Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z płytka Asus P5K Premium ( bios 0702 ). Na jednej kości ramu 1x2gb OCZ 8500 Reaper przechodzi memtesta, niestety po dolozeniu drugiej kosci (2x2gb OCZ 8500 Reaper) wszystko zaczyna się sypać... Bez różnicy czy wrzucę ram na 800 mhz, czy na 1066, czy timingi ustawie na auto, czy je poluzuje, czy ustawie napiecie 2.2 v czy 2.4 memtest ciągle wywala się na samym początku, albo w ogóle zawiesza. Praca w windowsie jest kompletnie niemożliwa - losowe bluescreeny w przeciągu 5 minut... Starałem się samemu poszukać odpowiedzi ale nie daje już rady... Macie może jakieś pomysły?

Edytowane przez kordianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z LAN-em Realteka na płycie Aus P5K Deluxe, niby karta w systemie jest ale za chiny ludowe nie chce pobierać właściwego adresu sieciowego chociaż wszystko powinno być ok (wszystkie ustawienia pobierane automatycznie), pobiera zawsze jakieś błędne adresy a system informuje mnie że "połączenie jest ograniczone lub jego brak", druga karta na płycie (Marvel) śmiga bez zarzutu, sądzicie że jest sens reklamować tą płytę (płyta nie ma roku). Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą plytą

 

konfiguracja

Q9450 stock

Asys P5kE-wifi/AP

2 x 1 gb Transcend na D9GHM

Seagate 160GB SATA & Samsung F1 750GB

zasilacz to BQ 600w

 

problem jest następujący, w standardowym biosie nic nie zmieniałem (wyłączyłem jedynie wifi, firewire, kontroler jmicron, kartę dźwiękową), po restarcie komputera w takiej konfiguracji biosu komputer nie startuje, czaryn ekran, nawet POST'u nie ma, monitor jest non stop w stanie czuwania

 

w takiej sytuacji pomaga jedynie reset biosu zworką i zabawa idzie od nowa, do pierwszego restartu jest ok, potem znowu nie ma szans zeby włączyc normalnie komputer (komputer jest non stop podłączony do listy której nie nigdy nie wyłączam)

 

przedtem mialem msi P35 neo2 fir i e8200 (jednoczesnie zmieniłem procesor i plytę główną), czego to może być wina ? walnięta plyta główna ? bios jest najnowszy ze strony Asusa (wczoraj robilem update biosu, myslałem ze to pomoże ale jednak nie pomogło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z plyta P5K SE. Czasem ( bardzo rzadko ) po uruchomieniu kompa pokazuje sie ekran z logo Asusa , nastepnie sprawdzanie napedow i gdy ma sie zaczac bootowanie znow wskakuje ekran (poprzedni) z logo Asusa i komputer sie zawiesza. Pomaga jedynie alt+ctrl+del lub reset.

Czy moze to byc wina zasilacza ktory jest krotko mowiac shitem sam w sobie ;) Bezfirmowy POWER 500W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim ktorym Asusy z seri P5K nagle nie chca zbootowac

poragne przypomniec ze czesto pomaga zmiana rodzaju pamieci

w moim wypadku wiele razy poprzednie Crucial BallistiX ( swoja droga b.dobre RAMy )

po OC i kilku dniach pracy uniemozliwialy starty kompa , zmiana na inna kosc

Corsair 1xGB zmiana ust biosu i wszytko wracalo do normy

 

owe Cruciale byly wlasnie na D9GHM jezeli dobrze pamietam

 

poza tymi bledami mobas Miod Malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na tym forum. mam pytanie odnoszace sie do mojej plyty, czy pociagnie ona e8400 + oc? jaka jest max wartosc fsb? drugie pytanie odnosi sie oc obecnego procka, czy to mozliwe zeby to byla slaba sztuka, poniewaz max co z niego wyciskam to 3.2 na napieciu 1.55, nie wiem moze cos zle robie skoro 3.0 wyciska na 1.40 :/ moge prosic o jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gronio89

 

Przesledz temat odpowiedni dla twojego proca

napiecie dales troche masakryczne jak na codzienna prace cpu .

 

Co do plyty to spoko pociagnie nawet i Q9550 krecone na 4GHz

ten mobas to jeden z najlepszych na tym chipsecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp:) chyba poczekam na obnizki cen prockow intela i zakupie cos do mojej plytki :)

 

edit:

chcialem sie zapytac jakie napiecia trzeba ustawic dla takich wartosci?

fsb 533 * 7

cpu pll voltage - ?

fsb termination voltage - ?

NB voltage - ?

sb voltage - ?

clock over-charging voltage - ?

 

wlasnie sie wymienilem z bartem na procki, mojego padake e4500 na e 6300. jak na razie moge powiedziec ze doswiadczam mozliwosci tej plyty :D

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tą płytą a manowicie było tak.Podczas podkręcania pamięci troche pszesadziłem i komputer nie wstał.Po ponownym uruchomieniu załadował się bios z płytki ze sterownikami a po tym nastąpiła ciemność i nic nie pomogło ani restart biosu ani wyjęcie baterii.

Spzęt tak jak w stopce tylko częstopliwość proca troche obniżona do 2,9 mgh (9*325).Operacja była przeprowadzana przy obsadzonych wszystkich bankach pamięci.

Co może być przyczyną tej awarii

Z góry dziękuje zza jakąś odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem...

a mianowicie mam asusa P5K-E i chcialbym zrobic raid

ustawiam to wszystko w biosie i zaczynam instalowac system ale po jakims czasie mi wyskakuje blue screen i sie resetuje komputer... i za cholere nie wiem dlaczego...

POMOCY !!!!

 

na forum lub na maila sz_czurek@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikifor1983 ja bym ci proponował napisać szczegółowo w którym momencie ci ten blue screen wyskakuje, bo to chyba istotna informacja, a poza tym ustawienia w Biosie pewnie nie wystarczą, póxniej trzeba skonfigurować macierz, w czasie instalacji wrzucić stery do raida, itd. itp.

Edytowane przez A.L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5K Pro, jakiś posiadacz tej płyty mógłby mi wyjaśnić jaki jest prawdziwy stosunek VTT (tego co ustawie w biosie) do prawdziwej jego wartości. Teoretycznie dla procesorów 45nm powinna sie skala od 1,1V zaczynać, a u mnie od 1,2 się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5K Pro, jakiś posiadacz tej płyty mógłby mi wyjaśnić jaki jest prawdziwy stosunek VTT (tego co ustawie w biosie) do prawdziwej jego wartości. Teoretycznie dla procesorów 45nm powinna sie skala od 1,1V zaczynać, a u mnie od 1,2 się zaczyna.

wgraj najnowszy bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy w najnowszym biosie 1201 do P5K działa funkcja korekty napięcia pod obciążeniem? Bo spotyka mnie ogromny Vdroop i niewiem co już mam z tym zrobić. A pencil moda na Vcore trochę boję się robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy w najnowszym biosie 1201 do P5K działa funkcja korekty napięcia pod obciążeniem? Bo spotyka mnie ogromny Vdroop i niewiem co już mam z tym zrobić. A pencil moda na Vcore trochę boję się robić.

u mnie ten bios smiga az milo, nawet lepiej niz bios 602 co jest niby polecany do prockow 65nm. u mnie vdrop spadl po wlaczeniu tej opcji ale i tak pencil moda mozesz zastosowac bo jest dziecinnie prosty a vdrop u mnie wynosi 0.001 :) troche zabawy z tym jest zeby ustawic jak najmniejszego vdropa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o pencil modzie to i ja podpytam dla pewności:

 

Biorę mobasa, jaki kolwiek ołówek i robię malu-malu tam gdzie jest na żółto zaznaczone i już powinien być mniejszy vdrop?

Dołączona grafika

(obrazek zapożyczony z ShacIt)

 

Domyślam się że różne ołówki różnie działają. Jaki wybrać?

 

ps. na obrazku jest model deluxe, czy w mojej p5k-e wifi\AP jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywsicie ze tak jest jak mowisz :) ja wzialem b4 i ogien jak na obrazku po zoltej sciezce :)robisz mala kreske(lekko dmuchasz zeby nadmiar spadl zanim zrobi to wiatrak od proca), wlaczasz kompa i sparwdzasz jakie masz napiecie w spoczynku i jakie podczas obciazenia,wylaczasz i jak jest wciaz duzy to mocniejszą kreske robisz i znow sprawdzasz, w ten sposob ustawiasz jak najmniejszego vdropa (ale uwazaj bo w zaleznosci na jakim napieciu ustawiasz tego dropa(np 1.4), to dla kazdego innego napiecia bedzie troche inaczej i znow bedziesz musial to ustawiac od nowa wiec wybierz jakie V Cie interesuje i na takim zrob moda, ja usatawialem na 1.4 a jak potem zmienialem napiecie w sumie dla testow ale zawsze to na napieciu 1.6 bylo 1.62). p5k-e i delux to to samo, na zagranicznych forach juz to robili :)a i jak sie juz uporasz z tym wszystkim to warto jest zakleci to miejsce tasma zeby z czasem podmuch nie zdmuchnął olowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem bo ja mam p5k-e i wiem z autopsji ze p5k-e i deluxe to ten sam pcb tylko brak pewnych elementow:) ale czy p5kr to juz nie moge pomoc :/

Ok, juz znalazlem. Rozlozenie elementow sie zgadza z p5kr. Wklejam bo moze sie komus przydac:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pencil mod na Vcore na P5K mam za sobą. A że to mój pierwszy mod to mam pytanie. Czy jak zamalowałem rezystor na danym napięciu to Vdroop zmniejszył się na każdym napięciu, czy tylko na tym na którym zrobiłem moda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ale uwazaj bo w zaleznosci na jakim napieciu ustawiasz tego dropa(np 1.4), to dla kazdego innego napiecia bedzie troche inaczej i znow bedziesz musial to ustawiac od nowa wiec wybierz jakie V Cie interesuje i na takim zrob moda, ja usatawialem na 1.4 a jak potem zmienialem napiecie w sumie dla testow ale zawsze to na napieciu 1.6 bylo 1.62)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...