Skocz do zawartości
Remo`

Enermax, Topower Czy Be Quiet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako ze moj obecny Modecom ISO 450P zaczyna juz szwankowac mam zamiar zmienic zasilke.

Tymbardziej, ze niedlugo planuje wymiane wiekszosci tego co obecnie posiadam w budzie.

Planuje mniej wiecej taka konfigoracje :

 

CPU: X2 3800+

GPU: 8800GTS 320MB(ewentualnie 640MB)

RAM: 2x512MB DDR2(ewentualnie 2x1GB)

2xHDD

1xDVD + 1xCD

karta TV i 3 wiatraki w budzie.

 

Jesli juz zloze zestaw to zapewne i w podkrecanie sie troche pobawie.

 

Poprzegladalem troche neta i forum i pod uwage wzialem trzy zasilki :

 

1) Be Quiet! Straight Power E5-450W

2) Topower 450P3 U12 EZ ( zauwazylem ze jest wersja EZ i bez EZ , one roznia sie tym ze EZ ma odczepiane kable i wiecej zabezpieczen czy maja jeszcze jakies istotniejsze roznice ? Warto doplacic do wersji EZ czy nie ? )

3) Enermax Liberty ELT500AWT

 

Ktory z nich byscie polecili ze wzgledu na trzymanie napiecia i zeby byl cichy ? No i zeby wszystko bez problemow uciagnelo ;) Czy to dobry wybor jesli chodzi o te 3 modele czy cos innego byscie polecili ?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kazdy z wymienionych przez Ciebie zasilaczy to dobre konstrukce, jednak patrzac na Twoj konfig polasilbym sie jednak na cos takiego --> Topower TOP550 P1

 

Bardzo dobra zasilka, napewno bardziej przyszlosciowa, a za sprawa wysokiej wydajnosci pradowej bardzo sie pocic nie bedzie wiec i wentyl bedzie sie obracal slamazarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z wymienionych przez Ciebie zasilaczy to dobre konstrukce, jednak patrzac na Twoj konfig polasilbym sie jednak na cos takiego --> Topower TOP550 P1

 

Bardzo dobra zasilka, napewno bardziej przyszlosciowa, a za sprawa wysokiej wydajnosci pradowej bardzo sie pocic nie bedzie wiec i wentyl bedzie sie obracal slamazarnie

 

No fakt zasilka rzeczywiscie dobra i przyszlosciowa do tego 4x12V :)

Tylko planowalem bardziej cos do 350PLN a ona jednak juz troche grosza kosztuje :)

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje, jednak moim zdaniem zasilacz zaraz po plycie glownej nalezy do takich elementow konfiguracji na ktorych nie nalezy zabardzo oszczedzac i ja osobiscie bym jednak troszke dolozyl grosza chocby kosztem dodatkowgo 1GB ramcu (zawsze mozesz dokupic za jakis czas)

 

co do Topkow w wersji EZ...to tylko i wylacznie odpinane kable, wydajnosc pradowa wersji EZ i nie-EZ jest identyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co wymieniłeś to BQ lub Topek - Enermax jest świetny też, ale będzie nieco głośniejszy niż te dwa. Prądowo będą się podobnie sprawować, czyli bez najmniejszych zastrzeżeń.

Twój komp w takiej konfiguracji weźmie z zasilacza do 250W w maksymalnym stresie, więc i tak każda z tych zasiłek będzie miała b duży zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Amacrox Frei Erde jest na bazie fortron GLN tak samo jak i BQ Straigh Power. A Frei Erde kosztuje sporo taniej i np. za 320PLN masz 550W. Opinie na temat, czy te zasialcze, czyt. Frei Erde i Straight Power to dokąłdnie to samo, poza kablami jest konieczne do sprawdzenia, bo tak na prawde nikt nie miał obu zasilaczy w łapie i tego nie potwierdził. Ja sam zamówiłem już Amacrox'a, coś się wlecze do mnie długo... Jak dojdzie to postaram się jakieś fotki porobić tak, żeby móc potwierdzić przypuszczenia z innymi ludzmi, którzy mają/widzieli SP. A zasilacze różnią się kilkoma kabelkami, choć mi te w Frei Erde bardziej pasują niż te dodatkowe w BQ... Z tego co czytałem, to forma ich dziala mi też w niczym nie pomoże. Poza tym te białe molexy z czarnymi wyglądają tragicznie według mnie. Ale tak czy owak SP bardzo chwalona jest i mocy jej na pewno nie zabraknie! Ale nawet jeśli ostatecznie SP weźmiesz, to lepiej do 500W dołóż, bo róznica niewielka a troszkę zapasu zawsze lepiej mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jak czytam podobne brednie to aż mi słabo ...

BQ SP >>>>>>>>>> FSP GLN

 

Co do ww zestawu i 250W to troszkę (ujemna) przesada :]

aczkolwiek do kręcenia markowe 500W to świat i ludzie nawet jak kupisz sobie 2 x 8800GTX, przetestowałem na sobie BQ SP 500W i CoolerMaster iGreen 500W spokojnie ciągnie GTX'a w SLI i X2 3800+ @ 2950MHz 3xhdd i karte wifi + X-Fi, przy czym CM zaczął kręcić wentylatorem na maxa i dlatego nie polecam tego rozwiązania do 2 x 8800gtx natomiast do pojedyńczej grafy jak najbardziej :]

 

Miałem jeszcze Tagana 500W = nawet nie wstał przy 2 x 8800GTX ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ww zestawu i 250W to troszkę (ujemna) przesada :]

Ja i tak to grubo policzyłem :lol2:

Mam watomierzyk w domu i wiem dokładnie ile mi komp ciągnie. Wystarczy dodać 20W na grafikę i 10W na HDD i już. Poza tym, kolega nie pisze o OC a ja mam proca po OC - bez podnoszenia napięcia, ale parę watów więcej jednak łyka. A jeśli jeszcze kolega ma AM2 EE z mniejszym TDP (65W a 90W) to odchodzi sporo watów.

 

Pentium D950, overclocked / overvolted 10% (Presler, 3.74GHz)

Asus P5LD2-VM motherboard

4 x 1024MB Corsair DDR2-6400 RAM

ATI Radeon X1950XTX-512 PCIe graphics

Hitachi Deskstar 7K80 80GB hard drive

WD Raptor WD1500ADFD 150GB 10krpm HDD

Seasonic SS-350ET ATX PSU

1 x 120mm fan

 

Taki konfig łyka z zasiłki 256W - proc potwór potworny, karta żre więcej niż 8800GTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jak czytam podobne brednie to aż mi słabo ...

BQ SP >>>>>>>>>> FSP GLN

 

Miałem jeszcze Tagana 500W = nawet nie wstał przy 2 x 8800GTX ......

Sprawdzałeś namacalnie BQ i Amacrox'a? Bo do tworzenia mitów trzeba mieć jakiś podstawy, a jeszcze nikt się ich nie zapiera, że tak na pewno jest, a będzie to sprawdzone... Ale jeśli obalasz to z taką stanowczością i przekonaniem, to podziel się swoimi doświadczeniami i różnicami w ich konstrukcji, bo jak na razie to brzmi, jabyś tylko był fanem BQ :wink: Oczywiście jeśli obie zasiłki są tylko podobne, a BQ okaże się dużo mocniejszy i cichszy, to warto dorzucić te 50PLN, ale jeśli nie, to nie warto przepąłcać.

 

Taganów 500W jest kilka modeli, także i takie, co mielą tu wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktory z tych trzech bym nie wybral to wybor zly nie bedzie ? Z tym ze z tych trzech Enermax bedzie najglosniejszy ?

No i z taka konfigoracja jaka pisalem wczesniej ze planuje tez nie powinno byc najmniejszych problemow ?

Na GTX'a raczej mnie stac nie bedzie a SLI to juz w ogole odpada.

Jedyne zmiany jakie mogly by byc to tylko kwestia ramu i proca by byla.

 

Jeszcze tylko jedna sprawa , jak z dlugosciami kabli w tych zasilkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do FSP i BQ to akurat tak się składa że mam troszkę z nimi wspólnego i te modele, które akurat ja miałem w łapkach może i wyglądały podobnie natomiast użyta była inna elektronika do ich produkcji, tak więc jak dla mnie to inne zasilacze...

to że coś ma płytkę drukowaną Topower'a nie znaczy że od razu jest topwerem, to samo z FSP.

 

 

Co do długości kabli to wydaje mi się że te zasiłki do budy midi tower mają te kable nawet za długie ...

W BQ jest o tyle źle że wszystkie kable zasilania SATA będziesz miał na jednej wiązce co czasem uniemożliwia podpięcie (bez użycia przejściówki molex ->sata) np napędu DVD na sata i dwóch dysków przy modelowym montażu: napęd na górze dyski na dole budy

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do FSP i BQ to akurat tak się składa że mam troszkę z nimi wspólnego i te modele, które akurat ja miałem w łapkach może i wyglądały podobnie natomiast użyta była inna elektronika do ich produkcji, tak więc jak dla mnie to inne zasilacze...

to że coś ma płytkę drukowaną Topower'a nie znaczy że od razu jest topwerem, to samo z FSP.

Co do długości kabli to wydaje mi się że te zasiłki do budy midi tower mają te kable nawet za długie ...

W BQ jest o tyle źle że wszystkie kable zasilania SATA będziesz miał na jednej wiązce co czasem uniemożliwia podpięcie (bez użycia przejściówki molex ->sata) np napędu DVD na sata i dwóch dysków przy modelowym montażu: napęd na górze dyski na dole budy

Dobra brak mi slow mialem nie odpowiadac na twoje propagandowe posty ale odpowiem czy kolor laminatu plytki i i kolor radiatorow trzeba nazwac inna elektronika? Prosze wymien w podpunktach roznice(elemnenty elektroniczne) miedzy gln oem a bq SP np o mocy 400watt. Ciekaw jestem jak nie napiszesz to udez sie 2 razy w sciane glowa i nie wciskaj kitu. Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry:

Właśnie sobie poczytałem - i zrobiłem porządek...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Panowie - dalsze OT, a w szczególności prywatne wycieczki względem siebie - zostaną "nagrodzone"...

letrev & BENITO - szczególnie Wy zastanówcie się nad tym co tu pisaliście i w jaki sposób - jak macie ochotę sobie powrzucać, zróbcie to via PW...:angry:

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet! Straight Power E5-450W -dzisiaj właśnie go kupiłem za 285zł.Wrażenia niesamowite,nie przypuszzczałem że ta walizeczka jest tak wielka :blink: produkt wykonany perfekcyjnie,mam tylko jedno ale powiedzcie mi czy to normalne bo w takich sprawach jestem zielony,albowiem ten kabelek 20pinowy (ATX MAIN Connector) który podłańczam do płyty głównej ma jeden pin pusty to znaczy brak w jego środku takiej blaszki oraz kabelka podpiętego do niego :blink: czy tak ma być

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wygląda to tak jak po lewej stronie?

 

// NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW

// ULLISSES

tam po prawej stronie tam gdzie jest na tym obrazku 20 pinów,u mnie jeden jest pusty i nie ma podłączonego do niego kabelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lepszy obrazek.

 

Dołączona grafika

 

Pewnie chodzi Ci o ten biały kabelek oznaczony jako -5V, nr. 20. O ile dobrze kojarzę to nowe zasiłki już tego nie używają bo nowe mobo tego nie potrzebują - ale niech mnie ktoś poprawi jeśli bredzę.

Tak czy siak, wszystko OK, podłączaj bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybór w koncu padl na Enermax'a Liberty ELT500AWT.

Dzisiaj do mnie dotarl. Wezme sie niedlugo za podlaczanie i zobacze jak to chodzi.

Co do wygladu to przyznam ze robi wrazenie:) Mam nadzieje ze bedzie sprawowal sie rownie dobrze jak wyglada i ze wybor byl trafny:)

 

 

EDIT:

 

No i umiescilem juz Enermaxa w budzie. Rzeczywiscie jak gdzies na forum czytalem przy wlaczaniu tak cicho cos w nim pyka dwa razy;)

Po podlaczeniu przez moment bylem niezadowolony bo cos mi za glosno chodzilo. Wylaczylem kompa, poodlaczalem na chwile wszystkie mozliwe wiatraki, dalej cos mi glosno i lekko piszczy. Odlaczylem jeszcze z ciekawosci dwa dyski twarde bo podpialem wszystkie jakie w domu znalazlem w sumie trzy i okazalo sie ze ten halas to stary poczciwy Seagate U6 ktorego podlaczylem.

Odlaczylem ten dysk i moge powiedziec ze zasilacz jest naprawde cichy , nie slychac go u mnie w ogole :)

Teraz bede musial wymienic jeszcze wiatrak w budzie i na procu i bedzie calkiem milo i cicho :)

 

Przyznam ze jestem w 100% zadowolony z Enermaxa.

 

Hmm.. jeszcze jedna sprawa, dawno nie zagladalem u siebie do biosu bo dawno sie nie bawilem w sumie.

Przed chwila zagladam a tam przy -5V widnieje wartosc -61.99V :] Mam nadzieje ze to jakies przeklamanie biosu ;)

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie rzecz biorąc to taka wartość jest nie realna :]

 

Co do Enermaxa to pierwsze "super" wrażenie zrobiła na mnie torebeczka z kablami i reszta dodatków.

Osobiście mnie w nim irytuje tylko to że oplot kończy sie 5cm przed wtyczką.

Nie wiem po co to zrobili bo ani mniejszy to koszt produkcji ani jakoś nie widzę logicznego wytłumaczenia.

 

Reszta w sumie jest bardzo ok bo i cichy jest i ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Amacroxa mogę powiedzieć, że jest cichy i stabilny. Jestem zadowolony z zakupu.

 

Nie mogę go porównać do BQ bo go nie miałem, ale z tego co czytałem to nie różnią się wiele (odpinane kable w BQ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia się sprawdza tylko miernikiem!!

 

Miałem Amacroxa i widzisz... Jak dla mnie wcale cichy nie był. Do tego pracował u mnie z obciążeniem max 200W. Cichy to pojęcie względne, i dla mnie oznacza to coś co jest prawie niesłyszalne. Temu PSU bardzo daleko do tego, ale znowusz głośny nie był. Określiłbym go na średnio, z większym nastawieniem na cicho i tyle. Wentylator jest mocno ustawiony i słychać powietrze, które wprawia w ruch. Ale na pewno jest lepszym wyborem jak dla mnie od Chiefteca. Do tego rozplanowanie bardzo długich kabli, jak do mojej budy i moich potrzeb wzorowe, tylko kablom przydałoby się więcej eleastyczności.

Niestety nie miałem wystarczającej ilości odbiorników, ~ 200W na tym zasialczu - bez sensu wypowiadać się o jego napięciach i stabilności.

 

Rozmawiałem z pewnymi osobami, to BQ SP i Amacrox FE to jednak nie do końca to samo. Określono je jako te same zasialcze, ale z inaczej zaprojektowanym systemem chlodzenia. Jak tylko dostanę BQ SP o tej samej mocy ( 550W ), to o nich się wyrażę.

 

Róznice pomiędzy BQ a Amacroxem mają polegać na czymś innym niż piszesz, poza tym BQ SP nie ma odpinanych kabli a jedynie BQ DP je ma.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że cisza to kwestia względna. Wszystko zagłusza chłodzenie karty graficznej wiec ciężko jest mi się wypowiadać.

 

Przecież nie robiłem odczytów programem (litości! :mur: ).

 

Najprościej by było jakby ktoś kto miał oba zasilacze się wypowiedział. Może ktoś z Zenfista.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było do Ciebie, kolega wyżej coś tam w biosie "mierzył" :wink:

Moje w/w info właśnie od Marcina są.

Hehe, zeby nie bylo, nie mierzylem w biosie tylko z ciekawosci sobie zajrzalem :P I napisalem "ciekawa" rzecz jaka tam zauwazylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...