Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty, przecież takie coś było na mobo od zamierzchłych czasów (mobo P III miało, wcześniej pewnie tez) ;)

 

Mam na Dual_VSTA, Dfi ultra-D, p5w64 itd, wiec na p5k tez musi być.

 

Nie pamiętam jak to się zwie, ale pewnie druga opcja w APM Configuration. Z tym, że stock jest disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo sam wstał i za prę sekund widziałem zaspanym wzrokiem XP-ka, wyłączyłem kompa i co się stało...? za prę godz. (ok 4am) miałem to samo...

ja bym sprawdził zasiłke, kiedyś też miałem coś takiego na Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz wie jak w praktyce poradzic sobie z pamieciami 533 ?

Potrzebuje odpalic takie jedne kostki...a kurna nie da sie :D

Juz myslalem ze buble dostalem, ale chwila refleksji....no przeciez !!! 533 nie dziala....

A z dobrych wiesci - Gskill jednak smigaja... :D

Moze i cruciale zaczna :P buhahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze płyta nadal (podobnie jak p5b) ma swoje "fochy" Odpalenie na defaultowych ustawieniach procka i pamiątek było niemozliwe (oczywiscie timingi i napiecie pamieci ustawione recznie) - szyna 266 i ciągłe komunikaty: press f1....

Bez problemu natomiast wstała na szynie 400.... 450 też łyka bez jakichkolwiek zmian w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz wie jak w praktyce poradzic sobie z pamieciami 533 ?

Nie da sie..własnie doczytałem

Ale znalazłem coś takiego:

"Yellow slots = 590mhz 5-5-5-18 10-42-10-10-11 at 2.45v memtest semi stable

Black slots = 625mhz 5-5-5-15 3-30-3-3-8 at 2.4v memtest able

 

In windows had to loosen the subtimings up and drop the clocks a bit for 2.4v vdimm but still @620Mhz 5-5-5-15 8-30-8-8-8 at 2.4v is much better than Yellow slots @590mhz 5-5-5-18 10-42-10-10-11 at 2.45v which was only semi stable in memtest."

Zmieniam ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. use edit please

2. dawno o tym wiadomo...pisalem jakis czas temu.

3. szkoda...zas przsesiadka...ciekawe czy x38 bedzie mialo 533?

 

watpliwe czy nastepca p35 bedzie w ogole wiedzial co to ddr2 ;].

p38 ddr3 jedynie ztcw.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpliwe by abit zrobil dziwaka w stylu np. s939 z agp asrocka.

 

pozyjemy, zobaczymy.

 

btw. pojawily sie w koncu readpointy do p5k?

A jaki masz problem? Miernik i lecisz po kondach i mosach w odpowiedniej czesci plyty i na chlopski rozum zgadujesz gdzie jest ktore napiecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dziwnego widzisz w s939 i agp na jednym mobo...

NF3 to lyka...a to identyko chipek co nf4, tylko ma agp zamiast pcie.

To ze DFI wypuscilo tylko nf3 na 754, to inna bajka :D

 

A czemuz to ma nie byc z ddr2 ? To p35 da rade, a to z 38 nie ?

Wszsytko co z quad w napisie jakos mnie oniesmiela aktualnie...ale

mozna spodziewac sie solidnej kosntrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dziwnego widzisz w s939 i agp na jednym mobo...

NF3 to lyka...a to identyko chipek co nf4, tylko ma agp zamiast pcie.

To ze DFI wypuscilo tylko nf3 na 754, to inna bajka :D

 

A czemuz to ma nie byc z ddr2 ? To p35 da rade, a to z 38 nie ?

Wszsytko co z quad w napisie jakos mnie oniesmiela aktualnie...ale

mozna spodziewac sie solidnej kosntrukcji.

Chyba o tym "cudzie" zapomniales [;

http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...=LP&SITE=US

 

Moim zdaniem DDR2 jeszcze troche pobeda, nie ma sie co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dobry miesiac obcowania z intelem przerzucilem wiecej plyt i prockow niz przez kilka miechow posiadania s939, chyba stad klapki na oczach i znajomosc jedynie dfi nf4. moj blad.

 

btw. moje dfi padlo, poslalem do serwisu 3 tyg temu i dzis dostalem w odpowiedzi moznosc odebrania przelewu 519pln badz czegos w rozliczeniu :lol2: :lol2: :lol2:.

 

jak pojawi sie cos z p38/x38 z obsluga ddr2 u asusa, z pewnoscia dorwe w swe lapki :).

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zabawy z p5k dlx mam kilka spostrzeżeń. Po zdjęciu całego układu chłodzenia okazuje sie że to aluminium ładnie "stylizowane" na miedź. Chłodzenie Quada robiło lepsze wrażenie. Radiator chłodzący układ zasilania nie dotyka do wszystkich mosfetów. Duża ich ilość i nierównomierna wysokość po zamontowaniu powoduje że radiator opiera sie tylko na tych które "wystają" najwyżej. Nawet "pianka" z oryginalnego zasilania "odgniotła" sie tylko w dwóch miejscach - z pastą jest jeszcze gorzej.

Ale to co mnie poprostu załamało to gniazdo procka. Ramka którą zapinamy procesor jest źle wyprofilowana. Zarówno Noctua jak i ApogeeGT opierają sie o nią w jednym rogu!!! Robi sie problem z chłodzeniem - blok nie dotyka do całej powierzchni procka!!! Chyba bede musial ją zdjąć i docisnąć procek tylko blokiem.

WiFi w porównianiu z kartą na Atherosie (uzywam na co dzień - nie mam "kabla) wypada bardzo słabo. Karta asusa na tej samej antenie zewnętrznej "widzi" tylko 2 sieci - Atheros 6

Dzwięk w porównianiu do HD Quada też wypada słabiej....

Cóż.. peany na temat wspaniałej jakośći płyt Asusa które można przeczytać w podsumowaniach wielu recenzji są zdecydowanie przesadzone.

 

ps. to uwagi na temat jakości płyty - jej mozliwości to inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem moje nowe ramce na p5k - potrzebne byle mobo i jakis sys 32 bit... oraz jakis ram 667 lub wyzszy .

Wgralem na zywca SPD z G.skill HZ i pamiec zaczela smigac...

To jak smiga...to juz inna kwestia...fakt ze smiga jest pocieszajacy.

Musze z przykroscia stwierdzic ze roznica w spi pomiedzy 4-4-4-8 a 4-2-2-8 jest niewielka... Nie wiem jak to mozliwe, ale tak mi wyszlo ...

Moze inny dzielnik pamieci ?

Szkoda ze pamieci slabo reaguja na Vmem... 2.4 to chyba ich max...trzeba sie rozejzec za czyms nieco szybszym...a w miedzy czasie realizowac gwarancje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie..własnie doczytałem

Ale znalazłem coś takiego:

"Yellow slots = 590mhz 5-5-5-18 10-42-10-10-11 at 2.45v memtest semi stable

Black slots = 625mhz 5-5-5-15 3-30-3-3-8 at 2.4v memtest able

 

In windows had to loosen the subtimings up and drop the clocks a bit for 2.4v vdimm but still @620Mhz 5-5-5-15 8-30-8-8-8 at 2.4v is much better than Yellow slots @590mhz 5-5-5-18 10-42-10-10-11 at 2.45v which was only semi stable in memtest."

Zmieniam ;-D

U mnie te czary nie działały - memki szły idento w każdej parce slotów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie zauwazylem roznicy miedzy slotami.

 

 

 

dzis bawilem sie 4x1gb ocz sli ready 1066. na 2,35v poszly na 5-5-5-15 1100 z malym hakiem stabilnie na poziomie pi32m. zdaje sie ze 4x1gb nie stanowi jakiegos problemu dla p35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie zauwazylem roznicy miedzy slotami.

 

 

 

dzis bawilem sie 4x1gb ocz sli ready 1066. na 2,35v poszly na 5-5-5-15 1100 z malym hakiem stabilnie na poziomie pi32m. zdaje sie ze 4x1gb nie stanowi jakiegos problemu dla p35.

Zobacz na 4-4-4 te 4x1 ;)

 

Na 3-3-3 mobas też daje rade ...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czworkach te ocezetki wywalily sie przy 1000, nizej mnie nie interesowalo ;). nedznie sie kreca w gore na piatkach wiec na czworkach cudow bym sie nie spodziewal. moge sprawdzic dokladniej na dniach.

 

na trojkach moje ae tez bardzo podobnie, ale przy dosc wysokim 2,45 albo nawet ciut wyzej ztcp.

 

na xs (ja taim wierze w ich wiarygodnosc) jest ranking memek na trojkach, ale wszedzie znacznie wyzsze napiecie. nie chce ubic ae. kupilbym nawet druga pare ale nie ma chetnego do wyzbycia sie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy biosik do p5kdlx. testujemy, testujemy...

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/mb/socket7...Deluxe/0403.zip

 

na minimalnym napieciu moje e66 polecialo swoja serie bez problemu. wyzej nie sprawdzalem. jak za czasow bartona prawie ;).

Dołączona grafika

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na minimalnym napieciu moje e66 polecialo swoja serie bez problemu. wyzej nie sprawdzalem. jak za czasow bartona prawie ;).

Dołączona grafika

A sprawdzałeś procka na innej płycie? U mnie na poprzedniej EVGA i680 procek latał na 1.075 ze standardowym zegarem. Na P5K chodzi na 1.1 bo niżej już nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...