Skocz do zawartości
RoyalC333

Blokujące Się Kombinacje Klawiszy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako iż jestem kolejnym posiadaczem klawiatury, w której blokują się pewne kombinacje klawiszy chciałem się wreszcie dowiedzieć dlaczego muszę z tego powodu cierpieć? Czemu producenci nie mogą/nie chcą sobie z tym problemem poradzić, przecież to jest największa wada takich klawiatur. Kompletnie się one nie nadają do grania. Cała przyjemność z obcowania z grą kończy się na bardzo denerwującym "piiik" wydobywającym się z wnętrza obudowy komputera.

 

Pewnie każdy się już z tym spotkał i zapewne, tak jak i ja, nie znalazł na ten nurtujący problem rozwiązania. Jedynie czego się dowiedziałem, że jest to nie do usunięcia, bo jest to problem elektroniki. Pozostaje tylko nabycie nowej klawiatury.

 

Fajnie, tylko niedawno kupiłem jedną polecaną - BTC 6300, bo w poprzedniej, Tracer TRK 22 ITM, się blokowały co niektóre istotniejsze kombinacje. Dałem za nią 70zł i niestety, najchętniej wszedł bym na dach wysokiego budynku i z dużej wysokości cisnął bym ją o chodnik. :/

 

 

Prosiłbym wszystkich, którzy mieli styczność z tym problemem o wypisywanie trefnych klawiatur i ostrzeganie wszystkich innych przed ich zakupem.

 

Wypisujcie też te, które na uwagę zasługują, czyli takie które z irytującym blokowaniem się klawiszy nic wspólnego nie mają.

 

Sam jestem teraz w takiej sytuacji, że rozglądam się za takową klawiatura, więc i mi, i przyszłym potencjalnym kupcom tylko pomożecie.

 

Pozdrawiam i proszę o nie zignorowanie mojej prośby, bo i Ty możesz trafić na taką klawiaturę, która wywoła na Twojej twarzy nie uśmiech, a grymas totalnej wściekłości...

 

:)

 

Blokują się klawisze w (tylko takie znalazłem):

 

BTC 6300U, na PS2 (e+d+lewo+góra, d+c+lewo+góra) i na USB (d+lewo+góra),

Tracer TRK 22ITM (nie pamiętam, ale dużo).

 

RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam klawiature Logitech Deluxe Access Keyboard.

Póki co nie natrafiłem podczas grania na kombinacje klawiszy która by się zablokowała. Polecam

 

Natomiast odradzam zakupu jakiejkolwiek klawiatury firmy E5. Blokujące się klawisze nie są obce tej firmie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SGJ sprawdziłem starą klawiaturę Tracera i tak blokuję się już naciśnięcie lewo+góra+e :/, znalazłem jeszcze pare innych kombinacji, ale szkoda o nich pisać. Nie polecam tej klawiatury absolutnie.

 

Proszę też inncyh o wypisywanie klawiatur, w których się nic nie blokuje, albo blokują się kombinajce mniej uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z powodu tej kombinajcji zmieniłem klawiaturę. Kompletnie nie dało się grać w fife. Teraz też się nie da, bo na BTC 6300 nie mogę strzelać kiedy biegę na ukos (lewo+góra+d) :/.

 

Może to całe blokowanie w cale nie zależy od samej elektroniki klawiatury, a od płyty głównej, sterowników czy może systemu?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, niedrogie to i ładne. Wreszcie jakaś konkretna propozycja. Będę się musiał zastanowić ;> .

 

Moja BTC 6300 zaczęła działać pod USB. Teraz blokuje mi się jedynie góra+lewo+d, jest to już mniej uciązliwe, ale nie satysfakcjonujące w 100%.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura ktora mnie nie zawiodła - (chyba jedyny produkt tej firmy na ktorym sie nie zawiodlem) Microsoft Natural Ergonomic 4000

 

zadnych blokowań - a i przedewszystkim to klawiatura łamana:) wiec jak dla mnie super wygoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem chyba 27zł :D klawka wygląda solidnie, jest ciężka (to nie musi być zaleta,, klaw ląduje u mnie kilka razy dziennie na podłodze i nie wiem czy ciężar nie pomoze jej szybko dokonać żywota ;)), całkiem cicha chociaż szybko sie lekko pogłośniła, wady to mały enter i profil najniższej linii przycisków (ctrl, win alt spc etc aż do strzałek),, nie są małe ale opadają do przodu i po przesiadce z klasyka czasem się za słabo wciska, kwestia przyzwyczajenia

 

coś tam sie tnie,,, w rfactorze (taak,, gram w to z klawy,, w gpla też ;)) A +Z + B + ALT + < lub > i nie łapie A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spis felernych klawiatur:

-Logitech Ultra-Flat Keyboard retail USB/PS2 (posiadam ją)

-TRACER SILENT TRK-18S Silver PS/2 (posiadam ją)

-trk 3clp impact extended (kolegi)

-BTC 6300 (koles na komputroniku pisze ze wadliwa w wyscigówkach...)

 

 

Podajcie klawiatury na ktorych działa kombinacja -> strzałka w góre + w lewo i do tego spacja! jak ktos taką ma niech napisze mi jaką ma klawiature! z góry thx!

 

 

Ja pamiętam ze miałem dobrą klawiature dawno temu! prawdopodobnie media tech -> na 100% miała przyciski na górze takie gumowe! nie moge jej znalesc ale moze ktos wie o co biega...!

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...