Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

DANA:

Dzieki

Sprawdze 1006 beta i napięcia.

Co do downgradeu biosa to muszę poczytać bo z tego co wiem to nie da się tego zrobić pod windą (?)

Trudno mi sobie przypomnieć (ustalić moment) kiedy problem zaczął wystepować - ale sądzę że właśnie przy 3 GHz na które przeszedłem od razu z 2,8 GHz.

Idę do domu potestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANA:

Dzieki

Sprawdze 1006 beta i napięcia.

Co do downgradeu biosa to muszę poczytać bo z tego co wiem to nie da się tego zrobić pod windą (?)

Trudno mi sobie przypomnieć (ustalić moment) kiedy problem zaczął wystepować - ale sądzę że właśnie przy 3 GHz na które przeszedłem od razu z 2,8 GHz.

Idę do domu potestować :)

poczytaj wcześniejsze strony wątku... w kwestii downgrade'u na serii P5K wyjaśnione zostało już chyba wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napięcie i na razie sądzę i wszystko jest OK. Wykonałem z 10 restartów na zimnym i na rozgrzanym po testach kompie i wszystko było w porządku. Jak się okaże, że nie ma stabilności, to zmienie bios, na razie zostaję na 1004 - nie chcę zmieniać jak działa poprawnie. Ech, szkoda tylko że temperatury wyższe o 1-2 stopnie ale i tak mam margines :). Dzięki.

Tak nawiasem mówiąc to dziwna ta płyta ale dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko.chodzi o nowy bios 0809 do p5k delux .czy ktoś go już instalował i czy działa wszystko ok. czy jakieś niespodzianki znowu zafundował nam asus? :?

wg mnie nie jest zły napweno lepszy od tej pomyłki o nr 0705, spokojnie instaluj albo czekaj na stabilna wersje bo ta co jest to chyba beta :) pare watkow wczesniej masz moj psełdo test nowego biosu - przy wydajnym chlodzeniu mozna sie pobawiac ;]

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

pytanie mam takie - dla P5KC z C2D E4500 jaki bios najlepszy? mam 804 (taki dostalem z plyta) na 1001 problem z pamieciami sie robil; pisza, ze dobry jest 602 - prawda to? skad moge pobrac, bo na asusowskiej www nie ma :blink: (chyba ze do tego modelu nie ma takiego biosu)

 

czy komus udalo sie wyelminowac problem z overclocking failed? robi mi sie tak co jakis czas i nie wiem dlaczego; bateryjka ma 3 V.

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie wgralem biosik 0809 i mam nadzieje ze cos wycisnę wiecej z tego procka (B3).

LAGIER czy mogłbyś mi kompleksowo wyjasnic te opcje z biosu (oprócz oczywistych) typu NB strap, te mnozniki od voltów x0,63 itp, tzn. jak to optymalnie ustawić dla mojej konfiguracji?

Teraz lece na 3200MHz przy 1,375 V (na AUTO tez chodzi ale nie wiecej jak 3,2GHz).

 

Pozdrawiam.

 

PS zrzut z everestu

post-152084-1204887851_thumb.jpg

Edytowane przez WooDY143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie wgralem biosik 0809 i mam nadzieje ze cos wycisnę wiecej z tego procka (B3).

LAGIER czy mogłbyś mi kompleksowo wyjasnic te opcje z biosu (oprócz oczywistych) typu NB strap, te mnozniki od voltów x0,63 itp, tzn. jak to optymalnie ustawić dla mojej konfiguracji?

Teraz lece na 3200MHz przy 1,375 V (na AUTO tez chodzi ale nie wiecej jak 3,2GHz).

 

Pozdrawiam.

 

PS zrzut z everestu

jeżeli chodzi o opcje w biosie w serii P5K to z tego co zauważyłem na swoim egzemplarzu:

1. opcje mnożników napięć GTL dla CPU i NB najbardziej lubią po prostu ustawienie auto najłatwiej uzyskać stabilność na ostrych ustawieniach.

2. Napięcie dla NB 1,55v wystarczy, 1,7v w zasadzie nie wnosi nic nowego.

3. Napięcie dla SB 1,05v styka na niektórych egzemplarzach może okazać się, iż niezbędne jest podbicie V do 1,2 (zazwyczaj powyżej fsb 500Mhz).

4. NB strap. Jeżeli pracujesz na FSB >500 daruj sobie ustawienie 400MHz powoduje ono niestabilność, dziwne zachowanie mobo oraz spadek wydajności. Optymalnie ustawić NB strap 333Mhz

5. FSB termination voltage i tutaj wszystko uzależnione jest od częstotliwości szyny na jakiej pracujesz generalnie im wyższa tym więcej V. Aczkolwiek u mnie powyżej 1,4v nic się nie zmienia pewnie dlatego że FSB za niskie :twisted:

6. CPU spread spectrum: disabled.

7.PCIE Spread spectrum: diabled.

8. DRAM Static read control: disabled.

9. Transaction booster: disabled.

10. clock over charging mode bo o tym zapomniałem u mnie zazwyczaj wartości 0,8v lub 0,9v powyżej nie zauważyłem żadnych zmian na plus.

 

no i nie powiem nowości, że jak na codzień zamierzasz siedzieć na tak podwyższonych napięciach trzeba odpowiednio schłodzić mobaska :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy P5K-Deluxe jaka macie temperature płyty po OC bo umnie siega 45C ?

 

Czy to norma na tych mobasach?

jeżeli masz 45* to się ciesz. Temperatura w okolicach mosfetów (bo tam jest czujnik) często jest dużo wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lagier

tutaj sa jesze opcje 0,1,2 i chyba 3 ;p która wybrać :D?

u mnie po ustawieniu na Disabled mam możliwość ustawienia RELAX LEVEL 0, 1,2,3. Zostawiłem na 0 i jest OK. Każdy wyższy numerek to spadek transferu o około 200mb.

Przy Enabled i boost level 2 lub 3 komp wogóle się nie podnosi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy P5K-Deluxe jaka macie temperature płyty po OC bo umnie siega 45C ?

 

Czy to norma na tych mobasach?

u mnie 40 :] prcek niby tez nie za goracy bo 43-44 ale rdzenie juz kolo 60 ( ten pierwszy ) nie wiem czemu ten pierwszy jest najcieplejzy, roznica pomiedzy I a IV to około 9 stopni C ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się zmiany klawiatury no i mam za swoje...

Stara klawiatura miała złącze PS/2 no i wszystko było OK, czyli działała opcja włączania kompa przez wciśnięcie spacji. Nowa jest na USB no i tu jest problem! W BIOSie nie ma opcji włączania kompa z klawiatury USB!? Korzystam z BIOSu 602, ale na 1006 jest to samo :(

Czy można to jakoś obejść (nie chodzi mi tu o przejściówkę USB->PS/2)?

Czy jest w ogóle taka możliwość z klawiaturą USB? Czy jest szansa, że w nowszym BIOSie będzie opcja z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ma gdzies na PCB plyty glownej zworki, ktora za to odpowiada :?: Cos takeigo mi swita w glowie ale nie dam sobie jej obciaz, ze takowa zworka faktycznie tam jest ;) Sprawdzic manual :ideaa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kuzynowi kompa na E6550 i P5K SE, ale pojawił się zonk...

Kontroler LAN w biosie włączony, a sterów się zainstalować nie da, bo windows twierdzi, że go nie ma...

Ktoś ma jakiś pomysł?

Windows z którym SP? w menedżerze urządzeń widać kartę LAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows z którym SP? w menedżerze urządzeń widać kartę LAN?

XP SP2, w menadzerze brak karty...

 

 

 

http://pressf1.pcworld.co.nz/showthread.ph...4669&page=4

Tu cos na ten temat, ale do konca nie rozumiem, niby odpialem usb z panelu od tego zlacz i dalej lipa... :mur:

 

Robię flash biosu i zobaczymy... wersja na płycie to 0401, a znalazłem 0901... :angry:

 

Po flashu nadal lipa...

Nie ma sieciówki w menadżerze...

Kurde ocb?

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesli w menadzeze nie widac sieciowki to wyjscia sa dwa:

1. Sieciowka wylaczona w biosie

2. Sieciowka martwa

 

i zadnych innych cudow nie ma

Przecierz pisalem, ze w biosie jest wlaczona...

Martwa? Czytaj watek ktory wkleilem, to musialoby byc jakies fatum.

Wklailem watek jeden, a problem ten znalazlem generalnie w dosc sporej ilosci, tylko nigdzie nie ma rozwiazania...

Chyba napisze do ASUSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara klawiatura miała złącze PS/2 no i wszystko było OK, czyli działała opcja włączania kompa przez wciśnięcie spacji. Nowa jest na USB no i tu jest problem! W BIOSie nie ma opcji włączania kompa z klawiatury USB!? [....]Czy jest w ogóle taka możliwość z klawiaturą USB? Czy jest szansa, że w nowszym BIOSie będzie opcja z USB?

Wystarczy przejściówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się zmiany klawiatury no i mam za swoje...

Stara klawiatura miała złącze PS/2 no i wszystko było OK, czyli działała opcja włączania kompa przez wciśnięcie spacji. Nowa jest na USB no i tu jest problem! W BIOSie nie ma opcji włączania kompa z klawiatury USB!? Korzystam z BIOSu 602, ale na 1006 jest to samo.

Czy można to jakoś obejść (nie chodzi mi tu o przejściówkę USB->PS/2)?

Czy jest w ogóle taka możliwość z klawiaturą USB? Czy jest szansa, że w nowszym BIOSie będzie opcja z USB?

DeTe< Czytałeś tylko to co cytowałeś? Wyciąłeś dość istotny fragment mojego pytania, ale fajnie że się starasz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz pisalem, ze w biosie jest wlaczona...

Martwa? Czytaj watek ktory wkleilem, to musialoby byc jakies fatum.

Wklailem watek jeden, a problem ten znalazlem generalnie w dosc sporej ilosci, tylko nigdzie nie ma rozwiazania...

Chyba napisze do ASUSa.

spróbuj zaktualizować bios... może to coś zmieni... jak nie, to jest jedna odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem płyty pod c2d 8200/8400. Przy pomocy kolegów z forum, zawęziłem zainteresowanie do Asusa P5k (75%) lub DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL (25%).

 

Odnośnie Asusa -. tutaj chciałbym się Was zapytać -> który konkretnie model.

Cena to zakres 340-380zł. Mieszczą się w niej:

Asus P5K Pro

Asus P5K/EPU

i ewentualnie, czy jest wyraźny sens dopłacać do ASUS P5K-E/WIFI-AP, co najprawdopodobniej pociągnęłoby oszczędności na pamięciach, procku lub karcie graficznej.

 

Pytanie dodatkowe, to które z pamięci wybrać do tej płyty:

Kingston 2 x 1024MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5

A-Data 2x1024MB Extreme Edition DDR2 800+MHz CL4 (4-4-4-12-2T) Overclocking

Transcend 2x 1024MB 800Mhz DDR2 Non-ECC CL5

Corsair 2x1024MB 800MHZ DDR2 non-ECC, CL4

Corsair XMS2 DHX 2x1024MB 800MHZ DDR2 non-ECC, CL4

Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x1024MB 800MHz DDR2 Low Latency (4-4-4-12)

 

Jestem wstępnie "ukierunkowany" na Corsair XMS2 DHX 2x1024MB 800MHZ DDR2 non-ECC, CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-fazowe mają na pewno Asus P5K Pro i P5K/EPU. EPU ma obsługę szyny 1600, ale tylko 4 SATA. Tyle udało mi się znaleźć -> tzn to jest w instrukcjach obsługi.

 

Czyli kierunek:

P5K-PRO + Corsair XMS2 DHX 2x1024MB 800MH

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...