Skocz do zawartości
hausner

Dfi Infinity P965-s Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem co poprzednicy, tzn. wszystko jest złożone jak trzeba, wentylatory się kręcą, ale komp nie wstaje. Świecą się 2 czerwone diody, a nie powinno tak być. Sprawdzałem mobo na 2 różnych procesorach, 2 różnych kartach graficznych, 6 kosciach RAMu (2x KingMax 1066 i 4x Supertalent 800), 2 dyskach twardych... i nic.

 

Myślałem że mój pogwarancyjny ABIT IP35-E to syf, ale przy DFI zaczynam go doceniać... Jak narazie mam dość DFI.

 

PS: Jeśli można wiedzieć - osoby z podobnymi problemami, gdzie kupowaliście mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem tutaj http://www.dkonline.pl/Product.aspx?product=10102 u mnie jest to samo co u ciebie myślałem że to wina ramu ja miałem już ją odsyłać na gwarę ale zaczęła działać co najlepsze raz działa raz nie jak jej się umyśli .Teraz jak się nie odpali to odrazu ją odsyłam spróbuj jeszcze wyciągnąć procek i najpierw umieść jedna kostkę ramu w drugim slocie tym niebieskim od strony procka włóż procek i spróbuj odpalić i powiedz mi czy u ciebie też pika przy starcie i czy działa na dolnym slocie PCIE x4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problem z odpaleniem komputera to najczęściej jest to wina płyty, wtedy pozostaje nam serwis, albo kontakt ze sprzedawcą, który ma obowiazek ją wymienić bądź naprawić.

 

Druga sprawa to te nieszczęsne dwie czerwone diody, czytanie instrukcji ze zrozumieniem nie boli :) Palące się diody informują nas że płyta jest podłączona do zasilania, i zabronione jest podłączanie do slotów komponentów, pod groźbą uszkodzenia sprzętu.

 

Swoją drogą jest to mój pierwszy post na tym forum, przy okazji chciałbym się pochwalić że od miesiaca jestem szczęsliwym posiadaczem tej płyty :) na początku miałem z nią kilka problemów, ale dopiero zaczynałem przygodę z OC (ze względu na to właśnie ją kupiłem). Trzeba mieć do niej dużo cierpliwości, ale jak już się osiągnie to co sie planowało to jest wielka satysfakcja :) Jak na razie wyciągnąłem z mojego quada 3 GHz, chciałem 3,3 ale jak pamięci mnie ograniczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtyczka zasialnia procesora 4 pinowa zamiast 8 nie powinnna stanowić problemu? w końcu E8400 nie bierze aż tyle prądu tylko co jak nie wstaje mobo? myśle żeby spróbować ze starym prockiem zamiast z E8400 może wstanie i zminie bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się palą dwie czerwone diody cały czas przy starcie i podczas pracy PC obok ramu i na samym dole plyty a jakie sie mają palić zielone ? ja mam podłączone 8 pin +24 pin mój procek to E2140 biosy zmieniałem jak skarpetki na różne wersje i nic nie pomogło aż sama zaczyna działać jak się jej chce zasilacz mam topowe P3 więc to porządna zasiłka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody mają się świecić :) w instrukcji nie pisze o kolorach, u mnie też palą się na czerwono, co oznacza że zasilanie jest, wiec nie powinno sie nic podłączać. To chyba dla każdego jest oczywiste, ale dla kogoś kto cały czas grzebie w kompie to dobry sygnalizator :) Sam mam podpięte 4 piny zamiast 8, jak mam być szczery to nie wiem dlaczego tak jest (to już moja druga płyta, która miała 8pinowe wejście). Ciekawostką jest, że najnowsze płyty mają 8pinów, z czego 4 są zaślepione plastikiem :) i jak ktoś ma zasilacz na 8 to wyciąga zaślepkę i podłącza.

Edytowane przez Dian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie tego mobo bo jak sami widzicie na magazynach mają NOWE uszkodzone płyty to nie pojedynczy przypadek chyba specjalnie na polske dali największy szrot taka serja powinna trafić na śmietnik a nie do sprzedażny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem na wyprzedażach dwie płyty DFI, tj. Infinity P965-s oraz P975X/G - obie w podobnej cenie nie przekraczającej 165 zł. Zakup której z nich byłby lepszym wyborem? Moje laickie oko zauważyło tylko tyle, że pierwsza z wymienionych ma kondensatory nowego typu na całym laminacie i układ zasilania sensowniej umiejscowiony. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhh ale macie problemy :)

 

Ja w sumie na poczatku tez, ale pozniej plytka przy 550 fiakala jak zla :)

 

do dzisiaj w sumie juz prawie rok nie zmienialem kompletine nic w biosie smiga na 3.4 GHz tylko temp sie podwyzszyla o okolo 2 i ok 4 w stressie ale na to i tak niezle po roku nie grzebania.

 

Gdzie te czasy jak ta plytke trzeba bylo ze stanow sprowadzac za 500 zl po znajomosci :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :)

Mialem Ostatnio Plytke Glówna 'Gigabyte I8G945-PE' o ile sie nie myle .. do czasu gdy mój przekochany tatus nie zaczol sie bawic Bezpiecznikami Pradu (lekko wciety) ale mniejsza :)

na tej plycie mialem Celerona D 3,46 , 7600 GT , 1,5 GB ramu ddr2 800 (good ram) , 2 dyski po 250 gb Sata 2 , 2x DVD (Samsung) , i zalisacz 450W.. i spalil mi sie (widoczne miejsce na plycie glownej). Wiec Kupilem DFI Infinity P965-S Dark .. Nie Mam Obrazu. Karta sprawdzana wiec nic sie nie stalo , procesora nie mam jak sprawdzic , ramy dobre , zasilacz tez dobry .. Tylko sie zastanawiam czy pojdzie mi... przez przypadek nie mam za starego procka do tej plyty :) poniewaz na czytajac na forum recezje tej plyty oraz testy . Widzialem ze Napisane jest 800 FSB :P a moj celeron ma 533.

Pytania:

Czy to moze byc powod ze nie mam obrazu poniewaz moj procesor ma za malo FSB?

Nie Slysze dzwieku przy wlanczaniu ? ktorego zawsze slyszalem na Gigabyte :)

Co jeszcze moze byc powodem tego ze nie mam obrazu :) ?

Czekam na odpowiedz moje gadu gadu to 9002880

 

 

---------------------------------------

Brak Polskich znakow (Angielski Windows)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo z starym P4 z fsb 533 i P5K

Z tym ze ten P4 byl dosc fajny i robil FSB 800 przy 1,35V wiec spokojnie sobie smigal na 4GHz bez problemow.

Skoro ten nie wstaje podejrzewam ze nie wstanie... chyba ze dorwiesz inny procek na ktorym dasz delikatnie wyzsze napiecie niz def na tym celku, moze wtedy wstanie, ale nie wiem czy gra jest warta swieczki... zmien procek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze i tak zrozumialem tylko jedno xD nie wiem co to jest to P4 i P5k :/ Gdybys mogl jasniej :) nie znam sie zabardzo :P jestem w pierwszej klasie liceum informatycznego :P puki co mam worda i html :) takich magicznych slow i skrotow to ja nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo np na dfi blood iron- celek ma za niskie fsb, a lyta nei ma w biosie ustawień strap dla takeij magistrali. Prawdopodobnie ta płyta ma to samo....

Można by spróbować wgrać jakiś stary bios. U mnie komp wstawał na wyzerowanych ustawieniach w biosie.. Nie dało się niestety niczego w nim zmienić bo przestawwał. no i kolejne włączenie kompa tylko po wyłączeniu kompa z zasilacza.

 

Taka rada- jak masz problemy z siecią elektryczną to radzę kupić dobrą listwę no i raczej jakiś rozsądny zasilacz z zabezpieczeniami....

 

Swoją drogą sprawdz inne podzespoły, bo płyta mogła nie odejść samotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to p965 i p965-s różniły się tylko i wyłącznie tym, że ta ostatania ma kondensatory Solidstate na całej płycie i złącze Firewire, w związku z czym BIOS powinien być jeden. Jeśli masz wątpliwości, wyślij zapytanie do DFI, bo nie spotkałem się z odrębnym BIOS'em dla P965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem na wyprzedażach dwie płyty DFI, tj. Infinity P965-s oraz P975X/G - obie w podobnej cenie nie przekraczającej 165 zł. Zakup której z nich byłby lepszym wyborem? Moje laickie oko zauważyło tylko tyle, że pierwsza z wymienionych ma kondensatory nowego typu na całym laminacie i układ zasilania sensowniej umiejscowiony. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

 

moze ktos odpowie na pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...