Skocz do zawartości
Misioman

Ultimate Monitor Lcd 19'' For Gamers

Rekomendowane odpowiedzi

moje typy to Benq fp93gx, Benq fp93gp, Samsung 940bf, samsung 931bf, LG Flatron L1982U-BF. Monitor ma byc niepanoramiczny i 100% do grania, a typy ktore napisalem to wlasnie sugestie posiadaczy. Ludzie mowia, ze crt sa lepsze do grania, ale mi zalezy na oczach a poza tym nie za bardzo wierze w to, ze nie ma porzadnego monitora LCD dla gracza. Z tego co slyszalem, to najwazniejszy jest czas reakcji i kontrast, te monitorki maja te rzeczy na przyzwoitym poziomie, ale czytalem tez ze z tym czasem reakcji to przekrety sa. Najwazniejsze jest dla mnie to, aby na moim przyszlym panelu lcd jak najlepiej sie gralo, w sensie zebym nie plakal ze crt nie wzialem Jak widzicie kasy troche mam. Niektorzy z was, mam nadzieje ze ci ktorzy mi odpowiedza, maja duzo wiedze na temat monitorow LCD i ich prosze : Nie dzielcie sie ze mna swoja wiedza, tylko powiedzcie ktory monitor mam wziac, by spelnial moje wymagania. Dziekuje za pomoc !

Edytowane przez Misioman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misioman ja tez mysle ze znajdzie sie dobry monitor lcd dorownujacy osiagom monitorom crt, ale szczerze mowiac to nie powiem ci ktory , bo sie nie znam :) Typy swoje fajne napisales, jak ja szukalem monitora, to tez wlasnie te polecali, tyle ze 91gp bo 93gp jeszcze nie bylo. Powiem ci ze ja tez zakladalem podobny topic na tym forum ale nikt mi nie odpowiedzial, tobie niemniej jednak zycze szczescia :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do listy moich monitorow dodaje jeszcze iiyame prolite x486s-b1 Nie wiem jednakze czy to ma jakis sens, bo na razie z pomocna dlonia nikt mi nie przyszedl :? No dobra oprocz rafalloosa :}

Edytowane przez Misioman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jak szukałem monitora też miałem na względzie gry... Wyszło na Benq FP91GP (nie mieli 93 a nie chciało mi się czekać).

Inne monitory, które tu wypisujesz są na matrycy TN, a Benq to MVA czyli dużo lepsza. Jeśli masz wątpliwości postaw w sklepie monitor na TNce koło MVA, ustaw je dobrze i obejrzyj przejścia tonalne, albo jakieś kolorowe fotki itp. - różnica w jakości zauważalna.

Niby niektórzy ludzie narzekają na wolny czas reakcji Benqa, ale po 1,5 tygodnia używania zauważam je tylko w 1-2 grach i absolutnie mi nie przeszkadza pomimo tego, że od zawsze korzystałem z CRT.

No i Benqa masz za +/- 900-1000 zł, 500 zostaje w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej wiecie co poczytalem troche i teraz mam tylko 3 typy !

 

1. Belinea 1980S1

2. Benq FP93GP

3. Któryś LG (1900, 1960, 1970)

 

Monitor ma być niepanoramiczny, reszta jak w 1szym poscie. Powiedzcie mi, ktorych z nich wybrac bo juz nie wiem, jak ktorys z nich wyeliminowac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował.

2 typy na MVA:

- HP 1965

- Benq fp93GP

 

Lub typowe dla graczy na TN:

- Iiyama H481S-6S

- Iiyama E1900S-B2

- LG 1970HR

- LG 1960TR

 

Wybór konkretnego to chyba raczej kwestia gustu, ceny, dostępności.

 

A co do:

Nie dzielcie sie ze mna swoja wiedza, tylko powiedzcie ktory monitor mam wziac, by spelnial moje wymagania.

TO ODP: Nikt nie powie Ci co kupić, najwyżej z czego wybrać. Monitorów jest dużo, są do siebie podobne. Większe różnice potrafią być pomiędzy monitorami tego samego modelu, niż pomiędzy różnymi modelami.

Dla bratanka wybrałem Iiyama E1900S-B2 i jest super zadowolony. Jeśli tylko grasz to wybierz szybki TN.

Ja na te czarno-czerwone LG patrzeć nie mogę, więc wybrałbym Iiyamę.

Ty - nie wiem.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec czym one sie roznia ? bo chce wziac ktorys z nich, nie wiem tylko ktory

Na pewno obudową :)

Problem w tym, że w testach wypadają różnie :? , ale ogólnie chyba najlepiej wśród LG.

Swoją drogą poczytaj trochę o

- Iiyama H481S-6S

- Iiyama E1900S-B2

Zdaje się, że wypadają troszkę lepiej od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem juz pewien, ze biore monitor na matrycy TN i bedzie to panel firmy iiyama lub LG bo te firmy daja gwarancje na bad pixele. Conti, moglbys mi dac linka do jakichs testow tych dwoch monitorow iiyama i tych dwoch lg ? Z tego co wiem, to na pewno bezpiecznym zakupem bylby lg 1900 - na pewno nie smuzy i jest dosyc dobry, z gwarancja na miesiac od lg. Ogolnie to sklaniam sie bardziej w strone lg, teraz juz tylko kwestia ktory model brac.

Ogolnie to po przeczytaniu tego testu : http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...edynek19_1.html

Zrazilem sie troche do monitorow iiyama. Moze ten 481 wypada lepiej od 486 ? Nie wiem za bardzo. LG wypada za to dosyc dobrze (oceniam oczywiscie glownie czas reakcji).

Edytowane przez Misioman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej dobra poszperalem troche po necie i zakup takich oto modeli wchodzi teraz w gre :

 

iiyama ProLite H481S-B6

LG 1960BF

LG 1970BF

 

ew. samsung 931bf lub iiyama 1900 2ms. Wacham sie jednak glownie miedzy tymi pierwszymi trzema. Moze ktos z was ma ktorys z tych monitorow i moze mi powiedziec, jak sie na nim gra ? bylbym wdzieczny, za inne porady oczywiscie rowniez dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 1970 (BF ??) - ważne jest czy HQ, czy HR. HR jest szybszy i lepiej oceniany.

 

Iiyama H481S-6S zdaje się że jest tańsza, ma mało użytecznego pivota, ale zawsze, więcej regulacji położenia, więcej i lepsze regulacje obrazu. ALE ponoć to już nie ta sama Iiyama co kiedyś, jakość poszła w dół.

 

Iiyama 1900 - mam z nią trochę do czynienia i jest to zacny monitorek. Jednej rzeczy mogę sę tylko czepić - dość ograniczona regulacja jasności obrazu co utrudnia prace z tekstem w nocy, bo do gier jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti dzieki za pomoc, biore monitor LG, teraz juz tylko kwestia, ktory model : 1970 czy 1960. Wezme chyba 1970 bo szara obudowa jest, to mi troche lepiej pasuje. Moglby mi ktos z was ewentualnie powiedziec, czym roznia sie te dwa monitory oprocz obudowy? (wersje szybsze - hr czy tam tr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...