Skocz do zawartości
Chwali

Nieostry Drugi Plan

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie fotografii jestem lama, zaznaczam na poczatek. Od 2 tygodni uzywam Canona 400D kit i mam pewien problem. Chce zrobic zdjecie portretowe w ten sposob zeby osoba na pierwszym planie byla ostra, a cale tlo bylo rozmyte. Na razie mi sie to nie udalo. Macie moze jakies wskazowki? Jezeli macie ciekawe linki z generalnymi podpowiedziami w jaki sposob robic CIEKAWE portrety bede dozgonnie wdzieczny. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie fotografii jestem lama, zaznaczam na poczatek. Od 2 tygodni uzywam Canona 400D kit i mam pewien problem. Chce zrobic zdjecie portretowe w ten sposob zeby osoba na pierwszym planie byla ostra, a cale tlo bylo rozmyte. Na razie mi sie to nie udalo. Macie moze jakies wskazowki? Jezeli macie ciekawe linki z generalnymi podpowiedziami w jaki sposob robic CIEKAWE portrety bede dozgonnie wdzieczny. Z gory dzieki.

skoro jesteś lama to powinieneś zacząć od tego SKRYTY dał linki do stron dla początkujących. Swoją drogą ciekawe po co ci lustrzanka cyfrowa skoro nie masz pojęcia o robieniu zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rade i linki. Po co mi 400D? Hmm nie mialem akurat co z 2,5k zrobic, to sobie kupilem aparat :lol2: A po co 50 letnim panom samochody, ktorych mozliwosci nigdy nie wykorzystaja? Mialem kaprys, to sobie kupilem Canona, ot co. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw program na portret ;)

To juz umiem robic ;)

 

Albo na Av i ustaw przyslone przy 55mm na 5.6 (najnizsza mozliwa przy tej ogniskowej) wtedy rob fote.

I nie oczekuj duzo od kita :)

Ok, wroce do domu, sprawdze i podziele sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza 2,8 przesłona i postaw aparat dalej od fotografowanej osoby, zrób zbliżenie i pstryk.

Nie dosc, ze stary watek, na ktory juz padla odpowiedz.

To jeszcze zle radzisz, ustawisz przYslone 2.8 na obiektywie kitowym? :)

 

Poza tym jeden juz wyskoczyl z tym:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2601664 :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...