Skocz do zawartości
jaros79

Goodram Pro 900

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucilem na warsztat 2x512mb pro 7200 zdobycznych z gdanska.

 

na 2,1v wstaly na 800 i 4-4-4-4.

 

chwile pozniej dalem 2,4v i 960 4-4-4-4 smigaja poki co bez problemu.

 

wyzsze vdimm nie pozwolilo obudzic ich na 1000 nawet na 5-5-5-15.

 

ciekawostka, cpuz widzi je troche inaczej :wink:

cos kiepsko :-|

kolega Marcin_gps robi 1080mhz cl5 przy 2.0v

2x1gb 900pro fabrycznie parowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najłatwiej te radiaxy zedrzec? bo chyba czs moje 900-ki oskalpować-podobno readiatory na goodach są do kitu, a ja już popnad 2.8v im zapodawałem to nie chce ich usmażyc :-|

 

swoją drogą cena tych 1066 jest z kosmosu- mając tyle dac za memki to wolal bym kupić ocz reaper 1066 <_<

Zdejmij 2 klamry, podgrzej suszarką, a następnie ściągaj delikatnie :rolleyes: 2 komplety przeżyły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij 2 klamry, podgrzej suszarką, a następnie ściągaj delikatnie :rolleyes: 2 komplety przeżyły :D

Po co grzac? w goodramach radiator jest tak fajnie zamocowany ze bez problemu schodzi na suchara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla tych pamiątek?

daj 3V - jak sie spalą, to znaczy że nie było bezpieczne :lol2: Swoja drogą, na pewno nie potrzebujesz 2.3V do 450MHz CL4. Tam jakieś 2V wystarczą. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znak np.

ja brałem w sprzetkom

Ja także brałem w sprzetkom.

 

Co do OC moje idą na 1052 5-5-5-14 przy 2,0V później jest przepaść do 2,20V na których jeszcze nie testowałem rozumiem że maksymalne bezpieczne napięcie do codziennej pracy dla tych pamięci to 2,35V? I jaka jest dla nich maxymalna bezpieczna temperatura?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: Posiadam Semprona 2800+ i wiem że spokojnie chodzi na 2,7 GHz kiedy moje Goodramy 667 na dzielniku div400 pracują na bliskich do nominalnych ustawieniach. Miałem swego czasu Kingmaxy 800 MHz które pozwalały mi na wykręcenie sempa tylko na 2,4 GHz niezależnie od dzielnika, timingów czy napięcia. Jak jest w przypadku goodramów 900 pro, czy jak ustawię sobie dzielnik na div 800 lub div 667 to czy uda mi się wykręcić je do nominalnych wartości? (bo w przypadku Kingmaxów po zmniejszeniu dzielnika ramy nie dobijały do nominalnych 800 MHz, co dopiero mówić o jakimś O/c) Z góry dzięki za pomoc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciły do mnie memki od milansa to je od razu oskalpowałem :wink:

 

niestety tak mega łatwo nie było dlatego użyłem nitki i poszło....

 

To co zobaczyłem nieco mnie przeraziło- może 1 kostk ana 8 przylega większa powierzchnią do padów, większosć jedynie odrobinę przy brzegu..a moje memki już 2.95 v widziały :?

 

No nic teraz powinny się lepiej poczuć z nawiewem bezpośrednio na pcb i kości :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, spodziewałem się tego. Ale nie myślałem że padną w ciągu niecałego tygodnia. Najlepsze jest to, że padły w chwili kiedy na koncie pojawiła się kasa od kupca na ten ram... Żyć nie umierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale Wy mnie straszycie... chyba bede musial przystopowac z moimi pamieciemi :P... chociaz sa na brainpowerze... :wink: bo ciagle ze d9 padaja i padaja...

 

Goodram moze... ale w adaty wierze ciut bardziej ...;]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majać do wyboru goody a adaty to chyba wolę goody- sorry nie bijcie ale coś adatki nic ciekawego nie pokazują :-|

 

 

Tak czy siak może podam konto i ktoś mi celle zasponsoruje? :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majać do weyboru goody a adaty to chyba wolę goody- sorry nei bijcie ale coś adatki nic ciekawego nie pokazują :-|

Tak czy siak może podam konto i ktoś mi celle zasponsoruje? :wink:

Tu masz racje... bo juz dawno powinny byc dostepne pamieci na d9gkx... a u nas jak nie bylo tak nie ma.

 

Z drugiej strony patrzac... ceny Goodramow 1066 sa SPORE... (takie jakos malo atrakcyjne w stosunku do bardziej prestizowych marek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja- nagle przestały mi działać obie kostki po restarcie...na innym memkach jest ok a na goodach ani na 1 ani na 2 kostce system się kompa nwet nei wstaje... mobacz nei piszczy ale obrazu niet :-|

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja- nagle przestały mi działać obie kostki po restarcie...na innym memkach jest ok a na goodach ani na 1 ani na 2 kostce system się kompa nwet nei wstaje... mobacz nei piszczy ale obrazu niet :-|

U mnie było to samo :D ale padła tylko jedna kość ;]

 

Teraz kupiłem KVR 667 na Elpidach THN i robią prawie 500 MHz na CL5 przy 2.2V. Jak tylko wróci mi kostka GR z gwary to sprzedaje komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo :D ale padła tylko jedna kość ;]

 

Teraz kupiłem KVR 667 na Elpidach THN i robią prawie 500 MHz na CL5 przy 2.2V. Jak tylko wróci mi kostka GR z gwary to sprzedaje komplet.

Nie tylko wam, mi rowniez padla jedna kosc (dwa dni kompa uzytkowalem), ale na gwarancji odeslali mi dwie sprawne ;) Poki co - dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam sie do kupna tych pamieci. Potrafi ktos rozszyfrowac te oznaczenia? Albo inaczej... jakie symbole powinny byc, aby kosci byly jak najlepsze?

 

Thx za odpowiedzi

odpowiedz jest taka ze nie ma odpowiedzi... nie przetestujesz to sie nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...