Skocz do zawartości
Undofen

Slackware 8.1... need help

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy bym nie pomyslal ze moge nie przebrnac przez instalke jakiego kolwiek programu czy systemu. Tutaj wlasciwie przebrnalem ale po skonczeniu instalacji po restarcie zamiast odpalenia systemu wyskakuje jako pierwsze GRUB. Co to jest ? Co ja mam z tym zrobic ? Nie mam za bardzo co opisywac bo w koncu to installka. zrobilem 2 partycje 1 swap 2 root ex3. HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grub to jest boot loader wybierany podczas instalacji sposrod dwoch propozycji (jeszcze LILO :) ). Powinienes miec w nim menu do wyboru systemu ktory chcesz ladowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim root'cie??

 

Mozna go instalowac albo w boot sectorze dowolnej partycji, albo w MBR ktory jest glownym boot sectorem. Boot sector danej partycji odpala sie dopiero wtedy jak juz zabootujesz z tej partycji, a MBR zawsze.

W wiekszosci przypadkow boot loadery instaluje sie w MBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda 1 : przeczytac i dlubac samemu

http://www.jtz.org.pl/Html/Kernel-HOWTO.pl.html i http://www.jtz.org.pl/Html/mini/LILO.pl.html

metoda 2:

potrzebny :

-nosnik bootowalny linuxa ( flop ) tak zebys mogl wejsc do systemu

-"dyskietka ratunkowa jak jak jom tam zwal od windy"

 

1- wrzuc flop z windy, zaladuj

2 wykonaj polecenie " fdisk /mbr"

3. zabootuj linuxa z flopa ( bo wyczysciles mbra..)

4. postepuj zgodnie z kernel-howto ( na koncu opis instalki lilo) ewentualnie na tym forum jest tez topic o lilo

 

ps... moze jest "lepsza" mozliwosc naprawy lilo ... mnie tak weszlo w krew

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLZ napiszcie mi czy da sie to zrobic bez flopa, zakladajac ze nie mam nigdzie dostepu do innego kompa z linuxem. Bo jak nie to albo kupie se inny dysk modlac sie zeby poszlo na nim bezproblemowo albo wymienie plyte z procem w servie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra skoro juz na temat partycji i lilo weszliscie to :

 

Czy ktos mi moze powiedziec ile % powierzchni dysku potrzeba na lilo i ile minimalnie na reszte partycji

 

Mam dysk 40GB i chce jeszcze miec na nim winde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lillo - 1 kb max :D a tak serio to lilo sie wbija w mbr wiec temu sie nie przydziela partycji.

1.partycja = swap ( plik wymiany - pamiec virtualna ) stara zasada glosila swap = 2*ram ale nie wiecej jak 128 mb. Dzisiaj to juz chyba nie ma racji bytu ale ja z przyzwyczajenia zawsze ustawiuam w okolicy 120 mb.

2. "reszta" - caly slak wywala sie na ok. 2.2GB ... wiec jak to ma byc twoja pierwsza przygoda to proponuje install FULL.PArtycje ustaw na 3.0 gb.. bedziesz mial na logi, i doinstalowanie jakiegos_softu

 

co sie tyczy poprzedniego posta ... taxe mysle czy sie nie da z cd zabotowac... ale ( gdybam) bo nie mam jak sprawdzic.. narazie all kompy on-line i nie zanosi sie na jakies rebooty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... taxe mysle czy sie nie da z cd zabotowac... ale ( gdybam) bo nie mam jak sprawdzic.. narazie all kompy on-line i nie zanosi sie na jakies rebooty

Bez problemu, wystarczy miec linuxa na CD, bylejakiego. Odpalic pod konsola i wio z lilo -h :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...