Skocz do zawartości
A.kornacki

Podkręcanie Na Płycie Asus-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do was 3 pytania.

 

Pierwsze to może wiecie dlaczego nie mogę podkręcać ramu co 1 mhz tak jak procesor? Jak mam procka ustawionego na fsb 133 to procek idzie standardowo 3.3 ghz, ram mam do wyboru 333 albo 400. Jak ustawie FSB na 165 to procek 4,13 ghz, ale ram juz mam do wyboru tylko 412 albo 509 :/ Dalej juz w ogole jest tragedia. Od 166 juz nie moge dac mniej niz 520 bodajze. Chciałbym puścic procka wiecej bo na 4.2 ghz to idzie stabilnie jak w stocku, ale wtedy ram idzie na dwiescie cos... Czemu tak sie dzieje? Czemu nie moge ustawic ramu na np 440?

 

Druga sprawa jaki polecacie programik ktory umozliwil by mi krecenie kompa pod windowsem, na zasadzie profili. Tzn ustawiam sobie profile np. Standard gdzie Cpu:3,3 Ghz, Ram 333 i np. profil GAME Cpu 4,2 Ram 420. Ten asusowski AIBooster jest do niczego. Zawiesza sie czasami i za kazdym razem przy zmianie profilu wymaga restartu systemu.

 

Trzecia sprawa to dlaczego nie moge ustawic napiecia na procek? Ustawiam na najmniejsze, ale widze np. Cpu-z, ze i tak jest wyzsze i co chwile sie zmienia.

 

Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w domu szklanej kuli, wiec nie zgadne jaki model mobo posiadasz ;)

Przepraszam, faktycznie nie napisałem płyty :oops: Treść posta skopiowałem z innego forum gdzie nikt sobie z moim problemem nie poradził, tam miałem sprzęt w sygnaturce, tu nie i stąd ta sytuacja B-)

 

To moja konfiguracja:

 

Proc: Celeron D 355 3.33 GHz @ 4.2 GHz cooled by Zalman STG-1 + Pentagram HP-100 AlCu Lite

Mobo: Asus P5GD1 Pro LGA 775

Ram: DDR 3200 1.5 Gb @ 412 Mhz

Graf: Palit Sonic 7300GT 256 MB 128 bit DDR3 Zalman @ 610 / 690

HDD: Samsung 160GB, ATA133, 7200 rpm, 8 Mb Cache

Sound: SB Live! 5.1, Creative SBS 580

Zasil: Fortron 350W 60THA-P

Edytowane przez Provis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Widzę, że nikt nie potrafi poradzić sobie z tymi zagadnieniami smilies/sad.gif

 

To może inaczej. Nie wiecie dlaczego w Ibosterze musze restartowac kompa, aby zastosowac zmiany?

 

I jak w tym programie mozna zapisac swoje profie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem- brak dzielników, masz ich strasznie malo, musisz znaleźć bios, który ma wiecej dzielników i go wgrać

 

btw. plytka do hajendów nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem- brak dzielników, masz ich strasznie malo, musisz znaleźć bios, który ma wiecej dzielników i go wgrać

 

btw. plytka do hajendów nie należy

Dzieki za odp. Mam wgrany najnowszą wersję BETA. Co do płytki, to fakt nie jest to High-end ;)

 

A co do tego programu, to jak zapisac te profile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie dlaczego w Ibosterze musze restartowac kompa, aby zastosowac zmiany?

bo AIBooster o w ogóle wyczynowy jest. Tobie sie przynajmniej przestawia, a mi wiesza kompa nawet po podniesieniu szyny o 1MHz :/ ClockGen zresztą też :( Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...