Skocz do zawartości
mib

Wc/lc By Mib Stacker Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich bojach udało sie w miare skonczyc. Nie jestem do końca zadowolony z pewnych rozwiązań więc będą poprawione. 

 

W tej chwili wygląda to tak: 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Mam już parę pomysłów na kolejna rewizję (2ga chłodnica i takie tam). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłowałeś? Rant nie jest zbyt ostry? Nie przetnie węża?

Tak piłowałem i kombinowałem. Ogólnie to nożyczki mod. Pierwsza sztuka po amatorsku reszta będzie toczona. Rant jest lekko sfazowany więc nie powinien przecią. 

 

Dobry sposób  :)

Dzięki :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :] 

 

No i w końcu cześć gratów doszła ;]

Taka mał lista poniżej:

-aquaero lt,

-GMR clear,

-2 czujniki temp

-przedłużki (2*6pin do grafy), 1 raz 8pin do zasilania procka

-troszkę oplotu (green+black)

-parę złaczek

-troszkę węża (2 rodzaję)

-jakas tam jeszcze drobnica typu katody itp

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie ,widzę że aquero dotarło składaj i dawaj info. Ja niedługo przebuduje moje wc ,ale na razie brak czasu.

 

No dotarła spora część gratów. Niestety u mnie podobnie cholerny brak czasu na nic, nie ma to jak praca,.

 

BTW co kombinujesz?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt nadal w fazie prac. 

 

Co chwilę nowe pomysły mi do głowy wpadają. 

 

Zmieni się grafa na inna od razu z blokiem EK, czekam na parę gratów z angeli (jakieś tam złączki/barwniki itp). 

 

Parę gratów które dotarło w między czasie: 

 

Garść fotek:

1. Nowe domki dla dysków.

Dołączona grafika

2. Znany i lubiany blok na cepka

Dołączona grafika

3. Holderki do reza

Dołączona grafika

4. Parę złączek

Dołączona grafika

 Do tego jeszcze czekają:

 

 

-aquaero Lt

 

-2 czujniki inline 

 

-GMR wersja przeźroczysta 

 

To by było tak z grubsza :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jakiś absurd.... Tylko ja piszę w swoim temacie.....

Kolejna porcja fotek.

 

1. Kilka złączkowych gratów które do mnie dotarło :]

Dołączona grafika

2. Połaczenie GMR pompa i wyjście na zaworek :]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne? :) Dobrze ze chociaz skreciles to do zdjecia. Ciezko zrozumiec ludzi ktorzy w worklogach 80% zdjec daja nowe kupione czesci sprzetu/wc wyjete z pudelek, albo nawet w pudelkach. Ktos polozy kosci pamieci w swoim namiociku bezcieniowym i zamiesci 3 zdjecia z roznej perspektywy.

 

Nie ale cos w tym jest, jakis slaby ruch na forum. Mialem troche przerwe od purepc, ale wydaje sie ze jest duzo mniejszy ruch niz kiedys (a moze sie tylko wydaje)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne? :) Dobrze ze chociaz skreciles to do zdjecia. Ciezko zrozumiec ludzi ktorzy w worklogach 80% zdjec daja nowe kupione czesci sprzetu/wc wyjete z pudelek, albo nawet w pudelkach. Ktos polozy kosci pamieci w swoim namiociku bezcieniowym i zamiesci 3 zdjecia z roznej perspektywy.

 

Nie ale cos w tym jest, jakis slaby ruch na forum. Mialem troche przerwe od purepc, ale wydaje sie ze jest duzo mniejszy ruch niz kiedys (a moze sie tylko wydaje)?

 

Ale masz powód do czepiania się.....

Widzisz ja to skręciłem aby zobaczyć jak to wygląda, mam kilka koncepcji i pomyłów tudzież możliwości. Zdjęcia są "produkcyjne" a nie poPSute.

Niestety w Stackerze jest bardzo ciasno na dolei będę miał kombinacje jak to dobrze poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz powód do czepiania się.....

Widzisz ja to skręciłem aby zobaczyć jak to wygląda, mam kilka koncepcji i pomyłów tudzież możliwości. Zdjęcia są "produkcyjne" a nie poPSute.

Niestety w Stackerze jest bardzo ciasno na dolei będę miał kombinacje jak to dobrze poprowadzić.

 

Nie chodzi o czepianie sie, tylko zasugerowalem ci mozliwy powod dla ktorego nie ma komentarzy w niektorych tematach (nie chodzi mi tez o te najnowsze zdjecia, sa jak najbardziej ok). Jezeli kupujesz cos i w jakis sposob ingerujesz w to co kupiles (wstepny montaz, jakis mod, oploty, przymiarka, cokolwiek) to jest sens skomentowac. Ale jak zdjecie przestawia cos wyjetego z pudelka to ciezko cokolwiek na ten temat powiedziec, takich czesto lepszych zdjec sa zazwyczaj setki na google. To sie tyczy wielu tematow, tutaj nie jest tak zle.

Ludzie maja tendencje do zamieszczania zdjec czesci do ukladu, czy samego sprzetu komputerowego w pudelkach zeby sie zwyczajnie nimi pochwalic, a ktore spokojnie moznaby odpuscic jako zdjecia do workloga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stackerze jest ciasno? Uhm wydawało mi się, że tylko moja buda ma taką wadę...

 

Jest dość mało miejsca. Szczególnie w okolichac zasilacza. Nie będzie łatwo zmieścić tam pompy i reszty gratów. Pomysłów parę mam więc nie ma obaw. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dość mało miejsca. Szczególnie w okolichac zasilacza. Nie będzie łatwo zmieścić tam pompy i reszty gratów. Pomysłów parę mam więc nie ma obaw. :]

 

No mogę potwierdzić :] Sam mam z tym problem planowałem wrzucić Lainga do piwnicy ale z braku miejsca zostanie na wierzchu. Kiedyś ten Stacker wydawał mi się większy ale gdy doszło trochę gratów brakuje już w nim miejsca. Jest dość krótki i ma małą piwnicę przy ułożeniu chłodnicy na froncie, nie mówiąc już do zrobić z dyskami gdy ma się 2 lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ja mam 1 dysior :D Dasz radę :) ja też mam chłodnicę na froncie i z racji nowego reza pompa będzie zaraz obok zasilacza i praktycznie prawie na sztywno będzie połączona z chłodnicą, o ile uda mi się tego dokonać :)

 

Będziesz robił zawór i wrzucał złączkę w podłogę? czy tak będzie po prostu w obudowie i wężyk w razie potrzeby na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę potwierdzić :] Sam mam z tym problem planowałem wrzucić Lainga do piwnicy ale z braku miejsca zostanie na wierzchu. Kiedyś ten Stacker wydawał mi się większy ale gdy doszło trochę gratów brakuje już w nim miejsca. Jest dość krótki i ma małą piwnicę przy ułożeniu chłodnicy na froncie, nie mówiąc już do zrobić z dyskami gdy ma się 2 lub więcej.

 

Ja też będę próbował ;]. Powinno się udać a jak nie to cos innego wymyślę. 

 

 

Stacker byłby super jakby miał konkretną piwnicę :] 

 

Na szczęście ja mam 1 dysior :D Dasz radę :) ja też mam chłodnicę na froncie i z racji nowego reza pompa będzie zaraz obok zasilacza i praktycznie prawie na sztywno będzie połączona z chłodnicą, o ile uda mi się tego dokonać :)

 

Będziesz robił zawór i wrzucał złączkę w podłogę? czy tak będzie po prostu w obudowie i wężyk w razie potrzeby na zewnątrz?

 

Ja mam 2 hdd a będą 3. Chłodnicę będą 2 120.2 front i 120.3 top. Powinno to zapewnić odpowiednie warunki dla sprzętu. 

 

Na razie będzie wężyk tylko, później pomyśle o spuście jak zrobiłbo Screamer w małej Lili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej montuj tego radosława i pokarz jak to będzie wyglądało ,bo myślę że efekt będzie dobry. No i połączenie pompki bardzo fajne ,zobaczymy jaki to wszystko da efekt.

 

Sporko spoko się nie martw :] 

 

 

Dzsiaj będą jakieś fotki bardzo wczesnej bety układu z nowymi klockami juz. Jak zawsze sporo problemów i przeróbek. Dremel moim przyjacielem ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mib daj wreszcie jakieś foty całości bo bardzo ciekaw jestem jak to wyszło.

Co do flow to bardzo dziwne,po kilku godzinach pracy i odpowietrzeniu się układu spadło z 60l/h na 27l/h?

LT ma top z pleksy,widać co tam w środku się nawyrabiało?

 

Na razie walczę z przepływem. Fotki na razie są takie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Do zrobienia jest oświetlenie, piwnica+ coverki i wycięcie okienek i może inny front panel.

 

Sprzęt jak widać w sigu + 5870. Sapphire. Kolejność ukłądu: 1. pompa 2. gmr 3. ek lt 4. f2nb 5. ek fc 6. rad 120.3 7. rad 120.2 8. rez

 

Dyski wylądowały w noise kilerach i jest różnica brak drgań.

Tempy w idlu są takie:

 

Temp powietrza 23,2*C

Rad 1 28,3*C wlot do chłodnicy

rad 2 27,7*C wylot z chłodnicy

flow ~30l/h...... 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś jaki flow pokazuje GMR podłączony odwrotnie?

Flow niezwykle niski,podejrzewam że masz GMRa odwrotnie podłączonego,ja tak zrobiłem i ledwo kręcił

pokazując tak niskie wartości.

Wlot i wylot GMRa różnią się minimalnie średnicą,łatwo o pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...