Skocz do zawartości
PeJ0t

Ddr1 2gb Patriot - Czy Się Jeszcze Opłaca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam: Athlona64 3800+

2x 512 ram (różne kości chodzi w dual ale mocno ograniczna podkrecanie :/ )

msi Neo4

GF 7900gs

Mam słaby ram są to dwie kości z różnymi timingami i duż się z nich nie wyciśnie. Myślałem o kupnie jakiś naprawdę dobrych pamięci umożliwiających podkręcanie np patriot 2x 1gb 500 - tylko to wydatek ok 730zł.

Pytanie czy inwestycja takiej kasy w platforme jednordzeniową i wyciskanie z niej max możliwości w ogóle ma sens? Może lepiej dołożyć trochę kaski i zmienić platforme na X2 lub jakiś słabszy C2D z którego podobno można dużo wycisnąć?

Edytowane przez PeJ0t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, teraz w ddr iść się nie opłaci. Sprzedaj, co masz , póki ktoś jeszcze chce to kupować i pójdź w AM2 :)

Akurat o to, ze nie beda chieli brac DDR to ja bym sie nie martwil. Te pamieci za dlugo byly na rynku, zeby teraz poprostu odejsc. Popatrz sobie na ceny SDRam. Predziej bym powiedzial, ze to DDR2 szybko odejda po wejsciu DDR3, bo one stosunkowo krotko sa dostepne, w porownaniu do np. DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież za te 700zł to już możesz przejść na x2 am2 plus jak sprzedasz stare to ci na 4gb adat starczy pewnie :D

Stąd moje pytanie ale skoro bym zmieniał platformę to raczej myślałem o c2d który z tego co czytam ma duży potencjał o/c Liczyłem i tak na oko wstępnie musiałbym dołożyć ze 300 stówy do tych 700 żeby przesiąść się na intel'a zakładając, że to co mam dobrze sprzedam. Sporo zachodu ale chyba warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/shop.php?prodid=DUALCORE+E2140+1.6G

Plyte mozesz kupic nawet i za niecale 200zl, ale za 300zl kupisz juz taka, ktora pozwala na zabawe w OC. Mowie o uzywkach, ale mozna przeciez kupic z gwara sklepowa.

 

EDIT:

 

Ciekawa tabelka http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=227317&st=90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...