tylko oprogramowania ktorym odczytujesz temperatury .

Ja sprawdzalem na kilku biosach i zadnych roznic po 10'C nie zauwazylem :/

z softu zawsze najlepszy jest najnowszy CoreTemp , no z malymi wyjatkami ;)

 

Dla P5K-E Wi-Fi wlasnei ten 602 jest chyba najlepszy .

Ja osobiscie obecnie jade na 1004 ,ale na 602 lepiej mi smigaly pamieci

no i byla opcja CPU Voltage Dumper ktorej w Biosie 1004 brak :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k: W biosie 1004 tez masz funkcje CPU Voltage Damper tylko pod inna nazwa niz w 602. Dziala tak samo. O ile pamietam to znajduje sie zaraz za regulacja napiecia.

 

Ja mialem wgrany 1006 ostatnio i komp mi sie restartowal po dluzszym dzialaniu, wrocilem do 602 i ustalo. 1004 tez jest stabilny. Mimo to zostaje przy 602, wedlug mnie najlepszy dla c2d 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo_dt

 

 

Podbicie napiecia CPU PLL Voltage daje lepsze OC ale tez wyzsze tempy na procu :/

W moim wypadku bez podbicia CPU PLL Voltage przy taktach z siga

Orthos potrafi wywalic blad po 30-40minutach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k dzięki za info :)

Teraz mojego e6750 wykręciłem na 3,9GHz przy 1.45V na 1,6V PLL... :lol2: Orthos leci już trzecią godzinke :)

Po wgraniu 0602 nadal temperatury przekłamuje... Na rdzeniach pokazuje dobrze ,ale na CPU o 10 stopni mniej... Jak myślicie coś da się z tym zrobic ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u kazdego jest. Mozesz wgrac 1004, wtedy temperatura nie bedzie przeklamywana. Mi to nie przeszkadza.

 

Za to ja mam pytanie jaka temperature macie na rdzeniach na napieciu 1.45 i 1.40 po zapuszczeniu orthosa? Ja mam Scythe Mugen, i na napieciu 1.4V w biosie, temperatura osiaga 66 stopni na obu rdzeniach. Wyzszego nawet nie sprawdzalem. Jak u was wygladaja temperatury. Pasta to Zalman STG1. Oplaca sie zmieniac paste jesli tak to na jaka, czy po prostu trafilem na ciepla sztuke E6750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...