Skocz do zawartości
Armo

Kopia Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy dysk WD800BB. Nie chce mi sie na nowo instalować windowsa i całego softu.

Stad pytanko. Czy robiąc kopie dysku za pomocą Partition magic na nowym HDD będzie wszystko śmigać bez problemów ? Stary dysk to WD400EB. Stary dysk zostanie zastąpiony nowym, reszta będzie bez zmian.

Sprzęt taki jak w sigu ( komp nr 1 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie jakos da ale problem jest taki ze jak zrobisz normalne kopiowanie to on potem zamieni wszystkie sciezki C:\... na biezaca literke nowego dysku ;) Jak to zrobic nie mam pojecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób obraz Ghostem (lub innym programem tego typu), rozpakuj na nowej partycji na nowym dysku. Potem odpal konsolę odzyskiwania z CD. Polecenia:

fixbootfixmbr
I powinno śmigać. Nie wiem, jak działa wspomniana przez Ciebie opcja w PM, ale powinna się nadać.

Nie zapomnij tylko ustawić nowej partycji na nowym dysku jako aktywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do Twojego sposobu, to wydaje mi się, że partycja nie musi być taka sama - wystarczy chyba, aby nie była mniejsza. Przy większej nie powinno być problemów. Ale mogę się mylić, bo nie wszystkie programy działają tak samo. :]

Na 100% w przypadku Ghosta partycja nie musi być taka sama. Więcej - może być mniejsza, jeśli tylko dane zawarte w obrazie zmieszczą się na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Ghosta nie ma żadnego znaczenia. I tak na nowym dysku podzieli sobie sam partycje tak jak były na starym. Chyba że kopiujesz tylko jedną partycję. Wtedy dostosuje się do rozmiaru partycji na którą kopiujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...