Skocz do zawartości
bzykofm

Problem Z Asus 1814blt

Rekomendowane odpowiedzi

Oto wypowiedź jednego z użytkowników Allegro:

Jednak nagrywarka w moim przypadku nie do końca spełnia swą funkcję ze względu iż posiadam na płycie SATA w wersji 1.0 co miedzy innymi w moim przypadku objawia się brakiem możliwościu ustawienia tego napędu w BIOSie jako "boot device". Myślałem ze jest uszkodzona i oddałem ją do serwisu gdzie była sprawdzana - wszystko w jak najlepszym porządku, problem po mojej stronie (sata 1.0).

Pytanko: moja płyta (NF4x) również obsługuje tylko sata 1, a właśnie chciałem kupić tę nagrywarkę, czy to znaczy ,że wogóle nie będzie działać czy tylko nie będzie można z niej np. zainstalować systemu, co nie jest problemem, mam drugi naped dvd.

Dzięki!

 

edyt: działa bez najmniejszych problemów :-) :-) :-)

Edytowane przez bzykofm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagrywarka i mobo sa sprawne to będą działać. Co do botowania z płyty CD/DVD tez raczej nie będzie problemu. Kiedyś miałem podobny problem z botowaniem ponieważ do mobo były podłączone 2 nagrywarki ( obie na secondary IDE ), odłączenie jednej z nich rozwiązywało problem.

 

W nowszych biosach w opcji BOOT DEVICE nie wybierasz juz tylko np. CD-ROM lub IDE-0 lecz konkretne urządzenie z którego będziesz botowal.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...