Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co naprawili sobie asus updatem bios i bardzo chcą zrobić Downgrade .

 

TWORZYMY DYSKIETKĘ STARTOWA :

 

* COMMAND.COM

* AUTOEXEC.BAT

* CONFIG.SYS

* AWDFLASH ( najlepiej jak najnowszą)

* XXXX.BIN ( działający bios )

 

 

RESZTĘ PLIKÓW USÓWAMY CO BY NASZ PIĘKNY SPRAWNY BIOS SIE ZMIEŚCIŁ !!!.BOTUJEMY DYSKIETKĘ . I WPISUJEMY NASTĘPUJĄCE WYRAŻENIE : AWDFLASH XXXX.BIN /WB/SN/LD/SB/PN/CC/CP/CD/R

 

 

WSZYSTKIE DANE POWRÓCĄ DO USTAWIEŃ DIFULTOWYCH!!!. WIĘC BĘDZIE TRZEBA WSZYSTKO POUSTAWIAĆ W BIOSIE NA NOWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki do ludzi wrzucających 8800GTS 512 na płyty ausa p5k deluxe lub E. Jak wygląda kwestia dostępności użycia portu serial ata który znajduje się za kartą - da się to jakoś zrealizować czy port(y) mamy z głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie płyta Asus P5K-E WiFi-AP Edition, jeszcze nie mam procesora, ale zwróciłem na kilka rzeczy uwagę.

 

1. Płyta nie ma od spodu wzmocnienia jakie miało moje DFI LANPARTY UT nF4 SLI-D, czy ta płyta utrzyma moje Scythe Infinity? Czy płyta się aby nie wykrzywi. Poza tym płyta przykręcana jest tylko na 9 śrubek...

2. na płycie jest dodatkowe wejście od zasilanie, 8-śmio pinowe, ale na zasilaczu nie mam 8-smio pinowego wyjścia - mam wpiąć dwie czwórki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie płyta Asus P5K-E WiFi-AP Edition, jeszcze nie mam procesora, ale zwróciłem na kilka rzeczy uwagę.

 

1. Płyta nie ma od spodu wzmocnienia jakie miało moje DFI LANPARTY UT nF4 SLI-D, czy ta płyta utrzyma moje Scythe Infinity? Czy płyta się aby nie wykrzywi. Poza tym płyta przykręcana jest tylko na 9 śrubek...

2. na płycie jest dodatkowe wejście od zasilanie, 8-śmio pinowe, ale na zasilaczu nie mam 8-smio pinowego wyjścia - mam wpiąć dwie czwórki?

ad.1 podstawą przy coolerach scythe jest "Scythe Universal Retention Kit",

ad.2 masz podpiąć 1 4pinowe, na pewno zauważyłeś ze drugie ma zaślepkę i tak ma zostać

A już się cieszyłem, iż na nowej płycie mam jeden port więcej...

BTW Port o którym numerku wypada?

Mam galaxy 8800gt i niema problemu z portami sata, wcześniej miałem radeona x1950pro z accelero i tez nie było problemu choć radeon był trochę dłuższy od galaxy, jak chcesz to spokojnie wykorzystasz wszystkie gniazda sata

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko upewniające się.

Q-Fan steruje wentylatorem na procesorze w zależności od temperatury. Jest to wtyk 4-pinowy. Czy można podpiąć do tego gniazda wtyk 3-pinowy wentylatora zostawiając 1 pin wolny. Niby wtyczka jest asymetryczna i "pozwala" na to, ale wolę się upewnić. Oraz czy q-fan również będzie sterował wentylatorem, mimo 3-pinowej końcówki ??

Przejrzałem instrukcję obsługi i nic na ten temat nie wspomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko upewniające się.

Q-Fan steruje wentylatorem na procesorze w zależności od temperatury. Jest to wtyk 4-pinowy. Czy można podpiąć do tego gniazda wtyk 3-pinowy wentylatora zostawiając 1 pin wolny. Niby wtyczka jest asymetryczna i "pozwala" na to, ale wolę się upewnić. Oraz czy q-fan również będzie sterował wentylatorem, mimo 3-pinowej końcówki ??

Przejrzałem instrukcję obsługi i nic na ten temat nie wspomnieli.

Nie będzie, musisz mieć wentylator z PWM, u mnie w każdym badzie razie na biosie 602 nie działa bez wentylatora z PWM (np. stockowy intela ma to), może na innym biosie będzie działać.

 

Co to PWM? szukać na googlach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to PWM? szukać na googlach

A jak wygląda sprawa z pozostałymi 2-ma. Ma mieć sterowanie 2 wentylami 3-pin od obudowy + 4-pin procka. Może podpiąć wentyl procka pod gniazdo 3-pin obudowy - zda egzamin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z pozostałymi 2-ma. Ma mieć sterowanie 2 wentylami 3-pin od obudowy + 4-pin procka. Może podpiąć wentyl procka pod gniazdo 3-pin obudowy - zda egzamin??

Ja tam nie wnikałem w to całe PWM. Fakt fajna funkcja itd.a ale szczerze w mojej budzie i tak nie słuchać czy wentyl chodzi na maxa 1200rpm czy na mniej, wiec dałem sobie spokój, po za tym zależnie jakie masz chłodzenie na procu to (z moja scythe ninja mam max 35stopni przy obrotach wentylatora 900rpmna procu po OC, bo idle to mam zależnie od temperatury w pokoju ale max 20 stopni), wtedy sie martwisz jak masz dużo stopni przy wysokich obrotach (obecnie zamiast wentylatora dołączonego z ninja, mam fandera 120 ustawionego właśnie na ~900rpm).

 

Pozostałe wentylatory podpinane pod płytę maja sterowanie po staremu (czyli bez "super zaawansowanej" technologii PWM), nie wiem jak ma sie sprawa z tym ze np. nie podłączysz żadnego wentylatora pod proca(4 piny) a zamiast tego podłączysz w inne gniazdo 3pinowe, sterowanie będzie ale nie ze względu na temperaturę procesora (bo niby jak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, musisz mieć wentylator z PWM, u mnie w każdym badzie razie na biosie 602 nie działa bez wentylatora z PWM (np. stockowy intela ma to), może na innym biosie będzie działać.

 

Co to PWM? szukać na googlach

U mnie smiga z wsadzona wtyczka 3 pin ;) Co do kontroli obrotow to nie jestem pewny czy dziala (wiatrak to noiseblocker, sztywno na 1300 RPM). A mam takie pytanko - da sie wylaczyc jakos sprawdzanie czy jest podlaczony wiatrak od cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie smiga z wsadzona wtyczka 3 pin ;) Co do kontroli obrotow to nie jestem pewny czy dziala (wiatrak to noiseblocker, sztywno na 1300 RPM). A mam takie pytanko - da sie wylaczyc jakos sprawdzanie czy jest podlaczony wiatrak od cpu?

U mnie tez śmiga z wtyczka 3pin, chodzi o to ze bez wentylatora z PWM (4piny) niema dynamicznego sterowania obrotami wentylatora.

 

Sprawdź opcje w biosie, tam można na pewno wyłączyć żeby ignorowało pomiar temperatury z CPU, może to jest jakoś powiązane, aczkolwiek nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź opcje w biosie, tam można na pewno wyłączyć żeby ignorowało pomiar temperatury z CPU, może to jest jakoś powiązane, aczkolwiek nie jestem pewien.

No ignorowanie tez widzialem ;) no nic na dniach po prostu odepne wiatrak i zobacze co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiLenTus: Mozesz napisac cos wiecej o "Scythe Universal Retention Kit". Masz to u siebie zamontowane? BackPlate z tego co wiem montuje sie od spodu plyty glownej. Jak wyglada takie mocowanie, czego to sie trzyma?;p No i jak sie to sprawdza, warto kupic?

Nie chce, aby po kilku miesiacach pod ciezarem Mugen'a plyta sie wygiela albo jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiLenTus: Mozesz napisac cos wiecej o "Scythe Universal Retention Kit". Masz to u siebie zamontowane? BackPlate z tego co wiem montuje sie od spodu plyty glownej. Jak wyglada takie mocowanie, czego to sie trzyma?;p No i jak sie to sprawdza, warto kupic?

Nie chce, aby po kilku miesiacach pod ciezarem Mugen'a plyta sie wygiela albo jeszcze gorzej.

Tak mam to zamontowane. Jest po prostu kawał grubej blachy(3-4mm) która mocujemy z tylu płyty głównej (nie obejdzie sie bez wyjęcia płyty z obudowy), przykręcamy wszystko śrubami i montujemy przejściówkę na inny socket (bodajże któryś AMD, nie pamiętam dokładnie), w tak spreparowanym sockecie montujemy radiator. Czy warto kupić? Można nie kupować ale wtedy może być dziwnie, ja w każdym bądź razie wole z tym niż bez tego. Koszt 30pln max, 30pln za spokojny sen myślę ze warto. Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie płyta Asus P5K-E WiFi-AP Edition, jeszcze nie mam procesora, ale zwróciłem na kilka rzeczy uwagę.

 

1. Płyta nie ma od spodu wzmocnienia jakie miało moje DFI LANPARTY UT nF4 SLI-D, czy ta płyta utrzyma moje Scythe Infinity? Czy płyta się aby nie wykrzywi. Poza tym płyta przykręcana jest tylko na 9 śrubek...

2. na płycie jest dodatkowe wejście od zasilanie, 8-śmio pinowe, ale na zasilaczu nie mam 8-smio pinowego wyjścia - mam wpiąć dwie czwórki?

nic sie nie wykrzywia wiec mozesz montowac spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejne pytanie na ktore niestety nie moge odnaleźć odpowiedzi.

Mianowicie 2 problemy z p5k pro (bios najnowsze co było jakies 2-3 tyg temu) (tu uwaga dla innych aktualizowac tylko z pliku a nie tam zadne przez internet przez te glupie programiki do asusupdate)

Oczywiscie bez aktualizacji BIOS`u byly takie same kwiatki o ktorych w calym watku pisaliscie- teraz wzglednie ok ale...

 

Pierwszy problem to komp mi sie nie włącza za pierwszym wcisnieciem guzika. 3-4 wcisniecie pomaga i komp sie odpala i dziala ok.

Za pierwszym razem slychac jedynie jakby sie na 0.5s wlaczal i wylacza.

(taki sam efekt uzyskuje jak wcisne guzik power na klawiaturze, pozniej wogole juz nie dziala - w biosie ustawione zeby odpalaz z guzika power)

 

Jeszcze jedno przy zmianie ustawień w BIOSIE, komp powinien sie resetowac prawda?? u mnie sie wyłącza a poniej... nic

 

Druga sprawa to potrafi przy uruchamianiu roznych aplikacji (jeszcze nie znalazlem zaleznosci) poprostu sie zresetowac.

 

Zasilanie na procku ok 1,2 - probowałem rozne, zasilanie na OCZ 2,2 tez probowalem rozne.

Podkreca sie normalnie doszedlem na E8200 2.6 -> 3.4 i bylo ok.

Problemy wystepuja na serii i na podkreconym. Teraz seria i dla przykladu odpalam AOE III gralem ze 2h, pozniej po kilku godzinach nie robienia niczego wcisniecie ikonki AOE III na pulpicie i reset

 

Mam nadzieje ze wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp mi sie nie włącza za pierwszym wcisnieciem guzika. 3-4 wcisniecie pomaga i komp sie odpala i dziala ok.

Druga sprawa to potrafi przy uruchamianiu roznych aplikacji (jeszcze nie znalazlem zaleznosci) poprostu sie zresetowac.

Pierwsze pytanie -> jaki zasilacz

Drugie pytanie -> jaki zasilacz ...

 

P.S.

Główny podejrzany wyeliminowany.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie -> jaki zasilacz

Drugie pytanie -> jaki zasilacz ...

Wiedziałem ze czegos zabraknie :oops:, sorki

OCZ GameXStream 600W SLI

 

dodam jeszcze ze temperatury tez ok. 30-40 st (nie widzalem zeby proc przekroczyl 45 st) BOX

 

No własnie dlatego postanowilem napisac... nie mam juz pomysla co to moze byc..

 

 

No i własnie widze ze tez nie macie koncepcji... ehhh

Edytowane przez 1bobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez śmiga z wtyczka 3pin, chodzi o to ze bez wentylatora z PWM (4piny) niema dynamicznego sterowania obrotami wentylatora.

Sorki, jeszcze wrócę do tego. Czy ktoś ma podłączonego Arctic Cooling Fan 9 PWM W gniazdo 4-pin CPU?? Jeśli to dobrze działa to najwyżej zmienię wentyl. W tej chwili mam Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite + Fander 92, nic nie stoi na przeszkodzie w podmianie. Miejsce dla Fandera się znajdzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar25

 

 

 

Zwykle P5K posiada gorsze PCB i sekcje zasilania niz P5K Pro

wiec przy ostrym kreceniu C2D moga byc problemy

z dostarczeniem "dobrego" pradu na P5K wlasnie ;/

 

 

Oskaliber

 

pomylka l

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskaliber

 

Zwykle P5K posiada gorsze PCB i sekcje zasilania niz P5K Pro

wiec przy ostrym kreceniu C2D moga byc problemy

z dostarczeniem "dobrego" pradu na P5K wlasnie ;/

Owszem, ale kolega wyżej pisał o tym, że słyszał, że Pro jest bardziej problemowa niz P5K, wiec mialem na mysli, ze jest na odwrot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie skladam komputer i nie moge sie zdecydowac ktora plyte wybrac P5E czy P5K pro lub deluxe. W zestawie bedzie procesor - Intel Core 2 Quad Q9450 - 1333 FSB, 12MB cashe, LGA 775 i pamieci OCZ DDR2 PC8000 4GB, 1000 MHz, Reaper X HPC, 2x2048MB, (CL5-5-5-18), E.P.P. Chodzi mi o to, jezeli wybiore P5K ktory ma FSB max 1333, czy bedzie jeszce mozliwosc przetaktowania procka przez podniesienie czestotliwosci FSB, i czy bedzie mozliwosc mozliwosc przetaktowania pamieci. I jeszcze jedno grafike ktora wybralem to EN9600GT/HTDI/512M ktora oobsluguje PCI Express i PCI Express 2.0. a P5K ma tylko PCI Express. Prosze uzytkownikow o pomoc, czy mozecie mi cos doradzic ?? Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie szkoda kasy to bierz P5E

nowszy chipset pewnie ;) cos lepsiejszy.

 

P5K Pro oficjalnie juz supportuje FSB 1600 ,

zreszta tak samo jak wiele innych plyt na chipsecie P35 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje Waszej porady. Kupilem ostatnio nowy sprzecik. Mobo: P5kc, cpu: e8400, grafike Asus 8800 GTS 512. Problem polega na tym, ze po zlozeniu kompa nie moglem zainstalowac systemu. Albo sie instalka wieszala albo wywalalo bsody. Po drodze okazalo sie ze padl mi jeden dysk SATA. Wiec probowalem zainstalowac winde na drugim SATA. Historia z niepowodzeniami sie powtarzala. Zamowilem ramki http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16820146755 ale jeszcze do mnie nie dotarly tak wiec dzialalem na porzyczonych (napewno sprawnych), bodajrze tych http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,45503/ i siedzialy w bankach A1, B1. Przerzucilem je do drugich slotow i winda sie zainstalowala. Dla pewnosci puscilem orthosa i po 5 min wywalil bledy (na drugim kompie z ktorego porzyczalem ramy orthos chodzi bez problemu). Jak puscilem same testy cpu bylo ok. Jak tylko do testow dochodzily pamieci to orthos sie wykrzaczal. I teraz pytanie do znawcow :). Czy to kwestia zwalonych bankow pamieci czy konfliktu miedzy pamieciami a mobo. A jesli konflikt to czy wspomniane mushkiny nie beda mialy konfliktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na konfilkt memkow z mobo. Ostatnimi czasy OCZty coraz bardziej nie lubia sie z plytami asusa, polecam zaaplikowac chocby Kingstony, czy Goodramy najzwyklejsze i sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na konfilkt memkow z mobo. Ostatnimi czasy OCZty coraz bardziej nie lubia sie z plytami asusa, polecam zaaplikowac chocby Kingstony, czy Goodramy najzwyklejsze i sprawdzic.

Akurat nie mam mozliwosci ale mushki powinny juz jutro dotrzec wiec trzymam kciuki za nie i aby to byla kwestia konfliktu ocz z mobo bo nie chce mi sie reklamowac mobo, demontowac chlodzenia cpu itd ... a przedewszystkim czekac na rozpatrzenie gwarancji zamiast zapakowac wreszcie sprzet do obudowy i cieszyc sie wzrostem wydajnosci w porownaniu z tym co mam w sig`u :)

 

Spotkal sie ktos moze z konfliktem tych dwoch elementow majac podobne objawy?

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...