Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale bez przesady :D nie za taką cene :) Czy z tej p5k pro byłbym zadowonony ?! Jest teraz wyprzedaż tego na allegro i są dosyć tanie. Chciałem na tej płycie proca kręcić do ok. 3,5 GHz c2d oczywiśćie. Czy nie będzie problemów jeśli proc będzie wyrabiał ?!?! I czy na dual ddr2 1066 płyta pracuje stabilnie ?! Ma ktoś?? Proszę o opinie. Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy q6600 i p5k-e: Jaki bios polecacie?

Do tej pory jechałem na 0602, bo był najlepszy do mojego starego e2140. Po wymianie proca chyba pora na update biosu?

 

I przy okazji jako że q6600 jeszcze nie kręciłem podpowiedzcie co popchnąć.

Na razie mam fsb 375 co daje ok. 3.4GHz (tempy 47'C ale w stresie tylko 2 rdzenie) i kilka moich ustawień:

vcore - 1,35 <- na szybko (pewnie starczy mniej)

strap - 333

pll - 1,7

fsb termination - 1,3

nb - 1,55

sb - 1,05

clock over ch. - 0,8

i włączona stabilizacja vcore

To ustawienia na szybciora więc mile widziane poprawki, mam jeszcze nawyki z e2140 :)

 

I ostatnie pytanie: jak ustawić orthosa na 4 rdzenie? włączenie programu 2x nic nie daje (oba obciążają tylco core0 i core1)

 

W sumie to i tak 3GHz mi styka, ale wiecie jak to jest z nowym corkiem... sprawdzić trzeba ;)

Ja dopiero kupiłem Q6600 i z tego co czytałem to twoje ustawienia troszke wysokie są.

Szczególnie opuść napięcia na PLL, FSB termination i NB

U mnie na 3.4 ( 425*8 ) jest np tak. : vcore : 1,368 (1,40 bios) NB: 1,4 FSB Termination 1,2

Niepotrzebnie jest tak voltować bo po 1 wiecej ciepła wydzielane jest a po 2 czytałem gdzieś że FSB termination bardziej niż sam vcore uwala proca. Spróbuj czy u ciebie też to zadziała a na 3,5 to proponuje 438*8 u mnie przy 1,416 (bios 1,450)

pozdro

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba86 tak bedzie dobra mozesz nawet włozyć Quada np Q6600 lub penryna jakiegos i tez będzie dobrze....

No pytam tylko bo jestem narazie zielony a po waszych konfiguracjach nie widze, żeby ktoś miał ram 1066mhz tylko same 800mhz ? I nie wiem dlaczego ? Różnica ceny nie jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z ustawieniem mnożnika a dokładnie CPU RATIO SETING jest na AUTO i za cholerę nie mogę tego zmienić. Bios mam 1012 więc powinno być ok ale nie jest. Jak mam ustawić bios abym mógł mnożnik wpisywać z palca. :sad:

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

mam poważny problem, z którym już walczę od 3 miesięcy i dalej jestem w punkcie wyjścia :damage_wall:

 

Posiadam następujący sprzęt

core duo e6750

Asus P5K AiLifestyle (bios standardowo był 704, flashowany do 1103

4x 1gb OCZ Flex XLC DDR II 800 MHz CL3 ( 3-4-4-15) (obsługiwane 3,25 przez XP)

Gigabyte GF8800 GT 512Mb ( stery na czasie zazwyczaj)

PS Arctic Power 700W

 

Otóż problem mój polega na tym, że w niektórych grach następuje freez i restart kompa. Raczej nie jest to związane z przegrzaniem sie gpu gdyż wszystkie temperatury są w normie. Poza tym bardziej wymagające gry chodzą bez zarzutu, Np. Crysis czy Mass Effect, za to w takich starociach jak STALKER i w takiej niszówce jak IRON MAN problem występuje.

Polega on na tym: pierwszy objaw to zablokowanie/ zacięcie się jak na starej płycie dźwięku, chwila potem monitor przechodzi w stan spoczynku i następuje restart kompa. Niestety po restarcie komp się nie podnosi.

"bipek" :wink: wydaje jeden dłuższy piiip i po chwili 3 krótkie , pip,pip,pip.I leży.... Kolejne restarty nie pomagają, trzeba zrobić power off i załączyć od nowa....

Kombinowałem co się da w biosie, niestety expertem nie jestem, zwiększyłem V ramu z 1.8 na 2.2, timing zmieniam z auto 5,5,5,15 na podany wyżej- bez różnicy. Naprawdę juz nie mam pojęcia co zrobić... Jeśli wiecie co jest nie tak, pomóżcie proszę.... :unsure:

Pozdrawiam

Edytowane przez RavenSoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale tylko z PES 2008 bo wszystkie inne gry działały, tylko że u mnie komp się wieszał głos się zacinał i sam musiałem robić reset bo nic nie pomagało. Problem znikł jak zmieniłem kartę graficzną z 8800GT na 9800GTX. Może to kwestia dobrania sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też tak podejrzewałem, a teraz zagłębiając się w temat tych "felernych" kart jestem prawie pewien, że to wina karty a nie płyty. Kartę mam przetaktowaną przez producenta i wydaje mi się, że chłodzenie nie wydala. W związku z tym mam do was kolejne pytanko. Czy istnieje możliwość zdowngradowania zegarów karty graficznej z poziomu BIOSU (płyty głównej) ponieważ szukałem, ale nic takiego nie mogłem znaleźć w advanced. Dokładnie chodzi mi o zrzucenie zegara GPU? Obecnie stosuję program GamerHud z gigabyta, ale wolałbym zrobić to z poziomu biosu a nie polegać na zewnętrznych aplikacjach.

Dzięki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest ktoś na forum posiadający płytę Asus P5k se to proszę o odpowiedź na takie pytanie, otóż kolega kupił kompa i od dwóch dni męczymy się z takim problemem, najpierw nie chciały się zainstalować stery do karty dźwiękowej ale znalazłem na necie że są takie problemy gdy nie zainstaluje się łatki na windowsa KB888111.exe, pomogło dźwięk działa ale pojawiły się następne problemy z kartą tv (leadtek PVR 3100H) występuje konflikt sterowników a być może sprzętowy gdyż nie mogę nic zrobić w programie WinFast PVR2 kabel tv jest podpięty a ten program nie wykrywa w ogóle karty tv pomimo że jest ona zainstalowana, jak już wykryje to z kolei wywala blue screena który mówi o tym że występuje konflikt sterowników (wiem bo na necie znalazłem kod błędu) mieliście może takie jazdy z tą płytą główna i kartą TV ? pomóżcie bo już nie mam nerwów do kompa kolegi z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających P5K SE wie czy ta płyta ma jakieś problemy z pamięciami OCZ PE 800 CL4 lub Goodram 667 CL5. Na jednych i drugich nie odpala. Wkładałem też swoje OCZe 1066 i też kupa. Wiatrak na CPU i grafie się kręci i na tym koniec, (sprawdzałem na ATI i GF) monitor czrny. Bez ramu mobas pika, a jak wpinam kostkę objawy jak pisałem. Odpinałem HDD i napęd, przekładałem Ram w różne banki, procek też wkładałem ponownie, w budzie i na pająka, bez rezultatu. Płyta walnięta?

Reszta gratów: E8400, Tagan 530W, ATi 2600pro i OCZe 2x1Gb 6400 CL4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających P5K SE wie czy ta płyta ma jakieś problemy z pamięciami OCZ PE 800 CL4 lub Wkładałem też swoje OCZe 1066 i też kupa.

mam p5k pro wcześniej siedziały oczy2x1 1066 okey

obecnie ocz-y 2x2 800 bez problemowo tez

 

 

bios najnowszy masz >? wgrany >?

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających P5K SE wie czy ta płyta ma jakieś problemy z pamięciami OCZ PE 800 CL4 lub Goodram 667 CL5. Na jednych i drugich nie odpala. Wkładałem też swoje OCZe 1066 i też kupa. Wiatrak na CPU i grafie się kręci i na tym koniec, (sprawdzałem na ATI i GF) monitor czrny. Bez ramu mobas pika, a jak wpinam kostkę objawy jak pisałem. Odpinałem HDD i napęd, przekładałem Ram w różne banki, procek też wkładałem ponownie, w budzie i na pająka, bez rezultatu. Płyta walnięta?

Reszta gratów: E8400, Tagan 530W, ATi 2600pro i OCZe 2x1Gb 6400 CL4

jak nie masz nowego biosa to najpierw zrob update, przywroc domyslne ustawienia i testuj. goodramy powinny smigac bezproblemowo. byl jakis zonk z jednym z dzielnikow oidp, ale nie na tyle duzy, by komp nie byl w stanie zatrykac. sprawdzone najtansze kingstony d2n5/1g 667 badz 800.

trzeba bylo kupic troche lepsze mobo - np. p5k pro, ogryzki SE moga byc wybredne dla ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam pytanie do kolegów posiadaczy P5k-E. Czy ktoś posiada na tej płycie chłodzenie na ram OCZ XTC Memory Cooler?? Jest jeden posta w tym wątku że niby wchodzi ale nie idzie wyjąć pamięci bez wyjęcia grafy. Pytam bo chciałbym być pewny :]

2. Ma ktoś na tej płycie THERMALRIGHT HR-9 ??

3. Czy na SB pasuje PENTAGRAM NP-40??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pytam tylko bo jestem narazie zielony a po waszych konfiguracjach nie widze, żeby ktoś miał ram 1066mhz tylko same 800mhz ? I nie wiem dlaczego ? Różnica ceny nie jest duża

wiekszasc ma ramy 800 ale je kreca tak ja no leca bez problemu na 1075, odpalaja nawet na 1100 ale nie stabilnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K PRO, czy na tej płycie byłaby to dobra konfiguracja c2d E6300 bus speed 1066mhz i DDR2 Dual Channel 2x1gb OCZ 1066Mhz ??

No pytam tylko bo jestem narazie zielony a po waszych konfiguracjach nie widze, żeby ktoś miał ram 1066mhz tylko same 800mhz ? I nie wiem dlaczego ? Różnica ceny nie jest duża

Jakbyś poczytał to byś znalazł...

P5K PRO i E6300 kręci się u mnie na 3500MHz (500x7) przy 1.45v

Generalnie nie miałem problemów z uzyskaniem FSB>550Mhz przy innym procku.

RAM w okolice 1200Mhz też się kręci bez problemów. (wyżej nie wiem bo mam za słabe RAMy)

Płyta jest całkiem spoko, jeżeli nie potrzebujesz WiFi na płycie to polecam.

 

Dla siebie bym nie kupił tej płyty, ale znajomy sie uparł bo tanio.

"Zrób update" - tylko jak gdy ta rura icon_mad.gif nie chce odpalić.

Zapodaj starszy procek 65nm, powinno odpalić.

Nowsze proce są obsługiwane dopiero od którejś tam wersji BIOS.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj starszy procek 65nm, powinno odpalić.

Nowsze proce są obsługiwane dopiero od którejś tam wersji BIOS.

Płyta była uwalona, pojechała na servis i tam potwierdzili. Namówiłem znajomego aby dopłacił kilka złotych do innego mobacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam płytę ASUS P5K3 Deluxe, procek to Q6600, pamięci dedykowane do tej płyty jak tutaj

 

http://www.nordichardware.com/news,6499.html

 

tutaj mam trochę danych

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

możecie mi trochę podpowiedzieć jak ruszyć ten sprzęt w BIOS'ie? co wyłączyć/włączyć, ilość opcji mnie przeraza icon_smile3.gif, zwłaszcza napięcia

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

P.S. czytałem FAQ icon_smile3.gif, wiem, ze trzeba powoli do przodu, ale jest tam tego tyle ...

 

EDIT: poszukałem i znalazłem :), na początek wystarczy

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam płytę ASUS P5KC z najnowszym wgranym biosem 1203, procek Q6600, pamięci KINGSTON HyperX 2GB DUAL 4-4-4-12 , nie wiem co jest przyczyną ale nieraz przy uruchamianiu systemu zatrzymyje się na na logo Win xp i tak na wpółpodświetlone stoi :-( wcześniej mając procesor c2 e2140 niemiałem takich problemów.Czy te płyty tak mają czy jest to wina jakichś ustawień??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simka, mam pytanko

czy waszym zdaniem te kości http://www.dabs.ie/productview.aspx?Quickl...294953596,50543

beda pracowały z dedykowanymi pod P5K3 D kośćmi? tutaj szczegóły

http://www.nordichardware.com/news,6499.html

Dołączona grafika

chce po prostu dołożyć jeszcze dwa giga i po przeczytaniu tego wątku (całego :) ), nie wiem jakie kości zapodać

 

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanko. Kilka miesięcy temu złożyłem pc z siga, wlaczyłem z hałasem i teraz jestem w zasadzie zadowolony jednak mam pewien problem z którym nei bardzo mogę sobie poradzić...:/

Moja obudowa big tower jest dosyc duża wentyle wyciagające są co prawda kręcą się powoli ale dają sporo. Temperatura karty czy proca jest dla mnie ok. ale mam problem z temp NB oraz po części ramu.

Jesli chodzi o NB problem pojawil się po wymianie BOX-a z procka na Noctue NH-U12P. Temparatury Procesoro znacząco się obnizyły ale temperatura NB podskoczyła... Zmieniłem chłodzenie NB na thermalighta sli i coż temp. takie jak na seryjnym małym radiatorku NB jak nie wyższe...

 

Myslalem ze P35 jednak sie troche mniej grzeje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jakis miesiac temu zakupilem Asusa P5K\EPU. Plytka dziala bardzo stabilnie w porowananiu do jej poprzedniczki jaka byla P31-DS3L. Dziala sobie z PDC e 2140 @ 3.2Ghz (1.475V). Wszystko pieknie ladnie, wynik praktycznie ten sam w 3DMarku06 (ca 10500pkt @ 9600GSO - 700/900). Jednak w porowaniu do wspomnianego gigabyte'a martwia mnie wyniki podsystemu pamieci. Ponizej zrzut z cachemema wbudowanego w everesta.

Dołączona grafika.

Dosc niskie wartosci odczytu i wysokie opoznien. Dochodzi do tego, ze zapis jest szybszy niz odczyt oO. O co chodzi? Mam 4x1GB DDR2 (no name co prawda - 3 kosci VRam i 1 elixir; wszystkie cl 5). Wykonalem juz wszelkie mozliwe kombinacje z obsadzeniem bankow pamieci, zostawialem 2 tylko kosci w komputerze (po kolei: pierwszy vram z drugim, trzecim, vram z elixcirem itd) - bez skutku - wartosci zawsze zblizone. Na tym gigabycie wynik byl przynajmniej o 1.5 GB\s wyzszy (oczywiscie na 2x1Gb bo ten z kolei nie obsluguje modulow DS w liczbie wiekszej niz 2; testowane rowniez w tej samej konfiguracji i wyniki te same. Znacie jakies rozwiazania? Prosze o pomoc. Komputer oczywiscie jest 100% stabilny - 30h orthosa - 7 petli +memtest. Pamieci @ 2V - 5-5-5-15. Wszystko clear.

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...