Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

ja generalnie w sumie nie mam problemow z biosem ( mialem z poprzednia wersja ) - > mam wersje 0809 bete no i wlasnie chcialem wkoncu wgrac jakas pełna wersje no ale z drugiej strony jesli nic sie nie psuje to sie tego nie rusza ... :/

 

no ale jeszcze z drugiej strony sporo zmian w tej nowej ver.

 

Improve ATAPI CD-ROM's compatibility with EZ-Flash

Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

Add [7 DRAM Clocks] in [CAS# Latency] option

Add some items for [REF Cycle Time]

Enable better support for FSB1600/DDR-1200 combination

Enable CPR support for CPU Ratio control

Fix C1E, TM and EIST can't be disabled issue

Add option [60 DRAM Clocks] into [REF Cycle Time] setup item.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki poratujcie,

dzis zakupiłem nowy sprzecior:

 

zasilacz bequiet pro7 450w

plyta asus p5k-e wifi

proc e8400

ram 2x1gb kingmax 1066

asus en9600gt htdi.

 

komp wogole nie wstaje,

czyzbym trafil na jakis bardzo stary bios płyty i przez to nie chce sie podniesc z e8400?

isc do sklepu zeby wgrali mi nowy bios czy ewentualnie prosic kogos z wrocka o udostepnienie starego procka na chwile zeby upgradowac bios?

jaki najszybszy procek był wspierany przez te stare biosy?

 

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki poratujcie,

dzis zakupiłem nowy sprzecior:

 

zasilacz bequiet pro7 450w

plyta asus p5k-e wifi

proc e8400

ram 2x1gb kingmax 1066

asus en9600gt htdi.

 

komp wogole nie wstaje,

czyzbym trafil na jakis bardzo stary bios płyty i przez to nie chce sie podniesc z e8400?

isc do sklepu zeby wgrali mi nowy bios czy ewentualnie prosic kogos z wrocka o udostepnienie starego procka na chwile zeby upgradowac bios?

jaki najszybszy procek był wspierany przez te stare biosy?

 

Pozdrawiam

YacentY

Kupiłeś płytę ze starym biosem. Musisz zrobić update, a właściwie serwis powinien to zrobić ze free. I niech wgrają najnowszy 1013.

Stare biosy wspierały każdego Conroe i Allendale, bez względu na szybkość.

 

Jeżeli kupiłeś mobo w Arest'cie to na 100% masz bios 0603 czyli jeden z pierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem w prolinie i az mnie ruszylo - gosc chce 30zl za to ze wgra nowy bios i komputer ktory kupilem u nich zacznie działac!!!

co za shit, a koles sie 2 razy pytal czy chce zeby mi zlozyli tego kompa, ja mowilem ze nie bo bedzie szybciej :(

ehh,

pojde do nich po robocie i sie bede klucil,

 

Pozdrawiam

YacentY

 

ps. czy na ta plyte wejdzie takie cos: Arctic Cooling Freezer 7 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty poszukaj moze ktoś znajdzie sie z twojej okolicy z jakims intelem zebys sam mógł wgrać nowy bios... Co do tych 30zł to zdzierstwo... rozumiem jak ktoś by przyszedł z ulicy żeby mu grac ale skoro u nich kupowałeś sprzęcik to mogli by to zrobic gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzwa kupilem kompa ktory nie dziala, koles twierdzi tak nie dziala ale dziala, jak pan sie upiera to wyslemy do asusa, oni powiedza ze i tak działa tylko ze starszym prockiem :P

bez komentarza, juz jeden z forumowiczow sie oferowal ze moze pomoc, zobaczymy po pracy jeszcze raz sproboje podjechac do sklepu - ale boje sie im zostawiac kompa bo mam troche lepszy zasilacz i troche lepsza bude i chcialbym zeby to bylo z powrotem :)

 

ps. a co z tym arcticiem? wejdzie na nasza plyte czy nie?

Edytowane przez yacenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze ze wzgledu na obudowe moze byc za wysoki - musze ja dokladnie wymierzyc ale ten moj desktop za wysoki nie jest.

bylem w prolinie i okazalo sie ze wszystko niby dziala, wrocilem do domu i juz dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze ze wzgledu na obudowe moze byc za wysoki - musze ja dokladnie wymierzyc ale ten moj desktop za wysoki nie jest.

bylem w prolinie i okazalo sie ze wszystko niby dziala, wrocilem do domu i juz dziala

no to ciekawa sprawa.... Pewnie po cichu wgrali Ci nowy bios. Bo niby jak samo by się naprawiło po samym pobycie w proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5K BIOS build 1103

ASUS P5K Deluxe BIOS build 0902

ASUS P5K PRO BIOS build 1104

ASUS P5K3 BIOS build 1103

 

Obsługa steppingu E0/R0 dla rdzeni Wolfdale/Yorkfield + patche GTL

Poprawiona współpraca z róznymi nowymi kitami RAM

No i zwyczajowo różne piardki poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5K BIOS build 1103

ASUS P5K Deluxe BIOS build 0902

ASUS P5K PRO BIOS build 1104

ASUS P5K3 BIOS build 1103

 

Obsługa steppingu E0/R0 dla rdzeni Wolfdale/Yorkfield + patche GTL

Poprawiona współpraca z róznymi nowymi kitami RAM

No i zwyczajowo różne piardki poprawione.

Biosik do P5k Pro nie daje się zassać. Serwer przeciążony? Mam nadzieję (aczkolwiek znikomą), że ten nowy bios coś zmieni z moją padaczką i w końcu wymęczę te 500MHz FSB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonał któryś z Was Vdroop pencil moda dla P5K-E/Deluxe ?

Chodzi mi konkretnie o TO

 

Ja przed chwilą pobawiłem się ołówkiem 4B i efekt rewelacyjny. Vdroop=0,00V!

 

Jeżeli macie miernik elektroniczny, to zamalujcie tak ten rezystor, by uzyskać opór 35kOhm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita. Moja płyta to P5K-E Wi-Fi

System Windows XP SP2

Mam problem z transferem plikow.

Do internetu podłączony jestem poprzez moją domową sieć LAN składającą się z routera połączonoge z access pointem (nie używam Wi-Fi).

Otoz sciagając 1 plik mam ok 120 kB/s

Jak dodam do ściągania 2 plik to też sciąga się on z prędkością 120 kB/s czyli razem 240 kB/s itd.

Maksymalnie w ten sposób uzyskałem transfer ok 600-700 kB/s (w porywach 900kB/s) a maksymalna zarejestrowana przepustowość łącza to 8 Mb/s.

Ale co mi z tego - jak ściagam jeden plik to mam 120 kB/s. :)

Mogę go ściągać jednocześnie w kilku częściach co umożliwia free download manager ale to nie jest rozwiązanie problemu.

Router wykluczam gdyż bez niego też mam to samo.

Antenę również, gdyż taki sam model z identyczną konfiguracą i z firmwarem zainstalowany gdzie indziej nie powoduje opisanego efektu.

 

Stąd moje podejrzenia skierowałem na kartę sieciową na płycie.

Czy ktoś z was miał podobne objawy i rozwiązał problem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczas grania (GTA:SA, CS:S) mam problemy z dźwiękiem... muzyka która wydobywa się z głośników ma tak jakby "chrypkę". FSB to 367MHz, żadnych napięć na NB itp. nie podnosilem. CPU/RAM full stable.. Od czego to może być? Karta na płycie to Realtek ALC883

Witam,

 

Mam chyba podobna kwestie, identyczne zachowanie w crysis, cod 4, assasin's creed

P5K-E + E8200 @ 400Mhz (def voltage, 1.2 na cpu, 1.8 na pamiatkach).

Orthos twierdzi ze ok, windows stabilny, problem wystepuje czasem, zawsze w trakcie grania:

-> dzwiek mocno potrzaskuje (cos jakby "chrypka" jw)

-> fpsy ze 2x mniejsze (gra z super plynnej robi sie zupelnie niegrywalna)

 

Co ciekawe. Jesli wylacze komputer (POWER OFF), po ponownym wlaczeniu czasem (50:50 powiedzmy) nie ma problemu. Czasami jest. Restart nie pomaga, tylko power off.

 

W biosie mam ustawione wszystkie timingi (5-5-5-18) i subtimingi, pamieci chodza na 800Mhz (1:1). PCI-E na 100Mhz, Transaction booster disabled (poziom 3 - max compatibility)

Reszta auto.

 

Na FSB 333 nie ma problemu (to samo dla pamieci sync lub async na 400).

 

Jakies pomysly ?

 

 

Ok, nie tylko gry. Podobny objaw obserwuje w windowsie.

Odpalam winampa i jakas muze, chwytam okno winampa i zaczynam je przeciagac po ekranie (w windowsie mam ustawiona widocznosc okna podczas przeciagania). Im szybciej przeciagam tym bardziej zwalnia muza, pojawia sie wiecej trzaskow i okno bardziej "skacze". Po wylaczeniu kompa i wlaczeniu zazwyczaj objaw nie wystepuje (zarowno windows jak i giery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam pytanie do was odnośnie pena a mianowicie jak ustawić w biosie tak żeby botował z pena

pen został przygotowany według mardoka instrukcji ale nie botuje

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że temat ten jest bardzo oblegany a więc napisze tutaj, mianowicie:

 

chciałem kupić jakąś płytę ASUS'a lecz nie jestem w temacie poniważ to będzie moja pierwsza styczność z c2d.

 

Widze tu pełno modeli Asusa np. P5b, P5g, P5k, P5n itd... Gubie się w tym i byłbym wdzięczny o napisanie który model jest najnowszy od ASUS'a a zarazem o polecenie dobrej i w miare taniej płytki do kręcenia c2d (oczywiście spośród tych Asusów).

 

edit:

aha i jeszcze jedno, czy płyta P5K PRO obsłuży w dual channel DDR2 2x1gb 1066mhz ??????

 

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez RYBA86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...