Skocz do zawartości
elliotek

Proszę O Pomoc Z Kopia Zapasową

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, ale nie wiem czy dobrze rozumuje. Otóż mam komputer, na którym zaistalowany jest Win XP Home i kilka programow. to jest dosc wazny komputer ktory nie slozy do celow rozrywkowych. Jak to zawsze bywa, jest maly strach ze padnie np. dysk twardy, i wszytko pojdzie.... komputer chodzi 24h na dobe 7dni w tygodniu 365dni w roku, i tak musi zostac. I tu moje pytania czy jak kupie 2dysk twardy i skopiuje wszytko co jest na dysku C: na obecnym dysku i wgram na ten nowy, to czy bedzie mozliwosc jak by padl tamten dysk wlozyc ten nowy i wszytko od razu ruszy? czy trzeba to zrobic jakos inaczej? i jest inaczej to jak? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła kopia nie bedzie działać. Teoretycznie wystarczy z konsoli odzyskiwania fixmbr i fixbot ale i wtedy normalnie skopiowany system nie musi działać.

 

Potrzeba zrobic obraz/koie całej partycji. Przykladowe programy

http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/

http://www.symantec.com/home_homeoffice/pr...mp;pvid=ghost10

http://www.drive-backup.com/home/personal/

 

Ten ostatni jest w pełnej wersji na płycie majowego ks-ekspert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez SGJ polecam właśnie Ghost'a od Symantec'a (jest już v11) pod dos'em odpala się program wybiera "Disk To Disk" i masz idealną kopie tego samego systemu na 2 dyskach, z czego jeden możesz fizycznie odłączyć po operacji aby mógł "sobie czekać na ewentualną awarię", choć taniej pewnie będzie "Partition to Image" i obraz partycji nagrać sobie gdzieś na np DVD. Ghost może podzielić obraz na kilka plików jak by się nie mieściło na jednej płytce. Używam tego programu od kilku lat i nie raz mi już "du** ratował".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam acronisa. Co miesiac odzyskuje system i wszytsko dziala jak trza. Odzyskuje co 30 dni system poniewaz uzywam programow 30 dniowych bo po co kupowac pelne wersje programow jak 30 dniowe maja taka sama funkcjonalnosc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troszeczke nie na temat ale odnosnie Ghosta

zrobilem obraz partycji z vistą, zmienilem rozmiar partycji i obraz moza wywalic bo po wypakowaniu, vista sie nie odpala :(

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troszeczke nie na temat ale odnosnie Ghosta

zrobilem obraz partycji z vistą, zmienilem rozmiar partycji i obraz moza wywalic bo po wypakowaniu, vista sie nie odpala :(

A czym zmieniałeś rozmiar partycji ? Gdyż u siebie przeprowadziłem podobną operację bez żadnych problemów, być może program który użyłeś usunął informacje boot'ujące z partycji systemowej, podobna sytuacja ma miejsce jak się chce przenieść system na zupełnie czysty (nowy) dysk. Niby wszystkie pliki są jak należy ale system nie zaboot'uje, u mnie w tedy nawet Fixboot i tego typu podobne komendy nie pomagały musiałem zacząć instalacje nowego systemu do pierwszego reboot'u i dopiero wtedy przywrócić system z Ghost'a i już działało ale sprawdzałem to tylko na Windows Server 2003 bo Vista jakoś mi nie "pasi" ;)

 

*W moim przypadku oczywiście można było użyć opcji "Disk to Disk" która kopiuje nawet informacje boot'ujące ale nie chciałem kopiować 250G wraz z podziałem na partycje który mi już nie odpowiadała nowym HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Mardok :/

Na starym dysku ATA mialem partycje C: Vista D:Xp E:Storage

 

z partycji C i D mialem zrobione image za pomoca Acronic Image

 

Kupilem nowy dysk wiekszy z tym ze SATA ,zrobilem 3 partycje z tym ze wieksze

C: dla Visty

D: dla XP

E: Storage

 

Image Visty z starego HD przerzucilem na nowy dysk , pierwszy start cos ta m Vista znalazla

i poszlo cacy

Uruchamiam XP , zonk pierw brak pliku NTLDR ( tu pomogl nasz windowsowy Guru JGS )

( dzieki mu za to wielgachne )

drobna zmiana z bootloaderze Visty umozliwila rozpoczecie ladowania Windowsa XP

Niestety , zaraz przed logowaniem XP sie wiesza :/ nie laduje sie nawet w trybie awaryjnym :/

 

Dziwne

Nie ??

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...