Skocz do zawartości
PelzaK

Hdd Light

Rekomendowane odpowiedzi

ta... musisz sprawdzić w notce katalogowej ile można wydusić prądu z wyjścia 4017...

 

Zresztą nikt Ci nie każe łączyć równolegle.. szeregowo też da radę :).. w końcu zasilasz to z 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne... Jak coś to też bym się pisał na zakup (tylko najpierw chciałbym się dowiedzieć bardziej szczegołowo jak by sie cena kształtowała). Nie musi być dedykowana płytka PCB, nie przeszkadza mi ta plątanina. No i jak by coś to diody żeby nie były mocowane w formie, bo w sumie to z tego można dowolne kształty uzyskać, na przykład światełko od KIT'a (Knight Rider).

 

Aha i przepraszam za offtopa, ale jeśli ktoś ma opis budowy i schematy stworzenia wyświetlacza jakiegoś pod lpt lub usb to proszę o info na pw. Szukam tego i szukam i wszystkie linki pousuwane, a na elektrodzie znalazlem tylko do wyświetlaczy alfanumerycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt... fajnie by było zrobić coś takiego samemu, jednak z racji tego, że kompletnie nie znam się na elektronice, musiałbym mieć jakiegoś Sansei'a który mógłby mi wytłumaczyć oc co chodzi z tym wszystkim, a nie wiem czy szanowni "forumowi elektronicy" będą tacy cierpliwi... gRaBaRz.oS trochę mnie zmotywoałeś, może sam coś spróbuję "wymodzić". Tylko mam pytanie, do pomysłodawcy kółeczka. Czy te wszystkie rzeczy można kupić w zwykłym elektronicznym sklepie czy trzeba więcej się nagimnastykować żeby to zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że ja kupiłem elementy w sklepie nadprzyrodzonym? :) Tylko że z doświadczenia wiem co można znaleźć w takim zwykłym elektronicznym... Zazwyczaj kupisz wszystko prócz głównego elementu :D bo akurat się skończył...

 

Więc mówię, jak ktoś chce mogę zlutować wersję deluxe i wysłać. Albo inaczej... mogę zlutować wersję deluxe, ino potem żeby ktoś to chciał kupić :). No zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to trzeba ustalić kilka faktów. Mianowicie, czy diody powinny być na osobnej płytce, czy na tej samej co cały układ. Wydaje się rozsądniejsze aby były na osobnej.

 

Najlepiej było by chyba zmontować po prostu złączkę na płytce sterownika w którą wpinało by się płytkę z diodami prostopadle lub równolegle do sterownika:

 

Prostopadle:

LED-> |	  |+	  ====== <- płytka sterownika
Równolegle:

LED-> ______	  +	  ====== <- płytka sterownika

Zakładam, że standardowa płytka z diodami będzie miała stały rozstaw diod 3mm - bo większe są za duże.

 

Zasilanie - standardowy molex 12/5

Kolor - do wyboru (cena będzie zależeć od koloru diod)

 

Końcowym produktem była by płytka sterownika + płytka z diodami, pod dalszą zabudowę we własnym zakresie.

 

Pierwsze przynajmniej 3 egzemplarze musieli by wziąć beta-testerzy :). Z racji tego, że różne dyski (i płyty główne) sygnalizują pracę dysku w różny sposób (świecenie ciągłe, lub mrugając) może sie okazać, że dobrane przeze mnie wartości 2 rezystorów mogą sprawiać, że hdd led zachowuje się trochę inaczej na innych kompach. Osoby takie musiałby umieć wlutować sobie inny rezystorek.

Ewentualnie, można rozpatrzyć możliwość umieszczenia na płytce sterownika dwóch potencjometrów na śrubokręt - którymi każdy mógłby sobie ustawić szybkość kręcenia i inercję bloku redukcji krótkich impulsów (hehe jak to brzmi profesjonalnie :D )

 

Koszt, bez tworzenia kosztorysu, tak na oko nie powinien być większy niż 40 PLN.

 

Słucham sugestii i uwag zanim zacznę projektować PCB.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w każdym układziku przed wysłaniem ustawię potencjometrami default settings, tak żeby było dobrze :D. Cena z potkami będzie jakieś 3pln wyższa :) ale i tak nie wiadomo dokładnie jaka, dopóki nie przekalkuluję wydatków i nakładów.

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł na dodatkowy ficzer to mogę cuś dorobić, bo 2 bramki logiczne są jeszcze wolne :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, że wlutowanie 10 diod tak aby były równo na tej samej wysokości i w odpowiednią stronę przerasta umiejętności przeciętnego posiadacz lutownicy - takiego niedzielnego lutnika :).

 

Jak ktoś tego wcześniej nie robił i nie zna paru tipsów, na pewno spartoli. No ale jak ktoś się uprze, że chce sam to będzie ino mniej roboty dla mnie. Z drugiej strony nie będę mógł powiedzieć, że to na pewno działa - jeśli ktoś sam będzie lutował i popełni błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na kilka kolorów diód w jednym takim Hdd Light?

gwoli ścisłości.. diod :)

 

jest szansa, pytanie tylko jak to będzie wyglądać głupio :) a poza tym lepiej unikać różnych diod, bo mają one różne napięcia progowe a są zasilane w ten sam sposób, skutkiem czego jedne mogą świecić jaśniej niż inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...