Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

@Kosa

Płyta nie dotyka tacki bo jest wyciągnięta z budy i sprawdzana na pająka

 

@MaSell

Wyciągałem baterie ale z włożonymi wszystkimi klockami wiec spróbuje tak jak mówisz. Może pomoże...

 

EDIT: Niestety nic to nie dało. Płytka na gware, ciekawe czy przyjmą? ;/

Edytowane przez ViziR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się szczęśliwym (Albo i nie) posiadaczem p5k premium, szukałem informacji na temat tej płyty i jej oc lecz albo jestem naprawde ślepy albo nie ma wiekszej ilości info o tej płycie. Proszę o pomoc ponieważ sam nie jestem w stanie teraz jej potestować a to z prostego powodu jakim jest oczekiwanie na pozostałe części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rengor

 

Asus p5k premium to spoko dobra plyta do ponadprzecietnego dobrego OC .

Poszukaj na forum ,nawet chyab w tym threadzie z 5-6 miesiecy temu byla mowa o tym mobasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, uspokoiłeś mnie troche ;) mam nadzieje ze nie będzie z nią na początku żadnych problemów o których syłszałem apropo tej serji płyt asusa (chodzi o jakieś komedie z raidem, nie wykrywaniem dysków itp. itd). Jak ktoś z użytkowników posiada jakieś większe info o tej płycie proszę o małą opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe. Chce nabyc RAM-y Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12 ktore maja wspolpracowac z plyta Asus P5K-E WiFi-AP P35. Jest tylko taki problem iz dostalem informacje w sklepie ze te pamieci z ta plyta moga byc problematyczne. Ponoc chodzi o napiecia dla tych pamieci ktore trzeba recznie ustawiac w BIOS-ie. Polecaja do tej plyty KINGSTON-y lub KingMax-y tylko ze tych nie ma 4GB parowane.

Bardzo prosze o rade co w tej sytuacji robic, no i czy to prawda z tymi PATRIOT-ami.

 

A moze lepiej zastapic je Geil 4GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4 lub Geil 4GB DDR2 800 4-4-4-12 Dual Chanel Kit Black Dragon

Edytowane przez damian34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o czymś takim. Chyba w sklepie mają nadwyżkę tych Kingston-ów i Kingmax-ów. Bierz te Patriot-y, a co do napięcia to jaki problem wejść do biosu i ustawić ręcznie. Zresztą takie mobo do tego zostało stworzone, żeby ustawiać według własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc chodzi o napiecia dla tych pamieci ktore trzeba recznie ustawiac w BIOS-ie.

Zawsze warto dane zapisane w SPD zastąpić ustawieniami "ręcznymi".

Teoretycznie producent powinien tak dobrać parametry pamieci zapisane w SPD by współpracowały z każdą MB. Praktyka mówi co innego. Jeśli zdecydowałeś na Patrioty to nie przejmowałbym się informacjami sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ktoś się orientuje czy na P5K Premium/WiFi-AP bez problemu wchodzi Thermalright Ultima-90i?

 

A jeśli nie to jakiś inny porównywalny wydajnościowo cooler w tej kategorii cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

 

mam taki problem: mam 4 gb ramu geil'a cl4 800 mhz, wiem ze nie jest to zadna rewelacyjna pamiec, ale na mojej plycie glownej te pamieci sie mecza, tzn:

 

u kumpla na rok starym sprzecie plyta glowna gigabyte ga-m55 i procek amd athlon 64+ (10x200 MHz) pamieci w everescie osiagaja takie wyniki:

WYNIKI 1

 

natomiast u mojej plycie glownej asusa p5kc i core 2 duo e4500 (11x200 Mhz) pamiatki wypadaja tak:

WYNIKI 2

 

wychodzi na to, ze chodza 2x wolniej na nowszym sprzecie, o co tu chodzi? zmienialem biosy, regulowalem timingi i nic mi sie nie poprawia :( zaczynam sie zastanawiac czy nie mam uszkodzonej plyty glownej...

 

pamieci chodza w dualu (w/g informacji z biosu) szyna fsb jest taka sama w obu przypadkach

 

co robic? :damage_wall: spotkal sie juz ktos z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na AMD nie ma szyny FSB. Taktowanie pamięci jest uzyskiwane dzieląc taktowanie procesora przez odpowiedni dzielnik, tak więc wydajność pamięci RAM zależy wyłącznie od jakości kontrolera pamięci, taktowania pamięci i ich timingów.

 

Na Intelu wydajność pamięci jest uzależniona od FSB. 200 MHz to strasznie niskie FSB (max teoretyczna przepustowość to 6400 MB/s), tym samym przepustowość jak i opóźnienie będą bardzo kiepskie. Nic na to w obecnej chwili nie poradzisz, chyba że zdecydujesz się na podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wsadzi ram w czarne sloty to można zmieniać TRFC itp. Jednak że przy takich samych ustawieniach na czarnych slotach jest mniej stabilnie.

 

A czemu przy 4-4-4-12 - 920MHz mam odczyt 8600mb/s a przy 1024Mhz 5-5-5-15 mam 7724mb/s ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale nie mogę nigdzie tego znaleźć. Otóż mam takie pytanie. Czy płyta Asus P5K-E / WiFi-AP posiada taki sam bios jak Asus P5K-E?? Bo po wgraniu najnowszego biosu (1013) na animowanym logo Biosu wychodzi tylko Asus p5k-e (u was też tak jest?) a wydaje mi się że wcześniej pisało p5k-e / wifi-ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w logo zawsze był tylko P5K-E więc chyba Ci sie przewidziało xD

Dzięki za odpowiedź. Może rzeczywiście mi się przewidziało :) A w takich programach jak Cpu-Z lub Everest też występuje tylko sama nazwa Asus P5K-E? A widzę ViziR że w sygnaturce masz P5K-E ale WiFi masz? Edytowane przez Aln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Może rzeczywiście mi się przewidziało :) A w takich programach jak Cpu-Z lub Everest też występuje tylko sama nazwa Asus P5K-E? A widzę ViziR że w sygnaturce masz P5K-E ale WiFi masz?

Tak. Mam WiFi ;]

Na kartonie mam P5K-E WIFI-AP Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Sorry jak juz było, ale przedrzeć się przez 61 stron gdzie dodatkowo wrzucone są do wora wszystkie odmiany P5K, jest nie do opanowania.

Do rzeczy zmieniłem P5K na P5K pro, bo zależało mi na raidzie. Płyta niby biega, po za jednym denerwującym szczegółem. Podczas uruchamiania dochodzi do:

Marvell 88SE61xx Adapter - BIOS Version 1.10.L64

Initilizing._

I tak wisi z trzy, cztery minuty, po czym rusza dalej.

To chba nie jest normalny objaw, da się z tym coś zrobić, czy raczej wymiana MB?

Do szału juz mnie to doprowadza, bo przy każdym wejściu do muszę czekać, w ty tempie do przyszłego roku nie skonfiguruję tego kompa.

pozdr

szymony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy q6600 i p5k-e: Jaki bios polecacie?

Do tej pory jechałem na 0602, bo był najlepszy do mojego starego e2140. Po wymianie proca chyba pora na update biosu?

 

I przy okazji jako że q6600 jeszcze nie kręciłem podpowiedzcie co popchnąć.

Na razie mam fsb 375 co daje ok. 3.4GHz (tempy 47'C ale w stresie tylko 2 rdzenie) i kilka moich ustawień:

vcore - 1,35 <- na szybko (pewnie starczy mniej)

strap - 333

pll - 1,7

fsb termination - 1,3

nb - 1,55

sb - 1,05

clock over ch. - 0,8

i włączona stabilizacja vcore

To ustawienia na szybciora więc mile widziane poprawki, mam jeszcze nawyki z e2140 :)

 

I ostatnie pytanie: jak ustawić orthosa na 4 rdzenie? włączenie programu 2x nic nie daje (oba obciążają tylco core0 i core1)

 

W sumie to i tak 3GHz mi styka, ale wiecie jak to jest z nowym corkiem... sprawdzić trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy q6600 i p5k-e: Jaki bios polecacie?

Do tej pory jechałem na 0602, bo był najlepszy do mojego starego e2140. Po wymianie proca chyba pora na update biosu?

 

I przy okazji jako że q6600 jeszcze nie kręciłem podpowiedzcie co popchnąć.

Na razie mam fsb 375 co daje ok. 3.4GHz (tempy 47'C ale w stresie tylko 2 rdzenie) i kilka moich ustawień:

vcore - 1,35 <- na szybko (pewnie starczy mniej)

strap - 333

pll - 1,7

fsb termination - 1,3

nb - 1,55

sb - 1,05

clock over ch. - 0,8

i włączona stabilizacja vcore

To ustawienia na szybciora więc mile widziane poprawki, mam jeszcze nawyki z e2140 :)

 

I ostatnie pytanie: jak ustawić orthosa na 4 rdzenie? włączenie programu 2x nic nie daje (oba obciążają tylco core0 i core1)

 

W sumie to i tak 3GHz mi styka, ale wiecie jak to jest z nowym corkiem... sprawdzić trzeba ;)

 

Włacz dwa orthosy i koligacje w jednym programie 0,1 a na drugim 2,3 :) (CTRL + ALT + DELETE) a dalej chyba dasz rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem z orthosem rozwiazany - dzięki misieek.

Po obciążeniu wszystkich 4 core przestałem tak optymistycznie podchodzić do Vcore - fsb 375 dopiero na 1,425V jest stabilne...

 

Pytanie - jaki polecacie BIOS pod q6600 - ciągle aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all.

Mam pytanko odnosnie podkrecenia E8200 na plycie P5K Premium. Sprzet zostal zakupiony kilka dni temu a nie chcialbym czegos schrzanic na starcie. Czy ktos moglby napisac, wrzucic screen jak najlepiej ustawic w biosie zeby podkrecic e8200 do +/- 3.2 -3.6 . dzieki za info

Edytowane przez tomulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@htw

 

Witam mam wgrany owy BIOS lecz czekam na nowy bo ten jakis nie teges ;] u mnie napoczatku jak falshowałem przez EZ-Flash płyta Freezowała po 10min uzytkowania

 

jestem ciekaw czy asus łaskaw wypuści bios do p5k-dlx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...