Skocz do zawartości
qqrydza

Cryostasis

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady... po screenach ta gra sie jakas kwadratowa wydaje... wszedzie panuje hdr...

No tak... na ekranie pełno kwadratów. To są piksele.

:wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak widać mam nowy monitor. Przejście z 15'' na 20'' to dla mnie istny szok.

 

:grin:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dzis doszedl preorder z cenegi

 

Dołączona grafika

 

pograłem troszke i pod wzgledem udzwiekowienia i klimatu to gra wymiata.

niestety optymalizacji praktycznie brak. na GF pewnie smiga, na radku 4870 jest kiepsko.

ogolnie wszystkie ustawienia poza rozdzialka maja marginalny wplyw na ilosc fpsow.

miedzy detalami wody,textur, cieni, pomiedzy tymi ustawieniami na low-high jest moze z 5 fpsow roznicy.

rozdzialka za to daje duzo - miedzy 19x12 a 16x10 jest 10 fpsów.

ogolnie w 16x10 da sie grac ale sa zbyt czeste dropy do 20 paru klatek, a nie lubie tak grac.

rozdzialki tez nie zmniejsze bo wyglada oblesnie.

pozostaje czekac na patcha, stery lub nowa grafe (GFa)

Edytowane przez gulcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ta gra w DX10 jakoś dziwnie mi chodzi. Mam wrażenie jakbym miał z 20 FPS przy ok. 35 (tyle niby fraps wyświetla). W DX9 to jakoś płynniej chodzi przy tych 30-35 klatkach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Niezła ta gierka :wink:. Grałem na razie z godzinkę i klimacik bardzo fajny.Grafika całkiem miła dla oka, oświetlenie, cienie i inne efekty (np woda spływająca po ścianach ) bardzo dobre, dźwięki też ok. Co do tego jak to chodzi to u mnie w 1280x1024 z wszystkim na full bez aa i anizo na x8 jest znośnie, czasami zwalnia ale więcej jest momentów płynnych. Ogólnie polecam grę bo jest fajna :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem troszke i pod wzgledem udzwiekowienia i klimatu to gra wymiata.

niestety optymalizacji praktycznie brak. na GF pewnie smiga, na radku 4870 jest kiepsko.

ogolnie wszystkie ustawienia poza rozdzialka maja marginalny wplyw na ilosc fpsow.

miedzy detalami wody,textur, cieni, pomiedzy tymi ustawieniami na low-high jest moze z 5 fpsow roznicy.

rozdzialka za to daje duzo - miedzy 19x12 a 16x10 jest 10 fpsów.

ogolnie w 16x10 da sie grac ale sa zbyt czeste dropy do 20 paru klatek, a nie lubie tak grac.

rozdzialki tez nie zmniejsze bo wyglada oblesnie.

pozostaje czekac na patcha, stery lub nowa grafe (GFa)

Już o tym pisałem , to samo jest na kartach opartych na g92 .Wygląda na to , że istotny jest ram na karcie i ropy :wink: , żaden patch nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie z siga w 1680x1050 (natywnej) grac nie moge i jest to pierwsza gra ktora tak slabo chodzi i nawet z AA i Anzio troche mnie to razi bo juz dawno w nic w nizszej rozdzialce nie gralem ^_^ . W crysisie przynajmniej detale da sie dopasowac. Pozatym shader 4.0 nie dziala bo sa jakies dziwne bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem, przeszedłem, wrażenia spisałem :> Imo gierka całkiem niezła, dobrze wypada na tle dzisiejszych bezpłciowych Fps. Klimat rypie po lędźwiach, ale spora w tym zasługa rewelacyjnej oprawy dźwiękowej. Szkoda gadać – niedługo recenzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie szału nie ma. Jak dla mnie to gra jest dość podobna do codamned/2 jesli chodzi o klimat, choć w codamned bardziej sie bałem. Natomiast z punktu widzenia ostatnich produkcji to pod względem nasycenia strachu fear2 syci. 6/10 ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Gdy oddech zamarza, a skute lodem serce niemal przestaje bić, ludzka świadomość wchodzi na zupełnie nowy poziom. Chociaż ciało znajduje się u kresu wytrzymałości, zaś każdy kolejny ruch wydaje tytanicznym wysiłkiem, wola życia pozostaje niezłomna. Nawet najgorsze koszmary nie są w stanie sprawić, aby człowiek dobrowolnie wyzionął ducha poprzez bezczynność, prowadzącą w prostej linii do samozagłady. Na progu światów widma przeszłości zlewają się z teraźniejszością, rysując zniekształcone obrazy z pogranicza jawy i snu. Co jest wyłącznie wytworem schorowanego umysłu, co natomiast prawdą? Jak rozróżnić te dwie płaszczyzny i którą z nich podążać? Co znajduje się na końcu tej drogi? Zbawienie, potępienie czy tylko śmierć? Jedno jest pewne, aby poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, trzeba dobrnąć do końca … Zmierzyć się z okropieństwami zamkniętymi we wnętrzu statku, pełnego niebezpieczeństw i przenikliwego zimna. Zimna, które usypia, zniewala i zmusza, aby zapaść w arktyczny sen. Wieczny spoczynek w żelaznej trumnie, gdzieś na dalekiej północy …

PEŁNA TREŚĆ RECENZJI NA ŁAMACH PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro można dostać gierkę z fajną piersióweczką

 

a tak na marginesie czy nie uważacie że w GTA powinni dodać możliwość zamarznięcia jak w tej grze (np. zostajesz bezdomnym i zasypiasz na ulicy, a tu nagle widzisz kroplówkę i pielęgniarkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z ta gra taki problem otóz nie wyswietla mi zadnych tekstur. tylko pada snieg albo jest ciemno a dalej nic. prosze o pomoc z gory thx.

 

moj sprzet:

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2900 MHz

2gb ram 800

gf 9500gt ddr2

 

posiadam wersje Cryostasis The Sleep of Reason Rip[TEAM JPN]

Edytowane przez dymek1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i to prawie przyzwoicie, mam zbliżony config i dawało rade, raczej rzadko spadał fps poniżej 20 przy max detalach bez AA tyle, że ja gram w 1360x768 ;) także na medium u ciebie powinno dać rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie z siga w 1680x1050 (natywnej) grac nie moge i jest to pierwsza gra ktora tak slabo chodzi i nawet z AA i Anzio troche mnie to razi bo juz dawno w nic w nizszej rozdzialce nie gralem ^_^ . W crysisie przynajmniej detale da sie dopasowac. Pozatym shader 4.0 nie dziala bo sa jakies dziwne bledy.

Miałem zadać pytanie czy grał w to ktoś z kartą Ati, ale chyba znalazłem odpowiedź. na sterownikach 9.5 wciąz są jakieś jajca z tym SM 4.0. Co ciekawe nawet licznik frapsa jest jakiś taki dziwny. Ale to jeszcze nic - screenujesz i na zrzutach wszystko jest OK - a więc jakaś ostra akcja. Szczerze mówiąc, to nie wiem co w tej sytuacji robić. Bo testować karty na SM4.0 w takiej sytuacji jest bezsensowne, skoro na jednej z nich nie da się grać w takim trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zadać pytanie czy grał w to ktoś z kartą Ati, ale chyba znalazłem odpowiedź. na sterownikach 9.5 wciąz są jakieś jajca z tym SM 4.0. Co ciekawe nawet licznik frapsa jest jakiś taki dziwny. Ale to jeszcze nic - screenujesz i na zrzutach wszystko jest OK - a więc jakaś ostra akcja. Szczerze mówiąc, to nie wiem co w tej sytuacji robić. Bo testować karty na SM4.0 w takiej sytuacji jest bezsensowne, skoro na jednej z nich nie da się grać w takim trybie.

Patch - Cryostasis NVIDIA PhysX performance patch 1.1 - rozwiązuje sprawę.

Changelog :

http://forum.dlh.net/thread.php?threadid=33208

" o Shaders 4.0 are working properly on ATi cards now. ".

 

Plus na ATi lepiej dodatkowo posiadać PPU GF'a :wink: - 8800GT wystarcza - i cieszysz się grą. Zresztą ogólnie lepiej mieć do ATi jakiegoś GF'a - no ale wymagany wtedy windows Seven - bo dwa rodzaje sterowników na Vista nie trybią - a Xp za stary na takie numery, chodź tam też to chodzi.....

A PhysX już w co drugiej prawie nowej grze jest X-Men Origins Wolverine i Terminator Salvation - a to tylko przykłady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum coś się złego dzieje - post "qqrydzy" który był zaraz pod moim zniknął. Ktoś pilnuje by AMD/ATi nie było krytykowane czy jak?

 

 

@ mobo

Dzięki za linka, postaram się to sprawdzić jeszcze w weekend. To co mnie zastanawia to dlaczego nie ma ani słowa o tym patchu ani na oficjalnej stronie gry, ani np. na gamershell.com. Jakieś dziwne...

Niemniej z listy zmian wynika, że są one bardzo konkretne. Pojawia się dla mnie drugi bardzo poważny problem - brak save'ów - ktoś może ma dla wersji z patchem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam... ja skasowałem posta. Po tym co napisał ^mobo* wydał mi się zbędny. Jeśli patch poprawia problem to uznałem, że wina nie leży po stronie hardware'u. Oczywiście jeżeli po nim na ATI sprawnie działa SM4.0 a nie został tylko sprytnie ukryty.

 

W poprzednim poście lekko szydząc stwierdziłem, że "jeśli karty zapewniają obsługę SM4.0 to jak najbardziej trzeba testować w takim trybie."

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch - Cryostasis NVIDIA PhysX performance patch 1.1 - rozwiązuje sprawę.

Changelog :

http://forum.dlh.net/thread.php?threadid=33208

" o Shaders 4.0 are working properly on ATi cards now. ".

 

Plus na ATi lepiej dodatkowo posiadać PPU GF'a :wink: - 8800GT wystarcza - i cieszysz się grą. Zresztą ogólnie lepiej mieć do ATi jakiegoś GF'a - no ale wymagany wtedy windows Seven - bo dwa rodzaje sterowników na Vista nie trybią - a Xp za stary na takie numery, chodź tam też to chodzi.....

A PhysX już w co drugiej prawie nowej grze jest X-Men Origins Wolverine i Terminator Salvation - a to tylko przykłady...

Tylko nvidia przez wiele miesięcy ściemniała , że physix działa w tej grze na poziomie karty , a to była nieprawda. Trzeba było pół roku czekać na patch , który to zmieni :lol:

 

Edit:

 

Patch daje kopa o niespełna 10%. Tylko , że puszczenie physix na cpu daje spadek wydajności o 3% - no nic ściema musi być :lol:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam taki problem, a wlasciwie dwa :

system XP, GTX 280 i najnowsze stery Nvidii 190.07, windows XP, w grze wszystkei bajery włączone i najwyzsze ustawienia ( bez antyaliasingu )

1. kiedy na ekranie jest pies albo dowolny wróg, albo kiedy otwieram drzwi - ekran miga na czarno i grac się nie da normalnie przez to. wyłączenie rozmycia ruchu rozwiazuje problem... ale ja chce grac z romyciem!

2. nie moge zainstalować Physx Patcha 1.1 ( nie w wykrywa gry w systemie! ) dlaczego?

please help!

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...