Skocz do zawartości
KAMILcom

Wc Rev.5 By Kamilcom

Rekomendowane odpowiedzi

kolejna odsłona klopa

 

do niedawna kompa chłodziła ninja tr HR-03 i HR-05 wszystko niestety przy wyższym napięciu nie dawało rady, wiec zdecydowałem sie niewielkim wkładem finansowym założyć WC z używanych MARKOWYCH części

markowych ponieważ nie miałem już wiecej ochoty babrać sie z nagrzewnicami przerabianiem pompek etc chciałem tylko poskładać i cieszyć sie chłodkiem :wink:

 

WC składa sie z:

cube (nie wiem która to wersja wyszedłem z biznesu po ostatniej rev :razz: )

frost NB

frost GPU

weże inno niebieskie 8/10

chłodnica black water 1x120mm

2xfander nowa rev

pompka cooltek jakiś tam na 12v

odpowietrznik typu T

 

zwodowane zostały:

e6300 @ 3.3 bez zwiekszania napiecia (spokojnie lata na 3.5 ale na AC i tak miał po 65-70*c w stresie)

p5b dlx

galaxy 79GS zalman @610/1800 (bez v moda / z zalmanem vf900cu ubiłem jedną taką grafe <_< :lol: )

i inne

 

więcej nie będę sie rozpisywał zobaczcie fotki

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

fotografem nie jestem (jakieś rady w tej dziedzinie mile widziane)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodnica to jest Advanced (cieńsza) czy Ultimate (grubsza) :?:

 

Jak temp :?: ;)

 

aha trójnik w inne miejsce bo aktualnie jest na pierwszym planie i to w samym centrum :P

 

I jeszcze może inną kolejność elementów, pompa>cpu>NB>gpu>chłodnica>pompa

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika w ilde ~50*C - pod 70*c podchodzi w stresie

procesor w ilde ~50*c stress w ortosie ~55 w TAT ~63

 

aha kibel składałem z węzy które są w takich kawałkach jak na pierwszej focie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie identyczny układ i jak miałem c2d e63@3,4 ghz i 7900gs to temp miałem sporo mniejsze.

 

Nie mam teraz żadnych screenów ale w stresie dochodziło do niecałych 50* dla CPU i 45* dla GPU.

 

Kamil, albo amsz coś źle złożone albo twój procek to ta cholerna gorąca wersja, a przy tym ta mała chłodniczka może już sobie nie radzić i ma do tego prawo.

 

 

EDIT:

Cooltek CPS 750 Mark II@5v

Black Water Advanced 1x120mm @ Chieftec 120mm@25mm

Cube GPU i CPU Pro Slim

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość skwarek

tam jest i965p a to też niezła grzałka :) myślę że chłodniczka poprostu nie wyrabia :( optymalnym wyborem do samego c2d w ukladzie jest chldonica 2x120, jezeli myslimy o podkrecaniu a temperatury procka i tak są gites :) wucet fajny

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90%, ze chlodnica nie daje rady. na fotce widze cieniutkiego advance a u mnie ultimate tylko przy pD srednio dawal rady. dodaj druga chlodnice na front to zyskasz kilka stopni. drugi wentyl na chlodnicy tez poprawi temp. u mnie zalozenie push-pull zbilo temp o ok 10-15st tylko z jednym blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. testu Jarogniewa to Ultimate pokazuje pazury, ale dopiero przy mocnym nawiewie. Więc lepiej kup drugą Advanced lub 2x120 Advanced i sprzedaj tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki sam sprzęt PC i klocki do WC, oprócz tej chłodnicy, moja to Blac Wather Ultimate 122. Mam takie temperaturki w stresie (3,2GHz E6300 1,325v):

 

Dołączona grafika

 

Widać, że ta pojedyńcza chłodnica nie daje sobie rady z 3 blokami i rozgrzanym GPU 7900. U mnie max stress GPU po 3d markach to 55C. Wyższa temp może także wynikać w słabym dociśnięciu bloku do chipsetu. Ja u siebie kilkakrotnie dokręcałem wszystkie bloki i za każdym razem tempy spadały. Nie ma się co cackać z procem bo to twarda sztuka, uważaj tylko na GPU i NB, z wyczuciem ale pożądnie dociśnij. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica na tzw. "pałkę" a plątanina węży przypomina reklamę najnowszego Spajdermana w multikinie :wink:

a propo pompka to nie jakas tam na 12Vol. tylko

http://www.pc-tuning.pl/index.php?action=t...750%20MARK%20II

fajna ale padają jak muchy :wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem procka na 1.8ghz i temp spadły na 37-40*c temp pokoju to 28*C

pokombinowałem z bloczkiem na GPU temp spała o jakieś 2-3*c w ilde i jakieś 10*c w stresie (kiedy procek był na 3.3ghz)

 

zmieniłem też ustawienie pompki:

2601204[/snapback]

90%, ze chlodnica nie daje rady. na fotce widze cieniutkiego advance a u mnie ultimate tylko przy pD srednio dawal rady. dodaj druga chlodnice na front to zyskasz kilka stopni. drugi wentyl na chlodnicy tez poprawi temp. u mnie zalozenie push-pull zbilo temp o ok 10-15st tylko z jednym blokiem.

 

tam są dwa wentyle :P

składając ten układzik wiedziałem że przy tym maleństwie temperatury nie bedą takie el0 ale zasoby finasowe skutecznie nie pozwoliły mi na zakup drugiej chłodnicy 2x120mm która bedzie na froncie w następnej rev.

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O temperaturach grafy poprzednicy już pisali, niższe temperatury miałem na aluminiowym Zalmanie na minimalnych obrotach. Masz pojemną budę, nie używasz koszyków 3,5" - aż szkoda, żeby się miejsce z przodu marnowało, 2x 120 wejdzie gładko jak palec w ...

 

Tak sobie patrzę na dywan, ulało się? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O temperaturach grafy poprzednicy już pisali, niższe temperatury miałem na aluminiowym Zalmanie na minimalnych obrotach. Masz pojemną budę, nie używasz koszyków 3,5" - aż szkoda, żeby się miejsce z przodu marnowało, 2x 120 wejdzie gładko jak palec w ...

 

Tak sobie 2601711[/snapback]

Ten wąż inovateka nie zagina Ci się czasem przy połączeniu CPU i NB? Zmień połączenie węży na CPU z NB, żeby wąż miał jak najwiekszy promień zgięcia.

on tak tylko wygląda :) pozatym mam już tylko jakieś kawałki po 5cm

 

 

zamieniłem wentylatory żeby ciągły powietrze z zewnątrz obudowy odrazu 5*C lepiej przy procku na 1.8ghz ~35*C na grafice ~44

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Co się dziwisz że jedna 120mm podoła cpu nb i gpu? W życiu ;] Możesz podać spadek temp z włączonym tylko fanderem który pha? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie WuCecik podoba :D Wiadomo, ze chlodnica przydalaby sie wieksza, tutaj nic dodawac nie trzeba. Ja mam natomiast pytanie, jak u Ciebie sprawdzaja sie maty? Bo rozumiem, ze miales je wczesniej niz WC. Dawaly cos? Duzy wzrost temeperatury jest w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz że jedna 120mm podoła cpu nb i gpu? W życiu ;] Możesz podać spadek temp z włączonym tylko fanderem który pha? Pozdrawiam

sprawdź sobie w teście na PMC dawnym

 

Mnie sie WuCecik podoba :D Wiadomo, ze chlodnica przydalaby sie wieksza, tutaj nic dodawac nie trzeba. Ja mam natomiast pytanie, jak u Ciebie sprawdzaja sie maty? Bo rozumiem, ze miales je wczesniej niz WC. Dawaly cos? Duzy wzrost temeperatury jest w budzie?

nie wiem, bo jak kupowałem obudowe to odrazu zamontowałem maty, a ze wzrostem temperatur to chyba jakiś mit jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie zdaje że niedługo wyjdzie nowa rev :D prawdopodobnie bedą 3 chłodnice bo jedną zbyt pochopnie kupiłem :) link

do tego dojdzie BW 122 rev2 na front zamiast koszyków z nadmuchem 4x120mm

na tyle zostaje BW 121 tak jak jest czyli 2x120mm

 

ma ktoś jakiś pomysł gdzie umieścić tą chłodnice od TT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ciekawe jaką wydajność ma ta TT? Czy nie mógłbyś porównać jej do tej BWA121? Nie potrzebnie ją kupywałe.ś. Tą TT ukryj gdzieś na góre. Np tak gdzie powinnen znajodwać się zasilacz. Ten wentyl w TT to chyba do wymiany. Weż Fandera z BWA121 i daj do TT. A wentyl od TT możesz oddać mi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

ta chłodnica jest miedziana, a wiec wydajność powina być przyzwoita

chyba ze sprzedawca sprzedaje mi ten skraplacz z zestawu big water wtedy oddaje mu tą chłodnice

sam nie wiem co to jest, bo w opisie jest sporo niejasności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazło sie że to jest ten skraplacz bigwatera wiec odpuszczam (może i lepiej)

kupuje normalnie 2x120mm i nie ma komplikacji

 

zastanawiam sie teraz nad rezem http://www.allegro.pl/item200856898_therma...ornik_5_25.html :D jak chcecie to możecie mi go obrzydzić :) przynajmnie nie bede kasy marnował [;

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...