Skocz do zawartości
qqrydza

Cryostasis

Rekomendowane odpowiedzi

Czlowieku wez sie otrzasnij, moj post wygladal jakbym plakal z tego powodu?! Powiedzialem ze gra ma nie adekwatne wymagania do tego co generuje na ekranie monitor'a. A jak masz jeszcze jakies prostackie komentarze w stylu "kup se lepszy komputer" to zachowaj je dla siebie! Jakos ten "zabytkowy" komputer nie ma problemow z zapewnieniem mi plynnosci rozgrywki we wszystkich grach jakie sa obecnie na rynku (pomijajac gta4) wiec daruj sobie...

 

ps. zawsze sie znajdzie na forum jakis elo cwaniak

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mozesz wiedziec co powienienes widziec na ekranie? Wiekszosc gier na low detalach wyglada wstrętnie , chciales w najnowsze tech demo nvidi pograc z obsluga PhysX, Odnosnie wymagan gra wcale nie ma duzych wymagac jak na te czasy

 

ps. i nie cfaniak tylko realista. Majac 8800 gs nie pisalbym na forach ze gra ma straszne wymagania bo bym zdawal sobie sprawe ze raczej nie pogram sobie w najnowsza gre z "bajerami" typu PhysX i shrader 4.0 na sprzecie sprzed paru lat

Tak było od dawien dawna jest i bedzie

 

tu masz linka jak to powinno wygladac

Edytowane przez alient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad mozesz wiedziec co powienienes widziec na ekranie? Wiekszosc gier na low detalach wyglada wstrętnie , chciales w najnowsze tech demo nvidi pograc z obsluga PhysX, Odnosnie wymagan gra wcale nie ma duzych wymagac jak na te czasy

 

ps. i nie cfaniak tylko realista. Majac 8800 gs nie pisalbym na forach ze gra ma straszne wymagania bo bym zdawal sobie sprawe ze raczej nie pogram sobie w najnowsza gre z "bajerami" typu PhysX i shrader 4.0 na sprzecie sprzed paru lat

Tak było od dawien dawna jest i bedzie

 

tu masz linka jak to powinno wygladac

Przecież dx10 nic nie daje w tej grze , bo nawet działa tak samo jak na dx9 :lol2: . Poza tym to co prezentuje ta gra vs wymagania , to jednak trzeba powiedzieć , że w pod tym względem jest kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy wchodzac na forum o grach czyta sie tylko o tym jak to gry im strasznie chodzą lub co gorsza jak to im plynnie chodzi. Ludzie kupcie sobie konsole i bedzie pozamiatane. a nie co drugi post to ile ma fps .... nuda......

 

Topic jest o grze Cryostasis policzcie ile postow jest na temat samej gry (oprocz moich). mozna policzyc na palcach jednej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic jest o grze Cryostasis policzcie ile postow jest na temat samej gry (oprocz moich). mozna policzyc na palcach jednej ręki

Jego post był na temat gry a konkretnie jej silnika.

 

Naprawdę człowieku, pomyśl trochę zanim coś napiszesz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i mam ochote wyrwac sobie galki oczne.

 

Ludzie , DX 10 to glownie optymalizacja instrukcji, nie nowe bajery graficzne. Czy jest az tyle ludzi na tym forum jeszcze ktore sobie tego nie uswiadomily ??????

 

Cryostasis wyglada moim zdaniem bardzo adekwatnie do wymagan sprzetowych, jak zobaczylem jak topnieje lod, kropelki wody na scianie i inne "bajery" naprawde bylem zadowolony z wiarygodnosci tego efektu. A takie rzeczy poteguja klimat. I wcale nie ma wygorowanych wymagan ( oczywiscie nie mowie o wlaczonym PhysX bo to sciema i porazka ), bo gra smiga w rozsadnych rozdzielczosciach na kartach pokroju GF 9600/9800 lub HD 3870/4830.

 

Jesli CarsonPoland tak narzekasz, proponuje zapoznac sie z NecroVision, tam dopiero wymagania sa nieadekwatne do graficznej strony produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A w Polsce premiera dopiero w maju. Zła wiadomość to taka, że gre wydaje Cenega a dobra to, że gra będzie miała tylko spolszczone napisy. Mam nadzieję, że ich polonizacja nie zniszczy klimatu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że lektor może spieprzyć klimat, ale jak widze, że napisy mogą spieprzyć klimat to czegoś tu nie rozumie raz, że można je wyłączyć w większości gier, a dwa, że przecież nikt nie każe ci ich czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Rozumie, że lektor może spieprzyć klimat, ale jak widze, że napisy mogą spieprzyć klimat to czegoś tu nie rozumie raz, że można je wyłączyć w większości gier, a dwa, że przecież nikt nie każe ci ich czytać.

A jak spolszczą jak Stalkera? Lektor po rosyjsku i rzeczywiście nikt nam napisów nie karze czytać. W spolszczeniach już nie jedno widziałem z literówkami godnymi dzieci z podstawówki włącznie.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i mam ochote wyrwac sobie galki oczne.

 

Ludzie , DX 10 to glownie optymalizacja instrukcji, nie nowe bajery graficzne. Czy jest az tyle ludzi na tym forum jeszcze ktore sobie tego nie uswiadomily ??????

 

Cryostasis wyglada moim zdaniem bardzo adekwatnie do wymagan sprzetowych, jak zobaczylem jak topnieje lod, kropelki wody na scianie i inne "bajery" naprawde bylem zadowolony z wiarygodnosci tego efektu. A takie rzeczy poteguja klimat. I wcale nie ma wygorowanych wymagan ( oczywiscie nie mowie o wlaczonym PhysX bo to sciema i porazka ), bo gra smiga w rozsadnych rozdzielczosciach na kartach pokroju GF 9600/9800 lub HD 3870/4830.

 

Jesli CarsonPoland tak narzekasz, proponuje zapoznac sie z NecroVision, tam dopiero wymagania sa nieadekwatne do graficznej strony produkcji.

A ty znowu zaczynasz z tym dx10 :lol2: , chyba ms wynajął cie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ,co zrobić gdyż troszku nie mam pomysłu. Miejsce : korytarz na statku (jakieś pierwsze 20 min gry) przy zamkniętych drzwiach leży kolo , w ręku ma urwaną klamkę od drzwi. Gdy wchodzimy w jego byt/niebyt ? mamy kilka sekund na dotarcie do tychże drzwi i próbę ich sforsowania , jednak czasu mało a rzeczona klamka zostaje nam w ręku i się topimy. Co tu zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ,co zrobić gdyż troszku nie mam pomysłu. Miejsce : korytarz na statku (jakieś pierwsze 20 min gry) przy zamkniętych drzwiach leży kolo , w ręku ma urwaną klamkę od drzwi. Gdy wchodzimy w jego byt/niebyt ? mamy kilka sekund na dotarcie do tychże drzwi i próbę ich sforsowania , jednak czasu mało a rzeczona klamka zostaje nam w ręku i się topimy. Co tu zrobić ?

jak juz wleziesz w jego mind musisz sie cofnac do poprzednich drzwi. zakosic stamtad "klamke" i uzyc jej na tych kolo trupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dość niezła, trochę optymalizacja razi, pobawię się dłużej, jak zmienie system na Vistę (wkońcu trzeba się do niej przekonać).

 

 

qqrydza - powinieneś chyba pracować w National Geographic ;). Screeny - pierwsza klasa.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych pomieszczeniach FPS mi spadał do 18. :| Grafika jest ładna (fajny efekt spływającej wody po ścianach), ale nie aż tak. Za to dźwięk IMO jest bardzo mocną stroną tej gry. Grywalność też niczego sobie. No i klimat totalnego osamotnienia w arktycznych plenerach. Grałem w sumie ponad godzinę i jakoś gra mnie nie nudziła. Gdyby nie inne obowiązki to grałbym dzisiaj do białego rana. :) Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta gra jest jakaś dziwna , na G92 są takie miejsca , że są spadki do 20fps i tylko obniżenie rozdziałki daje wzrost wydajności , obniżanie detali na nawet na low nie daje rezultatów. Na GTx260 gra działa o niebo lepiej zamiast owych 20fps jest 32fps :lol2: , albo tak istotny jest ram na karcie albo stery pod g92 są spartaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że gra na raz... a tak naprawdę to odpaliłem natychmiast po zakończeniu nową grę i przyznać muszę, że dopiero teraz wychodzą pewne fakty na jaw pozwalające poskładać całość opowieści. Fabuła jest tak transcendentalana, że aż boli (niemożność racjonalnego wytłumaczenia zdażeń) a możliwości interpretacji tego co widzimy wydają się ogromne.

hehe... chyba pojechałem trochę po bandzie ale gra jest głęboka i trudna do zinterpretowania pod względem merytorycznym.

Tyle trudnych słów w jednym poście napisałem, że dochodzę do wniosku iż gra odcisnęła na mym umyśle spory ślad.

Buhahaha... co ja wypisuje za bradnie w ogóle?

:-D

Pod względem graficznym już od pierwszego momentu jest intrygująca i nietuzinkowa, efekty dodają wiarygodności renderowanemu obrazowi i złudzenie realizmu. Ciekawie dobrana paleta barw wprowadza w psychodeliczny klimat a w połączeniu z dźwiękiem(o którym zresztą już wspomminał Devil) daje porażający efekt. Jest napięcie i niepewność, zaskoczenie i dynamika rozgrywki. Wszystko przychodzi z czasem i dla kogoś kto lubi wczuć się mocno i zaangażować emocjonalnie pod wpływem... POLECAM.

;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Szczerze mówiąc to dawno nie widziałem tak ambitnego FPS'a jeśli o fabułę, przekaz i klimat chodzi. Dziwie się, że zainteresowanie grą jest tak małe. Chyba takie czasy, że gracze "jarają" się tym co reklamy i recenzję ( nie raz kupione) mówią im co dobre albo nie potrafią zagrać i przeżyć grę na własny sposób. Gra jest naprawdę godna polecenia i kupna oryginału. Tak na marginesie ostatnio trochę ambitnych gier dla dojrzałych ( by nie powiedzieć starszych bo to nie zawsze idzie w parze) się pojawiło, np o Tension też cicho a gra jest warta spróbowania. No ale nie będę się rozpisywał bo grę taką jak Cryostasis trzeba naprawdę przeżyć samemu na własnej skórze.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest głęboka i trudna do zinterpretowania pod względem merytorycznym

Zgadzam się.

 

Nie uważam, że gra jest "na raz", jednak wg mnie rewelacyjne opinie, jakie tutaj zgarnia są przesadzone. Dlaczego? Gra jak na obecne czasy ma prymitywny gameplay - wyskakuje potworek wydając odgłosy jak z horroru klasy C i sam ciśnie się pod lufę ruszając się zawsze w ten sam sposób. Przeciwnicy tego samego typu wyglądają identycznie a ich rodzajów jest mało, więc tym bardziej rzuca się to w oczy. No i jak dla mnie gra W OGÓLE nie straszy. Mogę jeszcze dodać, że ciągłe schizy mogą okazać się męczące, mnie na początku lekko przeszkadzały. Na szczęście później nie występowały już tak często. Ogólnie miałem wrażenie, że gra powinna być bardziej dopracowana, bo potencjał, jaki miała był bardzo duży a przez wyżej wymienione nieco straciła.

Pozostałe cechy gry to w zasadzie same zalety - KLIMAT!, fabuła, ładna grafika (rzeczywiście za duże wymagania, dla porównania wystarczy spojrzeć na FEAR2), kilka fajnych rozwiązań, dla mnie odpowiedni poziom trudności. No i "to coś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Wiesz to jest survival FPS a w grach typu survival niestety nigdy nie było gameplayu miodnego jak w Crysisie ;) Porządny gameplay by z resztą trochę psuł grę bo zamiast skupiać się na fabule i motywach człowiek by został pochłonięty przez dobrze zrobione mordowanie mądrego AI. Od czerpania przyjemności z samego grania mam inne gry.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

 

Nie uważam, że gra jest "na raz", jednak wg mnie rewelacyjne opinie, jakie tutaj zgarnia są przesadzone. Dlaczego? Gra jak na obecne czasy ma prymitywny gameplay - wyskakuje potworek wydając odgłosy jak z horroru klasy C i sam ciśnie się pod lufę ruszając się zawsze w ten sam sposób. Przeciwnicy tego samego typu wyglądają identycznie a ich rodzajów jest mało, więc tym bardziej rzuca się to w oczy. No i jak dla mnie gra W OGÓLE nie straszy. Mogę jeszcze dodać, że ciągłe schizy mogą okazać się męczące, mnie na początku lekko przeszkadzały. Na szczęście później nie występowały już tak często. Ogólnie miałem wrażenie, że gra powinna być bardziej dopracowana, bo potencjał, jaki miała był bardzo duży a przez wyżej wymienione nieco straciła.

Pozostałe cechy gry to w zasadzie same zalety - KLIMAT!, fabuła, ładna grafika (rzeczywiście za duże wymagania, dla porównania wystarczy spojrzeć na FEAR2), kilka fajnych rozwiązań, dla mnie odpowiedni poziom trudności. No i "to coś".

Bo trzeba sobie umiec zrobic klimat :) Pewnie grasz w to w srodku dnia i na glosnikach. Zagraj sobie w nocy i na sluchawkach to Ci gwarantuje ze zmienisz zdanie... A gierka jest konkretna, klimat gesty ale wymagania smiesznie wysokie. Owszem topniejacy lod robi wrazenie ale bez przesady, w takich zamknietych pomieszczeniach ta gra powinna latac na sredniej klasy kompach. Audio faktycznie stoi na bardzo wysokim poziomie, w tej ciszy slychac praktycznie najmniejsze dzwiekowe detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba sobie umiec zrobic klimat :) Pewnie grasz w to w srodku dnia i na glosnikach. Zagraj sobie w nocy i na sluchawkach to Ci gwarantuje ze zmienisz zdanie...

Sugeruję tobie i wszystkim, którzy czytają to zdanie, aby oduczyli się jasnowidztwa. Grałem w to w nocy jak z resztą w większość gier, bo wtedy mam spokój. Z tego, co pamiętam tylko raz podskoczyłem i to nie tyle ze strachu, co bardziej z zaskoczenia. Wspomniany FEAR2 pod tym względem wypada o niebo lepiej (chociaż też najczęściej straszy zaskoczeniem i dźwiękiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...